Zmiana porowatości z wysokiej na średnią

Zwiń
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
nowe posty
  • bernikula
    Zakorzenienie
    • 2010-10
    • 10308

    #1

    Zmiana porowatości z wysokiej na średnią

    Czy któraś z Was schodziła z wysokoporowatych włosów na średnie? (o niskich nawet nie marzę).
    Mam wrażenie, że robię wiele, ale efekty marne.
    - olejuję włosy olejem lnianym
    - kupuję kosmetyki dedykowane do włosów wysokoporowatych (np. z Onlybio)
    - staram się nie szarpać ich przy rozczesywaniu lub związywaniu w turban po myciu
    - nie używam suszarki ani prostownicy
    - zabezpieczam włosy BS-em (serum silikonowe lub odżywka BS)
    - nie farbuję włosów, mam naturalne



    Błąd, który popełniam to na pewno spanie w mokrych włosach, ale ciężko mi to zmienić Kolejny czynnik na minus dla moich włosów to dość częste przebywanie w słonecznych krajach, gdzie jest wysoka temperatura.



    Generalnie- jakieś rady, sugestie, uwagi?
    sigpic

    Insta
  • hasta_la_vista
    Raczkowanie
    • 2020-04
    • 292

    #2
    Dot.: Zmiana porowatości z wysokiej na średnią

    Myślę, że pomogłoby podsuszenie włosów, może zamiana serum/bs na coś lepszego dla suchych włosów, np. mnie te sera bazujące na lotnych silikonach szybko znikają, po paru godzinach włosy się kołtunią jakby nigdy odżywki nie widziały

    Komentarz

    • bernikula
      Zakorzenienie
      • 2010-10
      • 10308

      #3
      Dot.: Zmiana porowatości z wysokiej na średnią

      Próbowalam różnych BSów, teraz akurat na tapecie serum Jagi Hupało.

      To podsuszanie jest dla mnie takie niejasne, bo to przecież użycie suszarki, co wiadomo działa niekorzystnie.
      sigpic

      Insta

      Komentarz

      • hasta_la_vista
        Raczkowanie
        • 2020-04
        • 292

        #4
        Dot.: Zmiana porowatości z wysokiej na średnią

        Może być neutralne albo chociaż mniej szkodliwe, mniejsze zło niż chodzenie kilka godzin z mokrymi włosami (mi potrafią schnąć długo jak są w złej kondycji) lub spanie z mokrymi. A zwłaszcza jak się suszy chłodniejszym nawiewem a nie od razu gorącym. Moje lepiej wyglądają po szuszeniu suszarką niż po wyschnięciu

        Komentarz

        • TheSunTheMoonTheStars
          Zadomowienie
          • 2023-05
          • 1645

          #5
          Dot.: Zmiana porowatości z wysokiej na średnią

          .
          Ostatnio edytowane przez TheSunTheMoonTheStars; 2023-12-08, 08:39.

          Komentarz

          • bernikula
            Zakorzenienie
            • 2010-10
            • 10308

            #6
            Dot.: Zmiana porowatości z wysokiej na średnią

            Pierwotnie opublikowany przez hasta_la_vista
            Może być neutralne albo chociaż mniej szkodliwe, mniejsze zło niż chodzenie kilka godzin z mokrymi włosami (mi potrafią schnąć długo jak są w złej kondycji) lub spanie z mokrymi. A zwłaszcza jak się suszy chłodniejszym nawiewem a nie od razu gorącym. Moje lepiej wyglądają po szuszeniu suszarką niż po wyschnięciu
            Próbowałam ostatnio i ewidentnie nie, suszarka okropnie działa na moje włosy, nawet z chłodnym powiewem. Chyba się nie zaprzyjaźnimy, włosy o wiele gorsze niż spanie w mokrych. Druga sprawa, że włosy schną mi szybko, nawet bardzo szybko, zatem nie będę ich katować suszarką
            Pierwotnie opublikowany przez TheSunTheMoonTheStars
            Mi się to udało Podstawą było u mnie dobranie idealnego szamponu, odżywki, balsamu bez spłukiwania, odżywki bez spłukiwania i olejku/serum na końcówki. Idealnie dobrane - czyli niekoniecznie te, które mają super oceny i idealne składy, tylko takie, które u mnie robią maksymalnie najlepszy efekt.

            Druga sprawa to olejowanie. Mega polecam Ci zwykłą naftę kosmetyczną, bo chociaż olejuję włosy różnymi rzeczami, to raz na jakiś czas muszę je wysmarować naftą, zrobić warkocz i pójść spać, a następnego dnia umyć włosy, żeby z powrotem zeszły do średnioporów. Uwierz mi, też próbowałam wszystkiego, ale NIC nie daje takiego efektu jak nafta. Dla mnie to must-have.

