Program Plagiat

Zwiń
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
nowe posty
  • fifiorek
    Wtajemniczenie
    • 2007-02
    • 2654

    #1

    Program Plagiat

    witam
    mam takie pytanie: czy któraś z Was miała już możliwość przekonania się o możliwościach tego programu?
    pisze teraz prace mgr i bardzo sie obawiam wyniku sprawdzania pracy tym programem
    podobno w necie można na własną reke sprawdzić swoją pracę za niewielką opłatą?
    ktoś próbował ??
  • cheer
    Zakorzenienie
    • 2005-07
    • 3972

    #2
    Dot.: Program Plagiat

    Jeśli się nie masz czego obawiać, to dlaczego się obawiasz?
    Wymienię

    Komentarz

    • 0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
      Konto usunite
      • 2006-03
      • 44950

      #3
      Dot.: Program Plagiat

      A co, praca nie będzie twoja? Ściągnęłaś ją od kogoś?

      Komentarz

      • zizou
        Zakorzenienie
        • 2006-03
        • 13473

        #4
        Dot.: Program Plagiat

        jesli piszesz prace sama to czego sie obawioasz? no chyba,z e korzystasz z roznego rodzaju pomocy przepisujac slowo w slowo...
        Przemoknięte serca miast
        I tylko ty i ja szczęśliwi tym dniem
        Bo choć zapomniał o nas świat
        Mokrzy od stóp do głow nie tracimy nadziei

        Komentarz

        • spray
          KWC
          • 2004-01
          • 5671

          #5
          Dot.: Program Plagiat

          Pierwotnie opublikowany przez cheer
          Jeśli się nie masz czego obawiać, to dlaczego się obawiasz?
          cheer, tak gadasz jakbyś zapomniała co to był za stres z pisaniem pracy magisterskiej i jak się wszystkiego bałyśmy



          Ale ale nie ma co się stresować, ten program jest jeszcze mocno w powijakach, w dodatku przeszukuje tylko strony internetowe, a chybanie zrzynałaś tekstu bezpośrednio ctrl+copy+v i do pracy
          Poza tym pracę magisterską uznaje sie za plagiat jeśli "pożyczki" tekstowe przekraczają jakiś procent. O ile pamiętam- 20%
          Więc jeśli program wykryje jakieś zdania, które gdzieś już się wcześniej pojawiły to nie ma co się przejmowac tak bardzo, oczywiście jeśli jest ich tylko kilka.

          a tu cytat cheer z zeszłorocznego wątku magisterskiego, oczywiście na temat programu Plagiat
          Chodzi o to, żeby po chamsku nie zerżnąć (przepraszam za wyrażenie ) całości jakiegoś tekstu z netu.
          i tyle

          Komentarz

          • Asi_ek
            Wtajemniczenie
            • 2006-07
            • 2039

            #6
            Dot.: Program Plagiat

            Jezeli pisalas sama to chyba nie masz czego sie obawiac.
            Nigdy mnie nie kochał!-szepcze.Podły kłamca!
            Skąd wiesz...?
            Ktoś mówi Ci, że jest noc, pokazuje księżyc...
            Po 12 godzinach nazwiesz go kłamcą?

            Komentarz

            • cheer
              Zakorzenienie
              • 2005-07
              • 3972

              #7
              Dot.: Program Plagiat

              Pierwotnie opublikowany przez spray
              cheer, tak gadasz jakbyś zapomniała co to był za stres z pisaniem pracy magisterskiej i jak się wszystkiego bałyśmy
              A ti, ti, ti, ti, ti
              Wymienię

              Komentarz

              • niv_
                Zakorzenienie
                • 2005-02
                • 6826

                #8
                Dot.: Program Plagiat

                Trochę nie na temat, ale...

