STEP-UP CHALLENGE (styczeń)

Zwiń
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
nowe posty
  • Rzabba
    Rzabbocop
    • 2002-07
    • 18453

    #1

    STEP-UP CHALLENGE (styczeń)

    Na czym będzie polegać?

    Robimy STEP-UP
    [YT]https://www.youtube.com/watch?v=860722r7v2E[/YT]

    Zaczynamy dzisiaj!
    Robimy 3 na jedną nogę, po czym zmieniamy nogę.
    Każdego dnia dodajemy jedno powtórzenie na nogę.
    Kończymy 31 stycznia robiąc po 30 powtórzeń na nogę

    Jak robimy STEP-UP?
    - Wybieramy stabilne krzesło lub inny stabilny mebel wysoki na tyle, że gdy postawimy jedną nogę kolano będzie zgięte pod kątem prosty a udo równolegle do podłogi
    - Stajemy w niewielkiej odległości przed meblem, prostujemy się, napinamy mięśnie brzucha, kręgosłup w pozycji neutralnej, głowa prosto
    - Stawiamy stopę jednej nogi na meblu i prostujemy kolano unosząc całe ciało w górę, nie wybijamy się drugą nogą, nie pochylamy tułowia do przodu, staramy się jakby wbić piętę nogi na której opieramy ciężar w mebel
    - Robiąc ruch w górę liczymy do 2
    - Palce stopy drugiej nogi jedynie dostawiamy na chwilę, nie opierając na niej ciężaru ciała
    - Powracamy drugą nogą na podłogę, wykonując delikatny, kontrolowany ruch, również licząc do dwóch, pilnując aby nie pochylać tułowia do przodu
    - Dostawiamy stopę pierwszej nogi
    - Powtarzamy odpowiednią ilość powtórzeń
    - Zmieniamy nogę i robimy tyle samo powtórzeń

    Osoby początkujące mogą ćwiczyć bez obciążenia
    Osoby bardziej zaawansowane mogą chwycić za hantelki, sztangielki, butelki z wodą czy encyklopedie

    Przyjemnej zabawy
    Załączone pliki
    sigpic
    Było smaszno, a jaszmije smukwijne
    Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
    Peliczaple stały smutcholijne
    I zbłąkinie rykoświstąkały.
    10 PŻ
  • Asilos Magdalena
    Zadomowienie
    • 2008-02
    • 1571

    #2
    Dot.: STEP-UP CHALLENGE (styczeń)

    możemy liczyć na comiesięczne wyzwania?
    Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!
    K.V.
    odzyskuję serce do życia

    Komentarz

    • Rzabba
      Rzabbocop
      • 2002-07
      • 18453

      #3
      Dot.: STEP-UP CHALLENGE (styczeń)

      Pierwotnie opublikowany przez Asilos Magdalena
      możemy liczyć na comiesięczne wyzwania?
      Jeżeli odpowiednia ilość osób podejmie i zakończy to, wtedy będą kolejne
      sigpic
      Było smaszno, a jaszmije smukwijne
      Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
      Peliczaple stały smutcholijne
      I zbłąkinie rykoświstąkały.
      10 PŻ

      Komentarz

      • Asilos Magdalena
        Zadomowienie
        • 2008-02
        • 1571

        #4
        Dot.: STEP-UP CHALLENGE (styczeń)

        Pierwotnie opublikowany przez Rzabba
        Jeżeli odpowiednia ilość osób podejmie i zakończy to, wtedy będą kolejne
        w takim razie jestem pierwsza na liście na liście tych które skończą, oczywiście

        zdecydowanie jestem za takimi wyzwaniami niż tym co proponuje np. pani Chodakowska wolę po nitce do kłębka wyzwanie ma być wyzwaniem, a nie rurką z kremem (i endorfinkami)
        Ostatnio edytowane przez Asilos Magdalena; 2013-01-04, 21:32.
        Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!
        K.V.
        odzyskuję serce do życia

        Komentarz

        • Rzabba
          Rzabbocop
          • 2002-07
          • 18453

          #5
          Dot.: STEP-UP CHALLENGE (styczeń)

          3x zrobione
          sigpic
          Było smaszno, a jaszmije smukwijne
          Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
          Peliczaple stały smutcholijne
          I zbłąkinie rykoświstąkały.
          10 PŻ

          Komentarz

          • Scio
            Zakorzenienie
            • 2007-05
            • 12973

            #6
            Dot.: STEP-UP CHALLENGE (styczeń)

            Super pomysł.
            Pozdrawiam Paulina

            W Gagatkowym świecie Mamo, połamigłówkujemy? - Logico primo
            Agatka jest już z nami

            Komentarz

            • tygryskowym_okiem
              Wtajemniczenie
              • 2010-08
              • 2883

              #7
              Dot.: STEP-UP CHALLENGE (styczeń)

              To ja też się piszę Tylko krzesło muszę znaleźć

              "Because what doesn't kill you makes you a fighter"
              Mój blog: Tygryskowym okiem ; baza wiedzy o treningu siłowym kobiet: Kobieta na siłowni

              Komentarz

              • Wenress
                Zakorzenienie
                • 2008-06
                • 5660

                #8
                Dot.: STEP-UP CHALLENGE (styczeń)

                Dołączam, dzisiejsze zrobione
                Wszystkie krzesła i stolik z Ikei trzeszczą pode mną, utuczyłam się po świętach


                Ćwiczę!

