Produkty do włosów bez silikonów!!!

Zwiń
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
nowe posty
  • kosmetolog1
    Raczkowanie
    • 2009-09
    • 441

    #781
    Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

    Pierwotnie opublikowany przez sandra1986
    nie wiem czy to silikony są winne mojemu stanowi włosów, ale włosy bardzo szybko mi się przetłuszczają, no naprawdę po kilku godzinach skórę głowy mam tłustą, włosy jakieś ciężkie
    Używałam szampon L'oreal Elseve (pomarańczowy), który jak widzę zawiera silikony
    oraz odżywkę
    V. LABORATORIES, care art - crema al midollo e placenta
    której skład to:
    aqua, cetostearyl alcohol, cetrimonium Chloride (and) Isopropyl Alcohol, Cyclomethicone, Quaternium-18 , Polyquaternium-37 (and) Propylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate (and) PPG-1 Trideceth-6, Babassu Amidopropyltrimetyl Ammonium Chloride, Ceteareth-20, d-Panthenol, Cocamide MEA, Bambosoidea, Triticum Bulgarc, Propylen Glycol, Sodium Dihydroacetate, Magnesium Nitrate, Magnesium Chloride, Methylchloroisothiazolino ne, Methylsothiazolinone, Phenoxyethanol (and) Methylparaben (and) Butylparaben (and) Etylparaben (and) Propylparaben (and) Isobutylparaben, DMDM Hydantoin, Fragrance, Ctreatine, Glycerine, Creatine, Dimethicone, EDTA, Citric Acid.

    tak więc jest Cyclomethicone !! i jeszcze Dimethicone, i być może jeszcze coś czego nie widzę...

    chce spróbować wrócić do stanu włosów bez silikonów, kupiłam szampon Joanna RZEPA (zieloną), ale czy ona zmyje mi Cyclomethicone?

    cyclomethicone zmyjesz obojętnie jakim szamponem. cyclomethicone to silikon lotny i on z włosów, czy skóry odparowuje "do sucha" więc po kilku godzinach od nałożenia cyclometicone w zasadzie nie ma co zmywać.

    Komentarz

    • sandra1986
      Raczkowanie
      • 2005-02
      • 54

      #782
      Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

      hmm dziękuję za odpowiedź,
      zasugerowałam się pierwszym postem w temacie, że należy tego silikonu unikać bo cięzko go zmyć...

      Dzięki wizażowi mam wiele postanowień co do moich włosów
      Chce je mieć długości za łopatki ale w kondycji bez rozdwojonych końcówek.
      Wczoraj obcięłam całe 10 cm wiec obecnie mam włosy ciut za ramiona.
      Co do ich pielęgnacji to"
      kupiłam szampon joanne rzepę,
      olejek kokosowy
      olejek rycynowy
      jutro poszukam czarnej rzodkwi w warzywniaku
      dokupię herbatę z pokrzywy oraz ze skrzypu polnego
      lotion seboradin do wypadających włosów
      zamierzam stosować czasem także sok z cebuli i zsiadłe mleko (raz w tyg)

      szkoda bo już od jakiś 2 miesięcy udało mi się zaprzestać suszenia i prostowania, ale przy tej długości włosy mi się tak wywijają, że muszę albo jedno albo drugie, a nie wiem co gorsze. Ale chyba będę je trochę z wierzchu prostować po tym jak naturalnie wyschną...

      i ino te włosy nie zaczną wyglądać tak jak bym chciała to chyba się załamię :|

      a i zamierzam jutro je podkoloryzować wywarem z łupin orzecha włoskiego (już czeka zrobiony, oby się nie popsuł) - mam nadzieje ze to ich nie zniszczy... ale są takie "płowe", a farbować nie mogę bo są zbyt słabe i zawsze nawet po szamponie koloryzującym były w fatalnym stanie.

      przejrzałam wiele wątków i stąd te pomysły
      ktoś ma może pomysł co jeszcze mogłabym dorzucić ? z takich domowych, niedrogich sposobów. Bo nisim itp nie na moja kieszeń

      Pozdrawiam Was wszystkie!
      * Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć
      przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany
      poglądów, bez podawania przyczyny.

      Komentarz

      • nogulka
        Raczkowanie
        • 2009-06
        • 454

        #783
        Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

        Pierwotnie opublikowany przez sandra1986
        hmm dziękuję za odpowiedź,
        zasugerowałam się pierwszym postem w temacie, że należy tego silikonu unikać bo cięzko go zmyć...

