Lumpeksy, Secondhand, Szmatki, Ciucholandy - Wasze opinie

Zwiń
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
nowe posty
  • lauryn_r
    Przyczajenie
    • 2014-09
    • 5

    #1

    Lumpeksy, Secondhand, Szmatki, Ciucholandy - Wasze opinie

    Hej. Jakie macie opinie na temat popularnych teraz second-handów? Przyznam się, że ja bardzo lubie te sklepy, głównie dlatego że można trafić coś naprawdę dobrego. I to do tego za grosze. Trzeba jednak umieć szukać
    "Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy" MM
  • martaN23
    Zadomowienie
    • 2009-02
    • 1471

    #2
    Dot.: Lumpeksy, Secondhand, Szmatki, Ciucholandy - Wasze opinie

    ja w zasadzie ubieram sie tylko w tych sklepach-uwielbiam szperac
    Listopadowa Mamusia
    Oliwii
    Kierowca od 25 listopada 2013

    Komentarz

    • synesthesia
      Zakorzenienie
      • 2006-06
      • 5873

      #3
      Dot.: Lumpeksy, Secondhand, Szmatki, Ciucholandy - Wasze opinie

      Uwielbiam je. Spokojnie 80-90% mojej szafy to ciuchy z lumpka. No i te ceny! Najwięcej wydałam 20 zł, i to na kurtkę markową. Aż potem w normalnych sklepach wszystko wydaje się drogie
      Nie ma na tym świecie nic bardziej nienormalnego, niż pojęcie normalności
      ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
      It takes a fool to remain sane

      Komentarz

      • dziuka
        Przyczajenie
        • 2011-10
        • 1

        #4
        Dot.: Lumpeksy, Secondhand, Szmatki, Ciucholandy - Wasze opinie

        Szmateksy są najlepsze na świecie Jak tylko przyjeżdżam do Polski to od razu biegnę na nowy towar Uwielbiam się tam ubierać, przynajmniej wiem, że jest małe prawdopodobieństwo, że na ulicy zobaczę osobę w takim samym ubraniu jak ja No i te ceny ... Już nie mogę się doczekać aż znowu będę miała okazję się tam udać

        Komentarz

        • kaledonia
          zielony stworek
          • 2006-01
          • 16758

          #5
          Dot.: Lumpeksy, Secondhand, Szmatki, Ciucholandy - Wasze opinie

          Pierwotnie opublikowany przez lauryn_r
          Hej. Jakie macie opinie na temat popularnych teraz second-handów? Przyznam się, że ja bardzo lubie te sklepy, głównie dlatego że można trafić coś naprawdę dobrego. I to do tego za grosze. Trzeba jednak umieć szukać
          No nie powiedziałabym,że to nowy trend jakieś 10 do 15 lat w Łodzi już te lumpeksy były i cieszyły się powodzeniem.

          Lubię chodzić, zaczęłam jeszcze w liceum, potem na studiach,bo na ciuchy z sieciówki bark kasy było i tak mi zostało,choć przyznam,iż ceny poszły w górę,a asortyment coraz słabszy.
          Teraz to poluję raczej na torebki nowe czy używane dobrych marek,które kocham
          20 lat z Wizażem


          Moda przemija, styl pozostaje

          Jestem
          tutaj

          Komentarz

          • dagnerys
            Przyczajenie
            • 2012-03
            • 12

            #6
            Dot.: Lumpeksy, Secondhand, Szmatki, Ciucholandy - Wasze opinie

            Zgadzam się, że ceny są coraz wyższe (albo ja już nie umiem wyszukiwać perełek za kilka złotych). Jeżeli chodzi o lumpeksy we Wrocławiu to mam kilka swoich ulubionych, w których mogłabym się ubrać od stóp do głów. Niestety ceny niektórych rzeczy porównywalne są coraz bardziej do tańszych sieciówek
            Zaletą lumpeksów jest to że od czasu do czasu można znaleźć świetne rzeczy dobrej jakości na których się nie poznano i są wycenione naprawde nisko (np. mam sweterek z kaszmiru za 20 zł albo bluzkę Marimekko za 12 zł)

