Biura Podróży, opinie, doświadczenia

Zwiń
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
nowe posty
  • nati__xxx
    Wtajemniczenie
    • 2004-08
    • 2104

    #1

    Biura Podróży, opinie, doświadczenia

    Drogie wizażanki,chciałabym abyście wypowiedziały się na temat biur podrózy z których korzystałyście-czy warto,jakie ceny itp.
    Wybieram się w tym roku z moim TŻ do Hiszpanii,jako że chcemy skorzystać z wypoczynku,nie obozu zastanawiamy się nad wyborem biura.Chcę więc znaleźć coś pewnego,dobrze by było też żeby było w miarę tanio Ja do tej pory korzystałam tylko z usług krakowskiego Arionu i Triady-oba godne polecenia
    "Jeśli chcesz grać w piłkę, musisz myśleć jak piłka."
  • nekome
    Zakorzenienie
    • 2005-06
    • 6287

    #2
    Dot.: Biura Podróży

    chcialam Ci polecic Triade ale widze ze sama juz wyprobowalas ich uslugi

    Komentarz

    • Kalex
      Zakorzenienie
      • 2005-11
      • 6269

      #3
      Dot.: Biura Podróży

      Ja mam 2 biura z ktorych uslug jestem bardzo zadowlona:
      1 biuro to Buksa Travel - oferuja tylko wczasy we Wloszech, ale Wlochy to akurat moj ulubiony kraj, wiec ja tam moge jezdzic bez przerwy Bylam od nuch 2 razy we Wloszech, moi rodzice z siostra 3 razy. Hotel prowadzony przez Polakow (co moim rodzicom zwlaszcza pasowalo ), wysmienite posilki serowowane 3 razy dziennie, mozliwosc wycieczek itd.
      www.buksatravel.pl

      2 biuro to Orlando Travel - bylam od nich w Hiszpanii.
      Orlando Travel to renomowane biuro podróży, w ofercie którego znajdują się wycieczki, wczasy, hotele czy też organizacja pielgrzymek. Hiszpania oraz inne kraje Europy i świata. Zapraszamy do kontaktu!


      Z uslug triady tez korzystalam jakis czas temu - dokladnie to byly wczasy we Francji, w Nicei.
      Ale moim numerem 1 jest BuksaTravel Na to biuro trafilismy przez znajomych i tak juz zostalo

      Komentarz

      • Kalex
        Zakorzenienie
        • 2005-11
        • 6269

        #4
        Dot.: Biura Podróży

        Jeśli interesuje Was Hiszpania to naprawde polecam Orlando Travel, jeśli Włochy to BuksaTravel

        Komentarz

        • nati__xxx
          Wtajemniczenie
          • 2004-08
          • 2104

          #5
          Dot.: Biura Podróży

          Dodam jeszcze że najlepiej gdyby dało radę lecieć samolotem bo niewyborazam sobie kolejny raz męczyć się w autokarze i stracić 4dni wycieczki
          "Jeśli chcesz grać w piłkę, musisz myśleć jak piłka."

          Komentarz

          • Kalex
            Zakorzenienie
            • 2005-11
            • 6269

            #6
            Dot.: Biura Podróży

            Ech, do Hiszpanii akurat jechalam 2 dni autokarem Samolotem...hm....to może biuro Itaka?:
            www.itaka.pl

            Komentarz

            • romeska
              Raczkowanie
              • 2002-08
              • 139

              #7
              Dot.: Biura Podróży

              a czy może ktoraś z Was byla na wakacjach w Grecji i moze cos polecic?
              http://straznik.dieta.pl/zobacz/stra...b74b00b84f.png

              Komentarz

              • nati__xxx
                Wtajemniczenie
                • 2004-08
                • 2104

                #8
                Dot.: Biura Podróży

                Zapoznałam się juz z ofertą Itaki,i mają straszne ceny jak narazie Triada ma najlepszą ofertę Wogóle zauważyłam że w tym roku coś mało biur oferuje wyjazdy na wybrzeża Hiszpanii,w bardziej znanych biurach dominują wyspy,tzn Majorka,Lanzarote itp
                "Jeśli chcesz grać w piłkę, musisz myśleć jak piłka."