        Dzięki wizażowi mam wiele postanowień co do moich włosów
        Chce je mieć długości za łopatki ale w kondycji bez rozdwojonych końcówek.
        Wczoraj obcięłam całe 10 cm wiec obecnie mam włosy ciut za ramiona.
        Co do ich pielęgnacji to"
        kupiłam szampon joanne rzepę,
        olejek kokosowy
        olejek rycynowy
        jutro poszukam czarnej rzodkwi w warzywniaku
        dokupię herbatę z pokrzywy oraz ze skrzypu polnego
        lotion seboradin do wypadających włosów
        zamierzam stosować czasem także sok z cebuli i zsiadłe mleko (raz w tyg)

        szkoda bo już od jakiś 2 miesięcy udało mi się zaprzestać suszenia i prostowania, ale przy tej długości włosy mi się tak wywijają, że muszę albo jedno albo drugie, a nie wiem co gorsze. Ale chyba będę je trochę z wierzchu prostować po tym jak naturalnie wyschną...

        i ino te włosy nie zaczną wyglądać tak jak bym chciała to chyba się załamię :|

        a i zamierzam jutro je podkoloryzować wywarem z łupin orzecha włoskiego (już czeka zrobiony, oby się nie popsuł) - mam nadzieje ze to ich nie zniszczy... ale są takie "płowe", a farbować nie mogę bo są zbyt słabe i zawsze nawet po szamponie koloryzującym były w fatalnym stanie.

        przejrzałam wiele wątków i stąd te pomysły
        ktoś ma może pomysł co jeszcze mogłabym dorzucić ? z takich domowych, niedrogich sposobów. Bo nisim itp nie na moja kieszeń

        Pozdrawiam Was wszystkie!
        Silikony nie są takie złe, ale ja stosuję je z umiarem.
        Moje włosy były w fatalnym stanie po wakacjach. Dwa razy w tygodniu stosuję wax, z żółtkiem, naftą kosmetyczną i łyżką cytryny jako maskę po umyciu włosów szamponem Seboradin pomarańczowym.Pozniej ampułki na skórę głowy. Odżywkę z silikonami daję na końcówki bo niestety się odrobinę rozdwajają, a nie dam ich podciąć za żadne skarby!
        Kondycja włosów uległa znacznej poprawie, są bardziej sprężyste, miękkie, błyszczące, nie puszą się okropnie i rzadko elektryzują.Moim kolejnym celem jest kupno suszarki z jonizacją - w końcu od czasu do czasu trzeba je wysuszyć.

        Komentarz

        • SaaShaa
          Raczkowanie
          • 2009-08
          • 45

          #784
          Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

          mi tu nie pasuje.
          Jolie w pierwszym poście pisze wyraźnie:


          WYMAGAJACE SULFATES DO USUNIECIA - lepiej sie od nich trzymac z daleka
          -cyclomethicone
          -cyclopentasiloxane
          -trimethylsilylamodimethic one
          - trimethylsiloxysilicates

          sulfates dla jasności to chodzi o właśnie te detergenty SLS, czyż nie?

          natomiast Kosmetolog pisze
          "cyclomethicone zmyjesz obojętnie jakim szamponem"

          chemikiem może nie jestem, ale jak dla mnie oba posty się gryzą, dlatego proszę o wyjaśnienie

          nie mam nic do reszty wypowiedzi kosmetologa

          "cyclomethicone to silikon lotny i on z włosów, czy skóry odparowuje "do sucha" więc po kilku godzinach od nałożenia cyclometicone w zasadzie nie ma co zmywać"

          bo znalazłam informacje, że odparowuje z powierzchni dając efekt wchłonięcia i zmatowienia
          natomiast pisze jeszcze o tym cyclomethiconie że, nie jest toxyczny, ale może podrażnić skórę, że pochłania łój i pot zapobiegając łuszczeniu, oraz, że jest zaskórnikotwórczy bowiem zatyka pory i utrudnia procesy wydalania i wydzielania w skórze

          i tak sobie myśle że ten silikon jest ale go nie ma paruje z włosów ale nie ze skóry?
          Ostatnio edytowane przez SaaShaa; 2009-11-24, 23:26.

          Komentarz

          • Jolie2601
            Zakorzenienie
            • 2006-08
            • 4403

            #785
            Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

            Pierwotnie opublikowany przez SaaShaa
            chemikiem może nie jestem, ale jak dla mnie oba posty się gryzą, dlatego proszę o wyjaśnienie
            kosmetolog już pisała o tym. Wg. niej info w pierwszym poście nie jest prawdziwe.
            Tworząc ten wątek cytowałam informacje z Laboratorium Urody- a taki podział tam podano. Czy błędny nie wiem. Skoro podaje się, że odparowuje to pewnie tak jest. Co nie zmienia faktu, że po wysmarowaniu się cyclomethiconem musiałam łapę mydłem szorować.

            Jak będę cierpieć na nadmiar wolnego czasu to zafunduję sobie lekturę o silikonach- wtedy wprowadzę jakieś zmiany w pierwszym poście
            Sacred is the gift that they
            have without knowing
            Serenity is knowing it's safe
            from destruction of time

            "Sacred Serenity" Death

            Komentarz

            • syrenka
              Wtajemniczenie
              • 2006-01
              • 2907

              #786
              Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

              Pierwotnie opublikowany przez Jolie2601
              kosmetolog już pisała o tym. Wg. niej info w pierwszym poście nie jest prawdziwe.
              Tworząc ten wątek cytowałam informacje z Laboratorium Urody- a taki podział tam podano. Czy błędny nie wiem. Skoro podaje się, że odparowuje to pewnie tak jest. Co nie zmienia faktu, że po wysmarowaniu się cyclomethiconem musiałam łapę mydłem szorować.

