Jeśli odwiedzasz nas po raz pierwszy, koniecznie
zapoznaj się z FAQ, klikając
link powyżej. Aby móc pisać posty, może być konieczna rejestracja ?
kliknij link rejestracji powyżej, aby kontynuować. Aby rozpocząć przeglądanie wiadomości,
wybierz forum, które chcesz odwiedzić, z listy poniżej.
Netykieta - zasady postępowania na Forum Wizaz.pl
Zasady te stworzyła przez lata społeczność Użytkowników Wizaz.pl.
Są uzupełnieniem Regulaminu Serwisu Wizaz.pl, który znajduje się pod adresem: https://wizaz.pl/regulamin-forum-nowy/ .
Każdy Użytkownik jest zobowiązany przestrzegać Regulaminu Serwisu Wizaz w takim samym stopniu jak Netykiety.
Wersja obowiązuje 17.04. 2026
1. Odnoś się do innych Użytkowników forum tak jak chcesz, aby odnoszono się do Ciebie, z szacunkiem i zachowując kulturę wypowiedzi. Rasistowskie, drastyczne, obraźliwe lub dyskryminujące posty i treści (w tym grafika, avatary, podpisy oraz wpisy w profilach Użytkowników) są niezgodne z Regulaminem Serwisu Wizaz.pl i Netykietą i mogą być usunięte, a ich Autorzy mogą otrzymać upomnienie lub ostrzeżenie. To samo dotyczy treści pornograficznych, wulgarnych, zawierających groźby, dotyczących inteligencji, wykształcenia, płci, religii, rasy czy statusu majątkowego.
2. Tolerancja. Uznaj prawo innych do posiadania poglądów, których Ty nie podzielasz i życia "po swojemu" - jeśli tylko to jest w zgodzie z prawem.
3. Szanujmy język, jakim się posługujemy. Wypowiedzi budujmy zgodnie z zasadami języka polskiego. Zbędne jest pisanie całego tekstu wielkimi literami, podobnie jak jego nadmierne kolorowanie.
4. Pamiętaj, że Moderator nie jest stroną w dyskusji.
5. W złym tonie jest wytykanie dyskutantom popełnionych przez nich literówek, błędów ortograficznych i gramatycznych, szczególnie robienie tego w sposób prześmiewczy i uszczypliwy. Takie zachowanie jest niezgodne z Regulaminem Serwisu Wizaz.pl i Netykietą, a Użytkownik może otrzymać upomnienie, a jeśli opisana sytuacja będzie się powtarzać - ostrzeżenie.
6. Stosowanie wobec innego Użytkownika zwrotów powszechnie uważanych za obraźliwe, jak również za cytowanie postów z innych wątków niezwiązanych z tematem w celu zdeprecjonowania, wyszydzenia czy ośmieszenia Autora cytowanej wiadomości stanowi naruszenie Regulaminu Serwisu Wizaz.pl i Netykiety, a Użytkownik może otrzymać upomnienie.
7. Świadome prowokowanie innych Użytkowników forum poprzez agresywne, kontrowersyjne lub obraźliwe wypowiedzi mające na celu rozbudzenie lub wywołanie nowej dyskusji oraz skupienie uwagi na Autorze tego typu postów (trolling) nie jest tolerowane i stanowi naruszenie Regulaminu Serwisu Wizaz.pl oraz Netykiety. Użytkownik może otrzymać ostrzeżenie, a w przypadku powtarzających się przypadków tego typu zachowań taki Użytkownik może otrzymać bana (zablokowanie konta).
8. Zanim założysz swój wątek sprawdź w wyszukiwarce, czy ktoś nie założył wcześniej podobnego - być może informacje jakich poszukujesz, już znajdują się na forum. Wątki nie ulegają przedawnieniu, jeśli aktualnie nie toczy się w nich dyskusja, należy je odświeżyć przez napisanie nowego posta.
9. Jeśli trafisz na interesujący Cię wątek, ale odnalezienie w nim tego czego szukasz jest utrudnione z powodu dużej ilości postów, należy użyć opcji "Przeszukaj ten wątek". Częste wpisy typu: "Pewnie było już o tym wspominane, ale nie chce mi się szukać, więc napiszcie jeszcze raz o..." traktowane są jako wiadomości w złym tonie i stanowią naruszenie Regulaminu Serwisu Wizaz.pl i Netykiety.
10. Zakładanie wątków typu "Wiem, że mój wątek nie pasuje na to podforum, ale tu jest więcej Wizażanek...." uważane jest za zaśmiecanie forum. Częste tego typu działania stanowią naruszenie Regulaminu Serwisu Wizaz.pl i Netykiety, a tacy Użytkownicy mogą otrzymać upomnienie lub ostrzeżenie.
11. Niedopuszczalne jest niszczenie sensu wątku przez nadmierne odbieganie od głównego tematu wątku rozpoczętego w pierwszym poście, jak również poprzez toczenie prywatnych rozmów pomiędzy Użytkownikami - do takich celów służy opcja Prywatnych Wiadomości (PW). Niszczenie wątku przez wpisy nie na temat (tzw. off topic) stanowi naruszenie Regulaminu Serwisu Wizaz.pl i Netykiety. Użytkownik publikujący takie wpisy może zostać upomniany a jego posty off topic - usunięte.
