Dla kręconych - plopping - czyli kręcenie na ręcznik

Zwiń
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
nowe posty
  • benny
    Raczkowanie
    • 2003-06
    • 335

    #1

    Dla kręconych - plopping - czyli kręcenie na ręcznik

    Plopping to sposób, w jaki można przygotować włosy do suszenia (suszarką lub naturalnego). Dzięki 'plopowaniu' włosy kręcone układają się w rozdzielone loki, zamiast zamieniać w stóg siana

    Po umyciu i zastosowaniu odżywki na zupełnie mokre włosy nakładamy produkt utrwalający - żel, lotion czy czego tam używamy (ja używam żelu L'anzy zmieszanego z odżywką Ziai bez spłukiwania).
    Kładziemy ręcznik lub duży T-shirt na siedzeniu krzesła (lub ZAMNKIĘTEJ toalecie
    Wdzięcznie zginamy się wpół ze zwieszoną główką.

    Przykładamy głowę do ręcznika tak, by wszystkie włosy złożyły się razem na czubku głowy.(1)
    Układamy brzegi ręcznika dookoła głowy, chwytamy za dwa końce i skręcamy je, wracając do pozycji wyprostowanej.(2)
    Zwijamy dwa ścisłe 'wałeczki' z końców ręcznika (3)
    Związujemy końce ręcznika z tyłu głowy.(4)

    Następnie pijemy poranną kawę, rozkoszując się naszym nakryciem głowy, w którym wyglądamy jak średniowieczna dama.

    Po pewnym czasie zdejmujemy ręcznik, palcami rozdzielamy włosy. Suszymy suszarką z dyfuzorem lub w sposób naturalny, z głową spuszczoną w dół i ugniatając włosy.

    Spróbujcie - wystarczy kilka dni, aby dojść do wprawy, a włosy schną szybciej, ładnie się kręcą i wyglądają lepiej niż po zwykłym nałożeniu żelu na wilgotne włosy.
    Załączone pliki
    Ostatnio edytowane przez Eloe77; 2013-01-27, 12:36.
  • julita104
    Raczkowanie
    • 2003-01
    • 323

    #2
    Re: Dla kręconych - plopping

    prosze punkt 2 rozwinac
    czy zwijamy w dwa przeciwne kierunki recznik?
    Julita104

    Komentarz

    • nineczka
      Wtajemniczenie
      • 2003-01
      • 2298

      #3
      Re: Dla kręconych - plopping

      Mam pytanko. Czy rozczesujesz wlosy tuz po ich umyciu przed punktem
      1? Bo ja jak umyje wlosy to zawsze sa poplatane wiec potem i tak
      musialabym je rozczesac i wtedy znowu loczki zmienilyby sie w sianko.

      Komentarz

      • nineczka
        Wtajemniczenie
        • 2003-01
        • 2298

        #4
        drugie pytanko

        czy w punkcie 1-wszym pzykladamy glowe do recznika (calkowicie) czy
        tez koncowki wlosow? Czy jak przyloze koncowki wlosow, czy one po
        prostu nie zostana na czubku w takiej kupie? Czy nie trzeba ich jakos
        rozlozyc na boki, zeby sie rozlozyly i mogly byc skrecone przez recznik?

        Komentarz

        • Ja_Madzia
          Raczkowanie
          • 2003-02
          • 127

          #5
          Re: Dla kręconych - plopping

          Witam!
          Ja również proszę o dokładniejsze opisanie zwijania ręcznika. Czy plopping nadaje się do włosów dość mocno puszących się??

          Komentarz

          • benny
            Raczkowanie
            • 2003-06
            • 335

            #6
            Re: Dla kręconych - plopping

            OK wyjaśniuam, jak ja to robię (tzn. jak ja rozgryzłam ten obrazek i opis, bo był po angielsku - mam nadzieję, że słusznie, w każdym razie działa

            Komentarz

            • benny
              Raczkowanie
              • 2003-06
              • 335

              #7
              Re: Dla kręconych - plopping

              Do Julity 104: końce ręcznika zwijamy w jednym kierunku - 'do siebie'.

