Keratynowy CUD :D czyli prostowanie keratynowe

Zwiń
Ten temat jest zamknięty.
X
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
nowe posty
  • Ehinokokus
    Zadomowienie
    • 2004-10
    • 1876

    #1

    Keratynowy CUD :D czyli prostowanie keratynowe

    Witam serdecznie!
    To nowy wątek dotyczący prostowania keratynowego (żeby nie pisać w tym o prostowaniu chemicznym). Tym rodzajem prostowania interesuję się już od ok. pół roku, postaram się odpowiedzieć na wasze pytania .

    Zacytuję informacje znalezione w internecie, z którymi się zgadzam:

    -Różnica pomiędzy prostowaniem chemicznym i istota metody

    Formuła opiera się na keratynie, stanowiącej naturalny budulec włosa. To jest podstawowa cecha, odróżniająca tę metodę od tzw. trwałej prostującej, w której substancja chemiczna (najczęściej tioglikol amonu) powoduje zrywanie mostków dwusiarczkowych, odpowiedzialnych za utrzymanie naturalnego wzorca skrętu włosów. Metoda keratynowa zaś nie ingeruje w we wnętrze włosa (a więc nie nie ma ryzyka zniszczenia jego struktury). Polega na zaprasowywaniu w pasma włosów keratyny, która szczelnie otacza włos. Dzięki temu dochodzi do wygładzenia włosów i zredukowania ich nadmiernej puszystości (czupryna przestaje być "pierzasta"). Przy odpowiedniej metodzie prasowania można uzyskać podniesienie włosów u nasady, by uniknąć nadmiernego przylegania pasm do skóry głowy.

    -Efekt

    Ostateczny rezultat zabiegu zależy od typu i gęstości włosów. Im grubsze i bardziej gęste, tym trudniej poddają się wygładzeniu. Najlepszy efekt uzyskiwany jest na włosach bardzo puszących się, ale z natury cienkich.

    Fryzjerzy zajmujący się wykonywaniem tego zabiegu zastrzegają, że nie należy oczekiwać, iż po wyjściu spod prysznica będziemy mieli od razu idealne włosy bez potrzeby ich ułożenia. Metoda keratynowa ma na celu skrócenie czasu potrzebnego na modelowanie włosów, nie eliminuje zaś konieczności ich układania. Po każdym umyciu włosów zalecane jest wysuszenie pasm przy użyciu szczotki szkieletowej (płaskiej) i suszarki. Tu dodam, że po ENCANTO miałam efekt włosów po prostownicy bez suszarki.

    -Na jak długo prostuje włosy?

    Od 3 do 5 miesięcy w zależności od rodzaju włosów ( grube, kręcone), ilości zabiegów chemicznych (koloryzacje, rozjaśnianie) wykonanych po terapii. Również wpływ ma częstość mycia włosów.

    -Jak dbać o włosy po zabiegu?

    Niewskazane jest:

    używanie szamponów zawierających sól (niemal wszystkie preparaty tego typu z supermarketowej półki mają ją w swoim składzie)

    stosowanie odżywek bez keratyny

    Te czynniki powodują utratę keratyny, a więc skracają trwałość zabiegu. Ponadto, korzystanie z chlorowanego basenu wymaga uprzedniego zabezpieczenia włosów odżywką i spłukania ich wodą po zakończeniu kąpieli.

    Polecam szampon BabyDream (rossman) czy Hipp.


    - Jak wygląda taki zabieg?


    1. umyć 2-3 razy włosy specjalnym szamponem
    2. na wilgotne włosy nakładamy treatment (ok. centymetra od skóry głowy), bardzo dokładnie, jak farbę. Po nałożeniu odczekujemy 15 min i włosy suszymy. Prostujemy cienkie pasemka po 6-7 razy prostownicą z wysoką temperaturą (keratyna wbudowuje się w zniszczone włosy). po 30 min myjemy włosy specjalnym szamponem.
    3. nakładamy odżywkę z keratyną na 15 min, po tym czasie spłukujemy 50% odżywki i powtarzamy pkt. 2 od momentu suszenia do momentu wyprostowania.

    -Jaką markę wybrać?