12. Forum Wizaz.pl nie jest portalem randkowym ani matrymonialnym. Zamieszczanie tego typu wpisów stanowi naruszenie Regulaminu Serwisu Wizaz.pl i Netykiety. Posty i wątki o takiej treści mogą być usuwane.
13. Nie zamieszczamy na forum publicznym korespondencji PW bez zgody Autora. Dotyczy to również ogólnego pisania na temat jej treści. Niedozwolona jest zmiana treści cytowanych postów z wyjątkiem usunięcia linków/nazw reklamowych lub skrócenia treści
14. Niedopuszczalne są działania reklamowe. Reklama to wszelkie działania prowadzące do uzyskania korzyści materialnych lub do darmowego promowania strony (blogi komercyjne, galerie, prywatne strony itp.). Za reklamę mogą zostać uznane linki do stron aukcji, sklepów, serwisów internetowych czy nazwy produktów, zawarte w postach należących do jednego Użytkownika lub do grupy kont-klonów, w których często polecane są różne produkty i usługi, w szczególności w sytuacji, gdy posty tego rodzaju stanowią całość lub przeważającą większość napisanych przez Użytkownika postów. Reklama to także konta ekspertów, e-ekspertów, konsultantów, e-konsultantów nieoznaczone czerwonym kolorem nicka. Reklama to także nazwa nicka, avatar lub podpis, które są jednocześnie nazwą firmy lub logiem. Jako reklama traktowane są również posty, wątki i PW z prośbami o głosy w konkursach oraz wszelkie inne zawarte w nich treści, przez zamieszczenie których Autor ma wyraźne korzyści materialne.
Posty reklamowe mogą być usuwane.
14.1. Użytkownicy z mniej niż 50 postami na koncie lub ze stażem na forum krótszym niż 3 miesiące będą traktowani bardziej rygorystycznie, jeśli zostaną u nich dostrzeżone powyższe formy reklamy., tj. mogą im zostać przyznane ostrzeżenia lub ban (blokada konta). Uporczywe spamowanie forum grozi przyznaniem bana stałego (blokadą konta na stałe).
14.2. Ogłoszenia kupna i sprzedaży są zabronione na forum poza specjalnie wyznaczonymi do tego celu miejscami.
15. Pamiętaj, że wyrażając na forum opinię na temat produktu, usługi lub osoby, ponosisz za swoją opinię odpowiedzialność.
16. Edytowanie własnych postów na forum. Funkcja "edytuj" na forum służy do poprawiania błędów, dopisków, dodania zdjęć, zmiany szyku zdania w swoich postach, usunięcia fragmentu, który po przemyśleniu wolelibyście jednak zdjąć z forum publicznego itp. a nie do całkowitego usunięcia całej treści, zwłaszcza tej kluczowej dla sensu wątku. Nadużywanie tej opcji do masowego i całkowitego kasowania treści swoich postów, co powoduje zniszczenie treści wielu wątków, stanowi naruszenie Regulaminu Serwisu Wizaz.pl i Netykiety i może spowodować blokadę konta. Twoje konto może zostać czasowo lub trwale zablokowane.
17. Udostępnianie oraz prośba o udostępnianie nielegalnych materiałów objętych ochroną praw autorskich (muzyka, filmy, książki, gry itp.) jest zabronione. Dostęp do źródła takich informacji może być usuwany, a wobec Użytkownika notorycznie łamiącego tę zasadę i propagującego tego typu informacje może otrzymać upomnienie, ostrzeżenie lub ban (blokada konta).
18. Kopiowanie oraz rozpowszechnianie zdjęć lub pozostałych utworów, stanowiących własność innych Użytkowników w celach komercyjnych bez ich zgody jest niedopuszczalne.
19. Złamanie Regulaminu Serwisu Wizaz.pl lub Netykiety przez Użytkownika zgłaszaj za pośrednictwem funkcji ZGŁOŚ, dostępnej przy każdym Post (Wiadomości). Napisz powód zgłoszenia. Zgłoszenia można dokonać również poprzez formularz znajdujący się pod adresem https://wizaz.pl/dsa/ .
21. Konto Użytkownika zostanie zablokowane, jeśli:
suma punktów z ostrzeżeń będzie równa 4 lub większa od 4 - konto zostanie zablokowane na czas 7-14 dni.
suma punktów z ostrzeżeń będzie równa 6 lub większa od 6 - konto zostanie zablokowane na stałe.
Użytkownik może otrzymać jednorazowo więcej niż 6 punktów, co spowoduje zablokowanie konta bez uprzednich ostrzeżeń.
22. Bana (blokadę konta) na forum otrzymują osoby, a zatem jeśli Użytkownik ma zarejestrowanych kilka nicków (kont) na forum, bana otrzymają wszystkie konta tego Użytkownika.