            Komentarz

            • enamour
              Zakorzenienie
              • 2010-05
              • 14743

              #7
              Dot.: Lumpeksy, Secondhand, Szmatki, Ciucholandy - Wasze opinie

              Uwielbiam second handy, mam z nich mnóstwo perełek, na moim blogu cały czas są posty z zakupami i stylizacje z rzeczami z sh, niektóre z moich największych łupów to np. buty miodowe traperki Timberlandy za 25 zł dla mnie i dla mojego faceta za 30 zł, nowa lniana marynarka z metką, której cena w przeliczeniu na nasze to 800 zł, a ja zapłaciłam 2 zł, sylwestrowa cekinowa sukienka za 6 zł, nowa, weselna, asymetryczna sukienka z cekinową górą i czarnym, tiulowym dołem za 30 zł, miętowa maxi dress za 7 zł, czy jeansowa koszula levis’a za 12 zł. Mam tego całe mnóstwo, za dużo musiałabym wymieniać.
              Ostatnio edytowane przez enamour; 2014-09-27, 19:43.
              Wszystko, co należy do mnie, jest teraz Twoje. Oddaje Ci siebie, swą duszę i miłość, od teraz aż do końca naszych dni.

              Komentarz

              • laisla
                Zakorzenienie
                • 2010-01
                • 21812

                #8
                Dot.: Lumpeksy, Secondhand, Szmatki, Ciucholandy - Wasze opinie

                Kiedyś bardzo lubiłam, mam ciągle trochę perełek Teraz jakoś mi się nie chce przewalać tych stert, szkoda mi czasu, a szperanie w lumpeksach zastępuje mi surfowanie w sieci i grzebanie w wirtualnych aukcjach
                ...

                Komentarz

                • StraVvberry
                  Wtajemniczenie
                  • 2009-06
                  • 2095

                  #9
                  Dot.: Lumpeksy, Secondhand, Szmatki, Ciucholandy - Wasze opinie

                  Ja bardzo lubię szperać, niestety coraz mniej mam perełek z "drugiej ręki", coraz mniej czasu na bieganie po lumpkach, szczegolnie w dni dostaw
                  _________________________ _________

                  Komentarz

                  • eeverybodylies
                    Raczkowanie
                    • 2011-07
                    • 239

                    #10
                    Dot.: Lumpeksy, Secondhand, Szmatki, Ciucholandy - Wasze opinie

                    Odkad sie na studia do Wroclawia przeprowadzilam, to w zasadzie wieksza czesc moich ciuchow jest z lumpa (ku mojej uciesze )
                    Kochać to nie patrzeć na siebie, a w tym samym kierunku.
                    

                    Komentarz

                    • koloriada
                      Raczkowanie
                      • 2014-05
                      • 52

                      #11
                      Dot.: Lumpeksy, Secondhand, Szmatki, Ciucholandy - Wasze opinie

                      Ja uwielbiam szperanie w lumpkach! Zdecydowana większa część mojej garderoby to ciuchy z second handów. Najczęściej odwiedzam te stacjonarne w mojej miejscowości - tam najczęściej kupuję ubrania znanych angielskich marek np. New Look, albo River Island niestety bardzo rzadko trafiają się ubrania mojego ukochanego Hollistera Ubrania tej marki najczęściej wyłapuję na szafa.pl, albo w internetowym SH - gabciuch.pl
                      Cieszy mnie również fakt, że mój portfel nie cierpi Gdybym miała kupić ubrania tych marek w sklepie stacjonarnym chyba bym zbankrutowała.

                      Komentarz

                      • lauryn_r
                        Przyczajenie
                        • 2014-09
                        • 5

                        #12
                        Dot.: Lumpeksy, Secondhand, Szmatki, Ciucholandy - Wasze opinie

                        Wow moje Drogie. Cieszę się że jest nas tak wiele. Ja podobnie jak Wy poznałam lumpki w czasie studiów, kiedy miało się czas na to aby po nich chodzić, natomiast szkoda była zapłacić za sweter w sklepach sieciowych ok. 100 zł.