              Jak będę cierpieć na nadmiar wolnego czasu to zafunduję sobie lekturę o silikonach- wtedy wprowadzę jakieś zmiany w pierwszym poście
              W wątku o tłumaczeniach zagranicznych art. mamy trochę tekstów o silikonach, Naturallycurly też w takie obfituje.

              Komentarz

              • kosmetolog1
                Raczkowanie
                • 2009-09
                • 441

                #787
                Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

                Pierwotnie opublikowany przez SaaShaa
                mi tu nie pasuje.
                Jolie w pierwszym poście pisze wyraźnie:


                WYMAGAJACE SULFATES DO USUNIECIA - lepiej sie od nich trzymac z daleka
                -cyclomethicone
                -cyclopentasiloxane
                -trimethylsilylamodimethic one
                - trimethylsiloxysilicates

                sulfates dla jasności to chodzi o właśnie te detergenty SLS, czyż nie?

                natomiast Kosmetolog pisze
                "cyclomethicone zmyjesz obojętnie jakim szamponem"

                chemikiem może nie jestem, ale jak dla mnie oba posty się gryzą, dlatego proszę o wyjaśnienie

                nie mam nic do reszty wypowiedzi kosmetologa

                "cyclomethicone to silikon lotny i on z włosów, czy skóry odparowuje "do sucha" więc po kilku godzinach od nałożenia cyclometicone w zasadzie nie ma co zmywać"

                bo znalazłam informacje, że odparowuje z powierzchni dając efekt wchłonięcia i zmatowienia
                natomiast pisze jeszcze o tym cyclomethiconie że, nie jest toxyczny, ale może podrażnić skórę, że pochłania łój i pot zapobiegając łuszczeniu, oraz, że jest zaskórnikotwórczy bowiem zatyka pory i utrudnia procesy wydalania i wydzielania w skórze

                i tak sobie myśle że ten silikon jest ale go nie ma paruje z włosów ale nie ze skóry?
                cyclomethicone ma takie właściwości, że ułatwia równomierne rozprowadzanie preparatów na skórze. głownie chodzi tu o równomierne rozprowadzanie olei i substancji tłuszczowych. sam odparowuje ze skóry czy włosów, tworząc jednocześnie mikropory dzięki którym skóra oddycha. podobnie działa dimethicone z tym że on wolniej odparowuje ze skóry. kiedyś pisałam z Jolie i napisała mi że po nałożeniu cyclometicone na skórę musiała go zmywać mydłem. zrobiłam to samo.na przedramię nałożyłam troszkę cyclomethicone (mieszanina silikonów D4 i D5) i na początku była tłusta plamka, której po pwenym czasie nie było i nawet po przejechaniu palcem nie czułam żeby coś tłustego na skórze zostało. nawet gdyby niewielkie ilości cyclomethicone zostawały to myślę że nie potrzeba koniecznie szamponu na slesie by tą resztkę zmyć. delikatny szampon też sobie poradzi.
                mam książkę o surowcach kosmetycznych poszukam o cyclomethicone i wkleję tu tylko troszkę później bo musze uciekać do badań.

                Komentarz

                • SaaShaa
                  Raczkowanie
                  • 2009-08
                  • 45

                  #788
                  Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

                  Pierwotnie opublikowany przez kosmetolog1
                  cyclomethicone ma takie właściwości, że ułatwia równomierne rozprowadzanie preparatów na skórze. głownie chodzi tu o równomierne rozprowadzanie olei i substancji tłuszczowych. sam odparowuje ze skóry czy włosów, tworząc jednocześnie mikropory dzięki którym skóra oddycha. podobnie działa dimethicone z tym że on wolniej odparowuje ze skóry. kiedyś pisałam z Jolie i napisała mi że po nałożeniu cyclometicone na skórę musiała go zmywać mydłem. zrobiłam to samo.na przedramię nałożyłam troszkę cyclomethicone (mieszanina silikonów D4 i D5) i na początku była tłusta plamka, której po pwenym czasie nie było i nawet po przejechaniu palcem nie czułam żeby coś tłustego na skórze zostało. nawet gdyby niewielkie ilości cyclomethicone zostawały to myślę że nie potrzeba koniecznie szamponu na slesie by tą resztkę zmyć. delikatny szampon też sobie poradzi.
                  mam książkę o surowcach kosmetycznych poszukam o cyclomethicone i wkleję tu tylko troszkę później bo musze uciekać do badań.
                  rozumiem, czyli cyclomethicone nie jest taki zły, z ciekawością przeczytam to co wkleisz o tym silikonie

                  Komentarz

                  • kosmetolog1
                    Raczkowanie
                    • 2009-09
                    • 441

