wczoraj mieliście krótki deszcz. To on pewnie trochę oczyścił powietrze?
Wirtualna przyjaźń 7
-
-
Ach, dzisiaj mamy święto!
Nasze święto!
Blog Akademii Montemarco nosi podtytuł: "savoir-vivre to nie tylko etykieta stołu i zasady precedencji". I właśnie od tego zdania zaczyna się Dzień Savoir-Vivre'u — ogłoszony w 2016 roku manifest kultury osobistej, który wymienia trzynaście wartości: od taktu i szacunku po życzliwość, patriotyzm i dobrze pojętą odwagę. Wszystkie dają się ćwiczyć.
Czemu nasze?
Bo my jesteśmy dobrze wychowane, kulturalne i życzliwe babeczki...!!!Komentarz
-
-
Adusia każdy ma swoją technikę.
I dobrze, trzeba robić, żeby się nie narobić.
Na dzisiaj mam jeszcze bigos i pewnie na jutro też.
------------
Piszę w międzyczasie, pracowity dzień.
Komentarz
-
Cyfereczko,
tak sobie właśnie postanowiłam. Dzielenie prac na etapy.
Teraz idę trochę z Emkiem pogadać, później obiad i dokończenie gołąbków.
Tymczasem pa!Komentarz
-
Ja tak czasem zachęcam ludzi do poznawana ziół i właśnie znalazłam filmik przedstawiający tak w sumie ogólnie co macie koło domu. Ja je znam dośc dobrze. Siedziałam kolo nich wiele czasu aby rozgryżć. Nie wszystkie testowałam, ale mam do nich wielki szcunek i świadomość, jak bardzo dokładnie trzeba się zorientować i nie jest to bułka z masłem. Więc tę dość ogólna wiedzę wam podaję, że może będziecie chciały poznać co wywalacie bo chwaści
Nie wiem kto jest autorem flmiku, ani nie wiem czy czasem nie ajajaj, może i tak. Ale daję ten filmik bo to może być wstęp do ciekawej podóży w świat roślin kolo nas. Ja je znam od dziecka, były moimi pierwszymi zabawkami, Jak się skaleczyłam babcia mi babkę przykładała na rankę. Daje ten filmik także dlatego,bo w nim tak pod koniec mówione jest, jak ważne jest dokładne zrozumienie ziółka, forma, czas, miejsce stosowania. Bo sama nad pojedynczym spędzam bardzo długi czas, ciagle z niedosytem wiedzy. I ciagle wracam do tych co juz przerobiłam bo coś nowego. Teraz już bardzo duzo osób zainteresowało się ziołami. Jest gdzie uczyc sie o nich i rozumieć. A ponieważ się mówi teraz o lex-cuś-tam. Pewnie nie będe mogła sobie gadać o ziołach, co sobie myślę. https://www.youtube.com/watch?v=sO87XRo7A7g
Komentarz
-
-
Gar gołąbeczków już prawie zrobiony.
Napisałam prawie, bo zostało mi tylko jeszcze sos pomidorowy dokończyć.
Ale że nogi i ręce odmawiają dalszej współpracy, to przysiadłam przed kompem odpocząć.Komentarz
-
Lenifko,
chętnie filmik obejrzę.
Drogocenne właściwości liści niepozornej babki doskonale znam.
One nie tylko na drobne skaleczenia czy otarcia, również na czyraki lub inne ropiejące rany.Komentarz
-
Zielarka u której się uczyłam mówiła, że 1 zioło jest na 7 problemów i że 1 problem mozna uleczyć 7 ziołami. Mniemam wszelakoż że liczba 7 jest symboliczna w sensie -. bardzo wiele. Ja w tej chwili siedzę w jastrzębcu i czekam na glowienkę. Pasowałoby na wies pojechać może już kwitnie. Na dodatek Osborne dał nowy filmik a to dwie godziny, Ja taki filmik oglądam przez 4 godziny tak mniej więcej. Tak jest naładowany istotnymi treściami, a jak robisz notatki to co chwlkę na filmku trzeba zrobic stop i zapisać, jeszcze załapać powiązania różnych faktów a temat nie jest łatwy bo choroby układu nerwowego ale to mnie bardzo interesuje, więc chcę wszystko dobrze zrozumieć.