                        Teraz staram się robić zakupy przez Internet, na lumpach i sieciówkach - w takiej właśnie kolejności Nawet buty nauczyłam się kupować przez net
                        "Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy" MM

                        Komentarz

                        • haru_haru
                          Rozeznanie
                          • 2013-11
                          • 925

                          #13
                          Dot.: Lumpeksy, Secondhand, Szmatki, Ciucholandy - Wasze opinie

                          Ja chodzę do sh od wielu lat, zanim jeszcze stały się popularne.
                          I powiem wam, że kiedyś było fajniej - więcej perełek (bo przychodzili głównie starsi, biedni ludzie, a nie ''blogerki'' czy handlary ), ceny niższe niż teraz ( 35 zł/kg, teraz jest 70 zł/kg ), mniej ludzi na dostawie, większa kultura... Moje ulubione sh pozamykali albo przenieśli, zostały te największe i najbardziej popularne, ale z roku na rok trudniej cokolwiek dostać, bo ludzie przychodzą grupami (rodziny, handlary), rozdzielają się i biorą wszystkie perełki dla siebie.
                          A spróbuj chociaż stanąć koło nich, to zrobią awanturę
                          Jedyne co się zmieniło na plus to zapach - dawniej jak się wchodziło do lumpka to od razu było czuć ten charakterystyczny zapaszek, teraz stosują odświeżacze itp.
                          Ja wszystkie swoje rzeczy z sh piorę w gorącej wodzie, nigdy też nie kupiłam w sh bielizny, butów , skarpet/rajstop/pończoch, torebek.
                          Unikam też kupowania wyrobów ze skóry, bo nieraz koszt oddania ich do czyszczenia przedraża samą rzecz .
                          Co do ubrań to zawsze sprawdzam, czy ściegi są równe, czy nie ma błędów fabrycznych, brakujących guzików, plam itp. bo niestety często się to zdarza.
                          Ostatnio bardziej mi się opłaca kupować rzeczy na grupach na facebooku, allegro czy vinted, bo ceny są podobne jak w sh a często są to rzeczy bardziej zadbane i czystsze niż te w sh . Fajne są też komisy, bo przynajmniej można w spokoju przymierzyć i każdego dnia znaleźć coś fajnego, nie tylko w dzień dostawy

                          Komentarz

                          • koloriada
                            Raczkowanie
                            • 2014-05
                            • 52

                            #14
                            Dot.: Lumpeksy, Secondhand, Szmatki, Ciucholandy - Wasze opinie

                            Pierwotnie opublikowany przez haru_haru
                            Ja chodzę do sh od wielu lat, zanim jeszcze stały się popularne.
                            I powiem wam, że kiedyś było fajniej - więcej perełek (bo przychodzili głównie starsi, biedni ludzie, a nie ''blogerki'' czy handlary ), ceny niższe niż teraz ( 35 zł/kg, teraz jest 70 zł/kg ), mniej ludzi na dostawie, większa kultura... Moje ulubione sh pozamykali albo przenieśli, zostały te największe i najbardziej popularne, ale z roku na rok trudniej cokolwiek dostać, bo ludzie przychodzą grupami (rodziny, handlary), rozdzielają się i biorą wszystkie perełki dla siebie.
                            A spróbuj chociaż stanąć koło nich, to zrobią awanturę
                            Jedyne co się zmieniło na plus to zapach - dawniej jak się wchodziło do lumpka to od razu było czuć ten charakterystyczny zapaszek, teraz stosują odświeżacze itp.
                            Ja wszystkie swoje rzeczy z sh piorę w gorącej wodzie, nigdy też nie kupiłam w sh bielizny, butów , skarpet/rajstop/pończoch, torebek.
                            Unikam też kupowania wyrobów ze skóry, bo nieraz koszt oddania ich do czyszczenia przedraża samą rzecz .
                            Co do ubrań to zawsze sprawdzam, czy ściegi są równe, czy nie ma błędów fabrycznych, brakujących guzików, plam itp. bo niestety często się to zdarza.
                            Ostatnio bardziej mi się opłaca kupować rzeczy na grupach na facebooku, allegro czy vinted, bo ceny są podobne jak w sh a często są to rzeczy bardziej zadbane i czystsze niż te w sh . Fajne są też komisy, bo przynajmniej można w spokoju przymierzyć i każdego dnia znaleźć coś fajnego, nie tylko w dzień dostawy
                            zgadzam się w 100%, teraz jak wchodzisz do SH, to same damulki :/ Wcześniej lumpeks to był wstyd, a teraz MODA.

