Jeśli odwiedzasz nas po raz pierwszy, koniecznie
zapoznaj się z FAQ, klikając
link powyżej. Aby móc pisać posty, może być konieczna rejestracja ?
kliknij link rejestracji powyżej, aby kontynuować. Aby rozpocząć przeglądanie wiadomości,
wybierz forum, które chcesz odwiedzić, z listy poniżej.
Netykieta - zasady postępowania na Forum Wizaz.pl
Zasady te stworzyła przez lata społeczność Użytkowników Wizaz.pl.
Są uzupełnieniem Regulaminu Serwisu Wizaz.pl, który znajduje się pod adresem: https://wizaz.pl/regulamin-forum-nowy/ .
Każdy Użytkownik jest zobowiązany przestrzegać Regulaminu Serwisu Wizaz w takim samym stopniu jak Netykiety.
Wersja obowiązuje 17.04. 2026
1. Odnoś się do innych Użytkowników forum tak jak chcesz, aby odnoszono się do Ciebie, z szacunkiem i zachowując kulturę wypowiedzi. Rasistowskie, drastyczne, obraźliwe lub dyskryminujące posty i treści (w tym grafika, avatary, podpisy oraz wpisy w profilach Użytkowników) są niezgodne z Regulaminem Serwisu Wizaz.pl i Netykietą i mogą być usunięte, a ich Autorzy mogą otrzymać upomnienie lub ostrzeżenie. To samo dotyczy treści pornograficznych, wulgarnych, zawierających groźby, dotyczących inteligencji, wykształcenia, płci, religii, rasy czy statusu majątkowego.
2. Tolerancja. Uznaj prawo innych do posiadania poglądów, których Ty nie podzielasz i życia "po swojemu" - jeśli tylko to jest w zgodzie z prawem.
3. Szanujmy język, jakim się posługujemy. Wypowiedzi budujmy zgodnie z zasadami języka polskiego. Zbędne jest pisanie całego tekstu wielkimi literami, podobnie jak jego nadmierne kolorowanie.
4. Pamiętaj, że Moderator nie jest stroną w dyskusji.
5. W złym tonie jest wytykanie dyskutantom popełnionych przez nich literówek, błędów ortograficznych i gramatycznych, szczególnie robienie tego w sposób prześmiewczy i uszczypliwy. Takie zachowanie jest niezgodne z Regulaminem Serwisu Wizaz.pl i Netykietą, a Użytkownik może otrzymać upomnienie, a jeśli opisana sytuacja będzie się powtarzać - ostrzeżenie.
6. Stosowanie wobec innego Użytkownika zwrotów powszechnie uważanych za obraźliwe, jak również za cytowanie postów z innych wątków niezwiązanych z tematem w celu zdeprecjonowania, wyszydzenia czy ośmieszenia Autora cytowanej wiadomości stanowi naruszenie Regulaminu Serwisu Wizaz.pl i Netykiety, a Użytkownik może otrzymać upomnienie.
7. Świadome prowokowanie innych Użytkowników forum poprzez agresywne, kontrowersyjne lub obraźliwe wypowiedzi mające na celu rozbudzenie lub wywołanie nowej dyskusji oraz skupienie uwagi na Autorze tego typu postów (trolling) nie jest tolerowane i stanowi naruszenie Regulaminu Serwisu Wizaz.pl oraz Netykiety. Użytkownik może otrzymać ostrzeżenie, a w przypadku powtarzających się przypadków tego typu zachowań taki Użytkownik może otrzymać bana (zablokowanie konta).
8. Zanim założysz swój wątek sprawdź w wyszukiwarce, czy ktoś nie założył wcześniej podobnego - być może informacje jakich poszukujesz, już znajdują się na forum. Wątki nie ulegają przedawnieniu, jeśli aktualnie nie toczy się w nich dyskusja, należy je odświeżyć przez napisanie nowego posta.
9. Jeśli trafisz na interesujący Cię wątek, ale odnalezienie w nim tego czego szukasz jest utrudnione z powodu dużej ilości postów, należy użyć opcji "Przeszukaj ten wątek". Częste wpisy typu: "Pewnie było już o tym wspominane, ale nie chce mi się szukać, więc napiszcie jeszcze raz o..." traktowane są jako wiadomości w złym tonie i stanowią naruszenie Regulaminu Serwisu Wizaz.pl i Netykiety.
10. Zakładanie wątków typu "Wiem, że mój wątek nie pasuje na to podforum, ale tu jest więcej Wizażanek...." uważane jest za zaśmiecanie forum. Częste tego typu działania stanowią naruszenie Regulaminu Serwisu Wizaz.pl i Netykiety, a tacy Użytkownicy mogą otrzymać upomnienie lub ostrzeżenie.
11. Niedopuszczalne jest niszczenie sensu wątku przez nadmierne odbieganie od głównego tematu wątku rozpoczętego w pierwszym poście, jak również poprzez toczenie prywatnych rozmów pomiędzy Użytkownikami - do takich celów służy opcja Prywatnych Wiadomości (PW). Niszczenie wątku przez wpisy nie na temat (tzw. off topic) stanowi naruszenie Regulaminu Serwisu Wizaz.pl i Netykiety. Użytkownik publikujący takie wpisy może zostać upomniany a jego posty off topic - usunięte.
12. Forum Wizaz.pl nie jest portalem randkowym ani matrymonialnym. Zamieszczanie tego typu wpisów stanowi naruszenie Regulaminu Serwisu Wizaz.pl i Netykiety. Posty i wątki o takiej treści mogą być usuwane.
