Jeśli odwiedzasz nas po raz pierwszy, koniecznie
zapoznaj się z FAQ, klikając
link powyżej. Aby móc pisać posty, może być konieczna rejestracja ?
kliknij link rejestracji powyżej, aby kontynuować. Aby rozpocząć przeglądanie wiadomości,
wybierz forum, które chcesz odwiedzić, z listy poniżej.
Netykieta - zasady postępowania na Forum Wizaz.pl
Zasady te stworzyła przez lata społeczność Użytkowników Wizaz.pl.
Są uzupełnieniem Regulaminu Serwisu Wizaz.pl, który znajduje się pod adresem: https://wizaz.pl/regulamin-forum-nowy/ .
Każdy Użytkownik jest zobowiązany przestrzegać Regulaminu Serwisu Wizaz w takim samym stopniu jak Netykiety.
Wersja obowiązuje 17.04. 2026
1. Odnoś się do innych Użytkowników forum tak jak chcesz, aby odnoszono się do Ciebie, z szacunkiem i zachowując kulturę wypowiedzi. Rasistowskie, drastyczne, obraźliwe lub dyskryminujące posty i treści (w tym grafika, avatary, podpisy oraz wpisy w profilach Użytkowników) są niezgodne z Regulaminem Serwisu Wizaz.pl i Netykietą i mogą być usunięte, a ich Autorzy mogą otrzymać upomnienie lub ostrzeżenie. To samo dotyczy treści pornograficznych, wulgarnych, zawierających groźby, dotyczących inteligencji, wykształcenia, płci, religii, rasy czy statusu majątkowego.
2. Tolerancja. Uznaj prawo innych do posiadania poglądów, których Ty nie podzielasz i życia "po swojemu" - jeśli tylko to jest w zgodzie z prawem.
3. Szanujmy język, jakim się posługujemy. Wypowiedzi budujmy zgodnie z zasadami języka polskiego. Zbędne jest pisanie całego tekstu wielkimi literami, podobnie jak jego nadmierne kolorowanie.
4. Pamiętaj, że Moderator nie jest stroną w dyskusji.
5. W złym tonie jest wytykanie dyskutantom popełnionych przez nich literówek, błędów ortograficznych i gramatycznych, szczególnie robienie tego w sposób prześmiewczy i uszczypliwy. Takie zachowanie jest niezgodne z Regulaminem Serwisu Wizaz.pl i Netykietą, a Użytkownik może otrzymać upomnienie, a jeśli opisana sytuacja będzie się powtarzać - ostrzeżenie.
6. Stosowanie wobec innego Użytkownika zwrotów powszechnie uważanych za obraźliwe, jak również za cytowanie postów z innych wątków niezwiązanych z tematem w celu zdeprecjonowania, wyszydzenia czy ośmieszenia Autora cytowanej wiadomości stanowi naruszenie Regulaminu Serwisu Wizaz.pl i Netykiety, a Użytkownik może otrzymać upomnienie.
7. Świadome prowokowanie innych Użytkowników forum poprzez agresywne, kontrowersyjne lub obraźliwe wypowiedzi mające na celu rozbudzenie lub wywołanie nowej dyskusji oraz skupienie uwagi na Autorze tego typu postów (trolling) nie jest tolerowane i stanowi naruszenie Regulaminu Serwisu Wizaz.pl oraz Netykiety. Użytkownik może otrzymać ostrzeżenie, a w przypadku powtarzających się przypadków tego typu zachowań taki Użytkownik może otrzymać bana (zablokowanie konta).
8. Zanim założysz swój wątek sprawdź w wyszukiwarce, czy ktoś nie założył wcześniej podobnego - być może informacje jakich poszukujesz, już znajdują się na forum. Wątki nie ulegają przedawnieniu, jeśli aktualnie nie toczy się w nich dyskusja, należy je odświeżyć przez napisanie nowego posta.
9. Jeśli trafisz na interesujący Cię wątek, ale odnalezienie w nim tego czego szukasz jest utrudnione z powodu dużej ilości postów, należy użyć opcji "Przeszukaj ten wątek". Częste wpisy typu: "Pewnie było już o tym wspominane, ale nie chce mi się szukać, więc napiszcie jeszcze raz o..." traktowane są jako wiadomości w złym tonie i stanowią naruszenie Regulaminu Serwisu Wizaz.pl i Netykiety.
10. Zakładanie wątków typu "Wiem, że mój wątek nie pasuje na to podforum, ale tu jest więcej Wizażanek...." uważane jest za zaśmiecanie forum. Częste tego typu działania stanowią naruszenie Regulaminu Serwisu Wizaz.pl i Netykiety, a tacy Użytkownicy mogą otrzymać upomnienie lub ostrzeżenie.
