Problem

Zwiń
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
nowe posty
  • nastka93
    Przyczajenie
    • 2008-04
    • 23

    #1

    Problem

    Hej dziewczyny! pametacie może kiedy po raz pierwszy miałyście okres?bo ja się tak troche martwię, bo mam 15 lat i nic . Wszystkie moje koleżanki juz mają, a ja czuje się dość nieswojo . poradźcie coś, proszę!
    06.02.2009 - OKULARKI
    02.03.2009 - ODCISKI DO APARATU
  • natalka2
    Zakorzenienie
    • 2006-09
    • 4500

    #2
    Dot.: Problem

    z tego co wiem okres może się pojawić do 16 roku życia, ale niektóre dziewczyny dostają nawet w wieku 17-18lat

    ja miałam gdzieś w 6 klasie lub 1 gim, już sama nie pamiętam.

    ale nie masz czego zazdrościć

    studia

    Komentarz

    • MartaMagda
      Zakorzenienie
      • 2008-01
      • 7849

      #3
      Dot.: Problem

      16 lat to górna granica, chociaż i z tym różnie bywa. Ja miałam 13 lat. Jeśli Cię to bardzo martwi może porozmawiaj z mamą lub z lekarzem, chociaż na dobrą sprawę masz jeszcze czas i nie ma się do czego spieszyć -_-"
      Nina 💕 29.01.2017

      Komentarz

      • kiniaczeq
        Zakorzenienie
        • 2006-04
        • 11180

        #4
        Dot.: Problem

        Ja dostałam w klasie 6 podstawówki, miałam ok. 12,5 lat. Nie ma się co martwić, gdy nie dostaniesz w przeciągu 3 lat możesz udać się do ginekologa . Ale wątpię by okres Ci się nie pojawił

        Komentarz

        • aniolekKB
          Zakorzenienie
          • 2007-12
          • 3182

          #5
          Dot.: Problem

          Powinnaś się cieszyć. Gdzieś czytałam, że im później się dostaje okres, tym później Cię dopada starość Ja niestety bardzo wcześnie zaczęłam miesiączkować i już się z tym męczę ładnych kilkanaście lat Zobaczysz, niedługo przyjdzie i będziesz jej miała dość
          RAZEM

          Komentarz

          • TmargoT
            Zakorzenienie
            • 2008-01
            • 25102

            #6
            Dot.: Problem

            Pierwotnie opublikowany przez nastka93
            Hej dziewczyny! pametacie może kiedy po raz pierwszy miałyście okres?bo ja się tak troche martwię, bo mam 15 lat i nic . Wszystkie moje koleżanki juz mają, a ja czuje się dość nieswojo . poradźcie coś, proszę!
            moja mama miała 18 lat,kiedy dostała okres.ja 16.ponoc to dziedziczne.
            spytaj się mamy,kiedy ona miała pierwsza miesiączkę.

            jeśli się martwisz idź do ginekologa z mamą,on cię nie bedzie badał,ale wytłumaczy wszystko.moze potrzebne beda badania krwi.
            nie martw się na zapas.

            Komentarz

            • nastka93
              Przyczajenie
              • 2008-04
              • 23

              #7
              Dot.: Problem

              Rozmawiałam z mamą i powiedziała, że ona dostała jak miała 14 lat :/
              06.02.2009 - OKULARKI
              02.03.2009 - ODCISKI DO APARATU

              Komentarz

              • AJaLubieSwojeOczy
                Zakorzenienie
                • 2008-02
                • 3026

                #8
                Dot.: Problem

                Pierwotnie opublikowany przez nastka93
                Hej dziewczyny! pametacie może kiedy po raz pierwszy miałyście okres?bo ja się tak troche martwię, bo mam 15 lat i nic . Wszystkie moje koleżanki juz mają, a ja czuje się dość nieswojo . poradźcie coś, proszę!
                Ja dostałam na początku 6 klasy podstawówki .
                Wszystko zależy od organizmu. Jedna dostanie okres mając 14 lat, druga może go dostac w wieku 18 lat.
                Wg mnie, jeśli nie dostaniesz okresu do 17-stki, powinnaś się udac do ginekologa.

                Komentarz

                • nailpolish
                  Rozeznanie
                  • 2008-01
                  • 628

                  #9
                  Dot.: Problem

                  nic się nie bój, na pewno Cię wkrótce okres 'nawiedzi' i będziesz miała go dość
                  różnie to bywa z okresem ja dostałam w gimnazjum w 2klasie
                  czekaj wytrwale, i nie porównuj się z koleżankami, to sprawa indywidualna


                  Komentarz

                  • Arethaf
                    Wtajemniczenie
                    • 2007-11
                    • 2795

                    #10
                    Dot.: Problem

                    Pierwotnie opublikowany przez nastka93
                    Rozmawiałam z mamą i powiedziała, że ona dostała jak miała 14 lat :/
                    Nie ma czym się martwić, że nie masz. Moja mama miała 12 lat, ja 15. Nic złego się z Tobą nie dzieje.
                    Jeszcze: 4 3 2 1 kg

                    Przewijam się przez palce czasu,
                    plączę się w zdradzieckie supły.
                    Czasami pękam, bo mnie przerywa
                    niecierpliwość życia.