13. Nie zamieszczamy na forum publicznym korespondencji PW bez zgody Autora. Dotyczy to również ogólnego pisania na temat jej treści. Niedozwolona jest zmiana treści cytowanych postów z wyjątkiem usunięcia linków/nazw reklamowych lub skrócenia treści
14. Niedopuszczalne są działania reklamowe. Reklama to wszelkie działania prowadzące do uzyskania korzyści materialnych lub do darmowego promowania strony (blogi komercyjne, galerie, prywatne strony itp.). Za reklamę mogą zostać uznane linki do stron aukcji, sklepów, serwisów internetowych czy nazwy produktów, zawarte w postach należących do jednego Użytkownika lub do grupy kont-klonów, w których często polecane są różne produkty i usługi, w szczególności w sytuacji, gdy posty tego rodzaju stanowią całość lub przeważającą większość napisanych przez Użytkownika postów. Reklama to także konta ekspertów, e-ekspertów, konsultantów, e-konsultantów nieoznaczone czerwonym kolorem nicka. Reklama to także nazwa nicka, avatar lub podpis, które są jednocześnie nazwą firmy lub logiem. Jako reklama traktowane są również posty, wątki i PW z prośbami o głosy w konkursach oraz wszelkie inne zawarte w nich treści, przez zamieszczenie których Autor ma wyraźne korzyści materialne.
Posty reklamowe mogą być usuwane.
14.1. Użytkownicy z mniej niż 50 postami na koncie lub ze stażem na forum krótszym niż 3 miesiące będą traktowani bardziej rygorystycznie, jeśli zostaną u nich dostrzeżone powyższe formy reklamy., tj. mogą im zostać przyznane ostrzeżenia lub ban (blokada konta). Uporczywe spamowanie forum grozi przyznaniem bana stałego (blokadą konta na stałe).
14.2. Ogłoszenia kupna i sprzedaży są zabronione na forum poza specjalnie wyznaczonymi do tego celu miejscami.
15. Pamiętaj, że wyrażając na forum opinię na temat produktu, usługi lub osoby, ponosisz za swoją opinię odpowiedzialność.
16. Edytowanie własnych postów na forum. Funkcja "edytuj" na forum służy do poprawiania błędów, dopisków, dodania zdjęć, zmiany szyku zdania w swoich postach, usunięcia fragmentu, który po przemyśleniu wolelibyście jednak zdjąć z forum publicznego itp. a nie do całkowitego usunięcia całej treści, zwłaszcza tej kluczowej dla sensu wątku. Nadużywanie tej opcji do masowego i całkowitego kasowania treści swoich postów, co powoduje zniszczenie treści wielu wątków, stanowi naruszenie Regulaminu Serwisu Wizaz.pl i Netykiety i może spowodować blokadę konta. Twoje konto może zostać czasowo lub trwale zablokowane.
17. Udostępnianie oraz prośba o udostępnianie nielegalnych materiałów objętych ochroną praw autorskich (muzyka, filmy, książki, gry itp.) jest zabronione. Dostęp do źródła takich informacji może być usuwany, a wobec Użytkownika notorycznie łamiącego tę zasadę i propagującego tego typu informacje może otrzymać upomnienie, ostrzeżenie lub ban (blokada konta).
18. Kopiowanie oraz rozpowszechnianie zdjęć lub pozostałych utworów, stanowiących własność innych Użytkowników w celach komercyjnych bez ich zgody jest niedopuszczalne.
19. Złamanie Regulaminu Serwisu Wizaz.pl lub Netykiety przez Użytkownika zgłaszaj za pośrednictwem funkcji ZGŁOŚ, dostępnej przy każdym Post (Wiadomości). Napisz powód zgłoszenia. Zgłoszenia można dokonać również poprzez formularz znajdujący się pod adresem https://wizaz.pl/dsa/ .
21. Konto Użytkownika zostanie zablokowane, jeśli:
suma punktów z ostrzeżeń będzie równa 4 lub większa od 4 - konto zostanie zablokowane na czas 7-14 dni.
suma punktów z ostrzeżeń będzie równa 6 lub większa od 6 - konto zostanie zablokowane na stałe.
Użytkownik może otrzymać jednorazowo więcej niż 6 punktów, co spowoduje zablokowanie konta bez uprzednich ostrzeżeń.
22. Bana (blokadę konta) na forum otrzymują osoby, a zatem jeśli Użytkownik ma zarejestrowanych kilka nicków (kont) na forum, bana otrzymają wszystkie konta tego Użytkownika.
24. Administrator ma prawo do weryfikowania postów, ale nie obowiązek. Moderator nie ma obowiązku reagować na post, który nie jest zgłoszony przez ZP. Podobnie Moderator nie musi podejmować działania, jeśli zgłoszenie nie ma poparcia w prawie, regulaminie lub netykiecie. Masowe wysyłanie w takich przypadkach ZP lub PW, w skrajnych sytuacjach zostanie uznane za nadużycie i jest równoznaczne z otrzymaniem ostrzeżenia oraz zawieszeniem rozpatrywania takich zgłoszeń. Więcej na ten temat znajdziesz w § 9 Regulaminu Serwisu Wizaz.pl.
26. Każdy może złożyć skargę, jeśli nie zgadza się ograniczeniem zastosowanym przez Administratora (usunięciem opublikowanej przez niego treści lub jej części, blokadą konta). Skargę należy złożyć za pomocą formularza znajdującego się pod tym adresem https://wizaz.pl/dsa/
Zasady składania i rozpatrywania skarg zostały określone w § 8 Regulaminu Serwisu Wizaz.pl.
Następujące skargi nie będą rozpatrywane:
- skargi na upomnienia
- skargi na ostrzeżenia - napisanych w imieniu osób trzecich
- napisane na forum publicznym.
27. Jeśli chcecie bezpowrotnie usunąć konto możecie to zrobić samodzielnie poprzez profil użytkownika lub skontaktujcie się z Administratorem Serwisu pisząc na adres forumwizaz@burdamedia.pl (szczegóły zawiera § 5 Regulaminu Forum Wizaz.pl). Zwróćcie uwagę, że o usunięciu postów decydujecie osobnym wypowiedzeniem. Moderatorzy nie usuwają kont na prośby wysłane poprzez PW czy napisane na forum w wątkach.
Objaśnienia do niektórych punktów netykiety:
1. Aby zgłosić naruszenie - "Zły Post" (ZP) użyj przycisku "Zgłoś", który znajduje się - pod avatarem Użytkownika w przypadku posta w wątku - w prawym dolnym rogu pod wpisem w profilu Użytkownika - w prawym górnym rogu Prywatnej Wiadomości (PW).
