Wirtualna przyjaźń 7

Zwiń
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
nowe posty
  • Adazina
    jest jak jest
    • 2021-12
    • 13734

    #2671
    Cyferko,
    wczoraj mieliście krótki deszcz. To on pewnie trochę oczyścił powietrze?

    Komentarz

    • Adazina
      jest jak jest
      • 2021-12
      • 13734

      #2672
      Ach, dzisiaj mamy święto!
      Nasze święto!


      Blog Akademii Montemarco nosi podtytuł: "savoir-vivre to nie tylko etykieta stołu i zasady precedencji". I właśnie od tego zdania zaczyna się Dzień Savoir-Vivre'u — ogłoszony w 2016 roku manifest kultury osobistej, który wymienia trzynaście wartości: od taktu i szacunku po życzliwość, patriotyzm i dobrze pojętą odwagę. Wszystkie dają się ćwiczyć.


      Czemu nasze?
      Bo my jesteśmy dobrze wychowane, kulturalne i życzliwe babeczki...!!!

      Komentarz

      • Cyferkaa
        Zakorzenienie
        • 2022-01
        • 11022

        #2673
        Adusia każdy ma swoją technikę.
        I dobrze, trzeba robić, żeby się nie narobić.
        Na dzisiaj mam jeszcze bigos i pewnie na jutro też.
        ------------
        Piszę w międzyczasie, pracowity dzień.






        Komentarz

        • Adazina
          jest jak jest
          • 2021-12
          • 13734

          #2674
          Cyfereczko,
          tak sobie właśnie postanowiłam. Dzielenie prac na etapy.
          Teraz idę trochę z Emkiem pogadać, później obiad i dokończenie gołąbków.
          Tymczasem pa!

          Komentarz

          • lenifa
            Zakorzenienie
            • 2021-12
            • 7168

            #2675
            Ja tak czasem zachęcam ludzi do poznawana ziół i właśnie znalazłam filmik przedstawiający tak w sumie ogólnie co macie koło domu. Ja je znam dośc dobrze. Siedziałam kolo nich wiele czasu aby rozgryżć. Nie wszystkie testowałam, ale mam do nich wielki szcunek i świadomość, jak bardzo dokładnie trzeba się zorientować i nie jest to bułka z masłem. Więc tę dość ogólna wiedzę wam podaję, że może będziecie chciały poznać co wywalacie bo chwaści Nie wiem kto jest autorem flmiku, ani nie wiem czy czasem nie ajajaj, może i tak. Ale daję ten filmik bo to może być wstęp do ciekawej podóży w świat roślin kolo nas. Ja je znam od dziecka, były moimi pierwszymi zabawkami, Jak się skaleczyłam babcia mi babkę przykładała na rankę. Daje ten filmik także dlatego,bo w nim tak pod koniec mówione jest, jak ważne jest dokładne zrozumienie ziółka, forma, czas, miejsce stosowania. Bo sama nad pojedynczym spędzam bardzo długi czas, ciagle z niedosytem wiedzy. I ciagle wracam do tych co juz przerobiłam bo coś nowego. Teraz już bardzo duzo osób zainteresowało się ziołami. Jest gdzie uczyc sie o nich i rozumieć. A ponieważ się mówi teraz o lex-cuś-tam. Pewnie nie będe mogła sobie gadać o ziołach, co sobie myślę. https://www.youtube.com/watch?v=sO87XRo7A7g

            Komentarz

            • Adazina
              jest jak jest
              • 2021-12
              • 13734

              #2676
              Gar gołąbeczków już prawie zrobiony.
              Napisałam prawie, bo zostało mi tylko jeszcze sos pomidorowy dokończyć.
              Ale że nogi i ręce odmawiają dalszej współpracy, to przysiadłam przed kompem odpocząć.

              Komentarz

              • Adazina
                jest jak jest
                • 2021-12
                • 13734

                #2677
                Lenifko,
                chętnie filmik obejrzę.
                Drogocenne właściwości liści niepozornej babki doskonale znam.
                One nie tylko na drobne skaleczenia czy otarcia, również na czyraki lub inne ropiejące rany.

