Dlaczego dziewczyny wolą małe samochody?

Zwiń
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
nowe posty
  • GrubaDanka
    Raczkowanie
    • 2018-03
    • 73

    #1

    Dlaczego dziewczyny wolą małe samochody?

    Troszkę prowokacyjnie - jak myślicie - dlaczego tak wiele (jeśli nie większość) kobiet woli małe samochody?
    Sama od zawsze jeżdżę samochodami klasy średniej, zaczynałam od czternastoletniego, później coraz nowsze, w tym miesiącu chyba kupię trzyletnie, czyli dla mnie prawie nowe. Ale zawsze było to duże auto, z mocnym silnikiem, dobrze wyposażone.

    Zwróciłam uwagę, że wiele koleżanek dziwi się jak mogę jeździć "tak dużym" autem. Część z nich zmieniała auto na mniejsze, mimo że było dużo niższej klasy, ze słabszym silnikiem, gorszym wyposażeniem. Np. koleżanka z pracy zmieniła Volvo V60, które dostała od ojca jak zmieniał auto, na Renault Clio. Ona zachwycona, bo mniejszy, a mnie by się płakać chciało jakby mnie ktoś przesadził z Volvo do Clio.

    Dlaczego tak jest? Chodzi tylko o małe doświadczenie/umiejętności i poczucie, że małym samochodem jeździ się łatwiej?

    Mnie się łatwiej i lepiej jeździ samochodem, który jest wygodny, ma odpowiednie systemy (tempomat, automatyczna klimatyzacja, dobre audio...), mocny silnik umożliwiający sprawne wyprzedzanie, a nie takim, który jest po prostu mały.

    Oczywiście nie chcę nikogo krytykować, bo każdy ma prawo jeździć takim autem, jakie jemu się najbardziej podoba, a nie mnie. Pytam z ciekawości i chęci zrozumienia zjawiska.
  • Gosiaku12
    Raczkowanie
    • 2018-03
    • 50

    #2
    Dot.: Dlaczego dziewczyny wolą małe samochody?

    Ja wolę duże. Wspomniane Clio to dla mnie porażka (miałam przez chwilę), podobnie jak Yarisy, Micry, Polo itp. Nie chcę nikogo urazić, bo podobnie jak koleżanka szanuje cudze zdanie. Ale brak poczucia bezpieczeństwa w małej, plastikowej trumience nie istnieje i dla mnie takie coś jest nie do przyjęcia. Wiadomo ilu wariatów jeździ po drogach - teraz każdy może mieć samochód.

    Komentarz

    • doretka004
      Przyczajenie
      • 2018-02
      • 3

      #3
      Dot.: Dlaczego dziewczyny wolą małe samochody?

      Może takie małe samochody jak Tico to przesada, ale ja jestem takim przykładem osoby, która nie lubi zbyt dużych samochodów, bo zwyczajnie boje się nimi jeździć w pewne miejsca i sprawiają mi problem podczas parkowania. Kiedyś pożyczyłam od męza jego combiaka i przez 10 min miałam problem żeby zaparkować pod sklepem. Możecie to nazwać brakiem umiejętnosci, ale mam prawko od 7 lat i dobrze mi się jeździ i bezproblemowo w mniejszych samochodach
      Życie się nie myli, jeżeli serce ma odwagę je zaakceptować.

      Komentarz

      • ruda_beksa
        Zakorzenienie
        • 2017-09
        • 8793

        #4
        Dot.: Dlaczego dziewczyny wolą małe samochody?

        Może wydaje im się, że małym łatwiej zaparkować? Nie wiem, ja jestem miłośniczką SUVów i nie przesiądę się już na sedan. Moje auta marzeń to Mercedes G Wagon i Tesla X, więc....
        Dopiero w samym środku zimy przekonałem się, że noszę w sobie niepokonane lato.

        https://www.youtube.com/watch?v=oHgCXhY6kZ0

        Komentarz

        • Limonka2738
          Zakorzenienie
          • 2015-08
          • 30027

          #5
          Dot.: Dlaczego dziewczyny wolą małe samochody?