-
-
-
-
Kurcze jestem w trakcie oglądania ciekawego filmiku Osborna a już naprawdę ograniczam się aby nie siać linkami, a i tak pewnie za dużo ich podaje. Zrobie więc tym razem inaczej. Napisze w trakcie jakiego filmiku jestem. Nie obejrzałam do końca jeszcze. A jak będziecie chcialy to dam link.
Mam swoich stałych yutuberów co systematycznie oglądam,co nie oznacza wcale że obejrzałam wszystkie ich filmy, ale tematy co mnie interesują. Na pewno probemem do powszechnego oglądania jest język i to w dwojakim znaczeniu. Raz że jest to angielski, dwa bardzo dużo użytych okresleń z zakresu biochemii a to jak obcy język, który musiałam się uczyć. Filmik jest dłuuuuuuuugi jak na yt , bo trwa prawie 2 goodziny i ja go jeszcze nie obejrzałam całego, bo co chwilę robię stop, zastanawiam się co ten facet powiedział i zpisuję istotne treści czy dla mnie nowinki.
W każdym razie jest to ogólne, ale bardzo szerokie spojrzenie na choroby układu neurologicznego i jak "znam gościa" to w dwóch godzinach usiłował zawrzeć ogrom wiedzy. M.in jak różne przyczyny i jak różne oddziaływanie na organizm jest tych problemów. Ale może tak na jakims konkrecie. Mam od młodości problem z opadająca stopą Co to jest? Po prosu nagle ni stąd ni zowąd (chociaż już wiem w jakiej sytuacji) dostaje paskudny ból ścięgna Achillesa i opada mi stopa. Tzn nie moge zrobić ani jednego kroku. Skakam wtedy na jednej nodzie czegokolwiek się trzymając, aby gdzies usiąśc albo jakimś cudem dotrzeć do domu. Na szczęcie jeszcze nie trafiło mi się w lesie.... Ponieważ radze sobie z tym najszybciej w dwie godziny a trafia sie tak raz na rok albo raz na dwa lata, nawet wiele o tym nie myslę, Unikam tego i zawsze, nawet w lecie chodze w skarpetkach. Skupiałam się do tej pory na moim ściegnie, którego to zapalenie miałam w młodości a tu masz... Niewykluczone że to swoje trzy grosze wtrącił układ nerwowy. Tam był gips, a po urazach i gipsie jest możliwy problem w obrębie nerwów. W każdym razie bardzo się cieszę całym filmikiem, bo raz potwierdza że warto patrzyć szeroko w obrębie zdrowia, Dwa jak namierzyć konkretne przyczyny to i łatwiej chociaż w czasie dłużej, wrócić do normalności.
Jeszcze coś powiem o tym języku obcym. Bo ustawienie odpowiednie daje mozliwośc korzystania z z treści obcojęzycznych. Wczoraj mówiłam o tym tlumaczeniu na ircu i koleżanka mówi, że ona nie umie tego zrobić i nie ma. Ale zaryzykowała...I coś tam poklikała chociaz się bała że zepsuje komp, i bingo. Odkryła caly niedostepny do tej pory świat. Gorzej że ma ryzyko uzależnień
Bo jakoś tak zauwazyłam, że w poszczególnych krajach maja inne "mody" tematyczne.
Ostatnio edytowane przez lenifa; 2026-06-04, 07:25.Komentarz
-
-
Witajcie !!
Chciałam napisać, że niedzielka, a to przecież czwarteczek.
U nas mokro. Popadało wczoraj, popaduje dzisiaj. Dobrze, że wszystkie tekstylia z balkonu zabrałam. No i chyba raczej ich nie wyniosę, bo gdzieś słyszałam, że weekend cały pod znakiem deszczu.
=====
Cyferuś,
biorę sobie kaweczkę z tego eleganckiego zestawu. 😍Komentarz
-
-
-
Cyfereczko,
ach... rosołek u Ciebie pachnie... cudnie...
