Mały problem :/

Zwiń
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
nowe posty
  • Olgis
    Raczkowanie
    • 2007-01
    • 215

    #1

    Mały problem :/

    Piszę do Was kochane Wizażanki, bo wiem, że można na Was liczyć i zawsze pomożecie. Może mój problem nie jest taki wielki jak inne, ale mam dylemat. Chodzi o to, że umówiłam się z moją koleżanką Darią, że pójdziemy do jednej szkoły (bo wtedy moja przyjaciółka Paulina nie była pewna gdzie iść). Kilka dni temu dowiedziałam się, że Paulina pójdzie ze mną do szkoły jeżeli ją przyjmą. Wydaje się, że nie ma problemu ale chodzi o to, że Paulina nie przepada za Darią i nie możemy iść do szkoły we trzy. Ja osobiście bardziej lubię Paulinę ale nie chce zostawić Darii samej. Co ja mam zrobić?
    Młodzi są szczęśliwi, ponieważ posiadają
    umiejętność dostrzegania piękna.
    Kto zdoła ochronić w sobie
    tę wrażliwość na piękno,
    nigdy się nie zestarzeje.
  • mandarinka
    Raczkowanie
    • 2006-11
    • 433

    #2
    Dot.: Mały problem :/

    Pierwotnie opublikowany przez Olgis
    Piszę do Was kochane Wizażanki, bo wiem, że można na Was liczyć i zawsze pomożecie. Może mój problem nie jest taki wielki jak inne, ale mam dylemat. Chodzi o to, że umówiłam się z moją koleżanką Darią, że pójdziemy do jednej szkoły (bo wtedy moja przyjaciółka Paulina nie była pewna gdzie iść). Kilka dni temu dowiedziałam się, że Paulina pójdzie ze mną do szkoły jeżeli ją przyjmą. Wydaje się, że nie ma problemu ale chodzi o to, że Paulina nie przepada za Darią i nie możemy iść do szkoły we trzy. Ja osobiście bardziej lubię Paulinę ale nie chce zostawić Darii samej. Co ja mam zrobić?
    Przede wszystkim jak dla mnie ważne jest zeby przy wyborze szkoły ( przypuszczam ze to liceum ) nie kierowac się tym, ze idzie tam jedna kolezanka, a tam idzie druga..nie ma tym co się przejmować. Szkoła jest po to zeby sie uczyc i zeby przygotować się do studiow, do pracy, od tego zalezy Twoje przyszłe zycie. A ze tam idzie Daria, Paulina czy jakaś inna kolezanka / przyjaciółka to nie powinnaś o tym mysleć. Jak obie chcą isc do tej szkoły co Ty to nic na to nie poradzisz, przecież to jest ich wybór. Ale przeciez nie muszą być razem w jednej klasie, dzieki czemu bedą się tylko mijać obojętnie na korytarzu...pozdrawiam
    W filizance szukam Twego smaku...

    Komentarz

    • Juncia
      Zakorzenienie
      • 2006-08
      • 8094

      #3
      Dot.: Mały problem :/

      Dokladnie. Pytasz co masz robic, wiec odpowiedz brzmi NIC. Kazda wybierze taka szkole do ktorej chce isc, poznacie tam nowych ludzi, i napewno wszystko bedzie w porzadku.
      Pozdro

      Komentarz

      • ksh
        Zakorzenienie
        • 2006-08
        • 8849

        #4
        Dot.: Mały problem :/

        wybierz szkołę nie ze względu na koleżanki, tylko ze względu na naukę - tam, gdzie będzie odpowiedni profil, poziom, nauczyciele. No, atmosfera też się liczy
        Je ne veux pas travailler
        Je ne veux pas déjeuner
        J
        e veux seulement oublier
        Et puis je fume