                    #789
                    Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

                    cyclomethicone
                    To lotne płyny, które są dobrze dostosowane do różnych zastosowań. w produktach do włosów ułatwiają rozczesywanie na mokro, a same odparowują bez pozostałości. w antyperspirantach i deodorantach działają jako nośniki substancji (soli) aktywnych. podobnie w preparatach do pielęgnacji skóry cykliczne silikony są nośnikami substancji aktywnych, i służą jako nie komedogeniczne emolienty i nośniki
                    cykliczne silikony dostarczają poczucia gładkości, jedwabistości i parując nie ochładzają skóry.
                    płyn (chodzi o surowiec) zawierający 85% cyklicznego silikonu D4 (cztery krzemy w cyklu) i 15% cyklicznego silikonu D5 (5 krzemów w cząsteczce) oraz płyny zawierające 95% silikonu D4 i 5% D5 bardzo szybko odparowują z włosów i ze skóry, są także odpowiednie do antyperspirantów i deodorantów, w których szybkie odparowanie jest pożądane.
                    płyn zawierający 95% D5 i 5% D6, a także 80% D5 i 20 D6 odparowują wolniej i są używane w preparatach w postaci stałych sztyftów, w których zapobiegają kurczeniu się preparatu i przedłużają jego "żywotność"
                    nie toksyczne, nie wnikają w skórę
                    żródło: Cosmetics Additives: An Industrial Guide

                    przepraszam że to takie chaotyczne, ale tłumaczyłam to przed chwilą.
                    Ostatnio edytowane przez kosmetolog1; 2009-11-25, 13:35.

                    Komentarz

                    • SaaShaa
                      Raczkowanie
                      • 2009-08
                      • 45

                      #790
                      Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

                      Pierwotnie opublikowany przez kosmetolog1
                      cyclomethicone
                      To lotne płyny, które są dobrze dostosowane do różnych zastosowań. w produktach do włosów ułatwiają rozczesywanie na mokro, a same odparowują bez pozostałości......
                      bardzo dziękuję, że chciało Ci się to pisać

                      Komentarz

                      • czelsi
                        Raczkowanie
                        • 2008-02
                        • 451

                        #791
                        Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

                        Hej dziewczymy
                        Szukam szamponu bez silikonów i bez SLS, czy są jakieś inne niż Babydream i Hipp? Niestety wiem już, że te dwa nie są dla mnie. Nic nie mogę znaleźć, znalazłam na początku wątków listy o szamponach bez silikonów albo o szamponach bez SLS ale nic tu się nie pokrywa...
                        Bardzo proszę o pomoc, mam nadzieję, że nie przeoczyłam gdzieś jakieś oczywistej listy i zaraz mnie nie zlinczujecie

                        Komentarz

                        • syrenka
                          Wtajemniczenie
                          • 2006-01
                          • 2907

                          #792
                          Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

                          Pierwotnie opublikowany przez czelsi
                          Hej dziewczymy
                          Szukam szamponu bez silikonów i bez SLS, czy są jakieś inne niż Babydream i Hipp? Niestety wiem już, że te dwa nie są dla mnie. Nic nie mogę znaleźć, znalazłam na początku wątków listy o szamponach bez silikonów albo o szamponach bez SLS ale nic tu się nie pokrywa...
                          Bardzo proszę o pomoc, mam nadzieję, że nie przeoczyłam gdzieś jakieś oczywistej listy i zaraz mnie nie zlinczujecie

                          Poszperaj (na KWC, w wątku składowym, na liście zanalizowanych kosmetyków i w sklepach sprzedających kosmetyki hinduskie) wśród szamponów hinduskich, naturalnych itd.


                          Khadi Amla&Bhringraj
                          Bioderma node fluid
                          (wiem, że drogie i pewnie nie tego szukasz, ale skoro pojawił się temat to wklejam wszystko co znajdę)
                          Khadi - Szampon migdałowy z miodem
                          URTEKRAM - Szampon z szałwią
                          Ostatnio edytowane przez syrenka; 2009-12-02, 10:23.

                          Komentarz

                          • czelsi
                            Raczkowanie
                            • 2008-02
                            • 451

                            #793
                            Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

                            Pierwotnie opublikowany przez syrenka
                            Poszperaj (na KWC, w wątku składowym, na liście zanalizowanych kosmetyków i w sklepach sprzedających kosmetyki hinduskie) wśród szamponów hinduskich, naturalnych itd.


                            Khadi Amla&Bhringraj
                            Bioderma node fluid
                            (wiem, że drogie i pewnie nie tego szukasz, ale skoro pojawił się temat to wklejam wszystko co znajdę)
                            Khadi - Szampon migdałowy z miodem
                            URTEKRAM - Szampon z szałwią
                            Dziękuję za szybką odpowiedź Rzeczywiście trochę drogie, ale jak nie znajdę nic tańszego to zastanowię się i nad takimi. Wątków już trochę przejrzałam, ale przyznam, że chciałam uniknąć dokładnego czytania strona po stronie, licząc, że może ktoś takie szampony zna i mi podpowie

                            Teraz trochę zmieniłaś mój tok myślenia, bo do tej pory myślałam, że jednak znajdę jakiś szampon bez sls i silikonów w drogeriach czy aptekach, a tu może faktycznie trzeba się skupić na tych hinduskich...