                Komentarz

                • nati__xxx
                  Wtajemniczenie
                  • 2004-08
                  • 2104

                  #9
                  Dot.: Biura Podróży

                  Romesko ja byłam w Gracji,na środkowym "palcu" półwyspu Chalkidiki,w miejscowości Metamorfosis.Kraj ogólnie przepiękny,wspaniały jednak tam gdzie ja trafiłam to była istna dziura,zadupie,że tak brzydko powiem dobre dla emerytów potrzebujących ciszy i spokoju,nie dla osób chcących się bawić.Słyszałam jednak z opowiadań znajomych że świetnie jest w Leptokarii czy na Riwierze Olimpijskiej.
                  "Jeśli chcesz grać w piłkę, musisz myśleć jak piłka."

                  Komentarz

                  • Nicole
                    Zakorzenienie
                    • 2002-07
                    • 2842

                    #10
                    Dot.: Biura Podróży

                    Pierwotnie opublikowany przez nati__xxx
                    Romesko ja byłam w Gracji,na środkowym "palcu" półwyspu Chalkidiki,w miejscowości Metamorfosis.Kraj ogólnie przepiękny,wspaniały jednak tam gdzie ja trafiłam to była istna dziura,zadupie,że tak brzydko powiem dobre dla emerytów potrzebujących ciszy i spokoju,nie dla osób chcących się bawić.Słyszałam jednak z opowiadań znajomych że świetnie jest w Leptokarii czy na Riwierze Olimpijskiej.
                    O tak, na Riwierze Olimpijskiej jest miejscowośc Paralia - w sam raz dla młodych ludzi
                    21.06.2008Szczęśliwa Narzeczona

                    Komentarz

                    • daphne81
                      Wtajemniczenie
                      • 2004-07
                      • 2304

                      #11
                      Dot.: Biura Podróży

                      Oj ja triady wogóle nie polecam ;(
                      12 luty 2008
                      narodziny mojej cudownej córeczki Sashy


                      Komentarz

                      • nekome
                        Zakorzenienie
                        • 2005-06
                        • 6287

                        #12
                        Dot.: Biura Podróży

                        Pierwotnie opublikowany przez daphne81
                        Oj ja triady wogóle nie polecam ;(
                        mozesz powiedziec dlaczego? ja wyjezdzalam z Triada i bylam bardzo zadowolona, znajoma rowniez ale ogolnie o Triadzie krazy wiele negatywnych opinii, ale najczesniej zaslyszanych od kogos... chce z nimi jechac takze w tym roku wiec kazda opinia z pierwszej reki jest wazna

                        Komentarz

                        • daphne81
                          Wtajemniczenie
                          • 2004-07
                          • 2304

                          #13
                          Dot.: Biura Podróży

                          Byliśmy z TŻ w Egipcie z Triady, hotel miał miec 4 * a miał może ze 3, plaża było po drugiej stronie ulicy dlatego hotel nawet wśród miejscowych miał ocene 3*. Rezydentka była fatalna, wogóle hotel się zepsuł odkąd wzieła go w "obroty" Triada.
                          12 luty 2008
                          narodziny mojej cudownej córeczki Sashy


                          Komentarz

                          • primavera
                            Zakorzenienie
                            • 2005-10
                            • 6552

                            #14
                            Dot.: Biura Podróży

                            Pierwotnie opublikowany przez nekome
                            mozesz powiedziec dlaczego? ja wyjezdzalam z Triada i bylam bardzo zadowolona, znajoma rowniez ale ogolnie o Triadzie krazy wiele negatywnych opinii, ale najczesniej zaslyszanych od kogos... chce z nimi jechac takze w tym roku wiec kazda opinia z pierwszej reki jest wazna
                            Ja "porównywałam" opinie wakacyjne z koleżanką - ja byłam w Tunezji z EximTours, ona w Turcji z Triadą. Ja miałam standard 3*: pokoje codziennie były wysprzątane, rezydentka na miejscu, jedzenia do woli (gdybyś była zainteresowana,mogę udzielić więcej info); moja koleżanka z Triadą w 3* miała brudno, jedzenie wydzielali (naprawdę -np. tylko po 1 jakju na osobę), a piloci oszukiwali ich na wycieczkach- kupowali bilety dla wszystkich i nie chcieli dawać ich (ludzie chcieli na pamiątkę) w końcu się okazało że były tańsze niż pilotka mówiła.