    Na naszym rynku w salonach dostępny jest zabieg Coppoli oraz Global Keratin. Jaka jest różnica? Moim zdaniem Coppola raczej wygładza a Global Keratin bardziej prostuje włosy. Obydwa zabiegi są wykonywane bez pkt. 3 z części 'Jak wygląda taki zabieg?". Filmiki z prostowania są dostępne na youtube .
    Osobiście bardzo polecam produkty firmy ENCANTO (na których ja pracuję).
    Dostępne są na ebayu, a sprowadzane z Brazylii. Prostowanie to obejmuje wszystkie opisane etapy.
    Jaka jest różnica?
    Po prostowaniu Coppolą czy GK nie można myć włosów przez 3 dni, a kontakt włosów z wilgocią może się źle zakończyć.

    Uff... Czy o czymś jeszcze zapomniałam?
    Wklejam fotki moich hairów dla zainteresowanych


    Edt.

    LINK WSPOLNE ZAMOWIENIA :
    http://www.wizaz.pl/forum/showthread...2#post18579792
    Ostatnio edytowane przez Ehinokokus; 2010-04-16, 12:18.
  • Ehinokokus
    Zadomowienie
    • 2004-10
    • 1876

    #2
    Dot.: Keratynowy CUD czyli prostowanie keratynowe

    Pierwsze fotki - Encanto i BK
    Ostatnie 3 - Coppola

    Komentarz

    • cotka
      Zadomowienie
      • 2009-02
      • 1961

      #3
      Dot.: Keratynowy CUD czyli prostowanie keratynowe

      dziewczyny a nie chcialaby ktoras tego zestawu na pol wziac albo cos?

      a myslicvie, ze mozna taki zabiek przeprowadzic bez prostowania wlosow?
      ja w sumie bym chciala aby byly ladne i wygladaly, niekniecznie aby byly proste
      It always seems impossible... until it's done

      Komentarz

      • Emilcia_1616
        Zakorzenienie
        • 2005-10
        • 20134

        #4
        Dot.: Keratynowy CUD czyli prostowanie keratynowe

        przenosze moje pytanie tutaj

        brakuje mi jeszcze stwierdzenia do jakiego typu wlosow to sie nadaje, np rozjasnianych, nie rozjasnianych oraz przyblizonych cen


        otoz, pomyslama ze moglabym sie zlozyc na prostowanie z moaja siostra poniewaz ona ma tez dosyc kreconych ale:

        ja mialam rozjasniane a teraz mam braz, ona farbuje na ciemno
        ona ma wlosy nadluzsze do ramion(moze i nie) wycieniowane i baaardzo krecone, ja mam do ramion na boba podatne, puszace sie, kreca sie tylko pod spodem na gorze to takie fale( na codzien prostuje), czyli musialabym kupic ten preparat do wlosow rozjasnianych ale moja siostra tez moze go uzyc? ma takie samo dzialanie jak ten do nie rozjasnianych?
        pewnie starczylo by nam tylko po jednym razie? albo po poltora
        24.03.2016

        Komentarz

        • Monian
          Zakorzenienie
          • 2007-03
          • 9545

          #5
          Dot.: Keratynowy CUD czyli prostowanie keratynowe

          jestem w szoku co ten zabieg potrafi. Znalazłam salon proponujący to ale na moich włosach( przed łopatki) cena mnie dosłownie powaliła z nóg

          Komentarz

          • Zafirah
            Rozeznanie
            • 2007-10
            • 717

            #6
            Dot.: Keratynowy CUD czyli prostowanie keratynowe

            Jeśli chodzi o rozjaśniane włosy to właściwie im bardziej przetlenione tym lepszy rezultat bo keratyna wbudowuje sie głębiej i mocniej w porowate włosy. Zabieg czyni cuda ale cena w salonie to kilkaset złotych, w zależności od zuzycia produktu. Dla pocieszenia powiem wam, że fryzjerów to też sporo kosztuje bo zestaw startowy Global Keratin to ok 2.000 zł, a czego sam treatment w litrowej butelce kosztuje ok. 1.000 zl. Miejmy nadzieję, że z czasem te produkty troche potanieją
            "Rudy to nie kolor włosów - to CHARAKTER."