            No i na koniec układanie włosów. Moje doszły już do tego, że nawet kiedy nic z nimi nie robię po umyciu (tzn. tylko rozczesuję, ale bez ceregieli z układaniem), to wysychają do gładkości, błyszczą i ładnie się układają. Ale przez kilka dobrych lat, kiedy jeszcze moje włosy były naprawdę wysokoporowate, często zaraz po umyciu i lekkim przesuszeniu ręcznikiem nawijałam je na grube wałki (o średnicy ok. 6 cm) i tak sobie schły. Po rozwinięciu z wałków były idealnie gładkie bez użycia suszarki, bez spuszenia, grzeczne i ułożone.
            Ale wiem, ile to wymaga sprzyjających okoliczności (mieszkałam wtedy z rodzicami i mogłam łazić w wałkach pół dnia, dziś bym nie dała rady), więc nie wiem, czy to polecam. Ale u mnie to działało.

            Tak tylko mówię, może moje metody Ci się nie sprawdzą, ale chciałam tylko zostawić po sobie znak, żebyś wiedziała, że zejście z prawdziwych wysokoporów do włosów średnio- a momentami nawet niskoporowatych jest naprawdę możliwe.
            Kiedyś używałam nafty ( z tego co kojarzę miała brzydki zapach), ale może musiałabym spróbować ponownie, bo już baaardzo dawno nie używałam.

            Wałki toby chyba u mnie nie przeszły, bo to i technika i czasochłonne Chociaż nie powiem- podoba mi się jak ktoś ma ładnie ułożone włosy, ale nie wiem, czy aż tak bym się poświęcała każdego dnia
            Fajni, że udało Ci się zejść nawet do niskiej porowatości, ja na razie nie jestem sobie w stanie tego wyobrazić, w następnym tygodniu zaczynam kolejną egzotyczną podróż i pewnie znowu włosy dostaną "po tyłku".
            sigpic

            Insta

            Komentarz

            • hasta_la_vista
              Raczkowanie
              • 2020-04
              • 292

              #7
              Dot.: Zmiana porowatości z wysokiej na średnią

              Pierwotnie opublikowany przez bernikula
              Próbowałam ostatnio i ewidentnie nie, suszarka okropnie działa na moje włosy, nawet z chłodnym powiewem. Chyba się nie zaprzyjaźnimy, włosy o wiele gorsze niż spanie w mokrych. Druga sprawa, że włosy schną mi szybko, nawet bardzo szybko, zatem nie będę ich katować suszarką
              Myślałam, że może miewasz podobnie jak ja z tym czasem schnięcia. Jak masz takie doświadczenia z suszarką to może rzeczywiście nie w tę stronę trzeba kombinować Myślę, że dobrze trafione b/s są w stanie najwięcej zmienić, może jakieś kuracje "plex" typu Olaplex, K18

              Pierwotnie opublikowany przez bernikula
              Kiedyś używałam nafty ( z tego co kojarzę miała brzydki zapach), ale może musiałabym spróbować ponownie, bo już baaardzo dawno nie używałam.
              Taaak, wszystkie polskie nafty jakie kupowałam miały taki mocny zapach, taki rozpuszczalnik jakby. Ale na moje włosy nafta też działała dobrze. Pamiętam, że też lubiłam olejki do włosów Dabur Vatika, one chyba wszystkie są z domieszką nafty. I odżywki L'Oreala bazujące na nafcie, ale coraz mniej ich, obecnie chyba tylko Redken ma coś. Szkoda, bo Redken to trochę dla mnie zaporowe ceny

              Komentarz

              • bernikula
                Zakorzenienie
                • 2010-10
                • 10308

                #8
                Dot.: Zmiana porowatości z wysokiej na średnią

                Pierwotnie opublikowany przez hasta_la_vista
                Myślałam, że może miewasz podobnie jak ja z tym czasem schnięcia. Jak masz takie doświadczenia z suszarką to może rzeczywiście nie w tę stronę trzeba kombinować Myślę, że dobrze trafione b/s są w stanie najwięcej zmienić, może jakieś kuracje "plex" typu Olaplex, K18


                Taaak, wszystkie polskie nafty jakie kupowałam miały taki mocny zapach, taki rozpuszczalnik jakby. Ale na moje włosy nafta też działała dobrze. Pamiętam, że też lubiłam olejki do włosów Dabur Vatika, one chyba wszystkie są z domieszką nafty. I odżywki L'Oreala bazujące na nafcie, ale coraz mniej ich, obecnie chyba tylko Redken ma coś. Szkoda, bo Redken to trochę dla mnie zaporowe ceny
                Chyba będę musiała się przełamać z tym zapachem i spróbować faktycznie tej nafty
                sigpic

                Insta

                Komentarz

                Przetwarzanie...