A ja wczoraj zrobiłam wielgaaachny gar gołąbków. Wystarczy nam na kilka dni.
Nieskromnie powiem - pyszne mi wyszły. Nie ma to jak gołąbki z młodej kapustki.
Bardzo Ci dziękuję, bo one zrobione z Twojej podpowiedzi, że kapusta już dobra do zawijania.

Komentarz
-
Piszesz, że pod wieczór padać ma u Ciebie. Tak, to może być prawda.
Emek pokazywał mi interaktywną mapę opadów. Wielka pionowa chmura wędruje sobie przez całą Polskę. Naprawdę pionowa, ciągnąca się od Tatr do Bałtyku i wędrująca z zachodu na wschód kraju.
Obecnie wisi nad nami i idzie do Ciebie.Komentarz
-
-
O widzisz Adi, mamy kapuściany weekend.
U mnie jeszcze bigos z nowej kapusty bdb.
Ja tak jak Ty pysznie gotuję (hahaha)
Wczoraj miałam kolanową stłuczkę, walnęłam się o drzwi busa Emka jak
wysiadałam...straszny ból, po przyjściu do domu natychmiast przyłożyłam
aloesem.
Dzisiaj nic nie czuję, na kolanie zostało tylko lekkie zadrapanie.
Po obiedzie wybieram się po jaskólcze zielę (glistnik) ponoć wysyp jest.
Muszę coś sprawdzić, czy poradzi sobie z moim problemem.
----------------------
Lenifko tłumaczenia na Polski nie potrafię zrobić, odpuszczam.
Komentarz
-
Cyfereńko,
hyhyhy... tak, tak... przecież my obie gotujemy najlepiej na świecie. 😉😉
Jesteśmy takie dwie Magdy Gessler. Skromne, ładne i bardzo dobrze gotujące.
=====
Idziesz po jaskółcze ziele, mam nadzieję, że pamiętasz o jego trujących właściwościach??Komentarz
-
-
-
Komentarz
-
-
Witajcie 🙂
Nie czytałam, bo dzień bardzo dynamiczny. Teraz ściany schną po umyciu i postanowiłam zajrzeć. Potem malowanie... TS w domu, czuje się tak sobie, ma ograniczyć ruchowość. Dla mnie najważniejsze, że ogólnie rusza się i mówi i jest ogólnie w porządku. Teraz trzeba dać czas organizmowi aby się leczył. Zjadła swoją ukochaną pomidorową to jest dobrze.
Adi, Śliczne te pelargonie. W ogóle od kilkunastu lat pelargonie wróciły do mody. Pamiętam, jak były już zapomniane ,,takie babciowe". Momentami miałam wrażenie, ze była ostatnią hodującą pelargonie w domu. Ogromnie się cieszę, że znów wróciły do łask i jest ich tak dużo.
Cyferko, wypoczynku życzę 🙂Ostatnio edytowane przez Emmi123; 2026-06-04, 13:39.Komentarz
-
-
Dzień dobry
Jestem wreszcie Ja jako Ja, czyli wersja z założenia zdrowa i na właściwych, codziennych torach. Po raz pierwszy stan mojego domu na Boże Ciało wygląda tak makabrycznie. Rozpier...cha na całego. Malowanie mojego nowego pokoiku w pełni. Od razu pozdrawiam wszystkich pracujących w dniu dzisiejszym 😘

----------------------
Adi, chyba zapomniałaś o zabawie skojarzenia na grach - https://rozmowy.wizaz.pl/zabawa/gry/...8#post98883217Ostatnio edytowane przez Emmi123; 2026-06-05, 05:05.Komentarz
-
Komentarz
-
Cyferka, hejka 😘. Rzadko składa się aby złapać wolny weekend u syna, a jak ma jedyną wolną niedzielę to głupio mi ją planować na siłowe rzeczy, bo wiadomo, że chce odpocząć i pobyć sobie z żoną. To oczywiste. Więc to Boże Ciało tak wleciało weekendowo, że można było je wykorzystać. W planach miał przenosić meble z MM, ale po wyjęciu zawartości okazało się, że sami przenieśliśmy. Może na Zagrodzie tylko pisałam o przeprowadzce. Młodzi potrzebują drugiego pokoju na swój prywatny użytek, co nie stanowi większego problemu, bo w obecnym pokoju przychodziłam tylko na spanie, bo była moją typową sypialnią. Siedzę w salonie i kuchni, czyli na dole. Więcej spędzam czasu w tym pokoju, który będzie moim nowym. Więc... Bliżej MM, więc jest wątpliwość jak moje królicze uszy dadzą sobie radę z jego chrapaniem? Z resztą to był właśnie jedyny powód naszego rozstania łożkowo-pomieszczeniowego. Zobaczymy.Ostatnio edytowane przez Emmi123; 2026-06-05, 08:33.Komentarz
-
-
Oj, odpisałam i poszło w plener.