            Komentarz

            • eelmirka
              Zadomowienie
              • 2008-05
              • 1791

              #7
              Dot.: Keratynowy CUD czyli prostowanie keratynowe

              a jak można wyszukać salon w swojej okolicy? jest jakaś strona która zawiera adresy firmowych salonów?
              63 - 62 - 61- 60 - 59 - 58 - 57 - 56

              Komentarz

              • trillinka
                Rozeznanie
                • 2008-01
                • 762

                #8
                Dot.: Keratynowy CUD czyli prostowanie keratynowe

                oo jak fajnie i mamy nowy watek
                mezatka od 20.09.2008

                zapuszczam wlosy stan obecny (19.02.11r.) 54cm

                Komentarz

                • Emilcia_1616
                  Zakorzenienie
                  • 2005-10
                  • 20134

                  #9
                  Dot.: Keratynowy CUD czyli prostowanie keratynowe

                  czyli wychodzi na to ze trzeba na ebayu kupowac i prosic kogos o pomoc

                  takie prostowanie rozwiazaloby moje wszystkie problemy...
                  24.03.2016

                  Komentarz

                  • Monian
                    Zakorzenienie
                    • 2007-03
                    • 9545

                    #10
                    Dot.: Keratynowy CUD czyli prostowanie keratynowe

                    Pierwotnie opublikowany przez eelmirka
                    a jak można wyszukać salon w swojej okolicy? jest jakaś strona która zawiera adresy firmowych salonów?
                    ja po prostu wpisałam w wyszukiwarkę global keratin salon + miejscowość większą obok mojego miasteczka

                    ---------- Dopisano o 10:03 ---------- Poprzedni post napisano o 10:02 ----------

                    Pierwotnie opublikowany przez Emilcia_1616
                    czyli wychodzi na to ze trzeba na ebayu kupowac i prosic kogos o pomoc

                    takie prostowanie rozwiazaloby moje wszystkie problemy...
                    właśnie, chyba jednak trzeba by z ebayu zakupić , bo u fryzjera majątek na to pójdzie

                    Komentarz

                    • pszczola2000
                      Rozeznanie
                      • 2009-12
                      • 833

                      #11
                      Dot.: Keratynowy CUD czyli prostowanie keratynowe

                      Pierwotnie opublikowany przez trillinka
                      oo jak fajnie i mamy nowy watek

                      mamy więc działajcie

                      czekam na Twoje efekty, ja może dopiero za miesiąc dostane ;/
                      Zapuszczamy i dbamy o włoski

                      Go włoski Go!

                      (70cm)

                      Po ENCANTO można myć włosy już po 3h!!

                      Komentarz

                      • JuStYsCk2
                        Zadomowienie
                        • 2009-10
                        • 1239

                        #12
                        Dot.: Keratynowy CUD czyli prostowanie keratynowe

                        niech mi ktoś poradzi ;D
                        2 dni temu wzielam sie już do zamawiania ale...
                        ale... tam jest kasa w funtach, a ja nie mam konta walutowego
                        .W złotówkach przeciez nie wyśle bo niewiem nawet ile .. :<
                        zawsze moge wysłać + - te 10 zł za dużo/ za mało albo wogole kasa może nie dojść

                        czy paypal działa na takiej zasadzie, że ja wyśle w złotówkach a on przeliczy to jakoś na funty?

                        niewiem juz co robić niech ktoś ratuje
                        musze mieć te buteleczki ;P

                        Komentarz

                        • trillinka
                          Rozeznanie
                          • 2008-01
                          • 762

                          #13
                          Dot.: Keratynowy CUD czyli prostowanie keratynowe

                          Pierwotnie opublikowany przez pszczola2000
                          mamy więc działajcie

                          czekam na Twoje efekty, ja może dopiero za miesiąc dostane ;/

                          ja za tydzien juz sie doczekac nie moge
                          mezatka od 20.09.2008

                          zapuszczam wlosy stan obecny (19.02.11r.) 54cm

                          Komentarz

                          • XminorXlosX
                            Zakorzenienie
                            • 2009-02
                            • 5814

                            #14
                            Dot.: Keratynowy CUD czyli prostowanie keratynowe

                            sama chętnie bym spróbowała :P
                            tylko najpierw bym chciała obadać Wasze efekty
                            pochwalicie się nimi, mam nadzieje ^^

                            Komentarz

                            • Agatau88
                              Zakorzenienie
                              • 2007-06
                              • 12995

                              #15
                              Dot.: Keratynowy CUD czyli prostowanie keratynowe

                              Ja mialam prostować ale zabrakło mi funduszy teraz znowu sie czaje i zbieram, ale powiedzcie mi czy dekoloryzacja lub kapiej rozjasniająca calkowicie niweluje efekt po keratynie, czy "wymywa" te keratynę?
                              Bo rozumiem ze efekt trzyma sie okolo 3 mce, ale całkowicie hipotetycznie - jesli np zrobie jutro a za miesiac zdekoloryzuje to jak bedzie z efektem?