                Komentarz


                • lenifa
                  lenifa skomentował
                  Edytowanie komentarza
                  Zielarka u której się uczyłam mówiła, że 1 zioło jest na 7 problemów i że 1 problem mozna uleczyć 7 ziołami. Mniemam wszelakoż że liczba 7 jest symboliczna w sensie -. bardzo wiele. Ja w tej chwili siedzę w jastrzębcu i czekam na glowienkę. Pasowałoby na wies pojechać może już kwitnie. Na dodatek Osborne dał nowy filmik a to dwie godziny, Ja taki filmik oglądam przez 4 godziny tak mniej więcej. Tak jest naładowany istotnymi treściami, a jak robisz notatki to co chwlkę na filmku trzeba zrobic stop i zapisać, jeszcze załapać powiązania różnych faktów a temat nie jest łatwy bo choroby układu nerwowego ale to mnie bardzo interesuje, więc chcę wszystko dobrze zrozumieć.
              • Adazina
                jest jak jest
                • 2021-12
                • 13734

                #2678
                Lenifko,
                tak... to jest AI... jednak info ciekawie zrobione, więc słucham...

                Komentarz

                • lenifa
                  Zakorzenienie
                  • 2021-12
                  • 7168

                  #2679
                  Kurcze jestem w trakcie oglądania ciekawego filmiku Osborna a już naprawdę ograniczam się aby nie siać linkami, a i tak pewnie za dużo ich podaje. Zrobie więc tym razem inaczej. Napisze w trakcie jakiego filmiku jestem. Nie obejrzałam do końca jeszcze. A jak będziecie chcialy to dam link.

                  Mam swoich stałych yutuberów co systematycznie oglądam,co nie oznacza wcale że obejrzałam wszystkie ich filmy, ale tematy co mnie interesują. Na pewno probemem do powszechnego oglądania jest język i to w dwojakim znaczeniu. Raz że jest to angielski, dwa bardzo dużo użytych okresleń z zakresu biochemii a to jak obcy język, który musiałam się uczyć. Filmik jest dłuuuuuuuugi jak na yt , bo trwa prawie 2 goodziny i ja go jeszcze nie obejrzałam całego, bo co chwilę robię stop, zastanawiam się co ten facet powiedział i zpisuję istotne treści czy dla mnie nowinki.

                  W każdym razie jest to ogólne, ale bardzo szerokie spojrzenie na choroby układu neurologicznego i jak "znam gościa" to w dwóch godzinach usiłował zawrzeć ogrom wiedzy. M.in jak różne przyczyny i jak różne oddziaływanie na organizm jest tych problemów. Ale może tak na jakims konkrecie. Mam od młodości problem z opadająca stopą Co to jest? Po prosu nagle ni stąd ni zowąd (chociaż już wiem w jakiej sytuacji) dostaje paskudny ból ścięgna Achillesa i opada mi stopa. Tzn nie moge zrobić ani jednego kroku. Skakam wtedy na jednej nodzie czegokolwiek się trzymając, aby gdzies usiąśc albo jakimś cudem dotrzeć do domu. Na szczęcie jeszcze nie trafiło mi się w lesie.... Ponieważ radze sobie z tym najszybciej w dwie godziny a trafia sie tak raz na rok albo raz na dwa lata, nawet wiele o tym nie myslę, Unikam tego i zawsze, nawet w lecie chodze w skarpetkach. Skupiałam się do tej pory na moim ściegnie, którego to zapalenie miałam w młodości a tu masz... Niewykluczone że to swoje trzy grosze wtrącił układ nerwowy. Tam był gips, a po urazach i gipsie jest możliwy problem w obrębie nerwów. W każdym razie bardzo się cieszę całym filmikiem, bo raz potwierdza że warto patrzyć szeroko w obrębie zdrowia, Dwa jak namierzyć konkretne przyczyny to i łatwiej chociaż w czasie dłużej, wrócić do normalności.