                Przypomniały mi się takie oto słowa, Wilsona Miznera " jeśli kradnie się z jednego autora, to jest to plagiat, jeśli kradnie się z wielu - to są badania naukowe"
                Bóg stworzył człowieka ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował.
                Mark Twain

                Komentarz

                • lullaby22
                  Zakorzenienie
                  • 2005-09
                  • 8388

                  #9
                  Dot.: Program Plagiat

                  Pierwotnie opublikowany przez niv_
                  Przypomniały mi się takie oto słowa, Wilsona Miznera " jeśli kradnie się z jednego autora, to jest to plagiat, jeśli kradnie się z wielu - to są badania naukowe"

                  Dobre, dobre i u mnie bardzo na czasie

                  Komentarz

                  • fifiorek
                    Wtajemniczenie
                    • 2007-02
                    • 2654

                    #10
                    Dot.: Program Plagiat

                    Pierwotnie opublikowany przez niv_
                    Trochę nie na temat, ale...

                    Przypomniały mi się takie oto słowa, Wilsona Miznera " jeśli kradnie się z jednego autora, to jest to plagiat, jeśli kradnie się z wielu - to są badania naukowe"
                    dobre
                    prace jak najbardziej pisze sama, z tym że wertując te wszystkie materiały mnóstwo razy natknęłam się na sytuację, gdzie w jednej publikacji dosłownie powtórzone jest wszystko z innego opracowania, i tak w kółko
                    a że pisze z prawa to są niekiedy takie sformuowania, że choćbym się skręciła to nic sama nie wykombinuje i musze go użyć w niezmienionej formie
                    było też tak, że coś napisałam a później przeglądając jakąś książke natknełam sie na tekst prawie identyczny jak ten wmojej pracy - gdyby ktoś czytał to i porównywał z moją pracą na 100 % uznałby że spisałam żywcem

                    poza tym zawsze byłam zdania, że największą satysfakcję przynosi człowiekowi własna praca
                    Ostatnio edytowane przez fifiorek; 2007-04-22, 14:22. Powód: literówka :)

                    Komentarz

                    • grin_ajz
                      Wtajemniczenie
                      • 2005-08
                      • 1860

                      #11
                      Dot.: Program Plagiat

                      fifiorek jesli masz jakies watpliwosci powinnas promotora o wszystko wypytac
                      ja juz powoli koncze pisanie mojej magisterki i rowniez pisze z materii prawniczej wiec znam twoj bol pewnych sformulowan jednak z tym plagaitem to jest tak, ze najpierw prace wrzucaja do niego, wyskakuja tam te wszystkie zapozyczenia, powtorzenia..a wtedy promotor bierze i cala prace wertuje..jesli jest przy cytacie przypis, automatycznie nie jest to uznawane za plagiat..ta cala nagonka z tym programem to wikeszy stres dla nas (bo jakies glupie procenty) oraz wiecej roboty dla promotora, ktory musi cala prace sprawdzac czy sa przypisy, potem sporzadza protokol i czesto okazuje sie, ze nawet jak ci wyskoczy 40 % plagaitu to po sprawdzeniu wyjdzie o wiele wiele mniej...
                      wiec nie stresujmy sie, piszmy, bronmy sie i badzmy magazynierami
                      grin ajz rulez



                      Komentarz

                      • Rena
                        Zakorzenienie
                        • 2004-07
                        • 28816

                        #12
                        Dot.: Program Plagiat

                        Z tego co wiem, to jak najbardziej mozna przytaczac slowa innych (a bo co sami zyjemy na swiecie? ), ale niezaleznie od ilosci cytatow nalezy zawsze podawac kogo sie podnosi do roli dyskutanta w danej pracy
                        Przeciez mozesz kogos cytowac tylko po to, aby powiedziec, ze z tym panem/pania sie nie zgadzasz wlasnie.

                        Zeby nie byc goloslownym w tejze dyskusji warto tez udawadniac calemu swiatu (nie tylko promotorowi) gdzie i w jakiej sytuacji danego "speca w branzy", polityka, autora, naukowca, dziennikarza tudziez literata (w zaleznosci od dziedziny naukowych poszukiwan) na danych pogladach sie zlapalo.