          Pierwotnie opublikowany przez ruda_beksa
          Może wydaje im się, że małym łatwiej zaparkować? Nie wiem, ja jestem miłośniczką SUVów i nie przesiądę się już na sedan. Moje auta marzeń to Mercedes G Wagon i Tesla X, więc....
          Ja chcę Toyotę Hilux.

          Cudowna jest.

          A wróżę się takim bieda gratem. Cóż.

          Nie znoszę małych samochodów, są takie... niewygodne, ciasne, klaustrofobiczne.

          Jeśli chodzi o pytanie z wątku - myślę, że statystycznie kobietom mniej zależy na konkretnym modelu czy typie samochodu, więc często biorą te tańsze, a one zwykle są mniejsze. Faceci częściej niż kobiety mają coś upatrzone, chcą dużej fury, żeby to wyglądało. Kobiety częściej niż faceci mają to gdzieś.

          Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
          To boldly go where no man has gone before.

          Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.

          Komentarz

          • Gosiaku12
            Raczkowanie
            • 2018-03
            • 50

            #6
            Dot.: Dlaczego dziewczyny wolą małe samochody?

            Czyli wynika, że większość z nas woli duże?

            Komentarz

            • Limonka2738
              Zakorzenienie
              • 2015-08
              • 30027

              #7
              Dot.: Dlaczego dziewczyny wolą małe samochody?

              Pierwotnie opublikowany przez doretka004
              Może takie małe samochody jak Tico to przesada, ale ja jestem takim przykładem osoby, która nie lubi zbyt dużych samochodów, bo zwyczajnie boje się nimi jeździć w pewne miejsca i sprawiają mi problem podczas parkowania. Kiedyś pożyczyłam od męza jego combiaka i przez 10 min miałam problem żeby zaparkować pod sklepem. Możecie to nazwać brakiem umiejętnosci, ale mam prawko od 7 lat i dobrze mi się jeździ i bezproblemowo w mniejszych samochodach
              Myślę, że kwestia przyzwyczajenia do samochodu.

              Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
              To boldly go where no man has gone before.

              Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.

              Komentarz

              • Agafitness
                Wtajemniczenie
                • 2012-03
                • 2265

                #8
                Dot.: Dlaczego dziewczyny wolą małe samochody?

                Dlatego,że łatwiej się wszędzie zmieścić i łatwiej parkować
                mgr wychowania fizycznego
                instrukor fitness,boksu,tańca
                sędzia piłki nożnej

                Komentarz

                • LadyChatterbox
                  Zakorzenienie
                  • 2015-10
                  • 3953

                  #9
                  Dot.: Dlaczego dziewczyny wolą małe samochody?

                  Powodzenia z parkowania w Warszawie kombi czy suvem Już citroena średniej wielkości jest mi ciężko gdziekolwiek wcisnąć tak mało miejsca.

                  Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

                  Komentarz

                  • Limonka2738
                    Zakorzenienie
                    • 2015-08
                    • 30027

                    #10
                    Dot.: Dlaczego dziewczyny wolą małe samochody?

                    Pierwotnie opublikowany przez LadyChatterbox
                    Powodzenia z parkowania w Warszawie kombi czy suvem Już citroena średniej wielkości jest mi ciężko gdziekolwiek wcisnąć tak mało miejsca.
                    Własnego nie mam, ale często podkradam samochód ojcu (bo jest wielki) i nie mam problemów we Wrocławiu, Warszawie, Krakowie ani w Poznaniu, poza pewnymi strefami typu rynek, jakieś zapchane małe uliczki.

                    Poza tym, tylko kobiety mieszkają w Warszawie?
                    To boldly go where no man has gone before.

                    Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.

                    Komentarz

                    • Dorotti666
                      ❤ bee happy ❤
                      • 2008-07
                      • 28748

                      #11
                      Dot.: Dlaczego dziewczyny wolą małe samochody?