        Komentarz

        • tilmitt
          Raczkowanie
          • 2005-05
          • 320

          #5
          Dot.: Mały problem :/

          Co robić? Idź do szkoły, której lokalizacja, profil, środowisko najbardziej Ci odpowiada. Wybór koleżanek powinien mieć minimalne znaczenie! Wiem coś o tym - kończąc szkołę podstawową kilka lat temu wybrałam inne liceum niż moja ówczesna przyjaciółka (chociaż planowałyśmy kontynuować naukę razem). Ona wybrała LO o profilu językowo-sportowym, ja - biologiczno - chemicznym. I każdej z nas wyszło to na dobre, a nie pogorszyło to naszych stosunków. O wiele lepiej poznać nowych ludzi w nowym środowisku i pielęgnować 'stare' znajomości niż zamykać się w tym samym kręgu. Nowe miejsce wiąże się początkowo ze stresem, obawami, że nie zakumpluje się z nikim mocno, nie będzie psiapsióły do piżamowych imprez, testowania kosmetyków i wypadów do kina - na szczęście na obawach się zwykle kończy Olgis, moim zdaniem wszystkie trzy starajcie się dostać do wymarzonych placówek, nawet jeśli traficie do jednej szkoły, to niekoniecznie do jednej klasy. Powodzenia

          Komentarz

          • xyoko
            Zakorzenienie
            • 2006-07
            • 3228

            #6
            Dot.: Mały problem :/

            Dziewczyny dobrze Ci radzą - wybór szkoły jest indywidualną sprawą każdej z was. Nie przejmuj się wyborami koleżanek. To jest ich sprawa, Ty nie musisz nic z tym robić.

            Komentarz

            • Pachnąca_trawą
              Zadomowienie
              • 2006-08
              • 1222

              #7
              Dot.: Mały problem :/

              ojej, jak będą chodzić do jednej szkoły to nie powinny się pogryźć .
              Wild child.

              Komentarz

              • Asi_ek
                Wtajemniczenie
                • 2006-07
                • 2039

                #8
                Dot.: Mały problem :/

                Idziesz tam bo koleznka idzie?
                Wiesz.. jezeli ta Daria chce tam isc to jej nie zabronisz
                Nigdy mnie nie kochał!-szepcze.Podły kłamca!
                Skąd wiesz...?
                Ktoś mówi Ci, że jest noc, pokazuje księżyc...
                Po 12 godzinach nazwiesz go kłamcą?

                Komentarz

                • SiSleyS
                  Zakorzenienie
                  • 2005-12
                  • 6287

                  #9
                  Dot.: Mały problem :/

                  otruj jedną i po sprawie

                  Komentarz

                  • ciekawa_świata
                    Wtajemniczenie
                    • 2005-12
                    • 2357

                    #10
                    Dot.: Mały problem :/

                    Dokładnie.
                    Wybór szkoły/profilu powinien być Twoją indywidualną decyzją, nie podejmuj jej pochopnie, "idę, bo koleżanka tam idzie".
                    Czarny scenariusz - pokłócisz się z koleżanką/przyjaciółką i zostaniesz na lodzie, bo wcześniej izolowałaś się od klasy i przebywałaś tylko w jej towarzystwie.
                    Ja przychodząc do mojej obecnej klasy nikogo nie znałam, a klasę mam świetną i jestem bardzo zadowolona. Mam nadzieję, że Ty też będziesz


                    koniec.

                    Komentarz

                    • yedanna
                      Zakorzenienie
                      • 2005-09
                      • 4312

                      #11
                      Dot.: Mały problem :/

                      Matko i córko, co to będzie jak przyjdzie wybierać studia?

                      Wybór szkoły to nie wybór turnusu na wakacje i towarzystwo ma znaczenie drugoplanowe. Wybierz szkołę, ktora Ci odpowiada a Twoje koleżanki niech idą, gdzie chcą. Co Cię to obchodzi, że się nie lubią? Klasa chyba nie jest 3-osobowa?
                      Akuku

                      Komentarz

                      • kleo14
                        Zakorzenienie
                        • 2005-04
                        • 7037

                        #12
                        Dot.: Mały problem :/

                        Popieram przedmówczynie. W wyborze szkoły nie kieruj sie tym, gdzie idą koleżanki, a tym, która szkoła Tobie najbardziej pasuje. Ja jestem na etapie wybierania liceum, mam przyjaciółki z którymi znam się po 10, 11 lat, ale nie idę tam gdzie one, bo nie odpowiada mi "ich" profil, a ja nie mam zamiaru się męczyć 3 lat w takiej klasie. Z nimi będę spotykać się po lekcjach
                        Jeden dzień - a na tęsknotę - wiek.
                        jeden gest - a już orkanów pochód,
                        jeden krok - a otoś tylko jest
                        w każdy czas - duch czekający w prochu.