                        Bo przeciez brak takich info to abstrahujac od innych kwestii, to niezla wtopa. Ja bym nie ryzykowala na Twoim miejscu, bo nawet jesli sie obronisz, to co zrobisz gdy potem ktos z autorytetow dotrze do Twej pracy i zada Ci niewygodne pytania?

                        Komentarz

                        • cheer
                          Zakorzenienie
                          • 2005-07
                          • 3972

                          #13
                          Dot.: Program Plagiat

                          Pierwotnie opublikowany przez fifiorek
                          prace jak najbardziej pisze sama, z tym że wertując te wszystkie materiały mnóstwo razy natknęłam się na sytuację, gdzie w jednej publikacji dosłownie powtórzone jest wszystko z innego opracowania, i tak w kółko
                          a że pisze z prawa to są niekiety takie sformuowania, że choćbym się skręciła to nic sama nie wykombinuje i musze go użyć w niezmienionej formie
                          było też tak, że coś napisałam a później przeglądając jakąś książke natknełam sie na tekst prawie identyczny jak ten wmojej pracy - gdyby ktoś czytał to i porównywał z moją pracą na 100 % uznałby że spisałam żywcem
                          Zatem nie masz się czego obawiać. Tylko, jak pisze Rena - przypisy, przypisy i jeszcze raz przypisy. Nawet do przesady. I próbuj pisać swoimi słowami, ja próbowałam, i to tak, że wyszło mi coś niemalże popularnonaukowego, ale było w porządku
                          Wymienię

                          Komentarz

                          • estre
                            Zakorzenienie
                            • 2005-08
                            • 4248

                            #14
                            Dot.: Program Plagiat

                            Ja sprawdzalam niedawno. Dopuszczalna ilosc plagiatu to 25%, ja mialam 0,7%, mimo, ze byly cytowania, czasem wiadomo, ze nie da sie uniknac typowych sformuowan. Placilam za sprawdzenie 11 zlotych smsem. Sprawdzenie trwalo okolo 40 godzin.
                            http://anydalla.blogspot.com

                            Komentarz

                            • basienka83
                              Raczkowanie
                              • 2006-09
                              • 55

                              #15
                              Dot.: Program Plagiat

                              Pierwotnie opublikowany przez estre
                              Ja sprawdzalam niedawno. Dopuszczalna ilosc plagiatu to 25%, ja mialam 0,7%, mimo, ze byly cytowania, czasem wiadomo, ze nie da sie uniknac typowych sformuowan. Placilam za sprawdzenie 11 zlotych smsem. Sprawdzenie trwalo okolo 40 godzin.
                              ale jak to sprawdziłaś??

                              Komentarz

                              • basienka83
                                Raczkowanie
                                • 2006-09
                                • 55

                                #16
                                Dot.: Program Plagiat

                                estre, mogłabyć dać znać jak to można sprawdzić za te 11 zetów??

                                Komentarz

                                • Ptysio5
                                  Zakorzenienie
                                  • 2006-10
                                  • 3542

                                  #17
                                  Dot.: Program Plagiat

                                  słyszałam, że jest jakaś stona plagiat.pl (?!) i tam sms za sprawdzenie pracy kosztuje 11 zł. ale podobno ta strona nie działa...
                                  dużo domniemywań, ale sama nie sprawdzałam, słyszałam o tym tylko

                                  Komentarz

                                  • Safira
                                    Raczkowanie
                                    • 2005-12
                                    • 478

                                    #18
                                    Dot.: Program Plagiat

                                    www.plagiat.pl - wysylajac smsa dostajesz kody i mozesz sprawdzac, teoretrycznie mozna miec 20% - moj promotor powiedzial, ze podpisze mi parce z 5% max, na wlasna odpowiedzilnosc "zmusilam" go do podpisania 8%.
                                    program moim zdaniem mowiac delikatnie nie jest doskonaly - kopiujac z internetu (dodajac oczywiscie przypis) - masz 100% plagiatu, tymczasem spizujac zywcem z ksiazki - tego nie ma. Prace napislam w 100% sama, a 8% bylo. Ten program jako plagiat traktuje nazwy wlasne.
                                    "Mężczyźni wolą kobiety ładne niż mądre, ponieważ łatwiej im przychodzi patrzenie niż myślenie"