                            W Grecji byłam na płw. Chalkidiki i wspominam to wspaniale, tylko że to biuro już niestety,nie istnieje.

                            Komentarz

                            • nekome
                              Zakorzenienie
                              • 2005-06
                              • 6287

                              #15
                              Dot.: Biura Podróży

                              Pierwotnie opublikowany przez daphne81
                              Byliśmy z TŻ w Egipcie z Triady, hotel miał miec 4 * a miał może ze 3, plaża było po drugiej stronie ulicy dlatego hotel nawet wśród miejscowych miał ocene 3*. Rezydentka była fatalna, wogóle hotel się zepsuł odkąd wzieła go w "obroty" Triada.
                              a jak hotel byl oznaczony w katalogu? bo u mnie jest napisane ze najwyzsza miejscowa kategoria, cztery gwiazdki w katalogu...

                              Komentarz

                              • AaniaA
                                Zakorzenienie
                                • 2005-07
                                • 8500

                                #16
                                Dot.: Biura Podróży

                                Pierwotnie opublikowany przez daphne81
                                Byliśmy z TŻ w Egipcie z Triady, hotel miał miec 4 * a miał może ze 3, plaża było po drugiej stronie ulicy dlatego hotel nawet wśród miejscowych miał ocene 3*. Rezydentka była fatalna, wogóle hotel się zepsuł odkąd wzieła go w "obroty" Triada.
                                za to ja nie polecam ecco holiday i exim tours. bylam w maju rok temu w egipcie i bylo tragicznie. nawet nie mam sily pisac co bylo nie tak - po prostu wszystko, poczawszy od startu samolotem skonczywszy na podrozy powrotnej, blleee. jak widac to nie tylko triadzie nie wypalila wycieczka do egiptu . z tego co slyszalam, to niemieckie biura podrozy sa dobre.
                                Ostatnio edytowane przez AaniaA; 2006-03-24, 12:19.

                                Komentarz

                                • nati__xxx
                                  Wtajemniczenie
                                  • 2004-08
                                  • 2104

                                  #17
                                  Dot.: Biura Podróży

                                  Kurcze to mnie teraz wystraszylyscie ja już byłam z Triadą w Hiszpanii i wszystko było w najlepszym porządku.Qrcze,teraz to już nikomu nie mozna ufać
                                  "Jeśli chcesz grać w piłkę, musisz myśleć jak piłka."

                                  Komentarz

                                  • daphne81
                                    Wtajemniczenie
                                    • 2004-07
                                    • 2304

                                    #18
                                    Dot.: Biura Podróży

                                    2 lata temu byliśmy w Egipcie dokładniew Hurgadzie z ecco holiday i było cudownie, hotel Palam de Mirette przepiekny, czyściutki i tyle jedzenia, prosto z pokoju wychodziłam na plaże - poprostu cudo. Co do Triady to w katalogu Roma miała 4* ale miejscowi dają jej tylko 3 bo nie ma plaży przy hotelu tylko po drugiej stronie z resztą plaż tragiczna, kamienista i brudna, jedzenie był kiepskie i ciągle to samo, pokój posprzatany porządnie jak zostawiło sie bakszysz, ciągle zepsute windy. Razem z nami w Egipcie w tym samym czasie byli nasi znajomi, którzy mieszkali w hotelu Empaier czy jakoś tak - jest to hotel 3* u miejscowych ma mocne 3*, plaża może 15m od hotelu, super jedzenie, ładne pokoje. A co do kupowania wycieczek fakultatywnych to nigdy nie kupujcie ich u rezydentów bo przepłacicie nawet 150% dla przykładu za 2 dniowy Kair płaciliśmy 60 $ od osoby a u rezydentki kosztował 120 $. Byliśmy też w grudniu na Dominikanie z TV podróże, było wszystko super - polecam.
                                    12 luty 2008
                                    narodziny mojej cudownej córeczki Sashy


                                    Komentarz

                                    • daphne81
                                      Wtajemniczenie
                                      • 2004-07
                                      • 2304