                    Komentarz

                    • ricca166
                      Wtajemniczenie
                      • 2006-08
                      • 2389

                      #11
                      Dot.: Problem

                      Pierwotnie opublikowany przez nastka93
                      Hej dziewczyny! pametacie może kiedy po raz pierwszy miałyście okres?bo ja się tak troche martwię, bo mam 15 lat i nic . Wszystkie moje koleżanki juz mają, a ja czuje się dość nieswojo . poradźcie coś, proszę!
                      No ja nie wiem co to za problem.Dla mnie problem jest wtedy jak chce gdzieś wyjśc albo cos wypić i mam okres.

                      Komentarz

                      • Asi_ek
                        Wtajemniczenie
                        • 2006-07
                        • 2039

                        #12
                        Dot.: Problem

                        Ja mialam niecale 14 lat
                        Jakies 13 lat i 8-9 miesiecy
                        Mysle ze nie masz sie czyms martwic, powienien sie niedlugo pojawic
                        PS To nic fajnego
                        Nigdy mnie nie kochał!-szepcze.Podły kłamca!
                        Skąd wiesz...?
                        Ktoś mówi Ci, że jest noc, pokazuje księżyc...
                        Po 12 godzinach nazwiesz go kłamcą?

                        Komentarz

                        • joplin
                          Zadomowienie
                          • 2006-07
                          • 1644

                          #13
                          Dot.: Problem

                          Ja dostałam w wieku 16-17 lat, także nie masz się czym martwić.
                          a traveller

                          Komentarz

                          • Asi_ek
                            Wtajemniczenie
                            • 2006-07
                            • 2039

                            #14
                            Dot.: Problem

                            Pierwotnie opublikowany przez ricca166
                            No ja nie wiem co to za problem.Dla mnie problem jest wtedy jak chce gdzieś wyjśc albo cos wypić i mam okres.
                            Nie lubie okresu ale nie jest to az taki problem dla mnie
                            Pdczas okresu moge nawet z bialych spodniach wyskoczyc na impreze
                            Nigdy mnie nie kochał!-szepcze.Podły kłamca!
                            Skąd wiesz...?
                            Ktoś mówi Ci, że jest noc, pokazuje księżyc...
                            Po 12 godzinach nazwiesz go kłamcą?

                            Komentarz

                            • pink69
                              Zakorzenienie
                              • 2005-11
                              • 7279

                              #15
                              Dot.: Problem

                              Ja miałam dość późno-w wieku 14 lat.
                              O problemie możesz myśleć w wieku 16-17 lat, na razie się ciesz,że masz spokój


                              Komentarz

                              • natalucha7986
                                Raczkowanie
                                • 2007-11
                                • 225

                                #16
                                Dot.: Problem

                                ja dostalam w wieku 12 lat, i nie jest to fajna sprawa tym bardziej ze mam obfite miesiaczki ciesz sie ze jeszcze nie przyjechala do ciebie ciocia z czerwona walizka
                                Kocham mojego SIERŚCIUSZKA
                                http://www.slub-wesele.pl/suwaczki/200305183338.png

                                Zareczyliśmy się
                                http://www.slub-wesele.pl/suwaczki/200808020929.png

                                Powiemy "TAK"
                                http://s6.suwaczek.com/20100619310113.png

                                Komentarz

                                • nastka93
                                  Przyczajenie
                                  • 2008-04
                                  • 23

                                  #17
                                  Dot.: Problem

                                  heh no dobra thx za pocieszenie xD ale ja bym jednak chciała ;]
                                  06.02.2009 - OKULARKI
                                  02.03.2009 - ODCISKI DO APARATU

                                  Komentarz

                                  • lemoorka
                                    Zakorzenienie
                                    • 2006-07
                                    • 7028

                                    #18
                                    Dot.: Problem

                                    Sokojnie, ja miałam skończone 14 lat.