24. Administrator ma prawo do weryfikowania postów, ale nie obowiązek. Moderator nie ma obowiązku reagować na post, który nie jest zgłoszony przez ZP. Podobnie Moderator nie musi podejmować działania, jeśli zgłoszenie nie ma poparcia w prawie, regulaminie lub netykiecie. Masowe wysyłanie w takich przypadkach ZP lub PW, w skrajnych sytuacjach zostanie uznane za nadużycie i jest równoznaczne z otrzymaniem ostrzeżenia oraz zawieszeniem rozpatrywania takich zgłoszeń. Więcej na ten temat znajdziesz w § 9 Regulaminu Serwisu Wizaz.pl.
26. Każdy może złożyć skargę, jeśli nie zgadza się ograniczeniem zastosowanym przez Administratora (usunięciem opublikowanej przez niego treści lub jej części, blokadą konta). Skargę należy złożyć za pomocą formularza znajdującego się pod tym adresem https://wizaz.pl/dsa/
Zasady składania i rozpatrywania skarg zostały określone w § 8 Regulaminu Serwisu Wizaz.pl.
Następujące skargi nie będą rozpatrywane:
- skargi na upomnienia
- skargi na ostrzeżenia - napisanych w imieniu osób trzecich
- napisane na forum publicznym.
27. Jeśli chcecie bezpowrotnie usunąć konto możecie to zrobić samodzielnie poprzez profil użytkownika lub skontaktujcie się z Administratorem Serwisu pisząc na adres forumwizaz@burdamedia.pl (szczegóły zawiera § 5 Regulaminu Forum Wizaz.pl). Zwróćcie uwagę, że o usunięciu postów decydujecie osobnym wypowiedzeniem. Moderatorzy nie usuwają kont na prośby wysłane poprzez PW czy napisane na forum w wątkach.
Objaśnienia do niektórych punktów netykiety:
1. Aby zgłosić naruszenie - "Zły Post" (ZP) użyj przycisku "Zgłoś", który znajduje się - pod avatarem Użytkownika w przypadku posta w wątku - w prawym dolnym rogu pod wpisem w profilu Użytkownika - w prawym górnym rogu Prywatnej Wiadomości (PW).
2. Opcja "Przeszukaj ten wątek" znajduje się po prawej stronie fioletowej belki nad pierwszym postem.
3. Formy interwencji stosowane przez Moderację:
a) Ostrzeżenie - to punkt karny za przewinienie (czerwona kartka ).
b) Upomnienie - to oficjalne zwrócenie uwagi, personalnie (żółta kartka).
c) Upomnienie przez PW - to zwrócenie uwagi personalnie, niepublicznie.
d) Upomnienie w Wątku - to zwrócenie uwagi publicznie, personalnie lub grupie osób.
3.1 Przykład czytania informacji o przyznanych kartkach:
"Ostrzeżenia: 1/0" Oznacza jedno upomnienie (żółta kartka bez punktów)/zero ostrzeżeń (czerwona kartka z punktami, które mogą skutkować banem).
"Ostrzeżenia: 0/1 (3)" Oznacza zero upomnień (żółta kartka bez punktów)/jedno ostrzeżenie za trzy punkty (czerwona kartka z punktami, które mogą skutkować banem).
3.2 Informacje o ilości przyznanych kartek z aktywnymi punktami widoczne są pod avatarem Użytkownika, natomiast spis wszystkich otrzymanych kartek, w tym tych z już nieaktywnymi punktami znajduje się w profilu Użytkownika i jest on dostępny tylko dla Moderatorów forum.
4. Funkcję Administratora forum pełni:
Problemy wspólnozakupowe z organizatorką/uczestnikiem
Problemy wspólnozakupowe z organizatorką/uczestnikiem
Wątek ma na celu zgłaszanie nieprawidłowości w przeprowadzonych transakcjach: przywłaszczenie pieniędzy, niewywiązanie się z obowiązków, opóźnianie wysyłek/wpłat, brak kontaktu. Każdy wpis winien zawierać poniższe informacje:
- link do wątku
- ostatnie ustalenia z organizatorką/uczestnikiem (data ostatniego kontaktu)
- przedmiot problemu (pieniądze, odlewka, flakon, brak kontaktu)
- czego oczekujemy od organizatorki/uczestniczki
- opis kontaktów (wyczerpanie wszystkich możliwych sposobów: PW, mail, gg, tel)
Wpis powinien się pojawić w tym wątku, po wyczerpaniu wszystkich możliwych sposobów kontaktu, prób dogadania się, w czasie 2 tygodni od ostatniego kontaktu.
Zgłaszając problem w wątku, proszę o kontakt na PW z Moderatorem forum perfum i przekazanie informacji mogących pomóc nam w kontakcie z drugą stroną sporu.
Przypominam że biorąc udział we wspólnych zakupach, wymagajmy zarówno od organizatorki jak i uczestnika podania na PW pełnych danych adresowych wraz z numerem telefonu, a nawet numerem gg.
Każda ze stron ma obowiązek poinformować o opóźnianiach we wpłacie/wysyłce, utrudnionym dostępie do internetu itp.
W pierwszym poście będzie się pojawiać lista Wizażanek nie wywiązujących się z obowiązków Organizatora bądź uczestnika.