Emmi obyś słodko spała w nowym pokoju.
Ja zawsze mówię, że sen jest luksusem!
Młodzi mają swoje piętro?
Jeśli tak, to mają fajnie.
-------------
Dostałam alert o prawdopodobieństwie
wystąpienia burz z silnymi wiatrami.
--------------
I wyleciało z głowy.
Piję kawę, może mgła mózgowa mi przejdzie.
Burza wybudziła mnie świtem i już nie zasnęłam.
Komentarz
-
Cyferko, na górze ma też pokój Junior i to mnie trochę martwi, że będę daleko od niego, w razie czego... ciągle się boimy czy znów mu coś nie odwali. Ale mam dwoje dzieci...teraz i córeczkę i wszystkich potrzeby są ważne.
pranie!!Komentarz
-
-
-
Witajcie !!
Dom kawą pięknie pachnie.
Można zasiąść przed lapkiem i kawowo dzień rozpocząć... 😍🤩😍Komentarz
-
Emmi,
jejuśku... oczywiście, zapomniałam... odkąd mam nowy komputer to czegoś mi brakowało... sama nie wiedziałam czego, ale wyraźnie brakowało... teraz Ty mi to właśnie uświadomiłaś, że SKOJARZEŃ brakowało... dziękuję pięknie... już nie zapomnę, gwiazdką oznaczyłam...Komentarz
-
Emmi,
jak to fajnie, że wolne dni wykorzystujecie na domowe większe prace. Niebawem rozpierducha zamieni się w piękne nowe.
=====
Cyferuś,
burza u Was była, a teraz popaduje. Przyroda wilgocią się cieszy.
U nas dzień pochmurny. Ponoć po południu ma padać. A ja myślałam żeby na cmentarz pojechać. Hmmm... muszę sprawdzić dokładną, taką godzinową, prognozę dla mojego miasta. Wtedy zdecyduję, jechać czy jednak nie.
Komentarz
-
-
Jakiekolwiek aktywności, w szczególności: pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie, lub inne wykorzystywanie treści, danych lub informacji dostępnych w ramach niniejszego serwisu oraz wszystkich jego podstron, w szczególności w celu ich eksploracji, zmierzającej do tworzenia, rozwoju, modyfikacji i szkolenia systemów uczenia maszynowego, algorytmów lub sztucznej inteligencji jest zabronione oraz wymaga uprzedniej, jednoznacznie wyrażonej zgody administratora serwisu – Burda Media Polska sp. z o.o. Obowiązek uzyskania wyraźnej i jednoznacznej zgody wymagany jest bez względu sposób pobierania, zwielokrotniania, przechowywania lub innego wykorzystywania treści, danych lub informacji dostępnych w ramach niniejszego serwisu oraz wszystkich jego podstron, jak również bez względu na charakter tych treści, danych i informacji.
Powyższe nie dotyczy wyłącznie przypadków wykorzystywania treści, danych i informacji w celu umożliwienia i ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz umożliwienia pozycjonowania stron internetowych zawierających serwisy internetowe w ramach indeksowania wyników wyszukiwania wyszukiwarek internetowych.
Więcej informacji znajdziesz tutaj.






Komentarz