                            Komentarz

                            • laisla
                              Zakorzenienie
                              • 2010-01
                              • 21812

                              #15
                              Dot.: Lumpeksy, Secondhand, Szmatki, Ciucholandy - Wasze opinie

                              Pierwotnie opublikowany przez koloriada
                              zgadzam się w 100%, teraz jak wchodzisz do SH, to same damulki :/ Wcześniej lumpeks to był wstyd, a teraz MODA.
                              Druga sprawa, że kiedyś lumpeks to były naprawdę grosze, obecnie porównywalne ceny z ubraniami z sieciówek, nawet niekoniecznie podczas wyprzedaży.
                              ...

                              Komentarz

                              • Kamik85
                                Przyczajenie
                                • 2014-10
                                • 7

                                #16
                                Dot.: Lumpeksy, Secondhand, Szmatki, Ciucholandy - Wasze opinie

                                Pierwotnie opublikowany przez laisla
                                Druga sprawa, że kiedyś lumpeks to były naprawdę grosze, obecnie porównywalne ceny z ubraniami z sieciówek, nawet niekoniecznie podczas wyprzedaży.
                                dokładnie...

                                Komentarz

                                • angelika0103
                                  Przyczajenie
                                  • 2014-09
                                  • 9

                                  #17
                                  Dot.: Lumpeksy, Secondhand, Szmatki, Ciucholandy - Wasze opinie

                                  Ja też jestem zwolenniczką kupowania ciuchów w ciucholandach, wszystko jest teraz poukładane kolorystycznie na wieszakach i gdy jest wyprzedaż zawsze znajdę coś dla siebie często jestem pytana skąd mam takie ciuchy ubieram się nie by czuć się modnie ale pięknie i wygodnie
                                  http://krainawyobraznii.blogspot.com

                                  Komentarz

                                  • maarissa
                                    Przyczajenie
                                    • 2008-11
                                    • 2

                                    #18
                                    Dot.: Lumpeksy, Secondhand, Szmatki, Ciucholandy - Wasze opinie

                                    U mnie w Mielcu szmateksy to najbardziej oblegane sklepy i jeśli coś się ma z tego sklepu to jest to powodem do dumy i zazdrości ze strony znajomych, ubrania można znaleźć nawet z tegorocznej kolekcji, często nowe z metkami co możecie sprawdzić tu <ciach>
                                    Ostatnio edytowane przez slomka; 2014-10-22, 12:51. Powód: nieopłacona reklama

                                    Komentarz

                                    • keszja
                                      Raczkowanie
                                      • 2008-08
                                      • 35

                                      #19
                                      Dot.: Lumpeksy, Secondhand, Szmatki, Ciucholandy - Wasze opinie

                                      Przedstawiam Wam moje ciulowe perełki

                                      Sukienka jest z koronki (w rzeczywistości o wiele ładniejsza.)
                                      głupia! nie myl śniegu z cudem...


                                      Komentarz

                                      • keszja
                                        Raczkowanie
                                        • 2008-08
                                        • 35

                                        #20
                                        Dot.: Lumpeksy, Secondhand, Szmatki, Ciucholandy - Wasze opinie

                                        Od niedawna kupuję w lumpeksach. Niestety nie mam za dużo cierpliwości i b. szybko się zniechęcam podczas szukania. Czasem jednak uda mi się coś upolować, a wiadomo, że wtedy pojawia się chęć na kolejne zakupy. Na własne oczy widziałam bitkę i jatkę o te ciuchy normalnie krew, pot i łzy..
                                        Zauważyłam też, że mnóstwo osób kupuje szmatki na handel.