                      Pierwotnie opublikowany przez ruda_beksa
                      Może wydaje im się, że małym łatwiej zaparkować? Nie wiem, ja jestem miłośniczką SUVów i nie przesiądę się już na sedan. Moje auta marzeń to Mercedes G Wagon i Tesla X, więc....
                      O to to
                      Dla mnie małe auto jest zbyt małe, Suvy są najwygodniejsze, bo lubię mieć w samochodzie dużo miejsca no i siedzieć wysoko
                      A miałam porównanie z pośród wielu aut z różnych klas i te mniejsze zupełnie mi nie leżą
                      Mi marzy się Ford F-150 Raptor, Dodge Ram lub Mercedes klasy X

                      Tesla X z Grand Toura?


                      Pierwotnie opublikowany przez LadyChatterbox
                      Powodzenia z parkowania w Warszawie kombi czy suvem Już citroena średniej wielkości jest mi ciężko gdziekolwiek wcisnąć tak mało miejsca.

                      Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
                      Ja mam parkowanie opanowane na tyle, że wcisnę się w najmniejsze miejsce parkingowe, tak że ledwo mogę wysiąść


                      Pierwotnie opublikowany przez Limonka2738
                      Ja chcę Toyotę Hilux.

                      Cudowna jest.

                      A wróżę się takim bieda gratem. Cóż.

                      Nie znoszę małych samochodów, są takie... niewygodne, ciasne, klaustrofobiczne.

                      Jeśli chodzi o pytanie z wątku - myślę, że statystycznie kobietom mniej zależy na konkretnym modelu czy typie samochodu, więc często biorą te tańsze, a one zwykle są mniejsze. Faceci częściej niż kobiety mają coś upatrzone, chcą dużej fury, żeby to wyglądało. Kobiety częściej niż faceci mają to gdzieś.

                      Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
                      Dokładnie

                      A większość kobiet lubi małe auta, bo mało palą i wydaje im się, że są zwinne. Chociaż zwinność przy silniku 1.2 lub 1.5
                      Where there is love, there is life.

                      Komentarz

                      • GrubaDanka
                        Raczkowanie
                        • 2018-03
                        • 73

                        #12
                        Dot.: Dlaczego dziewczyny wolą małe samochody?

                        Małe auta wcale tak mało nie palą. One w mieście palą trochę mniej niż większe, ale za to na trasie okazuje się że palą więcej, bo przy 140 km/h na autostradzie auto z większym silnikiem jedzie bez wysiłku, a dla wozidełka miejskiego o mocy poniżej 100 koni mechanicznych to to jest wyciskanie siódmych potów.

                        Co do pick-upów (Hilux, F150, Mercedes X) o których wspominacie, to jest już chyba przesada w drugą stronę. To znaczy - nie chodzi o sam rozmiar, ale te auta mimo dużego rozmiaru wcale nie prowadzą się dobrze, bo mają właściwości terenowo-ciężarowe, a nie limuzyny czy SUVa. Do tego zostały pomyślane - by wziąć na pakę tonę materiałów budowlanych i przejechać przez błotnisty plac budowy.

                        Po centrum Warszawy jeżdżę metrem. Poza zasięgiem metra, z parkowaniem Mondeo kombi nie mam problemu, mimo że nie mam czujników ani kamery.

                        Komentarz

                        • bernikula
                          Zakorzenienie
                          • 2010-10
                          • 10308

                          #13
                          Dot.: Dlaczego dziewczyny wolą małe samochody?

                          Jak dla mnie małe samochody typu Tico to jakaś porażka. Zdecydowanie wolę te większe, a w dalszą podróż to już w ogóle sobie nie wyobrażam nie jechać dużym i wygodnym autem.
                          sigpic

                          Insta

                          Komentarz

                          • brokulka
                            Raczkowanie
                            • 2018-03
                            • 319

                            #14
                            Dot.: Dlaczego dziewczyny wolą małe samochody?