              Do Nineczkas: Ja rozczesuję włosy, gdy nałożę na nie odżywkę. Potem spłukuję i już nie rozczesuję, tylko palcami układam, jak któryś loczek nie w tę stronę chce wyschnąć
              Włosy się nie plączą, no ale ja mam krótkie, tylko do brody, w porywach do ramion.
              Można pewnie rozczesać mokre włosy PRZED nałożeniem żelu, ale potem to już nie.

              Włosy właśnie MAJĄ pozostać 'wszystkie na kupie' na czubku głowy (myślę, że dzięki temu się nie rozprostują na odcinku tuż przy skórze).

              Ja przykładam końce włosów a potem tak manewruję łepkiem, żeby wszystkie ułożyły sie razem na czubku głowy, no a potem rzeczony czubek głowy przyciskam do ręcznika. Wtedy zarzucam trochę ręcznik na czoło i tył głowy, no i skręcam.
              W odróżnieniu od pani na obrazku zaczynam skręcanie przy uszach, a nie przy końcach ręcznika, no ale może z długimi to nie przejdzie, trudno mi powiedzieć.

              Komentarz

              • zwcxWCcy
                Przyczajenie
                • 2005-01
                • 21

                #8
                Do Wszystkich Dziewczyn Mających Problemy Z Kręconymi Włosami- Wejdzcie Koniecznie!!!

                SLUCHAJCIE, ZNALAZLAM PRZED CHWILA NA TYM FORUM WATEK, W KTORYM JEDNA Z DZIEWCZYN ZAMIESCILA PEWIEN SPOSOB NA KRECONE WLOSY. I TAK SE POMYSLALAM- A CO MI SZKODZI SPROBOWAC. http://naturallycurly2.com/curlscene...ytype=articles I NIBY ROBI SIE TO NA WILOGOTNYCH WLOSACH, ALE JA SPROBOWALAM NA SUCHYCH. NALOZYLAM TROSZECZKE PASTY DO WLOSOW GOLDWELL, ALE WYDAJE MI SIE ZE TO AKURAT NIE MA ZNACZENIA I ZROBILAM DOKLADNIE TO, CO NA RYSUNKU. ZOSTAWILAM TAK NA 15 MINUT, PO CZYM SCIAGNELAM RECZNIK. SLUCHAJCIE EFEKT JEST NIESAMOWITY!!! DO TEJ PORY SIEDZE I NIE MOGE UWIERZYC ZE MAM NA GLOWIE TAKIE PIEKNE, ZBITE I ROWNOMIERNE LOCZKI NA CALEJ DLUGOSCI WLOSOW!!! DO TEJ PORY MOJ PROBLEM Z WLOSAMI POLEGAL NA TYM ZE MIALAM WLOSY KRECONE, ALE TYLKO OD UCHA, PLASKIE U NASADY. POPROSTU WSTRETNE. A TERAZ?! JEST EXTRA!!! MOWIE WAM, SPROBUJCIE, EFEKT MUROWANY. JESLI MACIE JAKIES PYTANIA, ALBO COS, TO PISZCIE. I KONIECZNIE POCHWALCIE SIE EFEKTAMI KONCOWYMI!!! JESTEM BAAAARDZO SZCZESLIWA I WDZIECZNA OSOBIE, KTORA ZAMIESCILA TU TEN LINK. POZDRAWIAM!!!

