FlashForward

Zwiń
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
nowe posty
  • konopia
    Zadomowienie
    • 2007-12
    • 1069

    #1

    FlashForward

    Oglądacie?


    "Tajemnicze wydarzenie powoduje jednocześnie u wszystkich ludzi wizje przyszłości trwającą dwie minuty i siedemnaście sekund, w której wszyscy widzą swoją przyszłość na sześć miesięcy. Kiedy to niespotykane zjawisko się kończy, wiele ludzi ginie w wypadkach samochodowych, powietrznych i innych urządzeń wymagających kontroli człowieka. Każdemu, kto przeżył pozostaje zastanawiać się nad tym, czy to co zobaczył wydarzy się naprawdę.

    W Los Angeles agent FBI Mark Benford (Joseph Fiennes) próbuje dowiedzieć się, co dokładnie się stało i dlaczego. Wraz ze swoim zespołem, tworzy bazę danych osób z całego świata o nazwie Mosaic Collective."

    źródło: filmweb.pl


    "Głównym tematem serialu jest tytułowy flashforward. Pewnego dnia we wrześniu 2009 cała ludzkość na 2 minuty i 17 sekund traci przytomność, a każdy doznaje wizji swojej przyszłości z 29 kwietnia 2010. Akcja serii ma miejsce głównie w Los Angeles, gdzie agent FBI Mark Benford wraz z zespołem pracuje nad rozwikłaniem zagadki. Agenci tworzą globalny serwis internetowy, na którym każdy może opisać co widział w swojej wizji. Okazuje sę, że poszczególne wizje pokrywają się ze sobą, a przyszłość zaczyna się urzeczywistniać."

    źródło: wikipedia.pl


    (pomińmy polską wersję tytułu :P)
    masterplanu część kolejna: Londyn od 25.08.2010!
    następne przystanki: Royal Academy of Dramatic Art --> West End --> Broadway --> ...

    aspirująca aktorka zawsze ma plan B i C


    'Everytime I'm around you try to leave
    but I'll be standing in your way
    You want antidote I got the poison!'
  • c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24
    Konto usunite
    • 2009-02
    • 4716

    #2
    Dot.: FlashForward

    Pierwotnie opublikowany przez konopia
    (pomińmy polską wersję tytułu :P)
    A jaka jest polska wersja tytułu?

    Ja oglądam. Na razie dość ciekawe. Choć na początku miało być 13 odcinków, teraz już 22 czy 24... Pewnie będą rozwlekać fabułę

    A poza tym głównego bohatera by mogli jakieś fajniejszego dać

    Komentarz

    • magdziaS
      Podrniczka
      • 2003-07
      • 9150

      #3
      Dot.: FlashForward

      [1=c640cdfa886255292692728 c9c3f51a456c1754b_657ce90 228a24;14898144]A jaka jest polska wersja tytułu?

      [/QUOTE]
      Przebłysk jutra

      Jeszcze nie oglądałam, ale zamierzam się wciągnąć
      Zaczynamy jakby od nowa...

      Komentarz

      • 2016070150903
        Konto usunite
        • 2005-07
        • 18282

        #4
        Dot.: FlashForward

        jestem po pięciu odcinkach (czyli już na bieżąco) i jak na razie bardzo mi się podoba. są pewne niedociągnięcia, momentami sztywna gra aktorska, nieścisłości, ale to drobiazgi.

        dużo nawiązań do Lost, Penny, linie Oceanic, itd. ja tam się cieszę, bo kolejnego sezonu Zagubionych już nie mogę się doczekać.

        widok kruków i tego pana na stadionie- creepy.

        wrażeń miałam dużo więcej w czasie oglądania odcinka, jak mi się coś przypomni, to dopiszę. chyba powinnam zacząć robić notatki w trakcie oglądania.

        Komentarz

        • c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24
          Konto usunite
          • 2009-02
          • 4716

          #5
          Dot.: FlashForward

          Pierwotnie opublikowany przez magdziaS
          Przebłysk jutra
          O mamo!

          Komentarz

          • 2016070150903
            Konto usunite
            • 2005-07
            • 18282

            #6
            Dot.: FlashForward

            'Przebłysk jutra' to zły tytuł? jakie są Wasze propozycje tłumaczenia?

            Komentarz

            • c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24
              Konto usunite
              • 2009-02
              • 4716

              #7
              Dot.: FlashForward

              Pierwotnie opublikowany przez Umbra
              'Przebłysk jutra' to zły tytuł? jakie są Wasze propozycje tłumaczenia?
              Ja bym zostawiła tytuł oryginału.