                                      #19
                                      Dot.: Biura Podróży

                                      ach słyszałam jeszcze, że Triada się sprawdza tylko na wycieczkach po Europie
                                      12 luty 2008
                                      narodziny mojej cudownej córeczki Sashy


                                      Komentarz

                                      • Kalex
                                        Zakorzenienie
                                        • 2005-11
                                        • 6269

                                        #20
                                        Dot.: Biura Podróży

                                        Ja z Triada bylam tylko raz jak pisalam, we Francji i bylo calkiem ok, tylko wlascie jak rok pozniej chcielismy gdzies pojechac to zaczelismy wtedy slyszec mnostwo zlych opinii o tym biurze. W ogole to ponoc mialo przestac istniec, ale okazalo sie, ze istnieje...To byl bodajże 2001 rok. I zrezygnowalismy z tego biura i trafilismy wtedy na BuksaTravel i OrlandoTravel.

                                        Komentarz

                                        • nati__xxx
                                          Wtajemniczenie
                                          • 2004-08
                                          • 2104

                                          #21
                                          Dot.: Biura Podróży

                                          daphne a jak to jest z tymi wycieczkami fakultatywnymi? jeśli nie u rezydenta to gdzie kupić?
                                          "Jeśli chcesz grać w piłkę, musisz myśleć jak piłka."

                                          Komentarz

                                          • daphne81
                                            Wtajemniczenie
                                            • 2004-07
                                            • 2304

                                            #22
                                            Dot.: Biura Podróży

                                            Zaznaczam, że ja po Europie nie jeżdżę, tzn, zwiedziłam juz sobie częśc nadmorskiej Europy jak jeszcze nie było Uni - teraz jest tam za drogo no i nie tak pięknie i gorąco jak np. w Egpicie. Co do Egiptu i Dominikany to wycieczki wykupywaliśmy u miejscowych, zawsze sie tacy znajdą i sami zaproponują, Najczęściej jedzie się tym samym autobusem np. do Kairu czu Luxoru co ludzie wykupujący wycieczki u rezydentów. Logiczne - rezydent to pośrednik, i bierze swoją dolę za to,że nam tą wycieczkę załatwia. Nurkowanie też o tysiąc razy lepsze z Egipcjaninami niż z polskimi nurkami, no i tansze.
                                            12 luty 2008
                                            narodziny mojej cudownej córeczki Sashy


                                            Komentarz

                                            • Molca
                                              Raczkowanie
                                              • 2004-03
                                              • 179

                                              #23
                                              Dot.: Biura Podróży

                                              jesli chodzi o biura to nie polecam triady. godne zaufania jest scan holiday. bylam tez z selectours i bylam zadowolona chociaz wiem ze inni na to biuro narzekali.
                                              co do hotelu to zalezy gdzie sie jedzie, zawsze w afryce (Egipt, Tunezja, maroko itp) to trzeba wybrac hotel co najmniej 4gwiazdkowy!
                                              duzo o wakacjach, hotelach, jest na forum na www.wakacje.pl

                                              Komentarz

                                              • kajasia222
                                                Zadomowienie
                                                • 2005-06
                                                • 1394

                                                #24
                                                Dot.: Biura Podróży

                                                Więc może ja pomogę, ogólnie nie polecam wczasów z Triady, Itaki, po pierwsze klienci nie są zbyt zadowoleni ża taką cenę chcieliby więcej (mam praktyki w biurze podró.zy) z doświdczenia mogę polecić małe biura podróży które sprzedają wczasy, wycieczki wielu firm, możesz wtedy porównać kilka ofert nie tylko jednego biura. No i te biura małe mają czasem niższe ceny niz te firmowe, podam przykład mamy katalogi z Triady, ale cennik mamy inni niż oni ceny dużo niższe niż w ich salonach czemu? nie mam pojecia.
                                                Gdybyś potrzebowała jakiś bliższych informacji służe pomocą
                                                POzdrawiam!