                Komentarz

                • psychobunny
                  Raczkowanie
                  • 2007-07
                  • 252

                  #9
                  Dot.: STEP-UP CHALLENGE (styczeń)

                  Zrobione! 3x prawa i 3x lewa z obciążeniem 4kg.

                  Komentarz

                  • deja vu
                    Raczkowanie
                    • 2007-10
                    • 83

                    #10
                    Dot.: STEP-UP CHALLENGE (styczeń)

                    zrobione, bez obciążenia

                    Komentarz

                    • kama150
                      Zadomowienie
                      • 2005-07
                      • 1759

                      #11
                      Dot.: STEP-UP CHALLENGE (styczeń)

                      Zrobione 4 x + 6kg obciążenie

                      Komentarz

                      • Anielllka
                        Wtajemniczenie
                        • 2008-01
                        • 2451

                        #12
                        Dot.: STEP-UP CHALLENGE (styczeń)

                        zrobione 4x każda noga, w każdej ręce butelka wody 1,75l
                        „nie można nic nie robić, tylko dlatego, że nie można zrobić wszystkiego”

                        Komentarz

                        • nikki999
                          Zakorzenienie
                          • 2006-02
                          • 21981

                          #13
                          Dot.: STEP-UP CHALLENGE (styczeń)

                          3x 7,5kg na stronę, jak coś to potem będę zmniejszać

                          BLOG -
                          zdrowe odżywianie, ćwiczenia, motywacja
                          Jeżeli chcesz się ze mną szybko skontaktować napisz mail

                          Komentarz

                          • tygryskowym_okiem
                            Wtajemniczenie
                            • 2010-08
                            • 2883

                            #14
                            Dot.: STEP-UP CHALLENGE (styczeń)

                            zrobione
                            3 x póki co bez obciążenia

                            "Because what doesn't kill you makes you a fighter"
                            Mój blog: Tygryskowym okiem ; baza wiedzy o treningu siłowym kobiet: Kobieta na siłowni

                            Komentarz

                            • psychobunny
                              Raczkowanie
                              • 2007-07
                              • 252

                              #15
                              Dot.: STEP-UP CHALLENGE (styczeń)

                              Zamotałam się, bo przecież wczoraj powinno być już 4x Ale dziś melduję zrobione 5x z obciążeniem 4kg.

                              Komentarz

                              • Wenress
                                Zakorzenienie
                                • 2008-06
                                • 5660

                                #16
                                Dot.: STEP-UP CHALLENGE (styczeń)

                                Dziś 4x, skończę dzień później


                                Ćwiczę!

                                Komentarz

                                • czarna_zmora
                                  Raczkowanie
                                  • 2012-11
                                  • 127

                                  #17
                                  Dot.: STEP-UP CHALLENGE (styczeń)

                                  Zrobione 4x na każdą nogę, bez obciążenia. Bardzo fajny pomysł, oby były następne wyzwania

                                  Komentarz

                                  • nikki999
                                    Zakorzenienie
                                    • 2006-02
                                    • 21981

                                    #18
                                    Dot.: STEP-UP CHALLENGE (styczeń)

                                    Pierwotnie opublikowany przez psychobunny
                                    Zamotałam się, bo przecież wczoraj powinno być już 4x Ale dziś melduję zrobione 5x z obciążeniem 4kg.
                                    zgadza się, dzisiaj 5x- zaraz nadganiam

                                    BLOG -
                                    zdrowe odżywianie, ćwiczenia, motywacja
                                    Jeżeli chcesz się ze mną szybko skontaktować napisz mail

                                    Komentarz

                                    • Rzabba
                                      Rzabbocop
                                      • 2002-07
                                      • 18453

                                      #19
                                      Dot.: STEP-UP CHALLENGE (styczeń)

                                      Wczoraj zrobione 4x z 2x7,2kg
                                      sigpic
                                      Było smaszno, a jaszmije smukwijne
                                      Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
                                      Peliczaple stały smutcholijne
                                      I zbłąkinie rykoświstąkały.
                                      10 PŻ

                                      Komentarz

                                      • deja vu
                                        Raczkowanie
                                        • 2007-10
                                        • 83

                                        #20
                                        Dot.: STEP-UP CHALLENGE (styczeń)

                                        zrobione x5, bez obciążenia

                                        Komentarz

                                        • Kocurasek
                                          Zakorzenienie
                                          • 2007-12
                                          • 4506

                                          #21
                                          Dot.: STEP-UP CHALLENGE (styczeń)

                                          dołączam i melduję 5 powtórzeń na nogę z 5 kg obciążeniem

                                          Pierwotnie opublikowany przez psychobunny
                                          Zrobione! 3x prawa i 3x lewa z obciążeniem 4kg.
                                          piękny brzuch!