              Komentarz

              • magdziaS
                Podrniczka
                • 2003-07
                • 9150

                #8
                Dot.: FlashForward

                Pierwotnie opublikowany przez Umbra
                'Przebłysk jutra' to zły tytuł? jakie są Wasze propozycje tłumaczenia?
                Też bym zostawiła oryginał
                Zaczynamy jakby od nowa...

                Komentarz

                • 2016070150903
                  Konto usunite
                  • 2005-07
                  • 18282

                  #9
                  Dot.: FlashForward

                  nie no, wiadomo, ja bym zostawiła oryginalne tytuły wszystkich anglojęzycznych filmów, seriali i książek. problem w tym, że nie każdy angielski zna. można zrozumieć co znaczy 'flashforward' z kontekstu i zostawienie oryginału miałoby sens, ale tego się raczej w Pl nie praktykuje. 'Przebłysk jutra' nie jest taki zły.

                  Komentarz

                  • konopia
                    Zadomowienie
                    • 2007-12
                    • 1069

                    #10
                    Dot.: FlashForward

                    To ja też się wypowiem
                    FlashForward mi się niesamowicie podoba! Strasznie mnie zaskoczyli, nie sądziłam, że aż tak się wciągnę! Fabuła wg mnie jest świetna, bardzo chciałabym przeczytać powieść, na której serial jest bazowany (mimo, że podobno nie ma zbyt dużo podobieństw). Jak na razie FF trzyma mnie wbitą w fotel całe 40 minut, a to już nieźle Mam tylko nadzieję, że nie spełnią się proroctwa fanów LOST - znaczy się, że serial nie zdziczeje po jednym czy dwóch sezonach na tyle, że będą musieli kombinować jak koń pod górkę, żeby pociągnąć fabułę.

                    Co do aktorów, to nie przeszkadza mi sztuczność, bo akurat tutaj jej nie wychwytuję. Co prawda Fiennes czasami trochę zbyt mocno się stara wyglądać na zagubiono-zdruzgotanego, ale daje radę.
                    Ulubiona postać?
                    John Cho! (Demetri) I też najbardziej mnie ciekawi, co się z nim stanie 15 kwietnia.

                    Janis trochę mnie zbiła z tropu w ostatnim odcinku. (na biało)W ogóle bym nie pomyślała, że w jej przypadku "I don't even have a boyfriend" może oznaczać "Jestem lesbijką" :P Sprawa jej flashforward rzeczywiście wydaje się teraz co najmniej dziwna. W ogóle cały lesbijski wątek wywołał na imdb straszne kontrowersje (aż dziwne, biorąc pod uwagę, że USA to taki oświecony, "tolerancyjny" kraj).

                    Pierwotnie opublikowany przez Umbra
                    wrażeń miałam dużo więcej w czasie oglądania odcinka, jak mi się coś przypomni, to dopiszę. chyba powinnam zacząć robić notatki w trakcie oglądania.
                    zgadzam się, tyle tego jest do obgadania

                    Pierwotnie opublikowany przez Umbra
                    'Przebłysk jutra' to zły tytuł? jakie są Wasze propozycje tłumaczenia?
                    [1=c640cdfa886255292692728 c9c3f51a456c1754b_657ce90 228a24;14900083]Ja bym zostawiła tytuł oryginału.[/QUOTE]

                    Też bym zostawiła. Albo wymyśliłabym jednowyrazowy tytuł, jakoś odgórnie mi nie pasuje dwuwyrazowy, nie wiem czemu.
                    Ostatnio edytowane przez konopia; 2009-10-25, 13:59.
                    masterplanu część kolejna: Londyn od 25.08.2010!
                    następne przystanki: Royal Academy of Dramatic Art --> West End --> Broadway --> ...

                    aspirująca aktorka zawsze ma plan B i C


                    'Everytime I'm around you try to leave
                    but I'll be standing in your way
                    You want antidote I got the poison!'

                    Komentarz

                    • 2016070150903
                      Konto usunite
                      • 2005-07
                      • 18282

                      #11
                      Dot.: FlashForward

                      jak wrażenia po podwójnym odcinku 11/12? strasznie mnie irytuje jak główny bohater (Mark? mąż Olivii w każdym razie) gada. było parę idiotycznych scen, m.in. to jak robił zdjęcia tablicy. dialogi to nie jest niestety mocna strona tego serialu, to samo z castingiem.

                      Komentarz

                      • bartnix
                        Rozeznanie
                        • 2009-06
                        • 671

                        #12
                        Dot.: FlashForward

                        strasznie długo trzeba było na niego czekać...

                        a resztę powiem jak obejrzę


                        jak szaleć to szaleć

                        Komentarz

                        • 2016070150903
                          Konto usunite
                          • 2005-07
                          • 18282

                          #13
                          Dot.: FlashForward

                          bardzo długo. i właściwie trochę ten odcinek zawiódł.