11. Niedopuszczalne jest niszczenie sensu wątku przez nadmierne odbieganie od głównego tematu wątku rozpoczętego w pierwszym poście, jak również poprzez toczenie prywatnych rozmów pomiędzy Użytkownikami - do takich celów służy opcja Prywatnych Wiadomości (PW). Niszczenie wątku przez wpisy nie na temat (tzw. off topic) stanowi naruszenie Regulaminu Serwisu Wizaz.pl i Netykiety. Użytkownik publikujący takie wpisy może zostać upomniany a jego posty off topic - usunięte.
12. Forum Wizaz.pl nie jest portalem randkowym ani matrymonialnym. Zamieszczanie tego typu wpisów stanowi naruszenie Regulaminu Serwisu Wizaz.pl i Netykiety. Posty i wątki o takiej treści mogą być usuwane.
13. Nie zamieszczamy na forum publicznym korespondencji PW bez zgody Autora. Dotyczy to również ogólnego pisania na temat jej treści. Niedozwolona jest zmiana treści cytowanych postów z wyjątkiem usunięcia linków/nazw reklamowych lub skrócenia treści
14. Niedopuszczalne są działania reklamowe. Reklama to wszelkie działania prowadzące do uzyskania korzyści materialnych lub do darmowego promowania strony (blogi komercyjne, galerie, prywatne strony itp.). Za reklamę mogą zostać uznane linki do stron aukcji, sklepów, serwisów internetowych czy nazwy produktów, zawarte w postach należących do jednego Użytkownika lub do grupy kont-klonów, w których często polecane są różne produkty i usługi, w szczególności w sytuacji, gdy posty tego rodzaju stanowią całość lub przeważającą większość napisanych przez Użytkownika postów. Reklama to także konta ekspertów, e-ekspertów, konsultantów, e-konsultantów nieoznaczone czerwonym kolorem nicka. Reklama to także nazwa nicka, avatar lub podpis, które są jednocześnie nazwą firmy lub logiem. Jako reklama traktowane są również posty, wątki i PW z prośbami o głosy w konkursach oraz wszelkie inne zawarte w nich treści, przez zamieszczenie których Autor ma wyraźne korzyści materialne.
Posty reklamowe mogą być usuwane.
14.1. Użytkownicy z mniej niż 50 postami na koncie lub ze stażem na forum krótszym niż 3 miesiące będą traktowani bardziej rygorystycznie, jeśli zostaną u nich dostrzeżone powyższe formy reklamy., tj. mogą im zostać przyznane ostrzeżenia lub ban (blokada konta). Uporczywe spamowanie forum grozi przyznaniem bana stałego (blokadą konta na stałe).
14.2. Ogłoszenia kupna i sprzedaży są zabronione na forum poza specjalnie wyznaczonymi do tego celu miejscami.
15. Pamiętaj, że wyrażając na forum opinię na temat produktu, usługi lub osoby, ponosisz za swoją opinię odpowiedzialność.
16. Edytowanie własnych postów na forum. Funkcja "edytuj" na forum służy do poprawiania błędów, dopisków, dodania zdjęć, zmiany szyku zdania w swoich postach, usunięcia fragmentu, który po przemyśleniu wolelibyście jednak zdjąć z forum publicznego itp. a nie do całkowitego usunięcia całej treści, zwłaszcza tej kluczowej dla sensu wątku. Nadużywanie tej opcji do masowego i całkowitego kasowania treści swoich postów, co powoduje zniszczenie treści wielu wątków, stanowi naruszenie Regulaminu Serwisu Wizaz.pl i Netykiety i może spowodować blokadę konta. Twoje konto może zostać czasowo lub trwale zablokowane.
17. Udostępnianie oraz prośba o udostępnianie nielegalnych materiałów objętych ochroną praw autorskich (muzyka, filmy, książki, gry itp.) jest zabronione. Dostęp do źródła takich informacji może być usuwany, a wobec Użytkownika notorycznie łamiącego tę zasadę i propagującego tego typu informacje może otrzymać upomnienie, ostrzeżenie lub ban (blokada konta).
18. Kopiowanie oraz rozpowszechnianie zdjęć lub pozostałych utworów, stanowiących własność innych Użytkowników w celach komercyjnych bez ich zgody jest niedopuszczalne.