                  Jeszcze coś powiem o tym języku obcym. Bo ustawienie odpowiednie daje mozliwośc korzystania z z treści obcojęzycznych. Wczoraj mówiłam o tym tlumaczeniu na ircu i koleżanka mówi, że ona nie umie tego zrobić i nie ma. Ale zaryzykowała...I coś tam poklikała chociaz się bała że zepsuje komp, i bingo. Odkryła caly niedostepny do tej pory świat. Gorzej że ma ryzyko uzależnień Bo jakoś tak zauwazyłam, że w poszczególnych krajach maja inne "mody" tematyczne.
                  Ostatnio edytowane przez lenifa; 2026-06-04, 07:25.

                  Komentarz

                  • Cyferkaa
                    Zakorzenienie
                    • 2022-01
                    • 11022

                    #2680
                    Dzień dobry.
                    Radosnego dnia wszystkim życzę.

                    Komentarz

                    • Adazina
                      jest jak jest
                      • 2021-12
                      • 13734

                      #2681
                      Witajcie !!

                      Chciałam napisać, że niedzielka, a to przecież czwarteczek.
                      U nas mokro. Popadało wczoraj, popaduje dzisiaj. Dobrze, że wszystkie tekstylia z balkonu zabrałam. No i chyba raczej ich nie wyniosę, bo gdzieś słyszałam, że weekend cały pod znakiem deszczu.
                      =====
                      Cyferuś,
                      biorę sobie kaweczkę z tego eleganckiego zestawu.
                      😍

                      Komentarz

                      • Cyferkaa
                        Zakorzenienie
                        • 2022-01
                        • 11022

                        #2682
                        Witaj Adusia.
                        U mnie słonecznie i ciepło.
                        Pod wieczór ponoć ma padać.
                        Gotuję rosół.
                        Synek młodszy będzie.

                        Aduś, bardzo się cieszę z dwóch niedziel w tygodniu
                        Ostatnio edytowane przez Cyferkaa; 2026-06-04, 09:22.

                        Komentarz

                        • Adazina
                          jest jak jest
                          • 2021-12
                          • 13734

                          #2683
                          Cyfereczko,
                          ach... rosołek u Ciebie pachnie... cudnie...

                          A ja wczoraj zrobiłam wielgaaachny gar gołąbków. Wystarczy nam na kilka dni.
                          Nieskromnie powiem - pyszne mi wyszły. Nie ma to jak gołąbki z młodej kapustki.
                          Bardzo Ci dziękuję, bo one zrobione z Twojej podpowiedzi, że kapusta już dobra do zawijania.




                          Komentarz

                          • Adazina
                            jest jak jest
                            • 2021-12
                            • 13734

                            #2684
                            Piszesz, że pod wieczór padać ma u Ciebie. Tak, to może być prawda.
                            Emek pokazywał mi interaktywną mapę opadów. Wielka pionowa chmura wędruje sobie przez całą Polskę. Naprawdę pionowa, ciągnąca się od Tatr do Bałtyku i wędrująca z zachodu na wschód kraju.
                            Obecnie wisi nad nami i idzie do Ciebie.

                            Komentarz

                            • Cyferkaa
                              Zakorzenienie
                              • 2022-01
                              • 11022

                              #2685
                              O widzisz Adi, mamy kapuściany weekend.
                              U mnie jeszcze bigos z nowej kapusty bdb.
                              Ja tak jak Ty pysznie gotuję (hahaha)
                              Wczoraj miałam kolanową stłuczkę, walnęłam się o drzwi busa Emka jak
                              wysiadałam...straszny ból, po przyjściu do domu natychmiast przyłożyłam
                              aloesem.
                              Dzisiaj nic nie czuję, na kolanie zostało tylko lekkie zadrapanie.
                              Po obiedzie wybieram się po jaskólcze zielę (glistnik) ponoć wysyp jest.
                              Muszę coś sprawdzić, czy poradzi sobie z moim problemem.
                              ----------------------
                              Lenifko tłumaczenia na Polski nie potrafię zrobić, odpuszczam.

                              Komentarz

                              • Adazina
                                jest jak jest
                                • 2021-12
                                • 13734

                                #2686
                                Cyfereńko,
                                hyhyhy... tak, tak... przecież my obie gotujemy najlepiej na świecie.
                                😉😉
                                Jesteśmy takie dwie Magdy Gessler. Skromne, ładne i bardzo dobrze gotujące.
                                =====
                                Idziesz po jaskółcze ziele, mam nadzieję, że pamiętasz o jego trujących właściwościach??