                                        Przedstawiam Wam moje ciulowe zakupy

                                        niestety za drugim razem udało mi się wstawić zdjęcie - proszę nie krzyczeć
                                        Załączone pliki
                                        Ostatnio edytowane przez keszja; 2014-10-14, 19:34.
                                        głupia! nie myl śniegu z cudem...


                                        Komentarz

                                        • laisla
                                          Zakorzenienie
                                          • 2010-01
                                          • 21812

                                          #21
                                          Dot.: Lumpeksy, Secondhand, Szmatki, Ciucholandy - Wasze opinie

                                          Super torebka i sukienka Chyba zachęciłam się do poszperania skoro Tobie się udało trafić na takie perełki
                                          ...

                                          Komentarz

                                          • AnaW77
                                            BAN stay
                                            • 2014-07
                                            • 294

                                            #22
                                            Dot.: Lumpeksy, Secondhand, Szmatki, Ciucholandy - Wasze opinie

                                            Osobiście uważam że spoko.. można zdobyć perełki za niewielkie pieniążki.. ale nie kupiłabym tam wszystkiego.. np butów czy bielizny..
                                            w ogóle uważam że bielizny nie powinno być w takich miejscach... co jak co ale oto trzeba dbać, mieć porządną , dobrze dobraną...

                                            Komentarz

                                            • Pyrola rotundifolia
                                              Raczkowanie
                                              • 2009-02
                                              • 264

                                              #23
                                              Dot.: Lumpeksy, Secondhand, Szmatki, Ciucholandy - Wasze opinie

                                              Uwielbiam Lumki
                                              Ale muszę się zgodzić z przedmówczyniami że ceny coraz wyższe :/ zwykła koszulka w sh czasem kosztuje 8-10 zł a za tyle to już nową się kupi. W dniu dostawy/ wyprzedaży maskara jakaś, prawie komitet kolejkowy zwłaszcza w jednym gdzie jest 10 szt za 10 zł lub -75%.
                                              Czasem trafię na perełki np prawie nowy polarek The North Face lub Berghaus za 2,5 zł ale to wyjątki :/
                                              Moim zdaniem schodzą trochę na psy bo bardzo często jakość jest zdecydowanie za niska co do ceny a na nowej dostawie na wagę np Roban (prawie 60 zł za kg) to ubrania wychodzą tyle ile w sieciówkach.

                                              Komentarz

                                              • ZamyslonaRoztargniona
                                                Zakorzenienie
                                                • 2013-07
                                                • 5570

                                                #24
                                                Dot.: Lumpeksy, Secondhand, Szmatki, Ciucholandy - Wasze opinie

                                                Kiedyś lubiłam. Miałam w bloku super lumpka. Chodziłam w dzień wyprzedaży i kompletowałam garderobę za grosze.

                                                Teraz tu gdzie mieszkam, mam 2 lumpki w okolicy. Jeden to sieciówka i to nie są ubrania, to są szmaty. Nie wzięłabym ich za darmo, a co dopiero za 75zł/kg.
                                                Drugi czystszy, rodzinny biznes. Outlet & second hand. Ceny outletu wyższe niż w sieciówce. Second hand przyzwoity. Wszystko w cenie 2-5zł za sztukę, ale nie mogę nigdy nic dla siebie wybrać. Głównie rozmiary 42+, a jak się trafi coś mniejszego, to fason mi nie odpowiada.
                                                Za to ubrania dla mężczyzn pierwsza klasa. Niestety mój nie ma typowych gabarytów, więc nic tam dla siebie nie znajdzie.
                                                Ciuchy dla dzieci dramatyczne, plamy i dziury w każdej rzeczy.

                                                Na markową perełkę nigdy nie trafiłam.

                                                Zdecydowanie wolę aukcje internetowe.
                                                Dla dzieci taniocha, ubrań dorożej niż 1zł/sztuka nie kupuję (odbiór osobisty) i szafy moich dzieciaków są przepełnione.
                                                Dla siebie też czasem coś trafię, ale jednak wolę przymierzyć w sieciówce.
                                                Ostatnio edytowane przez ZamyslonaRoztargniona; 2014-10-22, 12:19.

                                                Komentarz

                                                Przetwarzanie...