                Komentarz

                • Brook
                  Zakorzenienie
                  • 2005-06
                  • 9419

                  #9
                  Dot.: Do Wszystkich Dziewczyn Mających Problemy Z Kręconymi Włosami- Wejdzcie Koniecznie!!!

                  a ja jestem ciekawa jak osiagnac taki efekt jak maja Olsenki? czy fryzjer jest w stanie tak pokrecic wlosy jak sie jej osiaga?( z prostych wlosow)jesli sie powtarzam to przepraszam ale najszybciej jest zadac pytanie i czekac na odp ,a nie szukac w watkach zwłaszcza jak ma sie sesje- wiec wybaczcie mi
                  "Believe in magic"

                  Komentarz

                  • *Basia*
                    Mod-nieynka
                    • 2005-05
                    • 3195

                    #10
                    Dot.: Do Wszystkich Dziewczyn Mających Problemy Z Kręconymi Włosami- Wejdzcie Koniecznie!!!

                    Czy możesz powiedzieć dokładnie jak to zrobiłać? Czy włosy były rozłożone po bokach w tych rulonikach? Sama jestem bardzo ciekawa. Trudno mi uwierzyć. Mam naturalnie kręcone włosy, kręcą mi się mocno. Napisz coś więcej.
                    Dziękuję.

                    Komentarz

                    • TranceGirl
                      Uytkownik ma klikn w link aktywujcy (mail)
                      • 2005-06
                      • 24

                      #11
                      Dot.: Do Wszystkich Dziewczyn Mających Problemy Z Kręconymi Włosami- Wejdzcie Koniecznie!!!

                      jak dobrze pamiętam taki fryz robi sie następująco: kreci się włosyna całej długości, a następnie prostuje włosy od dołu tzn końcówki :P

                      Komentarz

                      • maartyna1
                        Raczkowanie
                        • 2004-04
                        • 98

                        #12
                        Dot.: Do Wszystkich Dziewczyn Mających Problemy Z Kręconymi Włosami- Wejdzcie Koniecznie!!!

                        zwcxWCcy ty mi powiedz jak ty sobie to zawinelas bo ja mialam z tym duzy problem az w koncu "Cos" zawinelam... odwinelam i .................nic
                        zawinelam jeszcze raz i zobaczymy -ja prosze o dokladna "instrukcje obslugi ")

                        Komentarz

                        • Rybkas20
                          Raczkowanie
                          • 2005-05
                          • 116

                          #13
                          Dot.: Do Wszystkich Dziewczyn Mających Problemy Z Kręconymi Włosami- Wejdzcie Koniecznie!!!

                          Taaa ja tez sie chetnie dowiem, jak to zrobilyscie.Na malym reczniku czy duzym???Ja mam wlosy do ramion czy nadaja sie do tego czy za krotkie???
                          www.paseoteam.pl

                          Komentarz

                          • *Basia*
                            Mod-nieynka
                            • 2005-05
                            • 3195

                            #14
                            Dot.: Do Wszystkich Dziewczyn Mających Problemy Z Kręconymi Włosami- Wejdzcie Koniecznie!!!

                            No właśnie u mnie też nic, ale w końcu je wymyłam jak zwykle Mam dość mocno kręcone włosy, więc jakoś dam radę bez turbana, ale i tak chciałabym znowu spróbować.

                            Komentarz

                            • Przezlosliwa
                              Zakorzenienie
                              • 2004-12
                              • 3042

                              #15
                              Dot.: Do Wszystkich Dziewczyn Mających Problemy Z Kręconymi Włosami- Wejdzcie Koniecznie!!!

                              Ja polecam klamry, gdyż fryzjer mnie przestrzegał przed ręcznikiem - dusi włosy. Z resztą same dziewczyny wspominały, że można tylko na chwilę, bo inaczej można zniszczyć włosy. Klamry działają na tej samej zasadzie, a można je trzymać aż do wyschnięcia. No ale już nie reklamuję swojego sposobu.
                              Co do Olsenek - potrzebna jest prostownica. Jesli masz, to opiszę Ci co dokładnie robić.
                              68- 66.5 - 63.9 - 62.2 - 60.9 - 58.5 -56.8 - 55.6 - 54.0 - 50 (164 cm)

                              Agencja Interaktywna Poznań

                              21.02.11 - start

                              "Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie"

                              Żadne jedzenie nie jest aż tak dobre, by było warte chociażby kilograma

                              Komentarz

                              • Brook
                                Zakorzenienie
                                • 2005-06
                                • 9419

                                #16
                                Dot.: Do Wszystkich Dziewczyn Mających Problemy Z Kręconymi Włosami- Wejdzcie Koniecznie!!!