                            A czy orientujesz się może, czy jest gdzieś post czy wątek, w którym są zebrane wiadomośli na temat różnic między Sodium Lauryl Sulfate i Sodium Laureth Sulfate? Bo ja dopiero odkryłam, że to są dwie różne rzeczy i zastanawia mnie też czy składniki mające pierwszy wyraz inny np. Amonium też są takie szkodliwe?

                            Z góry dziękuję za pomoc, ja to jeszcze zielona jestem w tych tematach, ale widzę, że moje włosy potrzebują pomocy....

                            Komentarz

                            • syrenka
                              Wtajemniczenie
                              • 2006-01
                              • 2907

                              #794
                              Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

                              Pierwotnie opublikowany przez czelsi
                              Dziękuję za szybką odpowiedź Rzeczywiście trochę drogie, ale jak nie znajdę nic tańszego to zastanowię się i nad takimi. Wątków już trochę przejrzałam, ale przyznam, że chciałam uniknąć dokładnego czytania strona po stronie, licząc, że może ktoś takie szampony zna i mi podpowie

                              Teraz trochę zmieniłaś mój tok myślenia, bo do tej pory myślałam, że jednak znajdę jakiś szampon bez sls i silikonów w drogeriach czy aptekach, a tu może faktycznie trzeba się skupić na tych hinduskich...

                              A czy orientujesz się może, czy jest gdzieś post czy wątek, w którym są zebrane wiadomośli na temat różnic między Sodium Lauryl Sulfate i Sodium Laureth Sulfate? Bo ja dopiero odkryłam, że to są dwie różne rzeczy i zastanawia mnie też czy składniki mające pierwszy wyraz inny np. Amonium też są takie szkodliwe?

                              Z góry dziękuję za pomoc, ja to jeszcze zielona jestem w tych tematach, ale widzę, że moje włosy potrzebują pomocy....

                              Może inne dziecięce nie mają SLS i silikonów?

                              W skrócie: Sodium Lauryl Sulfate - SLS jest bardziej drażniący od Sodium Laureth Sulfate - SLES, podobnie jest chyba z Ammonium, ALS bardziej drażniące od ALES.
                              Wg tej tabelki ALES i SLES pod względem łagodności czy jego braku są podobne.

                              Chemiczną różnicę między SLS i SLES wyjaśnia Kosmetolog1 tak:
                              Na początek SLS i SLES, bo zauważyłam, że wiele osób myli te dwa związki. SLS to Sodium Lauryl Sulphate, natomiast SLES to Sodium Laureth Sulphate. Niby różnica mała, ale znacząca. SLES posiada w swojej cząsteczce wbudowane dwa (lub trzy wtedy producent zaznacza Sodium Laureth-3 Sulphate) mole tlenku etylenu. Co to daje? Ano powoduje zmniejszenie tłustości surowca, poprawia jego rozpuszczalność w wodzie i co najbardziej nas interesuje zmniejsza agresywne działanie SLES-u. obecność tlenku etylenu w cząsteczce, sprawia że SLES może wiązać wodę (działanie takie jak w glicerynie). SLS nie posiada tlenku etylenu, i dlatego mówi się ze jest bardziej agresywny do SLES-u.
                              [https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=246757&p age=80#2389

                              Jeszcze co do szamponów hinduskich, firma Alepia nie stosuje SLS/SLES ani silikonów, ale stosuje zdaje się, że mydło zamiast tych środków, a to też nie jest najszczęśliwsze rozwiązanie.
                              Ostatnio edytowane przez syrenka; 2009-12-03, 09:16.

                              Komentarz

                              • Monorola
                                Raczkowanie
                                • 2009-04
                                • 364

                                #795
                                Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

                                hej dziewczyny, ja dopiero zaczynam przygodę z myciem moich włosów bez silikonowo, i kupiłam odżywkę: CLAIROL, Herbal essences, o której w jednym z pierwszych postów Jolie2601 napisała, że jest bez silikonów, ale dzisiaj wgłębiłam się w ten temat bardziej i trochę niżej na pierwszej stronie przeczytałam, że ona jednak ma silikony. Czy ktoś mógłby jednak dać mi jakieś sprostowania? Byłabym bardzo wdzięczna.

                                Co do moich włosów, to może znalazł by się ktoś kto mógłby mi doradzić. Moje włosy są masakrycznie suche, sianowate, do tego w lipcu ścięłam drastycznie bo już były w okropnym stanie kiedyś były kręcone sprężynki ale nie wiem przez co( silikony?) straciły skręt Używałam ostatnio Pantene pro-v. Zamierzam zacząć stosować metodę mycia włosów odzywką.
                                Monorola

                                Komentarz

                                • syrenka
                                  Wtajemniczenie
                                  • 2006-01
                                  • 2907

                                  #796
                                  Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

                                  Pierwotnie opublikowany przez Monorola
                                  hej dziewczyny, ja dopiero zaczynam przygodę z myciem moich włosów bez silikonowo, i kupiłam odżywkę: CLAIROL, Herbal essences, o której w jednym z pierwszych postów Jolie2601 napisała, że jest bez silikonów, ale dzisiaj wgłębiłam się w ten temat bardziej i trochę niżej na pierwszej stronie przeczytałam, że ona jednak ma silikony. Czy ktoś mógłby jednak dać mi jakieś sprostowania? Byłabym bardzo wdzięczna.