                              Komentarz

                              • karolcia017
                                Raczkowanie
                                • 2009-09
                                • 225

                                #16
                                Dot.: Keratynowy CUD czyli prostowanie keratynowe

                                trillinka rób, rób i wstawiaj fotki ja narazie zbieram kaskę ;D
                                Wymianka

                                Komentarz

                                • Monian
                                  Zakorzenienie
                                  • 2007-03
                                  • 9545

                                  #17
                                  Dot.: Keratynowy CUD czyli prostowanie keratynowe

                                  ja także

                                  Komentarz

                                  • eelmirka
                                    Zadomowienie
                                    • 2008-05
                                    • 1791

                                    #18
                                    Dot.: Keratynowy CUD czyli prostowanie keratynowe

                                    wyczytałam że wskazane jest używanie odżywek z keratyną, czyli np jakich?
                                    63 - 62 - 61- 60 - 59 - 58 - 57 - 56

                                    Komentarz

                                    • e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06
                                      Konto usunite
                                      • 2009-07
                                      • 4697

                                      #19
                                      Dot.: Keratynowy CUD czyli prostowanie keratynowe

                                      Pierwotnie opublikowany przez Ehinokokus
                                      Ostateczny rezultat zabiegu zależy od typu i gęstości włosów. Im grubsze i bardziej gęste, tym trudniej poddają się wygładzeniu. Najlepszy efekt uzyskiwany jest na włosach bardzo puszących się, ale z natury cienkich.


                                      1. umyć 2-3 razy włosy specjalnym szamponem
                                      2. na wilgotne włosy nakładamy treatment (ok. centymetra od skóry głowy), bardzo dokładnie, jak farbę. Po nałożeniu odczekujemy 15 min i włosy suszymy. Prostujemy cienkie pasemka po 6-7 razy prostownicą z wysoką temperaturą (keratyna wbudowuje się w zniszczone włosy). po 30 min myjemy włosy specjalnym szamponem.
                                      3. nakładamy odżywkę z keratyną na 15 min, po tym czasie spłukujemy 50% odżywki i powtarzamy pkt. 2 od momentu suszenia do momentu wyprostowania.
                                      a ja mam wlosy wlasnie geste i raczej grube.czy tzn ze zabieg moze mi sie nie udac? chyba nie bedzie tak ze kasa pojdzie w bloto a jeszcze nowa prostownice bede musiala kupic

                                      a o co chodzi z tym splukiwaniem odzywki do 50% ?ma byc splukana niedokladnie czy jak?

                                      Komentarz

                                      • teken020
                                        Raczkowanie
                                        • 2008-11
                                        • 180

                                        #20
                                        Dot.: Keratynowy CUD czyli prostowanie keratynowe

                                        musisz spłukać połowę tego co nałożyłaś na włosy. Nie wiem jak to się odmierza xD

                                        Komentarz

                                        • Ehinokokus
                                          Zadomowienie
                                          • 2004-10
                                          • 1876

                                          #21
                                          Dot.: Keratynowy CUD czyli prostowanie keratynowe

                                          Na tzw. 'czuja'
                                          zobaczysz instrukcję zresztą

                                          Komentarz

                                          • socjo
                                            Przyczajenie
                                            • 2009-04
                                            • 14

                                            #22
                                            Dot.: Keratynowy CUD czyli prostowanie keratynowe

                                            witam!
                                            dołączam - Encanto już zamówione dzisiaj do mnie wyleciało
                                            planuję przeprowadzić zabieg po świętach..

                                            Ale najpierw planuję łagodną dekoloryzację i powrót do blondu (z poziomu 8). Pocieszyłam się słysząc, że takie utlenione włosy jeszcze bardziej "wchłoną" keratynę

                                            Moje włosy są proste z natury i nie używam prostownicy - zależy mi na regenerujących właściwościach zabiegu, a nie na efektu wyprostowania. Mam tylko jedno obawę - mam cienkie, niezbyt gęste włosy - boję się strasznie, że po zabiegu będą mega oklapnięte i przylizane..
                                            Ehinokokus - na czym polega ta technika prostowania żeby uzyskać efekt włosów uniesionych u nasady? Możesz nam zdradzić.. dzięki wielkie :-*

                                            Komentarz

                                            • Ehinokokus
                                              Zadomowienie
                                              • 2004-10
                                              • 1876

                                              #23
                                              Dot.: Keratynowy CUD czyli prostowanie keratynowe

                                              Nie zdradzam to fryzjerski sekret
                                              Włosy będą napewno dość oklapnięte przez pierwsze tygodnie .