                        Komentarz

                        • asia^^
                          Zadomowienie
                          • 2006-01
                          • 1153

                          #13
                          Dot.: Mały problem :/

                          Wybierz najlepszą szkołę dla siebie
                          A może któraś z nich nie dostanie się tam gdzie Ty i problem sam się rozwiąże. Myślę, że nie warto patrzeć na koleżanki, bo w nowej szkole poznasz inne a ze starymi kontakty się rozluźnią

                          Komentarz

                          • Ludowa
                            Zakorzenienie
                            • 2006-12
                            • 6737

                            #14
                            Dot.: Mały problem :/

                            Pierwotnie opublikowany przez SiSleyS
                            otruj jedną i po sprawie
                            Praktyczna i przydatna rada, jakiś arszenik i po problemie

                            Komentarz

                            • _Brzoskwinka_
                              Zakorzenienie
                              • 2005-08
                              • 3461

                              #15
                              Dot.: Mały problem :/

                              Pierwotnie opublikowany przez mandarinka
                              Przede wszystkim jak dla mnie ważne jest zeby przy wyborze szkoły ( przypuszczam ze to liceum ) nie kierowac się tym, ze idzie tam jedna kolezanka, a tam idzie druga..nie ma tym co się przejmować. Szkoła jest po to zeby sie uczyc i zeby przygotować się do studiow, do pracy, od tego zalezy Twoje przyszłe zycie. A ze tam idzie Daria, Paulina czy jakaś inna kolezanka / przyjaciółka to nie powinnaś o tym mysleć. Jak obie chcą isc do tej szkoły co Ty to nic na to nie poradzisz, przecież to jest ich wybór. Ale przeciez nie muszą być razem w jednej klasie, dzieki czemu bedą się tylko mijać obojętnie na korytarzu...pozdrawiam
                              Pierwotnie opublikowany przez tilmitt
                              Co robić? Idź do szkoły, której lokalizacja, profil, środowisko najbardziej Ci odpowiada. Wybór koleżanek powinien mieć minimalne znaczenie! Wiem coś o tym - kończąc szkołę podstawową kilka lat temu wybrałam inne liceum niż moja ówczesna przyjaciółka (chociaż planowałyśmy kontynuować naukę razem). Ona wybrała LO o profilu językowo-sportowym, ja - biologiczno - chemicznym. I każdej z nas wyszło to na dobre, a nie pogorszyło to naszych stosunków. O wiele lepiej poznać nowych ludzi w nowym środowisku i pielęgnować 'stare' znajomości niż zamykać się w tym samym kręgu. Nowe miejsce wiąże się początkowo ze stresem, obawami, że nie zakumpluje się z nikim mocno, nie będzie psiapsióły do piżamowych imprez, testowania kosmetyków i wypadów do kina - na szczęście na obawach się zwykle kończy Olgis, moim zdaniem wszystkie trzy starajcie się dostać do wymarzonych placówek, nawet jeśli traficie do jednej szkoły, to niekoniecznie do jednej klasy. Powodzenia
                              Pierwotnie opublikowany przez ciekawa_świata
                              Dokładnie.
                              Wybór szkoły/profilu powinien być Twoją indywidualną decyzją, nie podejmuj jej pochopnie, "idę, bo koleżanka tam idzie".
                              Czarny scenariusz - pokłócisz się z koleżanką/przyjaciółką i zostaniesz na lodzie, bo wcześniej izolowałaś się od klasy i przebywałaś tylko w jej towarzystwie.
                              Ja przychodząc do mojej obecnej klasy nikogo nie znałam, a klasę mam świetną i jestem bardzo zadowolona. Mam nadzieję, że Ty też będziesz


                              Nic dodać , nic ująć .