                                  Co do moich włosów, to może znalazł by się ktoś kto mógłby mi doradzić. Moje włosy są masakrycznie suche, sianowate, do tego w lipcu ścięłam drastycznie bo już były w okropnym stanie kiedyś były kręcone sprężynki ale nie wiem przez co( silikony?) straciły skręt Używałam ostatnio Pantene pro-v. Zamierzam zacząć stosować metodę mycia włosów odzywką.
                                  Czy mogłabyś przepisać, sfotografować albo przekleić skład tej odżywki? Clairol zmienił ostatnio opakowania, mógł zmienić i składy (jak to ostatnio zrobiła Ziaja i Nivea dodając lub zwiększając ilość silikonów).

                                  Zapraszam do wątku o włosach kręconych, polecam zgłębienie pierwszego posta i wszystkich odnośników w nim, w tym zapoznanie się z dziennikiem regeneracji loków i fal.

                                  W skrócie warto by do mycia włosów stosować metodę OMO lub mycie odżywką lub myć je łagodnym szamponem, olejować włosy, stosować po każdym myciu dobre odżywki lub maseczki, znaleźć jakąś fajną odżywkę bez spłukiwania. Różnorakie propozycje znajdziesz w zalinkowanych wcześniej wątkach ;-)

                                  Komentarz

                                  • Monorola
                                    Raczkowanie
                                    • 2009-04
                                    • 364

                                    #797
                                    Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

                                    W sumie znalazłam w wątku "lista przeanalizowanych kosmetyków do włosów" https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=250024
                                    ale skoro tak mówisz to przepisze skład opakowania, może być trochę błędów:
                                    CLAIROL, Herbal Essences nawilżenie po brzegi, odzywka nawilżająca i wyzwalająca blask, z ekstraktami z oechidei i kokosa:


                                    Aqua,Stearyl Acid, Cetyl alcohol, Stearamidopropyl Dimethylamine, Glutamic Acid, Bis-Aminopropyl Dimethicone, Parfum, Benzyl Alcohol, Citris Acid, EDTA, Hexyl Cinnamal, Sodium Chloride, Propylene Glycol, Benzyl Salicylate, Limonene, Linalool, Magnesium Nitrate, Vanilia Planifolia Fruit, Cocos Nucifera Fruit Extract Methylchloroisothiazolino ne, Ci 42090, Magnezium Chloride, Methylisothiazolinone, Sodium Benzoate, Potasium Sorbate

                                    Błędów pewnie mnóstwo!
                                    Monorola

                                    Komentarz

                                    • syrenka
                                      Wtajemniczenie
                                      • 2006-01
                                      • 2907

                                      #798
                                      Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

                                      Pierwotnie opublikowany przez Monorola
                                      W sumie znalazłam w wątku "lista przeanalizowanych kosmetyków do włosów" https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=250024
                                      ale skoro tak mówisz to przepisze skład opakowania, może być trochę błędów:
                                      CLAIROL, Herbal Essences nawilżenie po brzegi, odzywka nawilżająca i wyzwalająca blask, z ekstraktami z oechidei i kokosa:


                                      Aqua,Stearyl Acid, Cetyl alcohol, Stearamidopropyl Dimethylamine, Glutamic Acid, Bis-Aminopropyl Dimethicone, Parfum, Benzyl Alcohol, Citris Acid, EDTA, Hexyl Cinnamal, Sodium Chloride, Propylene Glycol, Benzyl Salicylate, Limonene, Linalool, Magnesium Nitrate, Vanilia Planifolia Fruit, Cocos Nucifera Fruit Extract Methylchloroisothiazolino ne, Ci 42090, Magnezium Chloride, Methylisothiazolinone, Sodium Benzoate, Potasium Sorbate

                                      Błędów pewnie mnóstwo!
                                      Wygląda na to, że Bis-Aminopropyl Dimethicone jest silikonem.

                                      Komentarz

                                      • czelsi
                                        Raczkowanie
                                        • 2008-02
                                        • 451

                                        #799
                                        Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

                                        syrenko, dziękuję za pomoc

                                        Komentarz

                                        • Monorola
                                          Raczkowanie
                                          • 2009-04
                                          • 364

                                          #800
                                          Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

                                          ja również dziękuje za pomoc
                                          Monorola

                                          Komentarz

                                          • scotiii
                                            Raczkowanie
                                            • 2008-08
                                            • 453

                                            #801
                                            Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

                                            A czy wszystkie kosmetyki Wax (chodzi mi o szampony i odżywki) są bez silikonów?