19. Złamanie Regulaminu Serwisu Wizaz.pl lub Netykiety przez Użytkownika zgłaszaj za pośrednictwem funkcji ZGŁOŚ, dostępnej przy każdym Post (Wiadomości). Napisz powód zgłoszenia. Zgłoszenia można dokonać również poprzez formularz znajdujący się pod adresem https://wizaz.pl/dsa/ .
21. Konto Użytkownika zostanie zablokowane, jeśli:
suma punktów z ostrzeżeń będzie równa 4 lub większa od 4 - konto zostanie zablokowane na czas 7-14 dni.
suma punktów z ostrzeżeń będzie równa 6 lub większa od 6 - konto zostanie zablokowane na stałe.
Użytkownik może otrzymać jednorazowo więcej niż 6 punktów, co spowoduje zablokowanie konta bez uprzednich ostrzeżeń.
22. Bana (blokadę konta) na forum otrzymują osoby, a zatem jeśli Użytkownik ma zarejestrowanych kilka nicków (kont) na forum, bana otrzymają wszystkie konta tego Użytkownika.
24. Administrator ma prawo do weryfikowania postów, ale nie obowiązek. Moderator nie ma obowiązku reagować na post, który nie jest zgłoszony przez ZP. Podobnie Moderator nie musi podejmować działania, jeśli zgłoszenie nie ma poparcia w prawie, regulaminie lub netykiecie. Masowe wysyłanie w takich przypadkach ZP lub PW, w skrajnych sytuacjach zostanie uznane za nadużycie i jest równoznaczne z otrzymaniem ostrzeżenia oraz zawieszeniem rozpatrywania takich zgłoszeń. Więcej na ten temat znajdziesz w § 9 Regulaminu Serwisu Wizaz.pl.
26. Każdy może złożyć skargę, jeśli nie zgadza się ograniczeniem zastosowanym przez Administratora (usunięciem opublikowanej przez niego treści lub jej części, blokadą konta). Skargę należy złożyć za pomocą formularza znajdującego się pod tym adresem https://wizaz.pl/dsa/
Zasady składania i rozpatrywania skarg zostały określone w § 8 Regulaminu Serwisu Wizaz.pl.
Następujące skargi nie będą rozpatrywane:
- skargi na upomnienia
- skargi na ostrzeżenia - napisanych w imieniu osób trzecich
- napisane na forum publicznym.
27. Jeśli chcecie bezpowrotnie usunąć konto możecie to zrobić samodzielnie poprzez profil użytkownika lub skontaktujcie się z Administratorem Serwisu pisząc na adres forumwizaz@burdamedia.pl (szczegóły zawiera § 5 Regulaminu Forum Wizaz.pl). Zwróćcie uwagę, że o usunięciu postów decydujecie osobnym wypowiedzeniem. Moderatorzy nie usuwają kont na prośby wysłane poprzez PW czy napisane na forum w wątkach.
Objaśnienia do niektórych punktów netykiety:
1. Aby zgłosić naruszenie - "Zły Post" (ZP) użyj przycisku "Zgłoś", który znajduje się - pod avatarem Użytkownika w przypadku posta w wątku - w prawym dolnym rogu pod wpisem w profilu Użytkownika - w prawym górnym rogu Prywatnej Wiadomości (PW).
2. Opcja "Przeszukaj ten wątek" znajduje się po prawej stronie fioletowej belki nad pierwszym postem.
3. Formy interwencji stosowane przez Moderację:
a) Ostrzeżenie - to punkt karny za przewinienie (czerwona kartka ).
b) Upomnienie - to oficjalne zwrócenie uwagi, personalnie (żółta kartka).
c) Upomnienie przez PW - to zwrócenie uwagi personalnie, niepublicznie.
d) Upomnienie w Wątku - to zwrócenie uwagi publicznie, personalnie lub grupie osób.
3.1 Przykład czytania informacji o przyznanych kartkach:
"Ostrzeżenia: 1/0" Oznacza jedno upomnienie (żółta kartka bez punktów)/zero ostrzeżeń (czerwona kartka z punktami, które mogą skutkować banem).
"Ostrzeżenia: 0/1 (3)" Oznacza zero upomnień (żółta kartka bez punktów)/jedno ostrzeżenie za trzy punkty (czerwona kartka z punktami, które mogą skutkować banem).
3.2 Informacje o ilości przyznanych kartek z aktywnymi punktami widoczne są pod avatarem Użytkownika, natomiast spis wszystkich otrzymanych kartek, w tym tych z już nieaktywnymi punktami znajduje się w profilu Użytkownika i jest on dostępny tylko dla Moderatorów forum.