Organizator:
- Aggie 125, tu, tutaj również rozwydrzona, tu również
Przypominam również 1. punkt Regulaminu ogólnego forum 1. Odnoś się do innych użytkowników Forum tak jak chcesz, aby odnoszono się do ciebie. Rasistowskie, obraźliwe lub dyskryminujące posty i treści będą (w tym grafika i avatary) usuwane, a ich Autorzy otrzymają oficjalne upomnienie. To samo dotyczy treści pornograficznych , wulgarnych, dotyczących inteligencji, wykształcenia, religii, rasy czy statusu majątkowego.
Dot.: Problemy wspólnozakupowe z organizatorką/uczestnikiem
Może to głupie...ale czy nie mogłybyśmy wystawiać przekupek za wspólne zakupy? Tzn żeby dodać opcję w zakładce : kim byłaś - uczestnikiem wspólnych zakupów i ocena z komentarzem.
Osobiście mam same miłe doświadczenia. Korzystając z tej okazji chciałabym podziękować mettemarit za trud ograbienia Luckyscenta oraz Sabbath za minione wspólne doświadczenia Cardinalowe (to też było chyba z Lucky). Pozdrawiam też mamę i koleżanki z klasy (to żart, oczywiście!)
Dot.: Problemy wspólnozakupowe z organizatorką/uczestnikiem
Pierwotnie opublikowany przez Tigerlilly
Może to głupie...ale czy nie mogłybyśmy wystawiać przekupek za wspólne zakupy?
takie "wspólnozakupki" - jak dla mnie dobry pomysł, ale raczej nierealny pod względem organizacyjnym zapewne :/
a teraz przechodzę do sedna sprawy... dotyczy: Elve link do wątku: X data ostatniego kontaktu: ok. 2,5tyg temu (dokładnych danych nie posiadam, bo mam wyczyszczoną skrzynkę PW) przedmiot problemu: brak wpłaty za wspólne zakupy oczekuję: kontakt + jak najszybsza wpłata kontakty: osobiście: pw, mail, blog; z udziałem pośredniczek: telefon (sms)
Sprawa wygląda tak:
Organizowałam zakupy na Lucky, Elve zgłosiła swoje próbeczki za 18$ (z wszystkimi kosztami - przesyłki, etc. wyszło 61zł ostatecznej zapłaty). Ostateczny termin wpłat upływał 7.10. Dzień wcześniej wysłałam osobom, które zalegały z wpłatami PW (bo przecież mogły przeoczyć wątek albo oczekiwać PW z rozliczeniem za zakupy). Elve poprosiła ostatecznie o 18$ na próbeczki, wysłałam rozliczenie - poprawione, którego nie otrzymała (tutaj nie mam prawa nic zarzucić, bo możliwe, że napisałam pw, ale nie wysłałam - moja wina).
11.10 ponownie interweniowałam, czy dostała pw - dostałam odpowiedź, że nie, więc przeprosiłam i wysłałam rozliczenie (tym razem 3krotnie sprawdzając, czy na pewno się wysłało). Od tej pory praktycznie brak kontaktu i wpłaty (pomimo wysyłanych pw wizażowych i maili z gazetowego).
Elve wizytowała wizaż i wątek gazetowy (ostatnie posty kolejno: z 23.10 i 29.10), pisała na blogu: 23.10, 27.10 i 30.10.
Przebąknęłam o swoich problemach z wpłatą Elve na wątku wspólnozakupowym o Lucky. Magnetica i Winter76 próbowały nawiązać kontakt smsowy (dokładniej Winterka za pośrednictwem Magnetici --> wpis u mnie w profilu X).
Dalej nic.
Może trochę przesadzam, ale w świetle ostatnich wydarzeń wizażowych, kiedy to zaufane wspólnozakupowiczki zwyczajnie nie dopełniały swoich zobowiązań, jestem już wyczulona (czy raczej przeczulona) na wszelkie przeciągania terminu połączone z brakiem kontaktu. Nie mogę w nieskończoność czekać na wpłatę, tym bardziej, że kasiora była wyłożona z mojej kieszeni (bo nie chciałam przedłużać terminu realizacji wspólnych zakupów).
sprawa już załatwiona (wybieliłam tekst, żeby został dla potomności, gdyby ktoś chciał mi czepialstwo i niecierpliwość wypominać)
Dot.: Problemy wspólnozakupowe z organizatorką/uczestnikiem
dotyczy - MartaKW
link do wątku - http://www.wizaz.pl/forum/showthread...9#post14068389 data ostatniego kontaktu - 04.09.2009 przedmiot problemu - brak wpłaty za wspólne zakupy czego oczekuję - już niczego, bo inne Wizażanki wzięły odlewki opis kontaktów - pw, mail
4.09 MartaKW zapisała się na dwie odlewki po 10ml w zakupach Diorów i od tamtej pory nie kontaktowała się i zniknęła z forum. Ostatni raz logowała się 5.09.
Pisałam kilka PW i maili (więc maile napewno dostała, nawet jak się nie logowała), wpłaty były do końca września - nie wpłaciła.
Na szczęście inne Wizażanki wzięły jej odlewkę.
Piszę, żeby było wiadomo - a MartaKW jest na liście pomocnych Wizażanek.