2. Opcja "Przeszukaj ten wątek" znajduje się po prawej stronie fioletowej belki nad pierwszym postem.
3. Formy interwencji stosowane przez Moderację:
a) Ostrzeżenie - to punkt karny za przewinienie (czerwona kartka ).
b) Upomnienie - to oficjalne zwrócenie uwagi, personalnie (żółta kartka).
c) Upomnienie przez PW - to zwrócenie uwagi personalnie, niepublicznie.
d) Upomnienie w Wątku - to zwrócenie uwagi publicznie, personalnie lub grupie osób.
3.1 Przykład czytania informacji o przyznanych kartkach:
"Ostrzeżenia: 1/0" Oznacza jedno upomnienie (żółta kartka bez punktów)/zero ostrzeżeń (czerwona kartka z punktami, które mogą skutkować banem).
"Ostrzeżenia: 0/1 (3)" Oznacza zero upomnień (żółta kartka bez punktów)/jedno ostrzeżenie za trzy punkty (czerwona kartka z punktami, które mogą skutkować banem).
3.2 Informacje o ilości przyznanych kartek z aktywnymi punktami widoczne są pod avatarem Użytkownika, natomiast spis wszystkich otrzymanych kartek, w tym tych z już nieaktywnymi punktami znajduje się w profilu Użytkownika i jest on dostępny tylko dla Moderatorów forum.
Ogólnie pomysł jest następujący:
Kopiujemy kwestionariusz z posta pierwszego, uzupełnimy własnymi danymi i wysyłamy jako post w tym wątku. Jeżeli nie chcecie odpowiadać na jakieś pytanie to nie róbcie tego - to nie jest obowiązkowe. Jeżeli jeszcze nie mozecie odpoweidzieć na pytanie (np. jesteście w trakcie kursu) nie róbcie tego, tylko wyedytujcie później
Myślę że taki rejestr pomoże ogarnąć się nam i będzie stanowił pewną bazę informacji dla nas i innych wizażanek odwiedzających to forum
Zaczynamy
Kategoria:
Ogólny czas trwania kursu (wraz z praktyką):
Ogólny czas zdawania (kurs+egzamin[y]):
Czas trwania części teoretycznej:
Ilość godzin dodatkowych wykupionych:
Jeździłam na:
Ogólne poniesione koszta:
Cena samego kursu (jeżeli cena czegoś nie zawierałą proszę dopisać):
Daty egzaminów:
1) Teoretyczny:
2) Praktyczny:
Zdałam za .......... razem
Ilość błędów na egzaminie:
Zdałam/zdaję/będę zdawać w:
Egzamin wewnętrzny (czy był i w kilku słowach jak wyglądał):
Jeżeli macie jeszcze jakieś pomysły to piszcie a ja na pewno dopiszę je tutaj
Kategoria: B Ogólny czas trwania kursu (wraz z praktyką): 1 miesiąc i 1 tydzień Ogólny czas zdawania (kurs+egzamin[y]): 1 miesiąc i 2 tygodnie Czas trwania części teoretycznej: 1 tydzień Ilość godzin dodatkowych wykupionych: 3 godziny Jeździłam na: Renault Clio III Ogólne poniesione koszta: ok. 1530 zł nie licząc dojazdów na jazdy Cena samego kursu: 1200 zł bez lekarza (50 zł) Daty egzaminów: 1) Teoretyczny: 10.11.2010 r. 2) Praktyczny: 10.11.2010 r. Zdałam za pierwszym razem Ilość błędów na egzaminie: 0 na teorii, 0 na praktyce Zdałam/zdaję/będę zdawać w: WORDzie w Szczecinie Egzamin wewnętrzny (czy był i w kilku słowach jak wyglądał): był, zdany za pierwszym razem na dwóch błędach, przeprowadzony dosyć rygorystyczne (cisza w aucie i te sprawy)
Ostatnio edytowane przez madzior22; 2010-11-11, 19:43.
Gwoli scislosci pisze tutaj z 3 roznych urzadzen i tylko jedno ma polska klawiature !
Kategoria: B Ogólny czas trwania kursu (wraz z praktyką): równe 3 miesiące Ogólny czas zdawania (kurs+egzamin[y]): 4 miesiace i 10 dni Czas trwania części teoretycznej: 5 tygodni Ilość godzin dodatkowych wykupionych: 12 Jeździłam na: toyota yaris Ogólne poniesione koszta: 2148 + wydanie prawa jazdy Cena samego kursu - 1200 Daty egzaminów: 1) Teoretyczny: 18.10.2010 2) Praktyczny: 18.10.2010; 04.11.2010; 18.11.2010 Zdałam za 3 razem Ilość błedó na egzaminie - na 3 - 0 Zdałam/zdaję/będę zdawać w: WORDzie we Włocławku Egzamin wewnętrzny (czy był i w kilku słowach jak wyglądał): był,
Ostatnio edytowane przez jomic; 2010-11-18, 17:32.
Kategoria: B
Ogólny czas trwania kursu (wraz z praktyką): ok 2 miesiące
Ogólny czas zdawania (kurs+egzamin[y]): ok 5 miesięcy
Czas trwania części teoretycznej: 10 tygodni
Ilość godzin dodatkowych wykupionych: 4
Jeździłam na: Toyota Yaris, Fiat Punto, Renault Clio
Ogólne poniesione koszta: ok 2050 zł
Cena samego kursu: 1400 zł + lekarz 50 zł Daty egzaminów:
1) Teoretyczny: 29.11.2010
2) Praktyczny: 29.11.2010, 22.12.2010, 14.01.2011 Zdałam za 3 razem
Ilość błędów na egzaminie:Jeden - "nieprawidłowe używanie mechanizmów pojazdu"
Zdałam/zdaję/będę zdawać w: Krakowie
Egzamin wewnętrzny (czy był i w kilku słowach jak wyglądał): Był straszny To była raczej zabawa i miał służyć pokazaniu jak wygląda prawdziwy egzamin. Zjadł mnie wielki stres, czego wcześniej raczej nie doświadczałam w czasie jazd. Ale gdy instruktor wypowiedział zdanie, że "mam dar do prowadzenia uta" moje morale wzrosły i duma zaczęła aż ze mnie kipieć
Ostatnio edytowane przez Eroll; 2011-01-22, 13:28.