Dziewczyny, postanowiłam przyjrzeć się bliżej kwestii słynnej rolki. Zabieram się do tego jako do jeża (nomen omen ) już od dłuższego czasu i chyba wreszcie dojrzałam do jakiejś decyzji. Potrzeba mi jeszcze wiedzy. Znam oczywiście wątek na LU :
Przepraszamy, strona której szukasz nie istnieje lub została przeniesiona - błąd 404.
ale chciałabym, żeby i na wizażu był miejsce do dzielenia się kolczastymi doświadczeniami . Pamiętam, że Schaetzchen pisała jakiś czas temu o rolowaniu i większość z nas była dość mocno zdystansowana do tego pomysłu. Dalej tak jest?
Czy któraś z Was stosuje rolkę? Jaki sprzęt macie i jak często się nakłuwacie? Co dajecie pod rolkę i co nakładacie po zabiegu? I najważniejsze - są jakieś efekty? Piszcie, Dziewczyny, piszcie - pewnie nie tylko ja jestem ciekawa
Ja stosuję rolke 1,5 mm.
Niestety nie jestem aż taka systematyczna, bo boli i nie zawsze mam ochotę na takie doznania i zaczęłam nową pracę no i czasu brak.
Roluję się dwuetapowo rolka pod nią serum wodne z niacynamidem na to po chwili serum wodne z pudrowa wit. c i małocząsteczkowym ha znów rolka (tu juz się gorzej roluje bo po serum z wit c skóra i tak juz piecze) i na koniec oleje z wit e olejową c skwalan q10 i kwas alfa liponowy, albo jakieś treściwe olejowe serum na noc z mazideł bez konserwantów. dziewczyny na LU robią seans trzyetapowy ale ja już na trzeci nie mam siły . Jestem już tak obolała że mam dość.
Roluję głownie kurze łapki lwią zmarszczkę miedzy brwiami (jeszcze jest mała alu juz sie tworzą zaczątki ) oraz miejsca blizn na brodzie po mega pryszczach, które są moim małym kompleksem.
Efekty są, przy regularnym rolowaniu min 1 raz w tygodniu zmarchy faktycznie płytsze. Ale wystarczyło ostatnio że sie opuściłam i i jest nawrót. Więc regularność to podstawa. Po rolowaniu na twarzy burak który u mnie mija rano (roluję się wieczorami) .Przez kilka dni po rolowaniu mam wrażenie że skóra jest jakby grubsza nie jest to jakiś niepożądany objaw i on mija.
Ponadto liczę że wszystkie cenne składniki wtedy lepiej przenikają. Liczę że zaprocentuje to w przyszłości i opóźni to powstawanie zmarch. Nie ukrywam że chciałabym uniknąć albo maksymlnie opóźnić stosowanie botksu itp.
Generalnie cera ma bardziej jednolity koloryt ale czy to efekt samego rolowania czy zmiany pielęgnacji w ogóle, rezygnacji z opalania filtry itp. myślę, że wszystkiego razem.
Acha ja nie roluje sie tak krwawo jak niektóre dziewczyny. Nie używam zadnej maści znieczulajacej, jade na żywca więc i dociskanie jest słabsze.
Ogólnie efekt oceniam pozytywnie i zamierzam rolować się nadal.
Ostatnio edytowane przez ewi762; 2009-08-24, 19:28.
Ewi, dzięki za odpowiedź . A używasz rolki 1,5 od początku, czy miałaś jakąś z mniejszymi igłami? I gdzie kupiłaś jeża? Ja myślę o 0,5, ale na razie na Allegro chyba nie ma takich...
Gnębi mnie jeszcze jedna zasadnicza wątpliwość - wiem, że stany zapalne to przeciwwskazanie do rolki; właściwie nie mam aktywnego trądziku, ale jednak od czasu do czasu coś mi tam wyskoczy... Czy gdybym starała się unikać aktualnego wyprysku, będzie ok?
Właśnie dlatego też odstawiłam roleczkę, bo też miałam co jakiś czas coś na twarzy.
Teraz narazie na pewno nie wrócę, bo coś porabiło mi się więcej niż pojedyncze zmiany.
Ale do rzeczy: miałam 0,5. Nie wiem co chcesz osiągnąć, ale to to zabaweczka była. Ciągnełam bez znieczulenia, coś tam czułam, ale to indywidualna sprawa.
Ale efekt nie za wielki. Burak minimalny. Myślę, że może trochę zwiększało przenikanie tego co się kładło. Ale za kilka lat raczej zainwestuję w coś większego - jak będę chciała powalczyć ze zmarszczkami.