                                          25.08.2012

                                          Aparatka
                                          08.04.2013 Damon Clear (góra)
                                          18.11.2013 aparat metalowy mini (dół)

                                          Komentarz

                                          • tygryskowym_okiem
                                            Wtajemniczenie
                                            • 2010-08
                                            • 2883

                                            #22
                                            Dot.: STEP-UP CHALLENGE (styczeń)

                                            nadrobiłam 4x za wczoraj
                                            i zrobiłam 5x za dzisiaj
                                            obciążenie 1x7,5 kg

                                            "Because what doesn't kill you makes you a fighter"
                                            Mój blog: Tygryskowym okiem ; baza wiedzy o treningu siłowym kobiet: Kobieta na siłowni

                                            Komentarz

                                            • kama150
                                              Zadomowienie
                                              • 2005-07
                                              • 1759

                                              #23
                                              Dot.: STEP-UP CHALLENGE (styczeń)

                                              Na koniec treningu 5 x + 2x6kg obciążenie

                                              Komentarz

                                              • nikki999
                                                Zakorzenienie
                                                • 2006-02
                                                • 21981

                                                #24
                                                Dot.: STEP-UP CHALLENGE (styczeń)

                                                4x 2x7,5kg/lewa i prawa
                                                5x 2x7,5kg/lewa i prawa

                                                BLOG -
                                                zdrowe odżywianie, ćwiczenia, motywacja
                                                Jeżeli chcesz się ze mną szybko skontaktować napisz mail

                                                Komentarz

                                                • Anielllka
                                                  Wtajemniczenie
                                                  • 2008-01
                                                  • 2451

                                                  #25
                                                  Dot.: STEP-UP CHALLENGE (styczeń)

                                                  5x każda noga z 2x 1,75
                                                  „nie można nic nie robić, tylko dlatego, że nie można zrobić wszystkiego”

                                                  Komentarz

                                                  • nikki999
                                                    Zakorzenienie
                                                    • 2006-02
                                                    • 21981

                                                    #26
                                                    Dot.: STEP-UP CHALLENGE (styczeń)

                                                    6x 2x7,5kg/lewa i prawa

                                                    BLOG -
                                                    zdrowe odżywianie, ćwiczenia, motywacja
                                                    Jeżeli chcesz się ze mną szybko skontaktować napisz mail

                                                    Komentarz

                                                    • cytrynka122
                                                      Rozeznanie
                                                      • 2011-04
                                                      • 643

                                                      #27
                                                      Dot.: STEP-UP CHALLENGE (styczeń)

                                                      z chęcią dołączę się do tego wyzwania. 7 powtórzeń bez obciążeń wykonane
                                                      56 /2019
                                                      Filmy: 16 /2019

                                                      30/2018 Filmy: 43//2018
                                                      30/2017 Filmy: 44/2017
                                                      39/2016 Filmy:34/2016

                                                      Komentarz

                                                      • kama150
                                                        Zadomowienie
                                                        • 2005-07
                                                        • 1759

                                                        #28
                                                        Dot.: STEP-UP CHALLENGE (styczeń)

                                                        6x zrobione z obciążeniem

                                                        Komentarz

                                                        • Kocurasek
                                                          Zakorzenienie
                                                          • 2007-12
                                                          • 4506

                                                          #29
                                                          Dot.: STEP-UP CHALLENGE (styczeń)

                                                          Jestem już po 6 powtórzeniach z 5 kg obciążeniem



                                                          Rzabbo, czego możemy się spodziewać po miesiącu poza tym, że zrobię 30 powtórzeń i nie padnę ?

                                                          25.08.2012

                                                          Aparatka
                                                          08.04.2013 Damon Clear (góra)
                                                          18.11.2013 aparat metalowy mini (dół)

                                                          Komentarz

                                                          • didaska
                                                            Raczkowanie
                                                            • 2012-02
                                                            • 452

                                                            #30
                                                            Dot.: STEP-UP CHALLENGE (styczeń)

                                                            Mogę dołączyć ? Wiem,że trochę późno ;/
                                                            Ja na razie zacznę bez obciążenia,a jak poczuję się lepiej to wezmę moje buteli ( chyba,że do tego czasu kupię hantelki
                                                            A mam pytanie. Czy jak będziemy wykonywać to ćwiczenie z hantlami to czy to pomoże coś szczególnego?;>
                                                            'Jeśli myślisz,że potrafisz lub jeśli myślisz,że nie potrafisz-masz rację'


                                                            Komentarz

                                                            Przetwarzanie...