                                            Zrobiłam tak jak radziłyście kupiłam szampon dziecięcy (Nivea Baby odżywczy. Innego nie było w sklepie...) i do tego kupiłam cement Kerastase. Szczerze mówiąc troszke zawiodłam się na tym cemencie. Myślałam, że bardziej dogłębnie odżywi moje włosy. Nie powiem po użyciu włosy się ładnie świeciły, ale mam wrażenie, że działa jakoś tak na powierzchni, a nie dogłebnie regeneruje...

                                            Dlatego zastanawiam się czy nie kupić serii Wax do włosów rozjaśnianych (odzywki i szamponu). Używałabym tej serii na zmiane z cementem. Może byłoby ok...
                                            Używałam kiedyś Waxa do suchych włosów, ale jakoś mnie nie zachwycił. Szybko się do niego zniechęciłam i zaczełam używać innych odżywek, ale może to był bład i powinnam dać mu więcej czasu żeby zadziałał...

                                            edit: Ten szampon jest jakiś słaby... Czy wszystkie szampony bez SLS muszą robić mi takie tępe włosy? Czy istnieje jakiś szampon bez SLS do suchych włosów?
                                            Ostatnio edytowane przez scotiii; 2009-12-19, 15:47.

                                            Komentarz

                                            • neli
                                              Raczkowanie
                                              • 2004-02
                                              • 184

                                              #802
                                              Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

                                              Witajcie,

                                              Chciałam pochwalić się odkryciem chyba porządnej odżywki, bez siilikonów.
                                              Yung Glattungs Spulung dostępną w Rossmanie.
                                              skład:
                                              Aqua,Ceratyl alcohol,Glycerin,Certimon ium Chloride,Bis-Diglyceryl,polyacyladipat e-2,orbignva,oleifera oil,brhentrimonium chloride, hydroxyethylcelulose,isop ropyl alcohol,sodium benzoate, potassium sorbate,parfum,citric ACID,SODIUM hydroxide.

                                              Co o niej sądzicie, nie widzę parabenów, silikonów,pegu .
                                              Szukam czegoś jak najbardziej zbliżonego do organicznych bo narazie nie posiadam kasy na pat&rub.
                                              Pozdrawiam

                                              NELI

                                              Komentarz

                                              • niuniusienka21
                                                Raczkowanie
                                                • 2008-08
                                                • 52

                                                #803
                                                Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

                                                hej do tej pory używałam loreala różowego, ale niestety już nie działa na mnie tak jak kiedyś więc postanowiłam zmienić szampon i wybór padł na garnier fructis bez silikonu, jego skład to : Aqua/ Water, Sodium Laureth Sulfate, Disodium Cocoamphodiacetate, Sodium Chloride, Glycerin, Glycol Distearate, Sodium Laureth-8 Sulfate, Niacinamide, Cocomide Mipa, Saccharum Officinarum Extract/ Sugar Cane Extrat, Sodium Benzoate, Sodium Oleth Sulfate, Hydroxypropyl Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Sodium Hydroxide, Magnesium Laureth-8 Sulfate, Magnesium Laureth Sulfate, Magnesium Oleth Sulfate, Polyquaternium-30, Salicylic Acid, Camellia Sinensis Extract/ Camellia Sinensis Leaf Extract, Benzyl Alcohol, Linalool, Panax Ginseng Extract/ Panax Ginseng Root Extract, Propylene Glycol, 2-Oleamido-1,3-Octadecanediol, Isopropanolamine, Pyrus Malus Extract/ Apple Fruit, Pyridoxine HCI, Carbomer, Citric Acid, Butylphenyl Methylpropional, Citrus Medica Limonum Peel Extract/ Lemon Peel Extract, Hexylene Glycol, Parfum/ Fragrance( FIL C34438/1) (09.07.2009)
                                                co o tym myślicie? do tego mam taką samą odżywkę, ktoś już tutaj podawał jej skład więc nie będę się powtarzała
                                                Tylko mam pytanie - myć tym szamponem włosy non stop czy na zmianę z szamponem z silikonem? włosy myję około 3 razy w tygodniu. Bardzo proszę o pomoc

                                                Komentarz

                                                • beautyhair
                                                  Przyczajenie
                                                  • 2009-11
                                                  • 7

                                                  #804
                                                  Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

                                                  Skład szamponu nie jest zachwycający( duzo chemii ), ale jeżeli masz fajne włoski po nim i po odżywce to czemu nie. Ja zachęcam do przetestowania innych kosmetyków zwłaszcza tych mega tanich. Dzięki wizazowi zrozumialam ze nie wszystko co najdrorzsze jest najlepsze, czasem nawet wręcz przeciwnie. Obecnie używam Barwy rumiankowej i jestem b.zadowolona a kosztowala mnie jedynie 4zł Pozdrawiam dziewczyny

                                                  Komentarz

                                                  • lalaith
                                                    Zakorzenienie
                                                    • 2004-08
                                                    • 6773

                                                    #805
                                                    Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

                                                    Szukam czegoś na rozdwojone końcówki oraz jakiegoś preparatu ochronnego przed prostowaniem bez silikonu, pomożecie?
                                                    Bo przejrzałam 3/4 wątku i nic nie znalazłam, a potem to już w kółko się powtarzały te same treści więc nie czytałam dalej i postanowiłam spytać..
                                                    Jestem grze*na.