Jak dla mnie vit. C była nie do przejścia, podziwiam Ewi
Stosowałam też na ciało - rozstępy na biodrach, i tu efekt prawie żaden. Jak robiłam regularnie były prawie niewidoczne, bo skóra napięta, ukrwiona, ale jak się odstawi stałego efektu nie ma.
ja sie przymierzam ,zachęcona opiniami z LU ....myśłałam żeby kupic na all ale tam wszystkie po prawie 200 zł , na ebay znalazłam takie za 10-12$ i niby przesyłka DARMOWA, ale czy to jest coś warte to nie wiem...ta firma MSN to pojawiała sie w wątku na LU juz ,a może ktoś juz z ebaya zamawiał? Ja chce dwie 0,5 albo 1,0 na twarz i dłuższa na rozstepy pociążowe
to linki w razie co (mam nadzieje ze można wkleic , jakby co to krzyczcie )
Pierwotnie opublikowany przez niezamienna_juz_na_nic
Ewi, dzięki za odpowiedź . A używasz rolki 1,5 od początku, czy miałaś jakąś z mniejszymi igłami? I gdzie kupiłaś jeża? Ja myślę o 0,5, ale na razie na Allegro chyba nie ma takich...
Gnębi mnie jeszcze jedna zasadnicza wątpliwość - wiem, że stany zapalne to przeciwwskazanie do rolki; właściwie nie mam aktywnego trądziku, ale jednak od czasu do czasu coś mi tam wyskoczy... Czy gdybym starała się unikać aktualnego wyprysku, będzie ok?
Niezamienna ja od początku używam rolki 1,5 mm. Rolkę kupiła mi Kesja na allegro. Taka żółta kosztuje chyba ok 185 zł. I na razie jestem zadowolona. Musisz na bieżąco śledzić pojawiają się co jakis czas już od 0,2 mm. Ja nawet chciałam kupic 0,5 mm ale doszłam do wniosku że będe to moją 1,5 mm słabiej dociskać i efekt powinien byc ten sam.
Myślę że stany zapalne są niewskazane do rolki. Przecież przenosisz bakterie na cała twarz a skóra jest "bezbronna" gdyż przez "dziurki" wnikają oprócz cennych składników również właśnie te bakterie. Ja bałabym się zainfekowania twarzy. Ja odpukać pryszcze mam naprawdę bardzo rzadko ale zawsze czekałam aż się wygoi.
Dziewczyny nie zniechęcajcie się tym co napisałam o tym że efekty mijają. Ja naprawdę krótko sie rolkuję, to i efekty szybciej znikły, a przez to że zaczełam nową pracę to ostatnio odpuściłam, ale jak sie tylko ogarnę to wracam do regularnego kłucia . Uważam że warto. A efekty botoksu czy wypełniaczy tez mijają i trzeba je powtarzać. We wszystkim ważna jest regularnośc i systematyczność.
Alkaxy przy nakładaniu wit c piekło tak że myślałam że wyskoczę z siebie i stanę obok Na szczęście po chwili przechodzi. A ja chyba wytrzymała jestem.
Ostatnio edytowane przez ewi762; 2009-08-25, 18:13.
Oj jakoś często, co 2 dni, tyle, że rolorwałam się regularnie jak mnie nachodziło, a poźniej przerwy się robiły
0,5mm jest o tyle fajne, że bardzo szybko nie ma śladu. Do twarzy to super, ale Ada- Tobie na rozstępy radziłabym brać 1,5mm.
Dużo można przeczytać w necie o efektach i zobaczyć zdjęcie także też zakładam, że trwałe są.
Właśnie przez was kombinuję za co by sobie sprawić 1,5mm na ciało. Jak mi się wygoi twarz to też bym mogła stosować co jakiś czas.
Oczywiście ja też się skusiłam przez LU na rolkę, także cała moja widza to stamtąd. Poźniej pełen szok jak czytałam o łączeniu z atre czy innymi.
niezamienna_juz_na_nic- nie wiem na ile coś tam Ci wyskakuje na twarzy, ale weź pod uwagę, że jak coś się dopiero robi to możemy tego nie widzieć i nie ma jak omijać. Jeżeli to reczywiście pojedyncze sprawy i rzadko może i można. Albo używaj tylko tam na twarzy gdzie nie masz tendencji do krostek.
Ewi - właśnie inne kłucia w swoim życiu moge znieść, a tą C nie
alkaxy, ja byłam w lekkim szoku jak czytałam o ociekaniu krwią i maściach znieczulających
w sumie masz racje , na rozstepy to 1,5 bedzie lepiej , najwyzej nie będe dociskać , tez widziałam zdjęcia , jak to nie photoshop to efekty fajne ...