                                    Komentarz

                                    • Fioletto
                                      Rozeznanie
                                      • 2006-06
                                      • 800

                                      #19
                                      Dot.: Program Plagiat

                                      nie bardzo rozumiem sensu sprawdzania pracy antyplagiatem, skoro jej autor wie, że pracował samodzielnie. to trochę tak, jak gdyby całkowity abstynent nalegał z drżeniem serca na badanie alkomatem.
                                      ..nie ma mnie, więc nie wątpię.



                                      .... Das also war des Pudels Kern!








                                      Komentarz

                                      • Wisienki
                                        Zakorzenienie
                                        • 2006-01
                                        • 3927

                                        #20
                                        Dot.: Program Plagiat

                                        Pierwotnie opublikowany przez Fioletto
                                        nie bardzo rozumiem sensu sprawdzania pracy antyplagiatem, skoro jej autor wie, że pracował samodzielnie. to trochę tak, jak gdyby całkowity abstynent nalegał z drżeniem serca na badanie alkomatem.
                                        Nic w tym dziwnego, ze ludzie czują niepokój. Na coż bowiem przyda się wiedza autora pracy o tym że pisał samodzielnie, jeśli bowiem program anyt plagoatowy wykaże coś innego??? Przeciez i tak nikt mu wtedy nie uwierzy


                                        PS. W porzyszłym roku będe pisać magisterkę z prawa i myśle, że też będe się stresować. Przeciez w tej dziedzinie wiedzy nie da się napisać magisterki własnymi słowami, do tego potrzebny jest język prawniczy. daje on co prawda wiele możliwości, jednak nie sposób w tym przypadku uniknąc uzywania nie zmniennych pewnych sformułowań

                                        Komentarz

                                        • Fioletto
                                          Rozeznanie
                                          • 2006-06
                                          • 800

                                          #21
                                          Dot.: Program Plagiat

                                          oczywiście, że przyjęty dla pracy naukowych styl narzuca stosowanie określonego sposobu formułowania definicji, wniosków, określonej nomenklatury. program może wychwycić te sformułowania, ale to nie jest plagiat- po prostu niejako siłą rzeczy pewnych słow, zwrotów nie da się uniknąć, kiedy pisze się na konkretny temat. dlatego też szczerze wątpię, że recenzent odrzuci pracę, ponieważ powtarzają się w niej słowa- klucze.
                                          co innego, jeśli program wykaże całe fragmenty "pożyczone" z konkretnego źródła.
                                          uczciwe osoby w każdym razie nie mają się czego obawiać
                                          ..nie ma mnie, więc nie wątpię.



                                          .... Das also war des Pudels Kern!








                                          Komentarz

                                          • fifiorek
                                            Wtajemniczenie
                                            • 2007-02
                                            • 2654

                                            #22
                                            Dot.: Program Plagiat

                                            ja chce sprawdzić swoją pracę tylko dla świętego spokoju
                                            pisze sama, nawet z neta nie korzystam, bo to czego potrzebuje moge znaleźć w posiadanych książkach
                                            chce mieć świadomość co mnie czeka jak oddam prace do sprawdzenia plagiatem na uczelni, jeżeli będę wiedziała wcześniej jaki wyszedł procent, to pozmieniam to i nie będę się tak stresować

                                            Komentarz

                                            • Fioletto
                                              Rozeznanie
                                              • 2006-06
                                              • 800

                                              #23
                                              Dot.: Program Plagiat

                                              zastanawiam się, na jakiej właściwie zasadzie działają te kody
                                              jak technicznie wygląda potem sprawdzenie pracy? i czy nie zachodzi niebezpieczeństwo, że podczas korzystania z programu, część mojej pracy zostanie "pożyczona", a potem właśnie zjawi się w internecie jako gotowy "produkt do sprzedaży"?

                                              .......

                                              ....no nic, kontynuuję pisanie magisterki
                                              ..nie ma mnie, więc nie wątpię.