                                Komentarz

                                • Adazina
                                  jest jak jest
                                  • 2021-12
                                  • 13734

                                  #2687
                                  Och, to miałaś bardzo przykre spotkanie z busem.
                                  Aloes pomógł. To cudowna roślinka!

                                  Komentarz

                                  • Cyferkaa
                                    Zakorzenienie
                                    • 2022-01
                                    • 11022

                                    #2688
                                    Adusia wiem o glistku.
                                    Punktowo będę smarowała w jednym, niewidocznym miejscu.



                                    Pa, lecę.



                                    Komentarz

                                    • Adazina
                                      jest jak jest
                                      • 2021-12
                                      • 13734

                                      #2689
                                      Cyferuś,
                                      pa... dobrego czwarteczku...!!
                                      😎

                                      Komentarz

                                      • Emmi123
                                        4 pory roku i ja piąta
                                        • 2021-12
                                        • 13413

                                        #2690
                                        Witajcie 🙂

                                        Nie czytałam, bo dzień bardzo dynamiczny. Teraz ściany schną po umyciu i postanowiłam zajrzeć. Potem malowanie... TS w domu, czuje się tak sobie, ma ograniczyć ruchowość. Dla mnie najważniejsze, że ogólnie rusza się i mówi i jest ogólnie w porządku. Teraz trzeba dać czas organizmowi aby się leczył. Zjadła swoją ukochaną pomidorową to jest dobrze.

                                        Adi, Śliczne te pelargonie. W ogóle od kilkunastu lat pelargonie wróciły do mody. Pamiętam, jak były już zapomniane ,,takie babciowe". Momentami miałam wrażenie, ze była ostatnią hodującą pelargonie w domu. Ogromnie się cieszę, że znów wróciły do łask i jest ich tak dużo.

                                        Cyferko, wypoczynku życzę 🙂
                                        Ostatnio edytowane przez Emmi123; 2026-06-04, 13:39.

                                        Komentarz

                                        • Emmi123
                                          4 pory roku i ja piąta
                                          • 2021-12
                                          • 13413

                                          #2691
                                          Dzień dobry
                                          Jestem wreszcie Ja jako Ja, czyli wersja z założenia zdrowa i na właściwych, codziennych torach. Po raz pierwszy stan mojego domu na Boże Ciało wygląda tak makabrycznie. Rozpier...cha na całego. Malowanie mojego nowego pokoiku w pełni. Od razu pozdrawiam wszystkich pracujących w dniu dzisiejszym 😘





                                          ----------------------

                                          Adi, chyba zapomniałaś o zabawie skojarzenia na grach - https://rozmowy.wizaz.pl/zabawa/gry/...8#post98883217
                                          Ostatnio edytowane przez Emmi123; 2026-06-05, 05:05.

                                          Komentarz

                                          • Cyferkaa
                                            Zakorzenienie
                                            • 2022-01
                                            • 11022

                                            #2692
                                            Dzień dobry.
                                            Cześć Emmi
                                            Będziesz miała nowy pokój? Fajnie! Masz długi weekend, można coś w domu podrobić.
                                            My pracujemy, wczoraj odpoczywaliśmy.

                                            U mnie pada, nad ranem przeszła burza i ulewny deszcz, teraz mały kapuśniaczek.
                                            Bardzo ciepło.

                                            Komentarz

                                            • Emmi123
                                              4 pory roku i ja piąta
                                              • 2021-12
                                              • 13413