Ja raczej na poczatek spróbuje tak żeby na drugi dzien można do ludzi , zreszta ja na ból to odporna nie jestem.......
Dziewczyny, dzięki za rady. Nie mam zamiaru stosować rolki na okolice wypryskowe (tzn. na brodę) - tam zmarszczek nie mam , zresztą mam nadzieję, że te okolice nie będą już takie zbyt długo... Częstotliwość pojawiania się czegoś zmniejsza się u mnie dość szybko. Mam natomiast stare ślady po wypryskach na policzkach i z tym też chciałabym zawalczyć.
Ewi, ja się nie zniechęcam Zresztą należę raczej do tych systematycznych... Dlatego wolę postawić na mniejsze igiełki (i tym samym mniejszy ból, mam nadzieję), a częściej.
Ado, ja chyba pozostanę przy tych żółtych jeżach za 180 zł. Poczekam tylko, aż się pojawią 0,5 mm.
Wlasnie kilka dni temu skonczylam ostatnia strone na LU. Tez przymierzam sie i jestem w w wieku naszej Modki
Pytanie, Environ ma rolke ktora kupuje sie przed zabiegami, cena wysoka. Jaki rozmiar maje igielki? wiem ze w kilku klinikach w Krk uzywaja masci Emla do zabiegow, czyli rolka ma 1mm czy tez 1.5mm? A moze wiecej?
W sumie jesli za ta cena idzie jakosc, to skusilabym sie na Environa.
Czy ktos ma porownanie pomiedzy Environem i innymi rolkami z ~All.
Na Lu chyba tylko 1 osoba miala z kilku zrodel....
Mam wysoki prog odpornosci na bol ..ale czy ktos rolowal szyje namietnie? jakie wrazenia, akurat nie lubie jak dotyka cos mojej szyi
ooo, dawno mnie na biochemii nie było, a tu taka niespodzianka - moje tematy
ale do rzeczy - jestem na TAK!!
jakiś czas temu zaczęłam strachliwie od rolki Environu (btw 0.25 mm), za to sumiennie codziennie - efekt genialny, koloryt cery wyrównany, naczynka jakby mniej widocznie, buzia świeża - no po prostu stał się cud w krótkim czasie
potem kupiłam dr roller (żółty z all) - sesja przeciwzmarszczkowa i antychomikowe co miesiąc wg schematu Kesji z LU (polecam lekturę) ; zaczynam już widzieć efekty
codzienną environową rolkę zastąpiłam dr rollerem 0.5 - to dla przenikania subst. czynnych
pod oczy dodatkowo kupiłam wąską 1.0mm (ale nie daję rady, boli jak cho....)
niestety te żółte witaminy - nie wiem dokladnie o które chodziło Tobie z all, sa tutaj droższe,za 60$ to sie w ogóle nie opłaca , jedynie to mns wychodzi tanie po ok 10-12$ ...
Pierwotnie opublikowany przez niezamienna_juz_na_nic
Cansado, witaj, Rówieśniczko droga
A chcesz rolować tylko szyję, czy i twarz też?
Niezamienna wszystko za jednym zamachem
Mysle ze tutaj srednia wieku bedzie wyzsza....
Wiem ze environ ma bardzo fajna oferte czytalam kilka skladow i podobaly mi sie.
Popytam co stosuja oprocz emli przy roll cit. W sumie zmarszczek nie mam ale skora juz nie taka jedrna jak byla......
Protea sprzedaje rolke environu za niecale 500 zl a w gabinetach krzycza 1000!
Ciekawe jak z trwaloscia, niektore osoby pisaly ze igielki sie stepiaja. Jak szybko?
Ktos wie jak czesto wymienia sie rolki przy cotyodniowym stosowaniu?
dr rollerów używam regularnie od stycznia i jak dotąd nie zauważyłam spadku jakości / ostrości igieł; roluję się 0.5mm prawie codziennie, 1.5mm raz na miesiąc / 6 tyg., 1.0mm wąską pod oczy delikatnie kilka razy w tygodniu
co do kosmetycznego roll-cita to pewnie również używałabym go do dziś (zwłaszcza, że to naprawdę mercedes w swojej kategorii produktowej) gdyby mi nie upadł i nie uszkodził się
ta rolka jest ręcznie robiona i ma starczyć przy codziennym użytkowaniu na min. 3 lata
Dzięki, Ado Faktycznie Dr Roller się na ebay'u nie bardzo opłaca
W poniedziałek wyjeżdżam na 10 dni (w Bieszczady ), ale po powrocie zdecyduję się na któregoś jeża i już...