                                              .... Das also war des Pudels Kern!








                                              Komentarz

                                              • fifiorek
                                                Wtajemniczenie
                                                • 2007-02
                                                • 2654

                                                #24
                                                Dot.: Program Plagiat

                                                wysłałam wycinek swojej pracy do sprawdzenia i po niespełna kilku godzinach otrzymałam gotowy raport....
                                                wynik mnie początkowo przeraził 38 % !!!!!!!!!!
                                                ale przejrzałam prace i okazało się, że w większości słowa zaznaczone jako plagiat, to całkowicie przypadkowe sformuowania, których każdy używa chociażby w mowie potocznej
                                                pondto zaznaczono mi cytowane artykuły z kodeksu, nawet same oznaczenie artykułu, np. art. 154 itd
                                                w większości były to właśnie tego typu rzeczy

                                                Komentarz

                                                • ooliwka
                                                  Wtajemniczenie
                                                  • 2005-05
                                                  • 2334

                                                  #25
                                                  Dot.: Program Plagiat

                                                  te program jest do D

                                                  i nawet osoby piszące samodzielnie mogą się bać

                                                  wystarczy że np 4 słowa podrząd będą takie same i mamy plagiat!!!
                                                  a o tak "zbieg okoliczności" nie trudno

                                                  mój temat pracy to sytem wartości młodziezy ponadgimnazjalnej

                                                  aż sie boje ile raz w necie takie zdanie sie powtarza


                                                  wiem że niektóre uczelnie nie uzywaja tego programu
                                                  Np. mój kolega pisał prace magisterska na UG i zapytał się promotora kiedy się dowie o wynikach właśnie z programu plagiat i wiecie co mu odpowiedział?? Ze mają na to kilka lat!!! To jak to będzie dadzą dypl. A potem Np. za trzy lata okaże się że jednak plagiat i dyplom do zwrotu??
                                                  Nie rozumiem
                                                  ty mów co wiesz, ja wiem co mówię





                                                  Bóg jest zajęty, w czym mogę pomóc?

                                                  Komentarz

                                                  • Ewka:D:D
                                                    Rozeznanie
                                                    • 2007-02
                                                    • 868

                                                    #26
                                                    Dot.: Program Plagiat

                                                    Pierwotnie opublikowany przez fifiorek
                                                    wysłałam wycinek swojej pracy do sprawdzenia i po niespełna kilku godzinach otrzymałam gotowy raport....
                                                    wynik mnie początkowo przeraził 38 % !!!!!!!!!!
                                                    ale przejrzałam prace i okazało się, że w większości słowa zaznaczone jako plagiat, to całkowicie przypadkowe sformuowania, których każdy używa chociażby w mowie potocznej
                                                    pondto zaznaczono mi cytowane artykuły z kodeksu, nawet same oznaczenie artykułu, np. art. 154 itd
                                                    w większości były to właśnie tego typu rzeczy

                                                    no wlasnie mi wyszlo za sam pierwszy rozdz niecale 20 % !!! głownie zaznaczone mam cytaty i jakie wlasnie potoczne sformułowania, ktore pratycznie sa uzywane przez wszystkich... czy w zwiazku z tym musze pozmieniac cytaty nawet jezeli mam w przypisach podane skad sa wziete i z jakiej str? no bo te potoczne stwierdzenia to pewno nie przejda i tzreba je zmienic:/ moim zdaniem ten program nie konca jest dopracowany!
                                                    `Starość we wszystko wierzy.
                                                    Wiek średni we wszystko wątpi.
                                                    Młodość wszystko wie.`




                                                    Komentarz

                                                    • doti177
                                                      Przyczajenie
                                                      • 2011-03
                                                      • 2

                                                      #27
                                                      Dot.: Program Plagiat

                                                      Mam pytanie drogie Panie
                                                      Kto wie jak to wygląda ap-ropo plagiatu przy przepisywaniu czyjejś pracy a nie cytowaniu z netu? Załóżmy że przepisze czyjeś np. koleżanki dwa rozdziały. Czy program to wykryje? Co wiecie na ten temat?
                                                      Pozdrawiam i czekam na odpowiedź. Dodam że chodzi o prace podyplomową a nie mgr.