Dot.: Problemy wspólnozakupowe z organizatorką/uczestnikiem
dotyczy - mettemarit link do wątku - Zamknięty KLUB Zakupy Jatamansi http://www.wizaz.pl/forum/group.php?groupid=417 data ostatniego kontaktu - 2009-09-09 w wątku przedmiot problemu - brak wpłaty za wspólne zakupy czego oczekuję - już niczego,ml trafiły do mnie opis kontaktów - pw z danymi do przelewu,wiadomości bieżące w klubie,prośba o kontakt w profilu...
2009-06-17 mettemarit zapisała się na odlewkę 10ml Jatamansi w klubie.
Zakupy zostały przesunięte z sierpnia na wrzesień o czym wszystkie dziewczyny zostały poinformowane (i zgodziły się na to,również Mettemarit).
Po potwierdzeniu 10ml odlewki dnia 09,09 więcej kontaktu z Mettemarit nie było.
Pisałam w profilu,klubie i zostały wysłane dane do wpłaty na PW.
Te same zakupy : dotyczy - zuzqie
link do wątku - Zamknięty KLUB Zakupy Jatamansi http://www.wizaz.pl/forum/group.php?groupid=417 data ostatniego kontaktu - 2009-06-14 w wątku przedmiot problemu - brak wpłaty za wspólne zakupy czego oczekuję - już niczego,ml trafiły do mnie opis kontaktów - pw z danymi do przelewu,wiadomości bieżące w klubie,prośba o kontakt w profilu...
Jedyny kontakt to wpis/zapis zuzqie w klubie na 15 ml Jatamansi w dniu 2009-06-14 .
Pisałam PW z danymi do przelewu,wiadomości bieżące w klubie,prośba o kontakt w profilu.
Edit:
Sprawa z 2 sytuacją wyjaśniona.Dziękuję za informacje.
Ostatnio edytowane przez Figarro; 2009-11-08, 16:00.
Dot.: Problemy wspólnozakupowe z organizatorką/uczestnikiem
OMG - Figarro, to wszystko prawda; na śmierć zapomniałam o tym Jatamansi. Rozumiem, że nie chcesz się go już pozbywać; wobec tego pozostaje mi tylko przeprosić za całą sytuację - na usprawiedliwienie mam tylko roztrzepanie i sklerozę.
Dot.: Problemy wspólnozakupowe z organizatorką/uczestnikiem
Przykro mi, ale i ja muszę tu kogoś dopisać
Sprawa dotyczy - Aggie 125 link do wątku -KLUB wspólne zakupy lutkowe - lipiec https://wizaz.pl/forum/group.php?do=...onid=331&pp=30 data ostatniego kontaktu - z mojej strony (dopisek: 13 i 19.10 PW, na które nie otrzymałam odpowiedzi) ostatnio 2.12 - sms, ze strony Aggie125 - nie jestem w stanie podać, było to tak dawno, w międzyczasie czyściłam skrzynkę z PW przedmiot problemu - brak wysyłki 3 odlewek czego oczekuję - przesyłki lub zwrotu pieniędzy opis kontaktów - pw, gg, wiadomości w klubie, interwencja moderatorki Estelli, ostatnio sms
Pomimo wielokrotnych prób kontaktu, przypomnień i interwencji moderatorki - Aggie125 nie wywiązała się z umowy dostarczenia mi zakupionych odlewek 3 zapachów Lutensa.
Nie mam już siły, cierpliwości prosić się o "swoje".
Jak napisałam wyżej, chciałabym doprowadzić do jak najszybszego zakończenia tej sprawy - bądź poprzez ekspresową wysyłkę odlewek, bądź zwrot całkowitej kwoty wpłaconej za odlewki.
Ostatnio edytowane przez magdulenka; 2009-12-05, 14:26.
Powód: dopisek, bo znalazlam
Dot.: Problemy wspólnozakupowe z organizatorką/uczestnikiem
Ja też nie mam 4 próbek z dwóch zakupów lutkowych od Aggie za które normalnie płaciłam i wliczone były do mililitrażu flaszek. Kwota niewielka w sumie, ale jakoś tak przykro. A czy ktoś coś w ogóle dostał od Aggie po jej słynnym zniknięciu?
Dot.: Problemy wspólnozakupowe z organizatorką/uczestnikiem
Przepraszam, ze sie tu wypowiadam, bo nie wspólzakupowałam z Aggie, ale jakiś czas temu ktoraś Wizażanka napisała posta, ze Aggie prosi o kontakt, co komu jest winna?
Dot.: Problemy wspólnozakupowe z organizatorką/uczestnikiem
Pierwotnie opublikowany przez iloneczka1
Przepraszam, ze sie tu wypowiadam, bo nie wspólzakupowałam z Aggie, ale jakiś czas temu ktoraś Wizażanka napisała posta, ze Aggie prosi o kontakt, co komu jest winna?
Tak, i mimo tej "propozycji" swoich zobowiązań nie zrealizowała
Dot.: Problemy wspólnozakupowe z organizatorką/uczestnikiem
to moze ja odpowiem za wszystkich,bo jestem w temaci i to ja prosiłam o kontakt dziewczyn,którym Agie coś zalega.