KKZJ, widzę, że masz cały arsenał rollerów A jak u Ciebie z bólem (poza tym po oczami)? Takie 0,5 jest do wytrzymania dla kogoś nie bardzo odpornego, jak myślisz?
ano mam i jeszcze się czaję na nowego małego Environa, tylko czekam na nadprogramowy dopływ gotówki
myślę, że 0.5mm spokojnie dasz radę to naprawdę maciupkie igiełki są
no i zawsze możesz intesywność doznań regulować siłą nacisku
a tak w ogóle to na pierwszą rolkę najlepszy wg mnie jest roll-cit - nie masakruje, jest super delikatny, prawie głaszcze a swoje robi
przy 1.5 ból (i krew..) jest , nie ma co się oszukiwać, ale da się wytrzymać; jak mam gorszy dzień ratuję się emlą nałożoną pod folię, potem odsłaniam kawałkami, ścieram maść i się kłuję
KKZJ, skolowalana jestem
roll cit kosmetyczny to 0.2 czyli dobry na wieczorny masaz
a jesli ty masz 0.5 i 1.5 to one zaliczaja sie do medycznych? Czy sa jeszcze wyzsze numerki? Nie zauwazylam.....ale moze cos przeoczylam.
Kusi mnie strasznie ten z Environu, ale to 0.2 widze na ofercie tylko.
cyt: co do kosmetycznego roll-cita to pewnie również używałabym go do dziś (zwłaszcza, że to naprawdę mercedes w swojej kategorii produktowej) gdyby mi nie upadł i nie uszkodził się
KKZJ, skolowalana jestem
roll cit kosmetyczny to 0.2 czyli dobry na wieczorny masaz
a jesli ty masz 0.5 i 1.5 to one zaliczaja sie do medycznych? Czy sa jeszcze wyzsze numerki? Nie zauwazylam.....ale moze cos przeoczylam.
Kusi mnie strasznie ten z Environu, ale to 0.2 widze na ofercie tylko.
cyt: co do kosmetycznego roll-cita to pewnie również używałabym go do dziś (zwłaszcza, że to naprawdę mercedes w swojej kategorii produktowej) gdyby mi nie upadł i nie uszkodził się
Czy tutaj o environie piszesz?
tak, tutaj o environie kosmetycznym 0.2mm - z tej firmy tylko taki jest dostępny w sprzedaży do domowego użytku
w gabinecie Environu można zrobić roll-cit medyczny 1.0mm lub chirurgiczny 3.0mm ROLL-CIT
dłuższe niż 0.2mm igły do używania samodzielnie - tylko zakupy na all / ebay (Environ nie oferuje takowych dla finalnego klienta - jedynie dla gabinetów)
maksymalna długość, z jaką się spotkałam, to 3.0mm (i to już jest naprawdę poważna sprawa )
po drodze jeszcze jest 2.0mm
tak, tutaj o environie kosmetycznym 0.2mm - z tej firmy tylko taki jest dostępny w sprzedaży do domowego użytku
w gabinecie Environu można zrobić roll-cit medyczny 1.0mm lub chirurgiczny 3.0mm ROLL-CIT
dłuższe niż 0.2mm igły do używania samodzielnie - tylko zakupy na all / ebay (Environ nie oferuje takowych dla finalnego klienta - jedynie dla gabinetów)
maksymalna długość, z jaką się spotkałam, to 3.0mm (i to już jest naprawdę poważna sprawa )
po drodze jeszcze jest 2.0mm
Dzieki KKZJ Wszystko jasne , stad roznica w cenie gabinetowe to koszt 1000 zl, ale na bank to 1mm. Ide szukac dalej. Bede tez dzwonic do znajomej ktora ma klinike i wypytam dokladnie. Relacje zdam. Niezamienna a Ty kiedy planujesz kupic? Juz cos wybralas?
Ja chyba za miesiac jak bede w Polsce......a do tego czasu bede Was podczytywac
Niezamienna a Ty kiedy planujesz kupic? Juz cos wybralas?
Ja w najbliższy poniedziałek wyjeżdżam na urlop, wracam z połowie września i mam zamiar wtedy zakupić coś - chyba Dr Rollera na Al jednak Ale chciałabym 0,5 na początek, napisałam właśnie do pani sprzedającej z pytaniem, czy w najbliższym czasie jest szansa na taką długość.
kurczę, dziewczyny, baardzo niedobre wiadomości: post agolek5
czy naprawdę już tylko botoks i wypełniacze zostają
Dzięki za trzymanie ręki na pulsie.
Ciekawe co na to inni specjaliści?