Kategoria: B Ogólny czas trwania kursu (wraz z praktyką): 3 miesiące Ogólny czas zdawania (kurs+egzamin[y]): 3mc i 3tygodnie Czas trwania części teoretycznej: miesiac Ilość godzin dodatkowych wykupionych: 0 Jeździłam na: toyota yaris Cena samego kurs: 1300+50zl lekarz Ogólne poniesione koszta: ok.1580zl Ilość błędów na egzaminie: 4 Daty egzaminów: 1) Teoretyczny: 14.10.2010 2) Praktyczny: 14.10.2010 Zdałam za pierwszym razem Zdałam/zdaję/będę zdawać w: w PORD Gdynia Egzamin wewnętrzny (czy był i w kilku słowach jak wyglądał): NIe mialam.
Ostatnio edytowane przez Kolorowymaj; 2010-11-13, 09:26.
Kategoria: B Ogólny czas trwania kursu (wraz z praktyką): 1 miesiąc i 30 dni Ogólny czas zdawania (kurs+egzamin[y]): 2 miesiące, 3 tygodnie i 4 dni Czas trwania części teoretycznej: 2 tygodnie i 2 dni Ilość godzin dodatkowych wykupionych: 13 Jeździłam na: Fiat Grande Punto Ogólne poniesione koszta: 2190zł. Daty egzaminów: 1) Teoretyczny: 28.10.2010r. 2) Praktyczny: 5.11.2010r., 12.11.2010r., 19.11.2010r., 26.11.2010r. Zdałam za 4 razem Ilość błędów na egzaminie: 1 (zbyt wcześnie włączona prawa zjazdówka podczas zawracania na rondzie) Zdałam/zdaję/będę zdawać w: WORDzie w Słupsku Egzamin wewnętrzny (czy był i w kilku słowach jak wyglądał): tylko teoria
Ostatnio edytowane przez kar0link4; 2010-11-28, 17:38.
"To możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące."
- Paulo Coelho
Czasami potrzeba odrobiny szaleństwa, by postawić kolejny krok.
Kategoria: B Ogólny czas trwania kursu (wraz z praktyką): ok. 3 miesiące Ogólny czas zdawania (kurs+egzamin[y]): ok 3 miesiące Czas trwania części teoretycznej: 30 godzin-teoria była w samochodzie podczas jazdy ;p Ilość godzin dodatkowych wykupionych: 0 Jeździłam na: Fiat Punto Ogólne poniesione koszta: ok 1500 Daty egzaminów: 1) Teoretyczny: 18.05.2007 2) Praktyczny: 18.05.2007 Zdałam za 1 razem
Ilość błędów na egzaminie: teoria-2; praktyka-0
Zdałam/zdaję/będę zdawać w: WORD Poznań Egzamin wewnętrzny (czy był i w kilku słowach jak wyglądał): nie miałam.
Kategoria: A Ogólny czas trwania kursu (wraz z praktyką): ok 2 miesiące Ogólny czas zdawania (kurs+egzamin[y]): ok 3 miesiące Czas trwania części teoretycznej: 0 Ilość godzin dodatkowych wykupionych: 0 Jeździłam na: MZ ETZ 250 i raz na MZ 125 (YBR nie chciał mi dać bo za wysoka ponoć ) Ogólne poniesione koszta: ok 1000 zł Daty egzaminów:
1) Teoretyczny: 10.10.2008 2) Praktyczny: 10.10.2008 Zdałam za 1 razem
Ilość błędów na egzaminie: teoria- znowu dwa , praktyka-jeden na placu Zdałam/zdaję/będę zdawać w: Koninie Egzamin wewnętrzny (czy był i w kilku słowach jak wyglądał): nie było
Kategoria:B Ogólny czas trwania kursu (wraz z praktyką): prawie 6 miesięcy
Ogólny czas zdawania (kurs+egzamin[y]): ok. 6 miesięcy
Czas trwania części teoretycznej: 5 tyg. Ilość godzin dodatkowych wykupionych: 10
Jeździłam na: Nissanie Micrze Ogólne poniesione koszta: 1654złCena samego kursu: 1200 zł Daty egzaminów:
1) Teoretyczny: 17.02.2011
2) Praktyczny: 24.02.2011
Zdałam za .....1..... razem
Ilość błędów na egzaminie:T:O P:1- na wzniesieniu nie opuściłam do końca hamulca awaryjnego
Zdałam/zdaję/będę zdawać w: WORD Radom Egzamin wewnętrzny (czy był i w kilku słowach jak wyglądał): Teoria- jak państwowy, Praktyka- oficjalnie nie było, ale od jakiejś 20h jazd w to się bawiliśmy.
Ostatnio edytowane przez princeseczka; 2011-04-08, 19:47.
Kategoria: B
Ogólny czas trwania kursu (wraz z praktyką): 3 miesiące
Ogólny czas zdawania (kurs+egzamin[y]): 4 miesiące
Czas trwania części teoretycznej: miesiąc
Ilość godzin dodatkowych wykupionych: 0
Jeździłam na: grande punto Cena samego kursu: 1200 (+badania 50 zł) Ogólne poniesione koszta: 1742 zł
Daty egzaminów:
1) Teoretyczny: 02.10.2010
2) Praktyczny:02.10.2010; 14.10.2010; 21.10.2010
Zdałam za 3 razem
Ilość błędów na egzaminie: 1
Zdałam/zdaję/będę zdawać w: Gorzowie Wielkopolskim Egzamin wewnętrzny (czy był i w kilku słowach jak wyglądał): nie miałam wcale
Kategoria: B
Ogólny czas trwania kursu (wraz z praktyką):1,5 miesiaca
Ogólny czas zdawania (kurs+egzamin[y]):2,5 miesiąca
Czas trwania części teoretycznej:2 dni
Ilość godzin dodatkowych wykupionych:17
Jeździłam na:toyota yaris
Ogólne poniesione koszta:2000zl
Daty egzaminów:
1) Teoretyczny:16/11/10
2) Praktyczny:16/11/10
Zdałam za pierwszym razem
Ilość błędów na egzaminie:4
Zdałam/zdaję/będę zdawać w:WORD W-WA;Miejsce Egzaminowania Okęcie
Egzamin wewnętrzny (czy był i w kilku słowach jak wyglądał):nie było
Kategoria: B
Ogólny czas trwania kursu (wraz z praktyką): 2 m-ce
Ogólny czas zdawania (kurs+egzamin[y]): 3 m-ce
Czas trwania części teoretycznej: 5 tygodni (zajęcia 2 x w tyg.)