Aggie zalega: mnie- Chene 5 ml-które zaginęło na poczcie-więc umówiłyśmy sie na zwrot kasy trigonelli- chene 5 ml-tu sprawa jest skomplikowana-bo Chene trigonelli jest w butli Tezy-Aggi wysłała odlewki wg listy z początku wątku a nie wg rozliczenia Gwai-na tej liście nie ma 5 ml trigonelli
gwaihally- 4 próbki em-jani-odlewka-10 ml Sarrasins magdulenka-3 odlewki-Chene, Chergui i Iris Silver Mist eenax-odlewka-Fumidus
Przez pewiem czas po interwencjach u góry zdobyłam kontakt z Aggie, wymieniłysmu kilkanaście maili. Wszystko wydlądało ok.
12 listopada Agi napisała ze wszystko wysyła, moją kase tez, napisała tak:
"Kasiu, wszystko wpłacę dzisiaj, wychodzę dzisiaj wcześniej, bo idę na
uniwerek i przy oazjji wstapię na pocztę"
na drugi dzień napisała jeszcze ze będzie kontaktować sie z Tezą w spr. odlewki trigonelli.
I potem zamilkła. Nikt nic nie dostał.
Potem napisałam do niej jeszcze 2 lib 3 maile- pozostały bez odpowiedzi
Dodam, ze wiem ze Aggi ma problemy osobiste, oraz w pracy. Nie ma tez dostępu do netu-tylko do firmowego maila.
Ostatnio edytowane przez Polly_; 2009-12-07, 22:49.
Dot.: Problemy wspólnozakupowe z organizatorką/uczestnikiem
Pierwotnie opublikowany przez Polly_
to moze ja odpowiem za wszystkich,bo jestem w temaci i to ja prosiłam o kontakt dziewczyn,którym Agie coś zalega.
Aggie zalega: mnie- Chene 5 ml-które zaginęło na poczcie-więc umówiłyśmy sie na zwrot kasy trigonelli- chene 5 ml-tu sprawa jest skomplikowana-bo Chene trigonelli jest w butli Tezy-Aggi wysłała odlewki wg listy z początku wątku a nie wg rozliczenia Gwai-na tej liście nie ma 5 ml trigonelli
Przez pewiem czas po interwencjach u góry zdobyłam kontakt z Aggie, wymieniłysmu kilkanaście maili. Wszystko wydlądało ok.
12 listopada Agi napisała ze wszystko wysyła, moją kase tez, napisała tak:
"Kasiu, wszystko wpłacę dzisiaj, wychodzę dzisiaj wcześniej, bo idę na
uniwerek i przy oazjji wstapię na pocztę"
na drugi dzień napisała jeszcze ze będzie kontaktować sie z Tezą w spr. odlewki trigonelli. I potem zamilkła. Nikt nic nie dostał.
Potem napisałam do niej jeszcze 2 lib 3 maile- pozostały bez odpowiedzi
Dodam, ze wiem ze Aggi ma problemy osobiste, oraz w pracy. Nie ma tez dostępu do netu-tylko do firmowego maila.
Dla ścisłości - magdulenka 3x5ml odlewki: Chene, Chergui i Iris Silver Mist
I może wyjdę na osobę bez serca - ale nawet w największym kryzysie osobisto-zawodowym
jeśli otrzymałam od kogoś pieniądze i mam zobowiązania - to zajmuję się najpierw nimi, a potem na spokojnie swoimi rzeczami!
Dot.: Problemy wspólnozakupowe z organizatorką/uczestnikiem
magdulenko-edytowałam-zeby było wszystko w 1 poście, o Tobie akurat nie wiedziałam dokładnie co i ile
Co do Aggi-ja tu tylko przekazuję całość znanej mi sytuacji-nie usprawiedliwiam i nie oceniam
Dot.: Problemy wspólnozakupowe z organizatorką/uczestnikiem
Pierwotnie opublikowany przez Polly_
to moze ja odpowiem za wszystkich,bo jestem w temaci i to ja prosiłam o kontakt dziewczyn,którym Agie coś zalega.
Aggie zalega: mnie- Chene 5 ml-które zaginęło na poczcie-więc umówiłyśmy sie na zwrot kasy trigonelli- chene 5 ml-tu sprawa jest skomplikowana-bo Chene trigonelli jest w butli Tezy-Aggi wysłała odlewki wg listy z początku wątku a nie wg rozliczenia Gwai-na tej liście nie ma 5 ml trigonelli gwaihally- 4 próbki em-jani-odlewka-Iris Silver Mist magdulenka-3 odlewki-Chene, Chergui i Iris Silver Mist eenax-odlewka-Fumidus
poproszę o korektę w punkcie: em-jani - odlewka 10 ml sarrasins,
(z irysem się wyjaśniło, pofrunęł omyłkowo do Kajol.. itd, jestem z Kajol umówiona na załatwienie sprawy irysa, w wąskim gronie)
p.s. mądrość po szkodzie mówi - nigdy nie kręcić, nie kombinować, nie mieszać w trakcie układania list ani potem
Dot.: Problemy wspólnozakupowe z organizatorką/uczestnikiem
I u mnie radość przedświąteczna - odleweczka sarassins na miejscu i jeszcze "mały rozchmurzacz" dla towarzystwa - super - przygoda z Lutkami skończyła sie dobrze.