Brak mi wiedzy, ale przdałoby się określenie czy te wadliwe komórki mogą się zdarzyć, potencjonalnie, czy też są częste?
Może to głupie, ale mam takie zdanie jak agolek5 - tyle, że ona pisze, że jak na dziurki pomaga będzie stosować dalej, ja myślę tak samo tyle, że o stosowaniu na swoje rozstępy.
tak, to też czytałam; sądziłam że do tej pory zostało to zweryfikowane, stąd moje rolowanie
boszzzz, gdyby ktoś mógł to na 100% potwierdzić (bądź zaprzeczyć)
Alkaxy, na prostą logikę sens jest, bo jednak dziurkując naskórek zwiększamy przenikanie subst. aktywnych
kwestia bezpieczeństwa ja akurat jestem bardzo przewrażliwiona jeśli chodzi o sprawy nowotworowe, skracanie się telomerów to dla mnie sprawa drugorzędna - w końcu pewnych rzeczy nie da się uniknąć prędzej czy później chcemy to tylko jak najbardziej odsunąć w czasie
nie mam pojęcia, co dalej staram się myśleć obiektywnie - wywalić rolkę kurczę, w końcu tyle różnych niezdrowych rzeczy w życiu się robi.. lecę na LU dalej badać temat..
tak, to też czytałam; sądziłam że do tej pory zostało to zweryfikowane, stąd moje rolowanie
boszzzz, gdyby ktoś mógł to na 100% potwierdzić (bądź zaprzeczyć)
Alkaxy, na prostą logikę sens jest, bo jednak dziurkując naskórek zwiększamy przenikanie subst. aktywnych
kwestia bezpieczeństwa ja akurat jestem bardzo przewrażliwiona jeśli chodzi o sprawy nowotworowe, skracanie się telomerów to dla mnie sprawa drugorzędna - w końcu pewnych rzeczy nie da się uniknąć prędzej czy później chcemy to tylko jak najbardziej odsunąć w czasie
nie mam pojęcia, co dalej staram się myśleć obiektywnie - wywalić rolkę kurczę, w końcu tyle różnych niezdrowych rzeczy w życiu się robi.. lecę na LU dalej badać temat..
Nie no jasne, nowotwory z tego najgorsze, nie ma co mówić. Właśnie o taką wadę mi chodziło. Bo rozumiem, że to skracanie telomerów=wadliwe komórki=zwiększone ryzyko nawotworu, najkórcej mówiąc. I tu bym chciała wiedzieć na ile to hipotetyczne, a na ile tak się dzieje.
Też się zdenerwowałam.
Same nic nie wymyślimy, trzeba czekać co mądrzejsze głowy powiedzą.
czytam wątek, myślę o zakupie rolki i o rolowaniu się. dzisiaj pojawiła się znajoma postać przywołana tu jako ekspert. słuchajcie dziewczyny prof.Bogusław Pawłowski z UWr. nie jest wcale genetykim jak ktoś wspomniał na LU, tylko ANTROPOLOGIEM, świetnym zresztą byłam jego studentką. obecnie jest on szefem katedry antroplogii. jego specjalnością jest socjobiologia, ewolucja człowieka, seksualność, sukces reprodukcyjny itp. http://www.antropo.uni.wroc.pl/kated...dania-naukowe/ ma ogromną wiedzę, ale nie jest badaczem DNA!! pewnie sporo w tym racji, że rolowanie może uszkadzać DNA i przyczyniać się do mutacji ale chyba dotąd nikt tego nie potwierdził żadnymi badaniami, bo pewnie już by było o tym głośno. tak więc wybór należy do nas czy narażać się na ewentualne mutacje i transformację nowotworową komórek czy nie. słusznie prof. stwierdził, że to podobnie jak ze słońcem, a większość ludzi i tak opala się bez opamiętania bez żadnej ochrony. i co?? ile z nich zachoruje na raka?? na pewno nie znaczna większość
Ostatnio edytowane przez bosti; 2009-09-01, 21:38.
miarą człowieczeństwa jest nasz stosunek do zwierząt
No to sie zmartwilam ostatnimi doniesieniami z frontu..a juz znalazlam environ na necie 0.2 mm za 57 funtow czyli smieszna cena.
Poza tym na jednym z forow ameykanskich mowi sie ze igielki musza siegnac 0.15 mm w glab skory aby nastapil wzrost kolagenu...Wiec znow pytanie 0.2 musialabym dociskac , wiec 0.5 powinna byc optymalna dla poczatkujacych.....
Komorek kancerogennych rowniez nie chcialabym sie nabawic, ktos znalazl jakies badania na ten temat?
I chce i boje sie ......
Komentarz