Problem z programem - pomocy!

Zwiń
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
nowe posty
  • justysiek
    Zadomowienie
    • 2004-01
    • 1280

    #1

    Problem z programem - pomocy!

    Kochani, nie wiem już do kogo się zwrócić, brat geniusz komputerowy jest bezradny, więc może tu ktoś pomoże. Chodzi mi o program Gadu Gadu. Coś się zepsuło. Przy próbie uruchomienia wyskakuje komunikat, że wystąpił problem z aplikacją gg.exe i zostanie ona zamknięta. Instalowanie na nowo programu (wersja 6.0) nic nie pomaga. Czy w ogóle da się temu jakoś zaradzić? Jeśli ktoś spotkał się z takim problemem to proszę o radę. Będę bardzo wdzięczna. Z góry dziękuję. Pozdrawiam
  • koko
    Zakorzenienie
    • 2003-02
    • 3589

    #2
    Re: Problem z programem - pomocy!

    sama Ci nie pomogę, ale zapytam siostrę, jak tylko wróci do domu.


    http://projektobiekt.wordpress.c om/

    Komentarz

    • _Kasia23_
      Wtajemniczenie
      • 2003-01
      • 2723

      #3
      Re: Problem z programem - pomocy!

      A czy przed instalacją na nowo usunełaś stare gg. Musisz usunąć jeśli oczywiscie tego nie zrobiłaś. Ale ważne jest to żeby usuwać w panelu sterowania (dodaj/usuń program). A potem trzeba spróbować na nowo ściagnać programik ze stronki gadu-gadu i zainstalować. Jesli tak juz robiłaś...to nie wiem, ale jeszcze pomyślę

      Komentarz

      • justysiek
        Zadomowienie
        • 2004-01
        • 1280

        #4
        Re: Problem z programem - pomocy!

        Brat tak już robił i niestety nic... Dzięki, czekam na podpowiedzi

        Komentarz

        • Gonia1
          Zakorzenienie
          • 2003-02
          • 4480

          #5
          Re: Problem z programem - pomocy!

          Spróbuj wyrzucić wpis Gadu Gadu z rejestru. (Menu Start/Uruchom/regedit/). Wyszukaj wpis Gadu Gadu i usuń go. Może to coś pomoże. Ewentualnie zeskanuj dysk w poszukiwaniu błędów i zdefragmentuj.

          Komentarz

          • Aquila
            Raczkowanie
            • 2004-05
            • 214

            #6
            Re: Problem z programem - pomocy!

            pliki *.exe są plikami wykonawczymi, więc jeśli masz tam błąd, może to oznaczać (nie musi) uszkodzenie programu, błędy w systemie operacyjnym, konflikt z innym programem (dowolnym innym), może to być wersja działająca przez określony czas np.: tylko 30 dni, żeby działała dłużej trzeba zapłacić lub posłużyć się inną wersją (uboższą). Samo naistalowywanie (instalowanie na już działający/uszkodzony) programu raczej nic nie da. Czy próbowałaś najpierw odinstalować program? (polecenia z programu: uninstal; deinstal; odinstaluj, lub usunąć go przez Dodaj/Usuń Programy zakładam, że korzystasz z MS Windows-którykolwiek). Jeśli to wersja "X-dniowa" zostawia wpisy w rejestrze systemu i nie da się ponownie zainstalować bez kompletnej reinstalacj systemu operacyjnego (tzn. da się, ale to dla zaawansowanych). Posprawdzaj najpierw to co możesz, czyli wersję, sposób istalacji, ewentualne crack-i, i brat-geniusz może sprzwdzić wpisy w rejestrze - jeśli wie o czym piszę. Może też bład spowodował jakiś ostatnio instalowany program (gra, kodek,), i wystarczy go odinstalować? Twój opis jest dość ogólny, poproś raczej o pomoc innego geniusza - najlepiej sensownego sprzedawcę komputerów - niech obejrzy co w twoim kompie siedzi i pewnie rozwiąże problem.
            Aquila

            Komentarz

            • justysiek
              Zadomowienie
              • 2004-01
              • 1280

              #7
              Re: Problem z programem - pomocy!

              Właśnie się dowiedziałam, że najprawdopodobniej jest to wina Windows XP (kolega brata ma ten sam problem). Rozwiązaniem byłoby wywalenie tego Windowsa i instalacja innej jego wersji. Niestety nie jest to takie proste, bo brat mówi, że nie za bardzo może wyrzucić Windowsa XP. Czyżby Microsoft utrudniał zrobienie tego? Hmm... W każdym razie dzięki serdeczne za rady. Pozdrawiam ciepło

              Komentarz

              • madulka
                Zadomowienie
                • 2003-08
                • 1215

                #8
                Re: Problem z programem - pomocy!