Dziewczyny, chciałabym bardzo serdecznie Wam podziękować - Polly i Bluegirl za wsparcie po drodze, a Aggie za całą wspaniałą akcję i za happy end.
Dot.: Problemy wspólnozakupowe z organizatorką/uczestnikiem
dotyczy - pasterz cieni
link do wątku - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=385237 data ostatniego kontaktu - 06.12.2009 przedmiot problemu - brak wpłaty za wspólne zakupy czego oczekuję - już niczego, bo inne Wizażanki wzięły odlewki opis kontaktów - pw, mail
5.12 pasterz cieni zapisała się na odlewkę 10ml w zakupach Miss Charming i od 06.12 nie kontaktowała się i nie odpowiadała. Termin wpłat minął 08.01.10.
Pisałam PW i maila. Zero odzewu.
Na szczęście inne Wizażanki wzięły jej odlewkę.
Ostatnio edytowane przez Fenris; 2010-01-12, 13:29.
Dot.: Problemy wspólnozakupowe z organizatorką/uczestnikiem
Pierwotnie opublikowany przez Fenris
dotyczy - pasterz cieni
link do wątku - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=385237 data ostatniego kontaktu - 06.12.2009 przedmiot problemu - brak wpłaty za wspólne zakupy czego oczekuję - już niczego, bo inne Wizażanki wzięły odlewki opis kontaktów - pw, mail
5.12 pasterz cieni zapisała się na odlewkę 10ml w zakupach Miss Charming i od 06.12 nie kontaktowała się i nie odpowiadała. Termin wpłat minął 08.01.10.
Pisałam PW i maila. Zero odzewu.
Na szczęście inne Wizażanki wzięły jej odlewkę.
Ja mam taki sam problem z Iloneczką
Wykreślam ją z listy, moja cierpliwość się skończyła ....
Dot.: Problemy wspólnozakupowe z organizatorką/uczestnikiem
Pierwotnie opublikowany przez kasiaa91
Ja mam taki sam problem z Iloneczką
Wykreślam ją z listy, moja cierpliwość się skończyła ....
Niestety i ja miałam problem z Iloneczką. Rozumiem, że można kupować wszystko co się rozlewa, ale trzeba pamiętać o wszystkich płatnościach z tym związanym.
Czekałam od 20 listopada na zapłatę za Pure Poison Black XS i Clinique rozbierane później 30 listopada. Najpierw było zwalanie na pocztę, następnie, że się pomyliła, bo myślała, że mój przelew poszedł razem z innymi 5cioma przelewami jakie nadawała i tak do 5 stycznia kiedy dostałam pieniądze. Wysłałam jej te odlewki w ten sam dzień, bo nie mogłam już na nie dłużej patrzeć
Dot.: Problemy wspólnozakupowe z organizatorką/uczestnikiem
Pierwotnie opublikowany przez CatchyKathy
Niestety i ja miałam problem z Iloneczką. Rozumiem, że można kupować wszystko co się rozlewa, ale trzeba pamiętać o wszystkich płatnościach z tym związanym.
Czekałam od 20 listopada na zapłatę za Pure Poison Black XS i Clinique rozbierane później 30 listopada. Najpierw było zwalanie na pocztę, następnie, że się pomyliła, bo myślała, że mój przelew poszedł razem z innymi 5cioma przelewami jakie nadawała i tak do 5 stycznia kiedy dostałam pieniądze. Wysłałam jej te odlewki w ten sam dzień, bo nie mogłam już na nie dłużej patrzeć
Dot.: Problemy wspólnozakupowe z organizatorką/uczestnikiem
ja również miałam problem z iloneczką1. jak rozbierałam idole de lubin iloneczka miała mi wpłacić 17. grudnia kasę za odlewkę. kasy nie wpłaciła i nie odpisywała na moje liczne wiadomości na pw, w profilu czy na maila. nie wiedziałam czy ona rezygnuje czy coś się stało... najbardziej wkurzajace było to, że w tym samym czasie widywałam ją codzinnie na wizażu i widziałam, że udziela się w innych wątkach kupując odlewki! nie otrzymałam od niej do tej pory żadnego słowa sprostowania. pieniądze za odlewkę przelała dopiero 29.12 po groźbie upublicznienia sprawy. nie pisałam wcześniej na tym wątku bo w sumie należną kasę za odlewkę otrzymałam, ale uważam, że jej zachowanie jest wielce niepoważne. nie polecam nikomu interesów z tą wizażanką
Dot.: Problemy wspólnozakupowe z organizatorką/uczestnikiem
Kilka słów wyjaśnienia, odnośnie niezakupienia: dotyczy organizatorek Kasiaa i Agnieszka32.