                            Wydaje mi się zę to jest kwestia przyzwyczajenia. Zawsze jak sie przesiadałam na inny samochód czy to najpierw rodziców, czy męża czy wreszcie swój to sie przez chwilę bałam, czułam niekomfortowo, ale to dlatego ze była zmiana, była nowość. Z czasem idzie sie przyzwyczaic do wszystkiego. Jeździłam bardzo różnymi i dawałam rade tak w małych jak i dużych. W sumie nigdy nie jeździłam z automatyczna skrzynią biegów ale pewnie też mozna sie przyzwyczaić.

                            Komentarz

                            • UltraMarryna
                              Zakorzenienie
                              • 2017-11
                              • 6747

                              #15
                              Dot.: Dlaczego dziewczyny wolą małe samochody?

                              Bo się boją parkować dużymi autami?
                              Ja wolę duże samochody, lepiej się takimi jeździ i są bezpieczniejsze 😁

                              Komentarz

                              • 12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293
                                Konto usunite
                                • 2010-02
                                • 9850

                                #16
                                Dot.: Dlaczego dziewczyny wolą małe samochody?

                                Jakbym jeździła tylko do pobliskiego miasta/ w mieście na zakupy to małe i lekkie auto- podatki niższe, male zużycie paliwa, a 50-80km/h nie jest zatrwazajaca prędkością. Do pracy jeżdżę 85km ( czasem 150) w jedną stronę- komfortowe i w miarę ciężkie auto z automatyczną skrzynią biegów wchodziło w rachubę przy zakupie. Nie wyobrażam sobie 150 km w peugeot 206 w korkach to męka i udręka.

                                Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

                                Komentarz

                                • BellaChicca
                                  Przyczajenie
                                  • 2018-03
                                  • 17

                                  #17
                                  Dot.: Dlaczego dziewczyny wolą małe samochody?

                                  Mój TŻ mówi, że zauważył taką tendecję, że im drobniejsza kobieta, tym większy i wyższy ma samochód Coś w tym chyba jest, bo ja do wysokich kobiet nie należę, a marzę o dużym samochodzie.

                                  Komentarz

                                  • shiava
                                    Zadomowienie
                                    • 2007-11
                                    • 1301

                                    #18
                                    Dot.: Dlaczego dziewczyny wolą małe samochody?

                                    Nie wiem jakie dziewczyny wolą małe auta i skąd ta teza To że 1 koleżanka przesiadła się z dużego auta do małego nie oznacza że kobiety wolą małe auta

                                    Ja od 12 lat jeżdżę tylko autami typu Combi. Mam 2 dzieci, zawsze w bagażniku wózek, jakieś graty, zakupy, auta, zabawki. Nie pomieściłabym się w małym aucie

                                    Komentarz

                                    • Nancy_M
                                      Wtajemniczenie
                                      • 2013-11
                                      • 2339

                                      #19
                                      Dot.: Dlaczego dziewczyny wolą małe samochody?

                                      Ojej, czyli jest nas więcej?

                                      Od dawna dziwię się skąd u ludzi to przekonanie, że kobieta powinna mieć mały samochód. Kocham sedany Ale często ktoś pyta, dlaczego dalej nie kupiłam sobie małego ,,babskiego" autka. Kilka lat temu, ucząc się na prawko, jeździłam Punto i Yaris, ani trochę za nimi nie tęsknie.

                                      Pierwotnie opublikowany przez Limonka2738
                                      Ja chcę Toyotę Hilux.
                                      Jak dom na kółkach Jak ktoś zaparkował przy mnie Hiluxem, to poczułam, jakbym jeździła autkiem-zabawką. Ciekawa jestem, jak się takiego olbrzyma prowadzi

                                      Komentarz

                                      • _Supernova_
                                        Zadomowienie
                                        • 2014-01
                                        • 1468

                                        #20
                                        Dot.: Dlaczego dziewczyny wolą małe samochody?