                                no mam prostownice wiec pisz pisz kochana
                                "Believe in magic"

                                Komentarz

                                • zwcxWCcy
                                  Przyczajenie
                                  • 2005-01
                                  • 21

                                  #17
                                  Dot.: Do Wszystkich Dziewczyn Mających Problemy Z Kręconymi Włosami- Wejdzcie Koniecznie!!!

                                  no wiec ja zrobilam to tak:
                                  1.rozlozylam nieduzy recznik (100x50) na kibelku
                                  2.suche wlosy, nierozczesane, wysuszone i ulozone jak zwykle polozylam na reczniku w ten sposob, ze wlosy lezaly na sobie, a na nich glowa, a dokladniej ta strona glowy, gdzie czolo
                                  3. skrecilam boki recznika wokol wlasnej osi, podnioslam glowe do gory, a skrecone konce zwiazalam ze soba
                                  trzymalam tylko 15 minut, bo podobno tylko tyle mozna trzymac, z tego wiec wzgledu robilam to na suche wlosy, bo przeciez wilgotne zaraz moglyby sie rozprostowac.
                                  Jezeli macie jeszcze jakies pytania- piszcie, chetnie pomoge

                                  Komentarz

                                  • zwcxWCcy
                                    Przyczajenie
                                    • 2005-01
                                    • 21

                                    #18
                                    Dot.: Do Wszystkich Dziewczyn Mających Problemy Z Kręconymi Włosami- Wejdzcie Koniecznie!!!

                                    aha, a dlugosc wlosow raczej nie ma znaczenia, bo ja tez mam wlosy ledwo za ramiona

                                    Komentarz

                                    • Przezlosliwa
                                      Zakorzenienie
                                      • 2004-12
                                      • 3042

                                      #19
                                      Dot.: Do Wszystkich Dziewczyn Mających Problemy Z Kręconymi Włosami- Wejdzcie Koniecznie!!!

                                      No więc skoro masz, to zrób najpierw loki - ja je robię klamrami (tzn. mam naturalne, ale w ten sposób mam od nasady i o wiele mocniejsze), nastęnie delikatnie prostownicą przejeżdżam przez włosy, by zrobiły się takie fajne fale. Potem nastawiam prostownicę na max temperaturę i prostuję nia końcówki włosów, żeby były proste jak druty. Bo chyba o tą fryzurkę Ci chodzi, com?
                                      68- 66.5 - 63.9 - 62.2 - 60.9 - 58.5 -56.8 - 55.6 - 54.0 - 50 (164 cm)

                                      Agencja Interaktywna Poznań

                                      21.02.11 - start

                                      "Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie"

                                      Żadne jedzenie nie jest aż tak dobre, by było warte chociażby kilograma

                                      Komentarz

                                      • Przezlosliwa
                                        Zakorzenienie
                                        • 2004-12
                                        • 3042

                                        #20
                                        Dot.: Do Wszystkich Dziewczyn Mających Problemy Z Kręconymi Włosami- Wejdzcie Koniecznie!!!

                                        Wydaje mi się, że można takie loki osiągnąć zaplatając jeszcze wilgotne w warkocz francuski, ale to tylko moje domysły, bo nigdy tak nei próbowałam.
                                        68- 66.5 - 63.9 - 62.2 - 60.9 - 58.5 -56.8 - 55.6 - 54.0 - 50 (164 cm)

                                        Agencja Interaktywna Poznań

                                        21.02.11 - start

                                        "Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie"

                                        Żadne jedzenie nie jest aż tak dobre, by było warte chociażby kilograma

                                        Komentarz

                                        • Rybkas20
                                          Raczkowanie
                                          • 2005-05
                                          • 116

                                          #21
                                          Dot.: Do Wszystkich Dziewczyn Mających Problemy Z Kręconymi Włosami- Wejdzcie Koniecznie!!!