Ilość godzin dodatkowych wykupionych: pakiet 10h (dłużej czekałam na egzam P, coś trzeba było zrobić ze sobą i podnieść swoje umiejętności)
Jeździłam na: Toyota Yaris
Ogólne poniesione koszta: 1 636,50 (kurs, dod. godziny, zdjęcie, egzam., wydanie p.jazdy) Cena samego kursu (jeżeli cena czegoś nie zawierała proszę dopisać):1050,00 Daty egzaminów:
1) Teoretyczny: 10 wrzesień
2) Praktyczny: 2 październik
Zdałam za 1 razem
Ilość błędów na egzaminie: T:0 ; P: 2 - WZOROWO poprawione
Zdałam/zdaję/będę zdawać w: LU
Egzamin wewnętrzny (czy był i w kilku słowach jak wyglądał): był jednym wielkim koszmarem psychicznym bo był we wrześniu a wrzesień = sajgon w pracy a zdawałam po pracy, mega wykończona
Ostatnio edytowane przez kaszkasz; 2010-11-12, 07:05.
[...]
twoje blizny są twoją siłą -------------------
Kategoria: B
Ogólny czas trwania kursu (wraz z praktyką): 2,5 miesiąca (bardzo rzadko miałam ustalane jazdy)
Ogólny czas zdawania (kurs+egzamin[y]):5,5 miesiąca (strasznie długo czekałam na terminy egzaminów)
Czas trwania części teoretycznej: tydzień
Ilość godzin dodatkowych wykupionych:3
Jeździłam na: Fiacie Punto i Oplu Corsa
Ogólne poniesione koszta: razem z wydaniem prawka, egzaminami i dodatkowymi godzinami ok. 1500 zł
Cena samego kursu (jeżeli cena czegoś nie zawierałą proszę dopisać): ok. 1100 zł
Daty egzaminów:
1) Teoretyczny: ok. października 2006
2) Praktyczny: ok. października 2006, później 13 grudnia 2006
Zdałam za 2 razem
Ilość błędów na egzaminie: teoretycznym chyba 2
Zdałam/zdaję/będę zdawać w: WORD Kielce Egzamin wewnętrzny (czy był i w kilku słowach jak wyglądał): w trakcie którejś jazdy, ale dowiedziałam się dopiero po fakcie , teoretyczny też się odbył
Ostatnio edytowane przez acidka; 2010-11-11, 21:22.
Powód: edit daty
Kategoria: B
Ogólny czas trwania kursu (wraz z praktyką):2 miesiace
Ogólny czas zdawania (kurs+egzamin[y]): 2 miesiace
Czas trwania części teoretycznej:4 tygodnie ( raz w tyg po 2 godziny)
Ilość godzin dodatkowych wykupionych: zero Jeździłam na: Renault Clio
Ogólne poniesione koszta: 1682 zł ( razem z wydaniem prawka)
Cena samego kursu (jeżeli cena czegoś nie zawierałą proszę dopisać): 1400 zlbez badan lekarskich
Daty egzaminów:
1) Teoretyczny: 29.09.10
2) Praktyczny: 29.09.10
Zdałam za ......1.... razem
Ilość błędów na egzaminie: teoria 0
Zdałam/zdaję/będę zdawać w: WORD Kalisz
Egzamin wewnętrzny (czy był i w kilku słowach jak wyglądał): nie miałam
Kategoria:B Ogólny czas trwania kursu (wraz z praktyką): 27 sierpnia - 02 listopad (32h teorii, 30h jazd) Ogólny czas zdawania (kurs+egzamin[y]): 27.08 - 23.11 Czas trwania części teoretycznej:4 tygodnie potem 3 tygodnie przerwy i dopiero jazdy (wiec same jazdy również ok. miesiąca) Ilość godzin dodatkowych wykupionych:2h zamówione na dzień przed egzaminem Jeździłam na:toyota yaris Ogólne poniesione koszta:1200 kurs, 50 lekarz, ok. 200zł okulary (bo musiałam kupić nowe w sumie przez prawko więc doliczam), 10zł foto., 25zł wpałcone za exam z teorii, 115zł wpłacone za egzam praktyczny, 80zł - 2h jazd dodatkowych, 85zł prawo jazdy... Suma : 1565zł plus okulary Daty egzaminów: 1) Teoretyczny:15.11.2010 - zdałam, 0 błędów 2) Praktyczny: 23.11.2010 - zdałam za pierwszym podejściem, raz zgasł mi na górce, reszta bezbłędnie Zdałam/zdaję/będę zdawać w:WORD Łódź (Smutna - teoria, Maratńska - praktyka) Egzamin wewnętrzny (czy był i w kilku słowach jak wyglądał):teoria - po zakończeniu kursu - zdany bezbłędnie, praktyczny - ostatnia jazda - zdany (no raz mi zgasnął )
Kategoria: B Ogólny czas trwania kursu (wraz z praktyką): ok. 2,5 miesiąca (a dokładnie to 28 czerwca - 9 września)
Ogólny czas zdawania (kurs+egzamin[y]): równe 3 miesiące
Czas trwania części teoretycznej: 2 tygodnie
Ilość godzin dodatkowych wykupionych: 6
Jeździłam na: Oplu Corsa D
Ogólne poniesione koszta: 1880,50
Cena samego kursu: 1300
Daty egzaminów:
1) Teoretyczny: 09.09.2010
2) Praktyczny: 09.09.2010; 28.09.2010
Zdałam za2razem
Ilość błędów na egzaminie: 2
Zdałam/zdaję/będę zdawać w: Siedlcach
Egzamin wewnętrzny (czy był i w kilku słowach jak wyglądał): Miałam ich trzy ale służyły one głównie pokazaniu jak wygląda prawdziwy egzamin. Pierwszy był mega-stresujący i zrobiłam na nim ok. 10 błędów (aż instruktorowi zabrakło miejsca na kartce do ich zapisywania). Potem te błędy analizowaliśmy. Na następnych dwóch spisałam się już lepiej i zrobiłam "tylko" po 2 błędy Ale nie podburzyło to wiary instruktora w moje umiejętności i nie bal się puścić mnie na egzamin
Kategoria: B
Ogólny czas trwania kursu (wraz z praktyką): samego kursu niecałe 4 miesiące, nie liczę jazd doszkalających
Ogólny czas zdawania (kurs+egzamin[y]): ok. 6miesięcy, ale nie spieszyło mi się specjalnie :P
Czas trwania części teoretycznej: troszkę ponad miesiąc
Ilość godzin dodatkowych wykupionych: straciłam rachubę :P trochę ich było
Jeździłam na: renault clio
Ogólne poniesione koszta: ze wszystkim może wyjść ok. 1800, jak nie więcej...wolę nie wiedzieć chyba...