                                        Lubie suwy.Na razie jezdze mniejszyn, ale w przyszlosci kto wie

                                        Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

                                        Komentarz

                                        • GrubaDanka
                                          Raczkowanie
                                          • 2018-03
                                          • 73

                                          #21
                                          Dot.: Dlaczego dziewczyny wolą małe samochody?

                                          Pierwotnie opublikowany przez Nancy_M
                                          Ojej, czyli jest nas więcej?
                                          Jak ktoś zaparkował przy mnie Hiluxem, to poczułam, jakbym jeździła autkiem-zabawką. Ciekawa jestem, jak się takiego olbrzyma prowadzi
                                          Bez szału właśnie. Tzn. po asfalcie bez szału bo to jest prawdziwe auto terenowe przygotowane na bezdroża
                                          Dlatego na asfalcie nie jest najlepsze - buja w zakrętach itp. Jakbyś chciała pojeździć autem tej wielkości ale normalnie po drogach, a nie bezdrożach, to już lepszy jest jakiś duży van.

                                          Komentarz

                                          • OldWorldBlues
                                            mad lad
                                            • 2016-09
                                            • 1622

                                            #22
                                            Dot.: Dlaczego dziewczyny wolą małe samochody?

                                            Pierwotnie opublikowany przez shiava
                                            Nie wiem jakie dziewczyny wolą małe auta i skąd ta teza To że 1 koleżanka przesiadła się z dużego auta do małego nie oznacza że kobiety wolą małe auta
                                            Ja mam podobne spostrzeżenia do Autorki. Mały, miejski, kobiecy samochód to coś, za czym rozgląda się większość. A szkoda, bo lubię widok kobiety w dużym samochodzie.

                                            Przyznam szczerze, że nie spodziewałem się tutaj takich typów jak Ford F-150 albo Mercedes G Wagon. Cieszy, bo może wreszcie kiedyś zobaczę kobietę za kółkiem takiego potwora. Niemniej dla mnie osobiście ideałem jest coś pokroju Mercedesa GLC Coupé - czyli po prostu mocno sportowy SUV. Bajka.
                                            Ostatnio edytowane przez OldWorldBlues; 2018-06-09, 15:05.
                                            IF YOU WISH TO MAKE AN APPLE PIE FROM SCRATCH,
                                            YOU MUST FIRST INVENT THE UNIVERSE

                                            Komentarz

                                            • GrubaDanka
                                              Raczkowanie
                                              • 2018-03
                                              • 73

                                              #23
                                              Dot.: Dlaczego dziewczyny wolą małe samochody?

                                              Pierwotnie opublikowany przez OldWorldBlues
                                              Niemniej dla mnie osobiście ideałem jest coś pokroju Mercedesa GLC Coupé - czyli po prostu mocno sportowy SUV. Bajka.

                                              Koszmarnie drogi (i niewarty swojej ceny) niepraktyczny samochód. Jak każdy SUV - chce być do wszystkiego, a jest do niczego.
                                              Wzięłam teraz pierwsze w życiu nowe auto prosto z salonu (w leasing, na firmę) i też wszyscy sprzedawcy chcieli mi wciskać jakieś SUVy i crossovery. Oparłam się. Jest normalny samochód, czyli Talisman. ;-)

                                              Komentarz

                                              • Nadzieja847
                                                Raczkowanie
                                                • 2018-05
                                                • 54

                                                #24
                                                Dot.: Dlaczego dziewczyny wolą małe samochody?

                                                Też wolę duże Duże czarne Volvo

                                                Komentarz

                                                • Magdamadziax
                                                  BAN stay
                                                  • 2018-06
                                                  • 11

                                                  #25
                                                  Dot.: Dlaczego dziewczyny wolą małe samochody?

                                                  dlatego, bo są kobiece i zgrabne? ja kiedyś marzyłam o smarcie super samochodzik!