                              Komentarz

                              • olcia/pchelka
                                Zadomowienie
                                • 2006-12
                                • 1507

                                #16
                                Dot.: Mały problem :/

                                Nic nie możesz zrobić. Trudno. Każdy może iść tam gdzie chce (jeśli sie dostanie)

                                Idź tam gdzie Tobie pasuje i nie kieruj sie pomysłem czy wyborem koleżanki.
                                Koleżanki są różne, wierz mi...
                                Po jakimś czasie sie okaże że poszłaś do danej szkoły ze względu na kumpele, a profil Ci nie będzie odpowiadać.

                                Komentarz

                                • Mirianka
                                  Zakorzenienie
                                  • 2005-06
                                  • 9959

                                  #17
                                  Dot.: Mały problem :/

                                  Pierwotnie opublikowany przez SiSleyS
                                  otruj jedną i po sprawie
                                  no wiesz

                                  Komentarz

                                  • Pachnąca_trawą
                                    Zadomowienie
                                    • 2006-08
                                    • 1222

                                    #18
                                    Dot.: Mały problem :/

                                    Pierwotnie opublikowany przez SiSleyS
                                    otruj jedną i po sprawie
                                    ładniejszą żeby nie było
                                    Wild child.

                                    Komentarz

                                    • Ludowa
                                      Zakorzenienie
                                      • 2006-12
                                      • 6737

                                      #19
                                      Dot.: Mały problem :/

                                      Pierwotnie opublikowany przez Pachnąca_trawą
                                      ładniejszą żeby nie było
                                      Ha, a ponoć ładniejsi mają łatwiej

                                      Komentarz

                                      • sylwia-zuza
                                        Zakorzenienie
                                        • 2006-06
                                        • 3654

                                        #20
                                        Dot.: Mały problem :/

                                        przejmuj sie tylko soba-z doswiadczenia wiem ze przyjaznie z gimnazjum i z liceum bradzo szybko mijaja na studiach-takie zycie
                                        Jesienne mamy

                                        Komentarz

                                        • truskaffka
                                          Zakorzenienie
                                          • 2006-12
                                          • 3901

                                          #21
                                          Dot.: Mały problem :/

                                          zgadzam sie z dziewczynami ja do liceum poszlam sama zupelnie i calkiem mi bylo z tym dobrze hehe

                                          pozdro dla bylej 3d biol-chem 23LO Lublin
                                          (..) did you ever know
                                          there's a light inside your bones
                                          the hope that you can't hide
                                          and it teases you every night (..)

                                          Komentarz

                                          • _Brzoskwinka_
                                            Zakorzenienie
                                            • 2005-08
                                            • 3461

                                            #22
                                            Dot.: Mały problem :/

                                            Pierwotnie opublikowany przez Pachnąca_trawą
                                            ładniejszą żeby nie było
                                            Pierwotnie opublikowany przez Ludowa
                                            Ha, a ponoć ładniejsi mają łatwiej

                                            W tym przypadku raczej nie .

                                            Komentarz

                                            • ...:::oblabobla:::...
                                              Zakorzenienie
                                              • 2006-03
                                              • 3134

                                              #23
                                              Dot.: Mały problem :/

                                              Chyba najgorsze co można zrobi przy wybieraniu szkoły, to pójść gdzieś, bo koleżanki tam idą. Szkołę powinno się wybrać, bo jest tam dobry poziom, dobrzy nauczyciele, profil który odpowiada, a nie koleżanki Sama chciałam tak kiedyś zrobić i teraz stwierdzam, że to mogłaby być najgłupsza rzecz jaką bym zrobiła. W zasadzie to tak zrobiłam, ale po 5 dniach liceum się opamiętałam I całe szczęście. Obecnie nie utrzymuję z nikim z gimnazjum kontaktów, a to, że zmieniłam liceum, bardzo zmieniło moje życie Poznałam swojego obecnego TŻ na początku strasznie się martwiłam, że nikogo nie będę znała- jak chyba każdy Ale uznałam, że tylko ode mnie zależy, czy będę miała nowych przyjaciół

                                              Komentarz

                                              Przetwarzanie...