                                              #2693
                                              Cyferka, hejka 😘. Rzadko składa się aby złapać wolny weekend u syna, a jak ma jedyną wolną niedzielę to głupio mi ją planować na siłowe rzeczy, bo wiadomo, że chce odpocząć i pobyć sobie z żoną. To oczywiste. Więc to Boże Ciało tak wleciało weekendowo, że można było je wykorzystać. W planach miał przenosić meble z MM, ale po wyjęciu zawartości okazało się, że sami przenieśliśmy. Może na Zagrodzie tylko pisałam o przeprowadzce. Młodzi potrzebują drugiego pokoju na swój prywatny użytek, co nie stanowi większego problemu, bo w obecnym pokoju przychodziłam tylko na spanie, bo była moją typową sypialnią. Siedzę w salonie i kuchni, czyli na dole. Więcej spędzam czasu w tym pokoju, który będzie moim nowym. Więc... Bliżej MM, więc jest wątpliwość jak moje królicze uszy dadzą sobie radę z jego chrapaniem? Z resztą to był właśnie jedyny powód naszego rozstania łożkowo-pomieszczeniowego. Zobaczymy.
                                              Ostatnio edytowane przez Emmi123; 2026-06-05, 08:33.

                                              Komentarz

                                              • Cyferkaa
                                                Zakorzenienie
                                                • 2022-01
                                                • 11022

                                                #2694
                                                Oj, odpisałam i poszło w plener.
                                                Emmi obyś słodko spała w nowym pokoju.
                                                Ja zawsze mówię, że sen jest luksusem!
                                                Młodzi mają swoje piętro?
                                                Jeśli tak, to mają fajnie.
                                                -------------
                                                Dostałam alert o prawdopodobieństwie
                                                wystąpienia burz z silnymi wiatrami.
                                                --------------
                                                I wyleciało z głowy.
                                                Piję kawę, może mgła mózgowa mi przejdzie.
                                                Burza wybudziła mnie świtem i już nie zasnęłam.





                                                Komentarz

                                                • Emmi123
                                                  4 pory roku i ja piąta
                                                  • 2021-12
                                                  • 13413

                                                  #2695
                                                  Cyferko, na górze ma też pokój Junior i to mnie trochę martwi, że będę daleko od niego, w razie czego... ciągle się boimy czy znów mu coś nie odwali. Ale mam dwoje dzieci...teraz i córeczkę i wszystkich potrzeby są ważne.

                                                  pranie!!

                                                  Komentarz

                                                  • lenifa
                                                    Zakorzenienie
                                                    • 2021-12
                                                    • 7168

                                                    #2696
                                                    O dzieki ci wielkie Emmi - tez zapomniałam. Pranie!!!!

                                                    Komentarz

                                                    • Adazina
                                                      jest jak jest
                                                      • 2021-12
                                                      • 13734

                                                      #2697
                                                      Witajcie !!

                                                      Dom kawą pięknie pachnie.
                                                      Można zasiąść przed lapkiem i kawowo dzień rozpocząć...
                                                      😍🤩😍

                                                      Komentarz

                                                      • Adazina
                                                        jest jak jest
                                                        • 2021-12
                                                        • 13734

                                                        #2698
                                                        Emmi,
                                                        jejuśku... oczywiście, zapomniałam... odkąd mam nowy komputer to czegoś mi brakowało... sama nie wiedziałam czego, ale wyraźnie brakowało... teraz Ty mi to właśnie uświadomiłaś, że SKOJARZEŃ brakowało... dziękuję pięknie... już nie zapomnę, gwiazdką oznaczyłam...

                                                        Komentarz

                                                        • Adazina
                                                          jest jak jest
                                                          • 2021-12
                                                          • 13734

                                                          #2699
                                                          Emmi,
                                                          jak to fajnie, że wolne dni wykorzystujecie na domowe większe prace. Niebawem rozpierducha zamieni się w piękne nowe.
                                                          =====
                                                          Cyferuś,
                                                          burza u Was była, a teraz popaduje. Przyroda wilgocią się cieszy.

                                                          U nas dzień pochmurny. Ponoć po południu ma padać. A ja myślałam żeby na cmentarz pojechać. Hmmm... muszę sprawdzić dokładną, taką godzinową, prognozę dla mojego miasta. Wtedy zdecyduję, jechać czy jednak nie.







                                                          Komentarz

                                                          • Emmi123
                                                            4 pory roku i ja piąta
                                                            • 2021-12
                                                            • 13413

                                                            #2700
                                                            Adi, cześć 😘Jak się spało?

                                                            Lenifa, ja ciągle zapominam o praniu, dlatego piszę 🤣

                                                            Komentarz

                                                            Przetwarzanie...