Cena samego kursu (jeżeli cena czegoś nie zawierała proszę dopisać): 1200 zł
Daty egzaminów:
1) Teoretyczny: 7.03.2011
2) Praktyczny: I - 16.04.2011, II - 27.05.2011 (zdany) Zdałam za drugim razem
Ilość błędów na egzaminie: na teorii 0, na praktyce 2
Zdałam/zdaję/będę zdawać w: WORD Poznań
Egzamin wewnętrzny (czy był i w kilku słowach jak wyglądał): nie miałam
Ostatnio edytowane przez sweet88; 2011-06-06, 17:29.
Kategoria: B Ogólny czas trwania kursu (wraz z praktyką): ok. 2,5 miesiąca Ogólny czas zdawania (kurs+egzamin[y]): ok. 4 miesięcy (1,5 miesiąca czekania na egzamin...) Czas trwania części teoretycznej: tydzień Ilość godzin dodatkowych wykupionych: 0 Jeździłam na: Fiat Panda Ogólne poniesione koszta: nie pamiętam dokładnie ale ok. 1300-1400 Cena samego kursu (jeżeli cena czegoś nie zawierałą proszę dopisać): j/w Daty egzaminów: 01.02.2008r. 1) Teoretyczny: j/w 2) Praktyczny: j/w Zdałam za pierwszym razem Ilość błędów na egzaminie: 0 Zdałam/zdaję/będę zdawać w: WORD Szczecin Egzamin wewnętrzny (czy był i w kilku słowach jak wyglądał): Był, na spokojnie, teściki, łuk, parkowania w mieście - wszystko w kupie
Kategoria: B
Ogólny czas trwania kursu (wraz z praktyką): 6 miesięcy
Ogólny czas zdawania (kurs+egzamin[y]): 7 miesięcy
Czas trwania części teoretycznej: 2 weekendy = 2 tygodnie
Ilość godzin dodatkowych wykupionych: 25 godzin
Jeździłam na: Toyota Yaris 5-biegowa, Opel Corsa
Ogólne poniesione koszta: ok. 2600 zł, nie licząc dojazdów na jazdy w trakcie kursu podstawowego
Cena samego kursu: 1450 zł
Daty egzaminów:
1) Teoretyczny: 3.03.2010 r.
2) Praktyczny: 3.03.2010 r.
Zdałam za pierwszym razem
Ilość błędów na egzaminie: 0 na teorii, nie pamiętam, ile na praktyce
Zdałam w: WORD WarszawaRadarowa
Egzamin wewnętrzny: tylko teoretyczny, po zakończeniu kursu, z 1 błędem; praktycznego nie było, ale i tak bym nie zdała, bo w trakcie kursu nie nauczyli mnie łuku
Kategoria: B
Ogólny czas trwania kursu (wraz z praktyką): 3 miesiące
Ogólny czas zdawania (kurs+egzamin[y]): 7 miesięcy
Czas trwania części teoretycznej: 2 tygodnie
Ilość godzin dodatkowych wykupionych: 8 godzin
Jeździłam na: Fiat Grande Punto
Ogólne poniesione koszta: 1330 zł + 50 zł + 400 zł + 582 zł = 2363 zł
Cena samego kursu (jeżeli cena czegoś nie zawierałą proszę dopisać): 1330 zł bez lekarza
Daty egzaminów:
1) Teoretyczny: 5.08
2) Praktyczny: 5.08, 30. 08, 20. 09, 15.10, 5. 11
Zdałam za 5 razem
Ilość błędów na egzaminie: na teorii 0 błędów, ostatni praktyczny - 0 błędów
Zdałam/zdaję/będę zdawać w: Pord Gdynia Egzamin wewnętrzny (czy był i w kilku słowach jak wyglądał): teoretyczny, tak jak na państwowym; praktyczny dość poważny, zrobiłam kilka błędów, ale kupiłam kilka jazd i nie było przeszkód do podejścia do państwowego
Prawo jazdy
5.11.2010 - ostatnia przejażdżka z elką na dachu
19.11.2010 - plastik w kieszeni
Kategoria: B
Ogólny czas trwania kursu (wraz z praktyką): 3 miesiące
Ogólny czas zdawania (kurs+egzamin[y]): 6 miesięcy
Czas trwania części teoretycznej: 3 tygodnie
Ilość godzin dodatkowych wykupionych: 3
Jeździłam na: Fiat punto i renault clio
Ogólne poniesione koszta: 1200zł + 50zł lekarz + ok.120zł poprawka
Cena samego kursu (jeżeli cena czegoś nie zawierałą proszę dopisać): 1200zł
Daty egzaminów:
1) Teoretyczny: 25 listopada (chyba )
2) Praktyczny: 25 listopada 2008r. i 10 kwietnia 2009r.