                                              Keratynę można nakładać troszkę dalej - np. 2-3 cm od skóry głowy (trzeba uważać z prostownicą) lub można podczas prostowania trzymać pasma włosów do góry, a nie w dół

                                              Komentarz

                                              • weegirl
                                                Zakorzenienie
                                                • 2007-03
                                                • 5072

                                                #24
                                                Dot.: Keratynowy CUD czyli prostowanie keratynowe

                                                Pierwotnie opublikowany przez eelmirka
                                                wyczytałam że wskazane jest używanie odżywek z keratyną, czyli np jakich?
                                                Keratynę można kupić np. na mazidłach czy zrób sobie krem i dodawać do odżywek (sama keratyna kosztuje grosze). W sklepowych odżywkach zazwyczaj jest baaardzo mało keratyny, jeśli już w ogóle się w nich pojawi. W produktach profesjonalnych też za bardzo się nie spotkałam z odżywkami wysokokeratynowymi

                                                Komentarz

                                                • astra85
                                                  Zakorzenienie
                                                  • 2008-10
                                                  • 6812

                                                  #25
                                                  Dot.: Keratynowy CUD czyli prostowanie keratynowe

                                                  mam watpliwosci co do tego,ze po zabiegu wlosy beda proste,owszem wlosy moga byc gladsze,zdrowsze bo przeciez keratyna to budulec wlosa i moze sie w niego wbudowac ,ale czy keratyna ma wlasciwosci prostujace?raczej nie

                                                  Komentarz

                                                  • Emilcia_1616
                                                    Zakorzenienie
                                                    • 2005-10
                                                    • 20134

                                                    #26
                                                    Dot.: Keratynowy CUD czyli prostowanie keratynowe

                                                    a co mysliscie o nakladaniu czystej keratyny na wlosy?
                                                    24.03.2016

                                                    Komentarz

                                                    • Monian
                                                      Zakorzenienie
                                                      • 2007-03
                                                      • 9545

                                                      #27
                                                      Dot.: Keratynowy CUD czyli prostowanie keratynowe

                                                      Pierwotnie opublikowany przez Emilcia_1616
                                                      a co mysliscie o nakladaniu czystej keratyny na wlosy?
                                                      podpinam się pod pytanie

                                                      Komentarz

                                                      • Agatau88
                                                        Zakorzenienie
                                                        • 2007-06
                                                        • 12995

                                                        #28
                                                        Dot.: Keratynowy CUD czyli prostowanie keratynowe

                                                        Ja mialam prostować ale zabrakło mi funduszyPONAWIAM PYTANIE:
                                                        teraz znowu sie czaje i zbieram, ale powiedzcie mi czy dekoloryzacja lub kapiej rozjasniająca calkowicie niweluje efekt po keratynie, czy "wymywa" te keratynę?
                                                        Bo rozumiem ze efekt trzyma sie okolo 3 mce, ale całkowicie hipotetycznie - jesli np zrobie jutro a za miesiac zdekoloryzuje to jak bedzie z efektem?

                                                        Komentarz

                                                        • Zafirah
                                                          Rozeznanie
                                                          • 2007-10
                                                          • 717

                                                          #29
                                                          Dot.: Keratynowy CUD czyli prostowanie keratynowe

                                                          Efekt może się trochę zepsuć ;P Dlatego najlepiej byłoby najpierw doprowadzić kolor do porządku a dopiero potem prostować.
                                                          "Rudy to nie kolor włosów - to CHARAKTER."

                                                          Komentarz

                                                          • Karolawaw
                                                            Raczkowanie
                                                            • 2010-03
                                                            • 150

                                                            #30
                                                            Dot.: Keratynowy CUD czyli prostowanie keratynowe

                                                            Witam was serdecznie, mam wielką prosbe czy znajdzie sie osoba z kontem na ebay-u i pay pal dla ktorej nie bedzie problemem zamowienie mi zestawu keratynowego. W poniedzialek juz bym wysłała pieniazki na podane konto.POMOCY!!!!

                                                            Komentarz

                                                            Przetwarzanie...