                                    I to prawda- poźniej dojrzewasz- wolniej się starzejesz Mi nikt na chwile obecną nie daje 24 lat


                                    Lwiątko
                                    http://www.suwaczki.com/tickers/relgwn15hmpqgpo1.png

                                    Komentarz

                                    • Mamba4
                                      Raczkowanie
                                      • 2007-01
                                      • 403

                                      #19
                                      Dot.: Problem

                                      Nie przejmuj sie tym Kazda z nas dojrzewa w innym tempie i dlatego w roznym wieku dostajemy miesiaczke. Ja swoja dostalam w wieku 15 lat, mlodsza siostra na 13 a mama nie wiem. Ja nawet nie przejmowalam sie faktem, ze mlodsza siostra juz miesiaczkowala a ja jeszcze nie (poza tym to ja wygladam mlodziej )
                                      Martwic brakiem powinnas sie w wieku 17 lat, bo w tym wieku kazda dziewczyna powinna juz miesiaczkowac.
                                      Poza tym "wylew Nilu" to nic przyjemnego. Comiesieczne bole z nim zwiazane, czasami wymioty, wypady na basen odpadaja ( bo ja nie zamierzam uzywac tamponow) i ta mysl, ze bede sie z nim meczyc prawie do 50-tki Nic przyjemnego
                                      Wiec glowa do gory i nie przejmuj sie tym, ze go jeszcze nie masz
                                      - Kubusiu... -Tak Prosiaczku? -Nic, chciałem upewnić się, że jesteś...
                                      ...::: Uśmiech to bodaj najkrótsza droga do drugiego człowieka :::...
                                      ...::: Rób to na co masz ochotę, a ludzie niech mówią co chcą :::...
                                      Na jednym facecie świat nie kończy się, bo tego kwiata jest pół świata

                                      Komentarz

                                      • yoona
                                        Zakorzenienie
                                        • 2005-09
                                        • 8987

                                        #20
                                        Dot.: Problem

                                        ja mialam 11 lat, i zaluje ze tak wczesnie
                                        Adoptuj Uszate Serduszko!
                                        Klik!

                                        Blogowy świat




                                        Komentarz

                                        • stafur
                                          Raczkowanie
                                          • 2008-04
                                          • 158

                                          #21
                                          Dot.: Problem

                                          naprawde nie musisz się jeszcze tym martwic najlepiej nie czekac, czas i tak zleci i pierwsza miesiaczka niezauwazenie przyjdzie
                                          You are everything you are
                                          Nothing at all...

                                          Komentarz

                                          • nastka93
                                            Przyczajenie
                                            • 2008-04
                                            • 23

                                            #22
                                            Dot.: Problem

                                            Dzięki bardzo, ale problem rozwiązany - dostałam xD Dawno mnie tu nie było, więc nie zdążyłam was poinformowac ;] W wakacje dostałam! Co prawda w ten dzień miałam zaplanowany basen z kumpelami, ale niestety No cóż , ale przynajmniej mnie nic nie boli Miałam juz kilka miesiączek i jeszcze podczas żadnej mnie nic nie bolało ;] Także nie każda musi bolec przy okresie ;] Co prawda robię się nie do wytrzymania i nikt ze mną nie wytrzymuje dłużej niż pół godziny, ale nie potrafie sobie z tym radzić.... może macie jakieś sposoby?
                                            06.02.2009 - OKULARKI
                                            02.03.2009 - ODCISKI DO APARATU

                                            Komentarz

                                            • Wredonisia
                                              Zadomowienie
                                              • 2006-12
                                              • 1261

                                              #23
                                              Dot.: Problem

                                              Sposób na humory jest jeden : jak wiesz że wkurasz sie na cos tylko dlatego, ze masz okres, to odpuść

                                              Co do bóli, na początku ten problem mnie też nie dotyczył, w wieku 19-20 lat się zaczęło... może nie boli mnie jakos strasznie, ale wystarczająco, zeby nie móc zasnać

                                              Komentarz

                                              • fiolusiek
                                                Zakorzenienie
                                                • 2008-04
                                                • 11437

                                                #24
                                                Dot.: Problem

                                                ja dostalam okres w wieku 11-12 lat i to byl dla mnie prawdziwy szok. a ty masz czas sie na to przygotowac. kazdy dorasta w innym tempie,

                                                Komentarz

                                                • nastka93
                                                  Przyczajenie
                                                  • 2008-04
                                                  • 23

                                                  #25
                                                  Dot.: Problem

                                                  Pierwotnie opublikowany przez Wredonisia
                                                  Sposób na humory jest jeden : jak wiesz że wkurasz sie na cos tylko dlatego, ze masz okres, to odpuść
                                                  No tak, tylko, że ja tak nie umiem :/ mi wtedy przeszkada wszystko! Np. że koleżanka ma różową bluzkę a nie zieloną, albo, że mama zrobiła pomidorową z ryżem a nie z makaronem........
                                                  06.02.2009 - OKULARKI
                                                  02.03.2009 - ODCISKI DO APARATU

                                                  Komentarz

                                                  Przetwarzanie...