                Wyslalam twojego posta bratu (student informatyki) i napisalam mu: "Powiedz jak to rozwiazac to zablysne na Wizazu "
                Oto jego odpowiedz:
                "1. wylaczyc kompa
                2. przefarbowac sie na czarno
                3. wyrzucic cosmo, glamour itp.
                4. wyrzucic toksyczne kosmetyki
                5. przez rok czytac literature informatyczna
                6. wlaczyc po roku kompa i sprobowac ponownie"


                egh ci faceci

                Komentarz

                • Magilla
                  Raczkowanie
                  • 2003-01
                  • 158

                  #9
                  Re: Problem z programem - pomocy!

                  O!! Ja tydzień temu miałam ten sam problem, też z gg. Ale mój brat coś pokombinował (chyba rzeczywiście odinstalował stare gg i ze strony www.gadu-gadu.pl ściągał nowe; ale dokładnie nie wiem, wieczorem, jak przyjdzie będę wiedziała więcej) i teraz wszystko działa normalnie.
                  Acha i też mam XP.

                  Komentarz

                  • justysiek
                    Zadomowienie
                    • 2004-01
                    • 1280

                    #10
                    Re: Problem z programem - pomocy!

                    No tak... kompa dość często wyłączam, farbuję się na czarno, nie używam toksycznych kosmetyków, nie czytam kobiecych pism i literatury informatycznej... czyli nie tu tkwi problem
                    A w ogóle to hi hi hi! Widzę, że każdy brat jest bardzo pomocny. To jakiś syndrom
                    Pozdrowienia!

                    Komentarz

                    • justysiek
                      Zadomowienie
                      • 2004-01
                      • 1280

                      #11
                      Re: Problem z programem - pomocy!

                      Ooo! Plizzzz, popytaj brata co i jak! Pozdrawiam.

                      Komentarz

                      • sarenka
                        Zakorzenienie
                        • 2002-07
                        • 8736

                        #12
                        Re: Problem z programem - pomocy!

                        a jeśli zainstalujesz starsza wersję GG? oczywiście usunąwszy pierwszą poprzez panel sterowania.
                        Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
                        Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
                        Lew Mikołajewicz Tołstoj

                        WESOŁYCH ŚWIĄT!

                        Komentarz

                        • justysiek
                          Zadomowienie
                          • 2004-01
                          • 1280

                          #13
                          Re: Problem z programem - pomocy!

                          Na stronce gadu gadu widnieje informacja, że obecnie działa tylko najnowsza wersja programu czyli 6.0. Brat instalował też jakąś starszą i nic. Ale dzięki serdeczne

                          Komentarz

                          • margolci@
                            Zadomowienie
                            • 2004-02
                            • 1002

                            #14
                            Re: Problem z programem - pomocy!

                            > "1. wylaczyc kompa
                            > 2. przefarbowac sie na czarno
                            > 3. wyrzucic cosmo, glamour itp.
                            > 4. wyrzucic toksyczne kosmetyki
                            > 5. przez rok czytac literature informatyczna
                            > 6. wlaczyc po roku kompa i sprobowac ponownie"

                            Sorry, że się wtrącam, ale uśmiałam się do łez!!!
                            Wiem, że i tak każdy woli Misia, wiem...

                            Komentarz

                            • eressea
                              Raczkowanie
                              • 2003-07
                              • 56

                              #15
                              Re: Problem z programem - pomocy!

                              Ja mam XP i gg 6.0 (141) i wszystko działa. Ale na forach gazeta.pl czytałam, że niektóre osoby mają problemy.
                              Na początek zrób wszystkie aktualizacje systemu. Chociaż wątpie czy pomoże. Mozesz zerknąć na fora:
                              http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=34
                              http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=37
                              i tam zadać pytanie.

                              Komentarz

                              • Ja_Madzia
                                Raczkowanie
                                • 2003-02
                                • 127

                                #16
                                Re: Problem z programem - pomocy!

                                Masz poprostu trefną wersję g-g. Wystarczy że poszperasz w necie albo u znajomych i znajdziesz starszą wersję g-g. Aha i jak zainstalujesz i bedzie działać to nie radzę robić aktualizacji bo problem może się powtórzyć. Ja mam XP i g-g 6.0 [build 129] Jak będziesz szukać w niecie to ostrzegam na niektórych stronach niby można ściągnąć starszą wersję, ale po instalacji okazuje się najnowsza. W razie problemów mogę ci przesłać pocztą moją instalkę.
                                r.madzia@wp.pl

                                Komentarz

                                • justysiek
                                  Zadomowienie
                                  • 2004-01
                                  • 1280

                                  #17
                                  Re: Problem z programem - pomocy!

                                  A co to jest ten build? Bo widzę, że różne osoby mają wersję 6.0 ale inny build. No a w ogóle to właśnie przeczytałam na stronce nową info problemach z gg. Muszę bratu pokazać (bo ja jestem tępaczek komputerowy ) i może coś pokombinuje. Dzięki serdeczne za odpowiedzi

                                  Komentarz

                                  Przetwarzanie...