                                          Zrobilam dzisiaj "recznikowy eksperyment" z wlosami i musze powiedziec ze efekt nadzwyczaj dobry jak na tak prosta metode .Tak powstale loki spryskalam sprayem welli loki na dopingu i mam naprawde fajna fryzurke,ciekawe tylko czy mocno wygniota sie te loki w nocy i jak bede wygladala jutro, dam znac
                                          www.paseoteam.pl

                                          Komentarz

                                          • Brook
                                            Zakorzenienie
                                            • 2005-06
                                            • 9419

                                            #22
                                            Dot.: Do Wszystkich Dziewczyn Mających Problemy Z Kręconymi Włosami- Wejdzcie Koniecznie!!!

                                            znaczy Przezłosliwa mi chodzilo o te włosy krecone tak fajnie

                                            "Believe in magic"

                                            Komentarz

                                            • Przezlosliwa
                                              Zakorzenienie
                                              • 2004-12
                                              • 3042

                                              #23
                                              Dot.: Do Wszystkich Dziewczyn Mających Problemy Z Kręconymi Włosami- Wejdzcie Koniecznie!!!

                                              Dokładnie takie same mam włosy po moich klamrach. Poszukam, może mam zdjęcie z taką fryzurką.
                                              68- 66.5 - 63.9 - 62.2 - 60.9 - 58.5 -56.8 - 55.6 - 54.0 - 50 (164 cm)

                                              Agencja Interaktywna Poznań

                                              21.02.11 - start

                                              "Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie"

                                              Żadne jedzenie nie jest aż tak dobre, by było warte chociażby kilograma

                                              Komentarz

                                              • Przezlosliwa
                                                Zakorzenienie
                                                • 2004-12
                                                • 3042

                                                #24
                                                Dot.: Do Wszystkich Dziewczyn Mających Problemy Z Kręconymi Włosami- Wejdzcie Koniecznie!!!

                                                Coś tam znalazłam, ale niestety mało mam takich zdjęć i dodatkowo żadnych z dokładnie takimi samymi lokami. A w zeszły weekend wyszły sobie kropka w kropke takie.

                                                Wklejam, żeby pokazać jak różne loki/fale można osiągnąć.
                                                68- 66.5 - 63.9 - 62.2 - 60.9 - 58.5 -56.8 - 55.6 - 54.0 - 50 (164 cm)

                                                Agencja Interaktywna Poznań

                                                21.02.11 - start

                                                "Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie"

                                                Żadne jedzenie nie jest aż tak dobre, by było warte chociażby kilograma

                                                Komentarz

                                                • Brook
                                                  Zakorzenienie
                                                  • 2005-06
                                                  • 9419

                                                  #25
                                                  Dot.: Do Wszystkich Dziewczyn Mających Problemy Z Kręconymi Włosami- Wejdzcie Koniecznie!!!

                                                  czytałam o tych klamrach -Twoim sposobie i ja jakas nie kumata chyba jestem.chodzi tu o to by dwa pasma włosow ( warkocz robi siez 3) skrecic razem i zamiast gumki na koncu to upiac klamra na gorze? robilam tak juz i problem jest aki ze koncowki wlosow nie daje sie juz rady skrecic i zostaja po wyskchnieciu proste koncowki



                                                  no własnie chodzi mi o takie cos jak na tej fotce w rozowym zakiecie i szaliku
                                                  "Believe in magic"

                                                  Komentarz

                                                  • Przezlosliwa
                                                    Zakorzenienie
                                                    • 2004-12
                                                    • 3042

                                                    #26
                                                    Dot.: Do Wszystkich Dziewczyn Mających Problemy Z Kręconymi Włosami- Wejdzcie Koniecznie!!!