                                                    Komentarz

                                                    • weegirl
                                                      Zakorzenienie
                                                      • 2007-03
                                                      • 5072

                                                      #806
                                                      Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

                                                      Pierwotnie opublikowany przez lalaith
                                                      Szukam czegoś na rozdwojone końcówki oraz jakiegoś preparatu ochronnego przed prostowaniem bez silikonu, pomożecie?
                                                      Bo przejrzałam 3/4 wątku i nic nie znalazłam, a potem to już w kółko się powtarzały te same treści więc nie czytałam dalej i postanowiłam spytać..
                                                      Niestety, chyba wszystkie tego typu preparaty zawierają silikony. Ja na rozdwojone końcówki mogę polecić olej kokosowy (zwykły, ale też. np. Vatikę) i inne oleje. Ja przed prostowaniem (prostuję niezmiernie rzadko) nakładam na włosy trochę oleju kokosowego i jakiś silikonowy preparat do prostowania włosów. Podejrzewam, że ciężko będzie znaleźć produkt, który będzie cheonił przed wysoką temperaturą, a nie będzie zawierał silikonów...

                                                      Komentarz

                                                      • lalaith
                                                        Zakorzenienie
                                                        • 2004-08
                                                        • 6773

                                                        #807
                                                        Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

                                                        No to jestem skazana na silikony i co za tym idzie na szampon z SLS nieustannie, bo z prostowania włosów nie zrezygnuję (to mój fetysz ) Przygodę z olejami zaczęłam już jakiś czas temu, jednak używam ich tylko na skalp - mam bardzo cienkie włosy i na długości się u mnie nie sprawdzają, obciążają. Także używam tych przyspieszających porost. Chodziło mi raczej o jakieś serum na końcówki.. A czy np jedwab Waxa ma silikon?

                                                        Jeśli chodzi o szampony i odżywki to te z silikonami wyeliminowałam już jakiś czas temu, podczytuję wątek i bardzo mi się podoba Używam szmponów Joanny, Barwy, Fitomedu, a z odżywek Waxa zagranicznego, Kallosa mlecznego i Joanny, ale już mam na oku kilka innych które zamierzam wypróbować.
                                                        Ostatnio edytowane przez lalaith; 2010-01-07, 13:01.
                                                        Jestem grze*na.

                                                        Komentarz

                                                        • weegirl
                                                          Zakorzenienie
                                                          • 2007-03
                                                          • 5072

                                                          #808
                                                          Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

                                                          Pierwotnie opublikowany przez lalaith
                                                          No to jestem skazana na silikony i co za tym idzie na szampon z SLS nieustannie, bo z prostowania włosów nie zrezygnuję (to mój fetysz ) Przygodę z olejami zaczęłam już jakiś czas temu, jednak używam ich tylko na skalp - mam bardzo cienkie włosy i na długości się u mnie nie sprawdzają, obciążają. Także używam tych przyspieszających porost. Chodziło mi raczej o jakieś serum na końcówki.. A czy np jedwab Waxa ma silikon?
                                                          Tak, jedwab WAXa też ma silikony. Myślę, że na składowym będzie coś o tym jedwabiu

                                                          Komentarz

                                                          • taliena
                                                            Raczkowanie
                                                            • 2008-01
                                                            • 205

                                                            #809
                                                            Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

                                                            Czy ktoś może mi potwierdzić, że ten żel nie ma silikonów?
                                                            Porównałam go z listą silikonów w pierwszym poście, ale chcialam się jeszcze upewnić

                                                            https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-3...kstramocny.htm

                                                            Skład: Water, Propylene Glycol, VP/VA Copolymetr, Triethanolamine, Carbomer, Phenoxyethanol, Peg-40 Hydrogenated Castor Oil, Peg-192 Apricot Kernel Glycerides, Peg-70 Mango Glycerides, Chlorpheneisen, Poylethylene Glycol, Limonene, Pentasodium Pentetate, Linalool Citrus Limonum/ Lemon Fruit Extract, Amyl Cinnamal, parfum.

                                                            Komentarz

                                                            • fanka-al
                                                              Raczkowanie
                                                              • 2006-07
                                                              • 80

                                                              #810
                                                              Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

                                                              dziewczyny a ja szukam jakiegoś do włosów farbowanych bez silikonów. Mam herbal essences ignite my color, myśle nad nivea hair care.
                                                              Ktory lepszy, mniej szkodliwy i ktory lepiej 'utrzyma' kolor?
                                                              księżniczce popsuło się życie.
                                                              zrozumiała, że materialne rzeczy nie dadzą jej uśmiechu.
                                                              I wciąż żyje w swoim amerykańskim śnie.

                                                              Grandma.. i miss U

                                                              Komentarz

                                                              Przetwarzanie...