                                                Komentarz

                                                • primavera
                                                  Zakorzenienie
                                                  • 2005-10
                                                  • 6552

                                                  #25
                                                  Dot.: Biura Podróży

                                                  Pierwotnie opublikowany przez Molca
                                                  zawsze w afryce (Egipt, Tunezja, maroko itp) to trzeba wybrac hotel co najmniej 4gwiazdkowy!
                                                  Tu bym polemizowała- byłam w Tunezji w hotelu 3* (wg biura miał 2,5*, wg miejscowej kategorii były to 3*)- owszem, mieliśmy 5 min drogi do plaży, ale hotel był czysty, posiłki dobre i w wystarczającej ilości, obsługa miła i uczynna, pokoje codziennie wysprzątane. Gdy raz wycieczka nam się przedłużyła i przyszliśmy 5 min przed końcem kolacki, to jedzenie na nas czekało i zostaliśmy miło obsłużeni.
                                                  Moja kuzynka była w hotelu 4,5*w Turcji- mieli daleko od plaży (tzn niby blisko w linii prostej, ale dojeżdzali busikiem, bo drogą wychodziło ponad 2 km) i mimo wykupionej opcji all inclusive- jedzenia było mało, jeśli ktos przyszedł później to już nie było jedzenia. Pokoje nie były codziennie sprzątane, a co gorsza nie była zmieniona pościel gdy przyjechali do hotelu (musieli sie upominać, bo przecież nie chcieli spać w pościeli po komś). Napoje miały być w dowolnej ilości przez cały dzień- kelner nalewał ociupinę i pokazywał, że już więcej nie ma i nie dostaną. Po porwocie sądzili sie z biurem o zwrot kosztów.

                                                  Tak więc bazując na opinii, że hotel musi mieć co najmniej ileś tm gwiazdek - można sie zawieść na wczasach.

                                                  Najlepiej przed wybraniem konkretnego hotelu popytać na różnych forach osób, które w nim były. Wiadomo, że ile osób tyle opinii, ale zawsze można na podstawie ich opisów wyrobić sobie swoje własne zdanie.

                                                  Komentarz

                                                  • kamaO
                                                    Wtajemniczenie
                                                    • 2003-10
                                                    • 1866

                                                    #26
                                                    Dot.: Biura Podróży

                                                    Pracowałam w biurze podróży, znam ten rynek. Co chcecie wiedzieć?

                                                    Z daleka trzymać się od: Kopernik; gazetkowe No Name Triady i innych biur - wybierajcie konkretne hotele, NIGDY oferty typu "ruletka"; cieszyński Damptour - Chalikidiki - istnieje poważne ryzyko, że wylądujecie w obskurnym hotelu z czeską kucharką zamiast w przestronnych apartamentach z aneksem kuchennym

                                                    Natomiast co musicie wiedzieć: biura podróży naprawdę mają niewielki wpływ na godziny wylotów - to uzależnione jest od rozkładu lotów na całym świecie (jeśli samolot z Egiptu wylatuje dajmy na to o 16:00 naszego czasu, i ma wracać z nową pulą turystów, to nie łudźmy się, że z Polskiego lotniska wyruszy wcześniej niż ok. 20 - 21) - ale to tylko przykład.

                                                    Biura podróży nic nie poradzą na to, że samolot sie spóźni, bo za późno wyleciał z pierwszego lotniska - a powodów takiej sytuacji może być i tysiąc.

                                                    Nie dajcie sobie wciskać kitu, że musicie (podkreślam MUSICIE) wykupić u rezydenta wycieczki fakultatywne - to jest największe kłamstwo jakie w życiu słyszałam (od klientów zresztą ). Nawet w krajach arabskich możecie BEZPIECZNIE wykupić sobie wycieczkę o połowę taniej w miejscowym biurze podróży - nie na bazarze - w biurze Tylko sprawdzajcie czy ma polisę - mają obowiązek ją wam okazać. W Hurghadzie sa polskie biura podróży - polecam. W Turcji to samo - w Tunezji polecam samodzielne wyprawy ich komunikacją (działa nadzwyczaj dobrze). Pamiętajcie, że w pociągu nie należy pić wina czy innego alkoholu - na to patrzą źle. Grupka 6-8 osób świetnie poradzi sobie jeżdżąc mini busem - większe taksówki po prostu.