                                                      Komentarz

                                                      • lone bird
                                                        Rozeznanie
                                                        • 2011-03
                                                        • 705

                                                        #28
                                                        Dot.: Program Plagiat

                                                        Pierwotnie opublikowany przez doti177
                                                        Mam pytanie drogie Panie
                                                        Kto wie jak to wygląda ap-ropo plagiatu przy przepisywaniu czyjejś pracy a nie cytowaniu z netu? Załóżmy że przepisze czyjeś np. koleżanki dwa rozdziały. Czy program to wykryje? Co wiecie na ten temat?
                                                        Pozdrawiam i czekam na odpowiedź. Dodam że chodzi o prace podyplomową a nie mgr.
                                                        Po pierwsze, to też jest plagiat, skoro chcesz zerżnąć z pracy koleżanki 2 rozdziały
                                                        Co do wykrycia przez system, to zależy. Mi się wydaje, że jeśli Twoja koleżanka też pisała pracę, która potem była poddana anty plagiatowi, to jej praca jest w tej całej bazie i wyskoczy wszystko, co jest napisane tak samo. A jeśli nie obejmowała jej procedura tego anty plagiatu, to też Ci mogą wyskakiwać w systemie różne rzeczy, bo kto wie z czego korzystała Twoja koleżanka, być może kopiowała nawet z neta.
                                                        Ja na Twoim miejscu wolałabym napisać coś sama, niż narażać się na późniejsze nieprzyjemności, ale co kto lubi


                                                        Komentarz

                                                        • doti177
                                                          Przyczajenie
                                                          • 2011-03
                                                          • 2

                                                          #29
                                                          Dot.: Program Plagiat

                                                          korzystała tylko z książek to pewne, ale zastanawia mnie też jak to jest z porównywaniem prac między uczelniami bo ostatnio słyszałam że sprawdza się tylko w obrębie tej samej uczelni? Wiecie coś na ten temat? Mogłabym napisać sama- no jasne ale sprawa wygląda dosyć fatalnie i dlatego znajoma udostępniła mi swoją pracę. Wolałabym nie opisywać
                                                          Zdaję sobie sprawę co inni mogą sądzić na ten temat ale nie za bardzo umiem i lubię się tłumaczyć. Nie wiem tylko co ryzykuję???

                                                          Komentarz

                                                          • gasolina84
                                                            Zakorzenienie
                                                            • 2008-06
                                                            • 4940

                                                            #30
                                                            Dot.: Program Plagiat

                                                            Pierwotnie opublikowany przez doti177
                                                            Mam pytanie drogie Panie
                                                            Kto wie jak to wygląda ap-ropo plagiatu przy przepisywaniu czyjejś pracy a nie cytowaniu z netu? Załóżmy że przepisze czyjeś np. koleżanki dwa rozdziały. Czy program to wykryje? Co wiecie na ten temat?
                                                            Pozdrawiam i czekam na odpowiedź. Dodam że chodzi o prace podyplomową a nie mgr.
                                                            Jeśli Twoja koleżanka też oddawała pracę na płycie CD i była skanowana przez plagiat, to na 100% program to wykryje; a jeśli nie musiała składać we wersji elektronicznej to nie wykryje plagiatu, bo jej pracy nie będzie bazie. Mam rację?

                                                            ps. zamiast kombinować to lepiej sama napisz, wtedy będziesz miała pewność
                                                            Pielegnacja naturalnych loków, loczków, fal-cz. VI

                                                            10 przykazań żywieniowych


                                                            "Gdy zamykają się jedne drzwi do szczęścia,otwierają się inne,ale my patrzymy na pierwsze drzwi tak długo,że nie widzimy tych drugich"' -H.A.Keller


                                                            silikony w odżywkach, SLS, parabeny out

                                                            Komentarz

                                                            Przetwarzanie...