Kasiaa:
Mam pytanie, kto tak naprawdę rozlewa i odpowiada za techniczny stan odlewek? Czy osoba - nick wizażowy Fryzjer007 (Tżt), (o ktorej jest chyba w wątku, że jej wpłacamy, nie Tobie)? Ręce mi opadły, jak okazało się że we Flowerbombie jest zepsuty atomizer (nie da się naprawić, jak ten z targowiska ) a pół Cinema wylane. To są koszty!!!!! i nie z winy fabryczne atomka 5 ml, a z niedokręcenia. Znam tę wadę, ale to była inna przyczyna. zglaszalam Ci to w watku, nie zareagowałaś. Dałaś tylko notkę, że zakupy szczęśliwie zakończone. No, dla mnie akurat nie. I fakt, że inne osoby miały odlewki ok, nie pociesza mnie,bo ja nie miałam. To jak z targowiskiem. Jak jednej osobie dobrze się wymiankuje z Xem to drugiej niekoniecznie musi się tak samo wymiankować z tymże Xem.
Co do Flowerbomba, zorientowałam się niedawno, bo posiadałam próbkę a Twoja czekała na poźniej. Nie muszę chyba dodawac, że Cinema zwietrzało - potwierdziła doświadczona ekspedientka w jednej z krakowskich perfumerii. A i sama poczułam - też miałam próbkę. FM by dłużej trwało.
Zadziwiające. Niby przez maturę nie ma się czasu aby rozlac Cinemy, a teraz co dzień pojawia się nowa flacha do rozbiórki? Kasiu, nie wierzę, że Ty rozpsikujesz. Bo kiedy byś się uczyła? Już trochę zakupuję, sama czasem psikam i to chwilę trwa. Jak mogę poważnie traktować takie zakupy, gdzie nie wiadomo, kto organizuje, kto rozlewa, kto wysyła? Jak to rozlewanie wygląda? Flowerbomb taki dość słabiutki i trwa pół godzinki a ten z próbki ze 4 - 5 godzin. Myślałam, ze to organizatorka ma robić odlewki. I na dodatek otrzymałam rzeczy praktycznie bezużyteczne. Nie wiem, jak z późniejszymi zakupami u innych, ale ja nie jestem zadowolona. Nie odpisałam, a wiem to komu bym odpisała? Bardzo niejasna sprawa.
Zresztą jak już miałam w środę wpłacić te 33,77 zł, okazało się, że wykluczyłaś mnie z listy. Jak teraz patrzę na te bidne odlewki - może i lepiej.
Agnieszka32.
Ja nie zrezygowałam z d'italie ani Island Water. Zaznaczam to wyraźnie!!!! Jeden termin wpłaty uplywał 15go stycznia drugi 10go lutego a Ty odebrałaś mi mililitry dużo wcześniej, przed 13tym stycznia, bo nie potwierdziłam a prośba o potwierdzenie powinna być w pierwszym poście, żeby nie trzeba przeszukiwać całego wątku.
W żadnym wątku nie trzeba wciąż potwierdzać, chyba, ze zmieni się sklep, cena, termin. Tu nic takiego nie było. Wciąż widziałam się w pierwszym poście. Przekaz wypisany na d'Italie, piszę do Ciebie PW w odpowiedzi na PW z 8go (bo ją teraz zobaczyłam) - nie odpisujesz. 14go chciałam wpłacić. Odpisałaś w wątku w tonie, powszechnie uznanym za niegrzeczny, że nie.
Na maila nie moglam odpowiedzieć, bo z tego adresu już od dawna nie korzystam. Kiedyś jeszcze wyslałam z niego potwierdzenie wpłaty do jednej z organizatorek, potem mialam reinstalację systemu i straciłam hasło. Owszem, wiem, mail powinien być, więc wkrótce podam nowy adres ale wszystko z tamtej skrzynki pozostanie dla mnie tajemnicą.
Wpisów w profilu nie czytam, albo rzadko. Takie dziwactwo. Skrzynka pW była zapchana, kto chciał, zauważył. Szkoda, że ja tak późno. Bardzo możliwe ze potwierdzałam Ci, bo przeczytałam wątek, nie dam głowy. Ale jeżeli to było w momencie zapchania, być moze nie zwróciłam uwagi na angielski napis, nad spisem wiadomości, że jest zapchana i nie poszło.
Ale to nie chodzi o profil, maila, pW, na które odpisałam, z kilkudniowym opóźnieniem. Chodzi o to, że spokojnie by ta wpłata była na czas. Jak i u wszystkich innych organizatorek, co widać w wątkach. Ale...to dopiero jest ambaras aby dwoje chciało naraz
. Zgłosiłam się 13go do wątku Island Water. Na pW odpisałam 13go,że miałam takie a nie inne problemy ale wpłacam. 13go nawet nie było chyba jeszcze chętnych na te odebrane mililitry w obu wątkach, ktore ogłosiłaś jako wolne. Czemu sądziłaś, ze ich nie chcę?
Takie sprawy niesłychanie mnie dziwią, bo sama biorę udział w kilku naprawdę świetnych zakupach, co trochę trwają. I co? Otóz nic. Wszystko bardzo dobrze się "zakończa" i wszyscy jesteśmy zadowoleni i słowa nie dam na te zakupy powiedzieć!! To są te z najfajniejszych z fajnych, w miłej atmosferze.
Komentarz