                                                    Uff... Pytajcie jeśli chcecie cos wiedzieć
                                                    Psy mają właścicieli - koty mają służących

                                                    Komentarz

                                                    • Kaisandra
                                                      Wtajemniczenie
                                                      • 2005-05
                                                      • 2218

                                                      #27
                                                      Dot.: Biura Podróży

                                                      byłam z triada we Włoszech i w Grecji (7+7), z obu jestem b.zadwolona. Wiadomo wszystkim się nie dogodzi, były również takie osoby, które skarżyły się na brak polskich kanałów <kto jedzie za granice oglądać tv >. Tak pozatym znam wiele osób, które bardzo sobie chwalą Turcję<z triadą>, sama mam ochotę jechać na nią, ale ta ''ptasia grypa'' ehhh . Z czystym sumieniem polecam Triadę, również orientuję się w branży i naprawdę za taką cene jest adekwatny standard. Jeśli ktoś chce wyższy standrad polecam Sigma Trvel i Logos

                                                      Komentarz

                                                      • nati__xxx
                                                        Wtajemniczenie
                                                        • 2004-08
                                                        • 2104

                                                        #28
                                                        Dot.: Biura Podróży

                                                        kamaO w takim razie jakim biurom można zaufać?Myślałam że na tych większych,bardziej znanych można polegać a tymczasem... Pociesza mnie tylko myśl że nie jadę bardzo daleko,że to zawsze Europa,i że znam dobrze hiszpański więc w razie czego jakoś dam sobie radę
                                                        "Jeśli chcesz grać w piłkę, musisz myśleć jak piłka."

                                                        Komentarz

                                                        • primavera
                                                          Zakorzenienie
                                                          • 2005-10
                                                          • 6552

                                                          #29
                                                          Dot.: Biura Podróży

                                                          Pierwotnie opublikowany przez nati__xxx
                                                          Pociesza mnie tylko myśl że nie jadę bardzo daleko,że to zawsze Europa,i że znam dobrze hiszpański więc w razie czego jakoś dam sobie radę
                                                          Nati, a czy w takiej sytuacji nie lepiej byłoby sobie samemu zorganizować wyjazd? Możesz wynająć sobie kwaterę nad morzem, z transportem przy takiej ilości połączeń lotniczych też nie powinno być problemu. Zwłaszcza ze znasz dobrze hiszpański...

                                                          Komentarz

                                                          • kamaO
                                                            Wtajemniczenie
                                                            • 2003-10
                                                            • 1866

                                                            #30
                                                            Dot.: Biura Podróży

                                                            Pierwotnie opublikowany przez nati__xxx
                                                            kamaO w takim razie jakim biurom można zaufać?Myślałam że na tych większych,bardziej znanych można polegać a tymczasem... Pociesza mnie tylko myśl że nie jadę bardzo daleko,że to zawsze Europa,i że znam dobrze hiszpański więc w razie czego jakoś dam sobie radę
                                                            Musisz niestety liczyć się ze sporym wydatkiem jeśli planujesz podróż lotniczą. I tutaj zajrzyj na stronę Ecco Holiday, Triady również Ja tylko uprzedzam przed kupowaniem "w ciemno" - w umowie MUSI być nazwa hotelu, a nie tylko jego kategoria.
                                                            Jeśli jednak dałabyś się namówić na autokar, to szczerze polecam Orlando Travel - mają hotele na poziomie, bogate wyzywienie (z tego co wiem to 3 razy dziennie) FB, dobre autokary i fajną ofertę wycieczek - których wcale nie musisz kupować.
                                                            W który region Hiszpanii planujesz uderzyć? Orlando organizuje wypoczynek raczej w Katalonii, więc jeśli chcesz jechać bardziej na południe to zostaje faktycznie samolot (Itaka, Ecco, Scan - tylko te ceny i chyba Sigma Travel). Jakby co to pytaj dalej

                                                            A może faktycznie na własną rękę byłoby dla Ciebie wygodniej?

                                                            AHa! Zapomniałam: Rainbow Tours - nigdy sie na nich nie zawiodłam, a w sezonie wysłałam z nimi sporo osób na wypoczynek
                                                            Psy mają właścicieli - koty mają służących

                                                            Komentarz

                                                            Przetwarzanie...