                                                  Komentarz

                                                  • GrubaDanka
                                                    Raczkowanie
                                                    • 2018-03
                                                    • 73

                                                    #26
                                                    Dot.: Dlaczego dziewczyny wolą małe samochody?

                                                    Pierwotnie opublikowany przez Magdamadziax
                                                    dlatego, bo są kobiece i zgrabne?
                                                    Dlaczego mały samochód jest bardziej "kobiecy" niż duży? ;-) Zupełnie tego nie rozumiem. W ogóle nie rozumiem co to znaczy, że samochód jest "kobiecy". Przecież nie ma płci. Mój samochód się tak samo dobrze nadaje do prowadzenia przez kobiety, jak i przez mężczyzn.

                                                    Komentarz

                                                    • Limonka2738
                                                      Zakorzenienie
                                                      • 2015-08
                                                      • 30027

                                                      #27
                                                      Dot.: Dlaczego dziewczyny wolą małe samochody?

                                                      Pierwotnie opublikowany przez GrubaDanka
                                                      Dlaczego mały samochód jest bardziej "kobiecy" niż duży? ;-) Zupełnie tego nie rozumiem. W ogóle nie rozumiem co to znaczy, że samochód jest "kobiecy". Przecież nie ma płci. Mój samochód się tak samo dobrze nadaje do prowadzenia przez kobiety, jak i przez mężczyzn.
                                                      Też tego nie rozumiem.

                                                      Mój tata ma mniejszy od mojej mamy. Bo taki lubi.

                                                      No to znaczy, że jest bardziej kobiecy czy coś?

                                                      Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
                                                      To boldly go where no man has gone before.

                                                      Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.

                                                      Komentarz

                                                      • Dorotti666
                                                        ❤ bee happy ❤
                                                        • 2008-07
                                                        • 28748

                                                        #28
                                                        Dot.: Dlaczego dziewczyny wolą małe samochody?

                                                        Pierwotnie opublikowany przez Magdamadziax
                                                        dlatego, bo są kobiece i zgrabne? ja kiedyś marzyłam o smarcie super samochodzik!
                                                        Jak dla mnie to pół samochodu nie samochód [emoji14] nigdy bym w to nie wsiadła.

                                                        Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
                                                        Where there is love, there is life.

                                                        Komentarz

                                                        • GrubaDanka
                                                          Raczkowanie
                                                          • 2018-03
                                                          • 73

                                                          #29
                                                          Dot.: Dlaczego dziewczyny wolą małe samochody?

                                                          Też nie uważam Smarta za pełnoprawny samochód - nie wyobrażam sobie, żeby Smartem pojechać w dłuższą trasę 500 czy 1000 kilometrów czy jechać autostradą z normalną prędkością 130-140 km/h - a są to podstawowe wymagania, które każde normalne auto powinno spełniać.

                                                          Komentarz

                                                          • OldWorldBlues
                                                            mad lad
                                                            • 2016-09
                                                            • 1622

                                                            #30
                                                            Dot.: Dlaczego dziewczyny wolą małe samochody?

                                                            Pierwotnie opublikowany przez GrubaDanka
                                                            Koszmarnie drogi (i niewarty swojej ceny) niepraktyczny samochód. Jak każdy SUV - chce być do wszystkiego, a jest do niczego.
                                                            Wzięłam teraz pierwsze w życiu nowe auto prosto z salonu (w leasing, na firmę) i też wszyscy sprzedawcy chcieli mi wciskać jakieś SUVy i crossovery. Oparłam się. Jest normalny samochód, czyli Talisman. ;-)
                                                            Mnie z kolei Talisman się raczej nie podoba - nie lubię Renault. A GLC Coupé jest cholernie sexy.
                                                            IF YOU WISH TO MAKE AN APPLE PIE FROM SCRATCH,
                                                            YOU MUST FIRST INVENT THE UNIVERSE

                                                            Komentarz

                                                            Przetwarzanie...