Zdałam za drugim razem
Ilość błędów na egzaminie: 0 teoria i za drugim razem 0 praktyka
Zdałam/zdaję/będę zdawać w: WORD Poznań Egzamin wewnętrzny (czy był i w kilku słowach jak wyglądał): był, ale tylko teoria. Państwowy
Kategoria: B
Ogólny czas trwania kursu (wraz z praktyką): 4 miesiące
Ogólny czas zdawania (kurs+egzamin[y]): 5miesięcy
Czas trwania części teoretycznej: tydzień
Ilość godzin dodatkowych wykupionych: 0
Jeździłam na: Opel Corsa <3 & Fiat punto 2
Ogólne poniesione koszta: ok 1200-1300zł (z lekarzem i poprawką )
Cena samego kursu (jeżeli cena czegoś nie zawierałą proszę dopisać): 1000?
Daty egzaminów:
1) Teoretyczny: 17.10.2005
2) Praktyczny: 17.10.2005 & 4.11.2005
Zdałam za drugim razem
Ilość błędów na egzaminie: 0 teoria i za drugim razem 0 praktyka
Zdałam w: WORD Jastrzębie Zdrój Egzamin wewnętrzny (czy był i w kilku słowach jak wyglądał): był, teoria zrobiona na dolocie w osk, który mnie prowadził, praktyka zrobiona po 20h jazd.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny
Kategoria: B
Ogólny czas trwania kursu (wraz z praktyką): 5 miesięcy (notoryczny brak czasu z mojej strony)
Ogólny czas zdawania (kurs+egzamin[y]): 6 miesięcy
Czas trwania części teoretycznej: 2 tygodnie
Ilość godzin dodatkowych wykupionych: 4
Jeździłam na: Renault Clio III, w domu na Renault Thalia
Ogólne poniesione koszta:~ 2000
Cena samego kursu (jeżeli cena czegoś nie zawierałą proszę dopisać): 1250- kurs, pomoce dydaktyczne- 50, lekarz- 50
Daty egzaminów:
1) Teoretyczny:26.06.09
2) Praktyczny: 26.06.09
Zdałam za .....1..... razem
Ilość błędów na egzaminie:1-teoria, 0- praktyka
Zdałam/zdaję/będę zdawać w: WORD- WROCŁAW Egzamin wewnętrzny (czy był i w kilku słowach jak wyglądał): ostatnie 2 godziny praktyki były poświęcone na egzamin wewnętrzny..wyglądał tak jak normalny egzamin: najpierw plac: przygotowanie do jazdy, teoria ze zbiorników, płynow, świateł, itd. Potem łuk, ruszanie na wzniesieniu i wyjazd na miasto..runda przez miasto po strefie egzaminacyjnej, gdzie Pan instruktor wytykał mi przekroczenie prędkości o 2km/h jako okropny błąd..egzamin zakończony pozytywnie..dla mnie osobiście wewnętrzny był o wiele bardziej stresujący od prawdziwego..
Kategoria:
Ogólny czas trwania kursu (wraz z praktyką): 3 miesiące Ogólny czas zdawania (kurs+egzamin[y]): 6 miesięcy Czas trwania części teoretycznej: 2 tygodnie Ilość godzin dodatkowych wykupionych: 10 Jeździłam na: Fiat Grande Punto Ogólne poniesione koszta: do 1500 zł Cena samego kursu (jeżeli cena czegoś nie zawierałą proszę dopisać): 1000 zł Daty egzaminów:
1) Teoretyczny: kwiecień 2008 2) Praktyczny: kwiecień 2008, czerwiec 2008 Zdałam za drugim razem
Ilość błędów na egzaminie: na szczęście 0 Zdałam/zdaję/będę zdawać w: Dąbrowie Górniczej Egzamin wewnętrzny (czy był i w kilku słowach jak wyglądał): był - testy egzminacyjne przed rozpoczęciem jazd, praktyka - ostatnie 5 jazd było traktowane i komentowane jak te na egzaminie
Kategoria: B
Ogólny czas trwania kursu (wraz z praktyką): 7 tygodni
Ogólny czas zdawania (kurs+egzamin[y]): 4 miesiące
Czas trwania części teoretycznej: 2 weekendy = 2 tygodnie
Ilość godzin dodatkowych wykupionych: 8
Jeździłam na: Toyota Yaris
Ogólne poniesione koszta: 2076 zł
Cena samego kursu (jeżeli cena czegoś nie zawierałą proszę dopisać): 1300 zł (lekarz, materiały wliczone w cenę)
Daty egzaminów:
1) Teoretyczny: 12.11.2010
2) Praktyczny: 12.11.2010, 1.12.2010, 30.12.2010
Zdałam za ....3...... razem
Ilość błędów na egzaminie: teoria-0, praktyka- 0
Zdałam/zdaję/będę zdawać w: Kraków- ul. Balicka Egzamin wewnętrzny (czy był i w kilku słowach jak wyglądał):Teoretyczny był po skończonych jazdach, praktyczny na ostatniej jeździe ale raczej tak na luzie zrobiony
Ostatnio edytowane przez nancy822; 2011-02-13, 08:34.