                                                    Nie, nie. Nie skręcasz niczego. Kurcze, może uda mi się to namalować.
                                                    68- 66.5 - 63.9 - 62.2 - 60.9 - 58.5 -56.8 - 55.6 - 54.0 - 50 (164 cm)

                                                    Agencja Interaktywna Poznań

                                                    21.02.11 - start

                                                    "Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie"

                                                    Żadne jedzenie nie jest aż tak dobre, by było warte chociażby kilograma

                                                    Komentarz

                                                    • Brook
                                                      Zakorzenienie
                                                      • 2005-06
                                                      • 9419

                                                      #27
                                                      Dot.: Do Wszystkich Dziewczyn Mających Problemy Z Kręconymi Włosami- Wejdzcie Koniecznie!!!

                                                      hmm zawijam te włosy naokolo siebie jak w koczek?
                                                      "Believe in magic"

                                                      Komentarz

                                                      • Przezlosliwa
                                                        Zakorzenienie
                                                        • 2004-12
                                                        • 3042

                                                        #28
                                                        Dot.: Do Wszystkich Dziewczyn Mających Problemy Z Kręconymi Włosami- Wejdzcie Koniecznie!!!

                                                        Tak jakby. Ja je po prostu chwytam w łapę i spinam. Nie ma w tym filozofi - chodzi o to, żeby (tak jak w przypadku ręcznika) nie działała na nie grawitacja. Tylko przy klamrach włosy możesz trzymać aż do wyschnięcia i na całej długości - są o wiele bardziej poskręcane. O ile po ręczniku miałam delikatny rezultat, to tym sposobem mogę zrobić zarówno fale, jak i prawdziwe afro.
                                                        68- 66.5 - 63.9 - 62.2 - 60.9 - 58.5 -56.8 - 55.6 - 54.0 - 50 (164 cm)

                                                        Agencja Interaktywna Poznań

                                                        21.02.11 - start

                                                        "Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie"

                                                        Żadne jedzenie nie jest aż tak dobre, by było warte chociażby kilograma

                                                        Komentarz

                                                        • Brook
                                                          Zakorzenienie
                                                          • 2005-06
                                                          • 9419

                                                          #29
                                                          Dot.: Do Wszystkich Dziewczyn Mających Problemy Z Kręconymi Włosami- Wejdzcie Koniecznie!!!

                                                          tylko my sie chyba niezrozumialysmy bo ja mam proste włosy a chce takie fale

                                                          a Ty pewnie mialas na mysli to zeby byly od nasady krecone ładniutko
                                                          "Believe in magic"

                                                          Komentarz

                                                          • Przezlosliwa
                                                            Zakorzenienie
                                                            • 2004-12
                                                            • 3042

                                                            #30
                                                            Dot.: Do Wszystkich Dziewczyn Mających Problemy Z Kręconymi Włosami- Wejdzcie Koniecznie!!!

                                                            Spróbuj - może zadziała. No ja mam akurat fajnie - mam ładne fale - mogę łatwo z nich zrobić loki, albo wyprostować. Codziennie mam coś innego. I do tego klamry opanowałam do perfekcji. Czy przyjdę w wielkiej burzy loków czy prostych - już nikt nie zwraca na te przemiany uwagi.
                                                            Ale próbuj = może zadziała u Ciebie - ale nałóż piankę na wilgotne włosy, a potem daj w klamry, może właśnie pozwijaj w koczki?
                                                            68- 66.5 - 63.9 - 62.2 - 60.9 - 58.5 -56.8 - 55.6 - 54.0 - 50 (164 cm)

                                                            Agencja Interaktywna Poznań

                                                            21.02.11 - start

                                                            "Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie"

                                                            Żadne jedzenie nie jest aż tak dobre, by było warte chociażby kilograma

                                                            Komentarz

                                                            Przetwarzanie...