                          Komentarz

                          • konopia
                            Zadomowienie
                            • 2007-12
                            • 1069

                            #14
                            Dot.: FlashForward

                            Nie wiem, czy to przez ten długi okres czekania, czy po prostu odcinek był dobry, ale bardzo mi się podobał. Simon wysuwa się na czołówkę wśród moich ulubionych postaci w serialu - ba, właściwie w tym momencie stoi na podium sam. Demetri nie miał zbyt dużo do roboty w tych odcinkach, a Benford... no cóż, jestem chyba jedyną osobą na świecie, której on aż tak nie irytuje. Wręcz uznałam, że był niesamowicie autentyczny w tym odcinku (właściwie to w dwóch). Znaczy się, prawdą jest, że jego sztandarowa mina to zbity pies i zasmucony losem świata heros, ale w tym odcinku akurat to dokładnie było potrzebne. Wątek topionej dziewczyny nuuuudny.
                            Co myślicie o wątku Simona? Tak sobie myślałam na początku, że to może być on na tym stadionie, ale wyskoczył z tą historyjką o jego flashforward, w którym mordował kolesia, więc uznałam, że to prawda. Ciekawie się to wszystko porozwijało, nie powiem.
                            Wujcio Teddy to też niezła persona. A już myślałam, że to Simon jest najgorszym villain'em w serialu.

                            kiedy te odcinki lecą? w czwartki? szczerze mówiąc byłam deczko zaskoczona, że już serial wrócił, gdyby Umbra nie dała znać w wątku, to jeszcze bym z tydzień żyła w nieświadomości
                            Ostatnio edytowane przez konopia; 2010-03-23, 21:08.
                            masterplanu część kolejna: Londyn od 25.08.2010!
                            następne przystanki: Royal Academy of Dramatic Art --> West End --> Broadway --> ...

                            aspirująca aktorka zawsze ma plan B i C


                            'Everytime I'm around you try to leave
                            but I'll be standing in your way
                            You want antidote I got the poison!'

                            Komentarz

                            • 2016070150903
                              Konto usunite
                              • 2005-07
                              • 18282

                              #15
                              Dot.: FlashForward

                              ja sobie kiedyś zapisałam w kalendarzu premiery serialowe po długich przerwach. jeszcze na V czekam. FF chyba w czwartki.

                              Komentarz

                              • nati360
                                Zakorzenienie
                                • 2006-07
                                • 4092

                                #16
                                Dot.: FlashForward

                                Oglądam Bardzo lubię. Mnie wprost przeciwnie Mark przypadł do gustu. Natomiast denerwuje mnie teraz Olivia z Loydem. Najpierw się zarzeka a teraz co? Najnowszy odc mam na kompie, jednak przez weekend nie było czasu na obejrzenie a teraz czekam na TŻta.

                                Komentarz

                                • 2016070150903
                                  Konto usunite
                                  • 2005-07
                                  • 18282

                                  #17
                                  Dot.: FlashForward

                                  noo, nie wiem czego Olivia chce, chorągiewka na wietrze normalnie. tak chciała ratować małżeństwo, a teraz obca osoba może jej powiedzieć, że powinna być z Simcoe i grzecznie się słucha..

                                  mnie Janice wkurza, nie cierpię jej. poza tym nie lubię konfidentów.

                                  Komentarz

                                  • bartnix
                                    Rozeznanie
                                    • 2009-06
                                    • 671

                                    #18
                                    Dot.: FlashForward

                                    się pogmatwało to wszystko teraz, cięzko się połapać po takiej przerwie. olivia pewnie będzie z tym simcoe, też nie lubię janice, dema trochę mi szkoda


                                    jak szaleć to szaleć

                                    Komentarz

                                    • nati360
                                      Zakorzenienie
                                      • 2006-07
                                      • 4092

                                      #19
                                      Dot.: FlashForward

                                      A ja jestem ciekawa co wymyślił Simon... i co zrobi Janice...

                                      Komentarz

                                      • Vampirria
                                        Raczkowanie
                                        • 2008-06
                                        • 479

                                        #20
                                        Dot.: FlashForward

                                        Ogladamy ogladamyUiwlebiam Benforda i Dimitriego, nie cierpie za to żony marka- Olivia pcha sie w ramiona Simcoe jak glupia;p Generalnie jeden z lepszych seriali w ostatnim czasie jak dla mnie.Polecam rownei zagadkowe Happy town-w klimacie Twon peaks i Wyspy Harpera.
                                        "Zwątpiwszy w miłość i cnotę, zostaje jeszcze rozpusta..."
                                        http://www.lastfm.pl/user/Vampirria_85
                                        www.azja.edu.pl

                                        Komentarz

                                        Przetwarzanie...