Kategoria: B
Ogólny czas trwania kursu (wraz z praktyką): 8 tygodni
Ogólny czas zdawania (kurs+egzamin): 9 tygodni
Czas trwania części teoretycznej: 3 tygodnie
Ilość godzin dodatkowych wykupionych: 0
Jeździłam na: Peugeot 206
Ogólne poniesione koszta: 1100 zł
Cena samego kursu : 1100 zł
Daty egzaminów:
1) Teoretyczny: 17.11.2010
2) Praktyczny:17.11.2010
Zdałam za pierwszym razem
Ilość błędów na egzaminie: teoria-0 praktyka-0
Zdałam/zdaję/będę zdawać w: WORD Rzeszów Egzamin wewnętrzny (czy był i w kilku słowach jak wyglądał):Tylko teoretyczny.
heh, ciekawe ile jeszcze pamiętam w końcu to było już całe wieki temu
Kategoria: B Ogólny czas trwania kursu (wraz z praktyką): 01.07-24.08 (czyli 55 dni, w tym pośrodku wyjechałam sobie na wakacje na 2 tygodnie ) dodajmy jeszcze że zdecydowałam sie na kurs 30.06, więc serio szybko poszło Ogólny czas zdawania (kurs+egzamin[y]):01.07-31.08 (dwa miesiące) Czas trwania części teoretycznej:6 dni Ilość godzin dodatkowych wykupionych: 0 Jeździłam na: Renault Clio Ogólne poniesione koszta:1448 chyba... plus wydanie prawka Cena samego kursu (jeżeli cena czegoś nie zawierałą proszę dopisać):1200 plus lekarz 50zł
Daty egzaminów: 1) Teoretyczny:26.08 2) Praktyczny:26.08 i 31.08 Zdałam za 2 razem Ilość błędów na egzaminie: w sumie 3 na zdanym - 1 bo zbyt żywiołowo parkowałam Zdałam w: WORD we Wrocławiu Egzamin wewnętrzny (czy był i w kilku słowach jak wyglądał): egzamin, hmm... praktycznego nie było, przynajmniej jako taki zapowiedziany. Mój instruktor sprawdzał mnie cały czas i zależnie od wyników, modyfikował plan jazdy podszkalając moje umiejętności. Teoretyczny... ot przylazłam kiedyś za wcześnie na jazdę, wykorzystałam te 5 minut na zapoznanie się z urządzeniem do wprowadzania odpowiedzi, za 1 razem bezbłędnie
Ostatnio edytowane przez andune; 2010-11-22, 19:20.
Kategoria: B
Ogólny czas trwania kursu (wraz z praktyką): 3 miesiące
Ogólny czas zdawania (kurs+egzamin[y]): 10 miesięcy
Czas trwania części teoretycznej: 4 tygodnie
Ilość godzin dodatkowych wykupionych: 12
Jeździłam na: Fiat Grande Punto
Ogólne poniesione koszta: 1100 kurs + 600 zł egzaminy + 600 jazdy
Cena samego kursu (jeżeli cena czegoś nie zawierałą proszę dopisać): 1100
Daty egzaminów:
1) Teoretyczny: koniec września '09, maj '10
2) Praktyczny: koniec września '09, październik, luty '10, marzec, maj
Zdałam za .....5..... razem
Ilość błędów na egzaminie: 0
Zdałam/zdaję/będę zdawać w: PORD Gdańsk
Egzamin wewnętrzny (czy był i w kilku słowach jak wyglądał): Nie było, w obu szkołach jazdy, ale uważam to za zbędne, jak ma on się odbyć z własnym instruktorem.
Kategoria: B
Ogólny czas trwania kursu (wraz z praktyką): 3 miesiące
Ogólny czas zdawania (kurs+egzamin[y]): 3 miesiące i 2 tygodnie
Czas trwania części teoretycznej: miesiąc
Ilość godzin dodatkowych wykupionych: 0
Jeździłam na: Grande Punto
Ogólne poniesione koszta: okolo 1300 zł
Cena samego kursu: 1150zl
Daty egzaminów:
1) Teoretyczny: 08.11.2009 r.
2) Praktyczny: 08.11.2009 r.
Zdałam za pierwszym razem
Ilość błędów na egzaminie: 0 na teorii, 0 na praktyce
Zdałam/zdaję/będę zdawać w: WORD Rybnik
Egzamin wewnętrzny (czy był i w kilku słowach jak wyglądał): nie bylo
sometimes's after the curtain close that the real reckoning comes
whether is about
who we wish we were
who we wish we could be
who we want to be with
Kategoria:
Ogólny czas trwania kursu (wraz z praktyką): 4 miesiące, bo czekałam na urodziny a potem się pochorowałam Ogólny czas zdawania (kurs+egzamin[y]): 10 miesięcy Czas trwania części teoretycznej:1,5 tygodnia
Ilość godzin dodatkowych wykupionych: 11
Jeździłam na: Grande Punto Ogólne poniesione koszta: 2000 zł Cena samego kursu (jeżeli cena czegoś nie zawierałą proszę dopisać): 1300 zł Daty egzaminów:
1) Teoretyczny: czerwiec 2010 2) Praktyczny: czerwiec, sierpien, wrzesien i listopad 2010
Zdałam za .... 4 .... razem
Ilość błędów na egzaminie: 1, za pierwszym razem na górce nie włączyłam biegu Zdałam w: WORD Dąbrowa Górnicza Egzamin wewnętrzny (czy był i w kilku słowach jak wyglądał): Teoria - gość wyszedł i wrócił jak mieliśmy oddać. Praktyczny był, wyglądał jak każda normalna jazda czyli od razu na miasto, w między czasie plac. Na początku zapytałam instruktora czy jest szansa nie zdać - odpowiedź "nie"
Ostatnio edytowane przez urojona; 2010-11-23, 16:28.
Kategoria: B
Ogólny czas trwania kursu (wraz z praktyką): ok. 2,5 miesiąca
Ogólny czas zdawania (kurs+egzamin[y]): prawie jak wyżej
Czas trwania części teoretycznej: co tydzień 2 h ile kto chce
Ilość godzin dodatkowych wykupionych: 0
Jeździłam na: toyota yaris
Ogólne poniesione koszta: 1250+50+134+112= 1546
Cena samego kursu (jeżeli cena czegoś nie zawierałą proszę dopisać): 1250 (bez lekarza)
Daty egzaminów:
1) Teoretyczny: 9.12.2010
2) Praktyczny: 9.12.2010, 14.12.2010
Zdałam za 2 razem
Ilość błędów na egzaminie: teoria 0, praktyka za drugim również bezbłędna
Zdałam/zdaję/będę zdawać w: WORD Bielsko Biała Egzamin wewnętrzny (czy był i w kilku słowach jak wyglądał): nie wyglądał, nie miałam.
Ostatnio edytowane przez LunatyczkaBB; 2010-12-14, 16:13.
Komentarz