Castingi!

Zwiń
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
nowe posty
  • mel89
    Zakorzenienie
    • 2009-07
    • 3399

    #1

    Castingi!

    Heloł drogie panie

    Kiedy poznałam swojego Tżta (przez internet, Skype zbliża ludzi!) na początku nazywałam go "panem radiowcem" bo ma głos którego żaden facet by się nie powstydził. Żartowaliśmy, że może pójdzie na jakiś casting bo szkoda takiego głosu A dzisiaj naprawdę zaczęliśmy się nad tym zastanawiać. Czy wiecie gdzie można zgłosić się na casting do filmu z dubbingiem na przykład? Jak to jest z pracą w radiu? Czy też są przeprowadzane castingi? Szukałam informacji jakiś czas temu na ten temat ale niestety nic mi w łapy nie wpadło.

    Jeśli wiecie coś na ten temat - bardzo prosiłabym o info

    Jeśli macie też inne info nt. castingów wszelakich to możemy wymieniać się informacjami!
    not all who wander are lost.
  • Hortencja
    Zadomowienie
    • 2009-12
    • 1685

    #2
    Dot.: Castingi!

    Jeśli chodzi o pracę w radiu, jest to raczej zarezerwowane dla absolwentów dziennikarstwa. Sam głos bynajmniej nie wystarczy.

    2 more months...

    Komentarz

    • mel89
      Zakorzenienie
      • 2009-07
      • 3399

      #3
      Dot.: Castingi!

      Pierwotnie opublikowany przez Hortencja
      Jeśli chodzi o pracę w radiu, jest to raczej zarezerwowane dla absolwentów dziennikarstwa. Sam głos bynajmniej nie wystarczy.

      A politologia?
      not all who wander are lost.

      Komentarz

      • abraxas2871
        Wtajemniczenie
        • 2009-01
        • 2181

        #4
        Dot.: Castingi!

        Pierwotnie opublikowany przez mel89
        A politologia?
        Też się nada. Popatrz sobie na wykształcenie radiowców np. III - Niedźwiedzki po politechnice, Kydryński i Szydłowska po WOT, Baron chyba Nauki Społ. (czy coś takiego). Ważniejsze niż wykształcenie jest doświadczenie w pracy radiowej (gł. w radiach uniwersyteckich chyba). Poza tym, Polskie radio prowadzi praktyki dla studentów - na ich stronie jest jakaś skromna informacja o tym i kontakt do osoby organizującej te praktyki - może warto tam napisać?

        Komentarz

        • mel89
          Zakorzenienie
          • 2009-07
          • 3399

          #5
          Dot.: Castingi!

          Pierwotnie opublikowany przez abraxas2871
          Też się nada. Popatrz sobie na wykształcenie radiowców np. III - Niedźwiedzki po politechnice, Kydryński i Szydłowska po WOT, Baron chyba Nauki Społ. (czy coś takiego). Ważniejsze niż wykształcenie jest doświadczenie w pracy radiowej (gł. w radiach uniwersyteckich chyba). Poza tym, Polskie radio prowadzi praktyki dla studentów - na ich stronie jest jakaś skromna informacja o tym i kontakt do osoby organizującej te praktyki - może warto tam napisać?
          Dziękuję za info Ale na praktyki studenckie to dla mojego Tżta to już za późno Trza się było nie śmiać 3 lata temu tylko się zainteresować tematem
          A dubbingi do filmów?
          not all who wander are lost.

          Komentarz

          • abraxas2871
            Wtajemniczenie
            • 2009-01
            • 2181

            #6
            Dot.: Castingi!

            Pierwotnie opublikowany przez mel89
            Dziękuję za info Ale na praktyki studenckie to dla mojego Tżta to już za późno Trza się było nie śmiać 3 lata temu tylko się zainteresować tematem
            A dubbingi do filmów?
            Z tym dubbingiem to nie jestem do końca pewna, ale wiem, że bardzo dużo aktorów profesjonalnych jest w to zaangażowanych. I chyba tylko oni się nadają, bo w przypadku dubbingu liczy się nie tylko głos, ale też emisja głosu, odpowiednia modulacja, no i poprawna wymowa (a wbrew pozorom poprawna wymowa nie jest równoznaczna z brakiem wady wymowy, to na prawdę bardzo trudna rzecz - miałam z tego pół roku zajęcia i dalej nie umiałam dobrze "wymówić" fragmentu Pana Tadeusza, chociaż wady nie mam i posiadam idealny zgryz). Także moim zdaniem małe szanse, że do dubbingu wezmą kogoś "z ulicy", nawet z pięknym głosem. Ale możena na lektora do reklam itp. rzeczy dało by się załapać.

            Komentarz

            • ratta
              Wtajemniczenie
              • 2006-04
              • 2519

              #7
              Dot.: Castingi!

              Znam osobę, która była lektorem filmów przyrodniczych (amator, nie wiem skąd taka praca), a z zajęć wiem, że są castingi do reklam, ale skąd brać info o tym, to nie wiem.
              Proszę osoby, które zaciągnęły kredyt hipoteczny, o wypełnienie ankiety do pracy magisterskiej, która znajduje się
              TU

              Z góry dziękuję za pomoc.

              Komentarz

              • mel89
                Zakorzenienie
                • 2009-07
                • 3399

                #8
                Dot.: Castingi!

                Dziękuję za cenne uwagi. Nic tylko zwrócić się o pomoc do jednej osoby z rodziny która de facto pracuje w tym biznesie. Eh..
                not all who wander are lost.

                Komentarz

                • suszarka
                  Buc
                  • 2008-07
                  • 9912

                  #9
                  Dot.: Castingi!

                  Po pierwsze wyślij TŻ do logopedy - głos może być super ale może się okazać, że Twój luby ma jakąś wadę wymowy a wtedy nici z przygody lektora.

                  Po drugie jak logopeda oceni i powie, że chłop się nadaje - niech nagra próbę swojego głosu. Wtedy może zacząć wysyłać do radia, do firm zajmujących się dubbingiem.

                  Po trzecie - powodzenia.

                  Komentarz

                  • mel89
                    Zakorzenienie
                    • 2009-07
                    • 3399

                    #10
                    Dot.: Castingi!

                    Pierwotnie opublikowany przez suszarka
                    Po pierwsze wyślij TŻ do logopedy - głos może być super ale może się okazać, że Twój luby ma jakąś wadę wymowy a wtedy nici z przygody lektora.

                    Po drugie jak logopeda oceni i powie, że chłop się nadaje - niech nagra próbę swojego głosu. Wtedy może zacząć wysyłać do radia, do firm zajmujących się dubbingiem.

                    Po trzecie - powodzenia.

                    Tak uczynię
                    not all who wander are lost.

                    Komentarz

                    • dzustam
                      Zakorzenienie
                      • 2005-06
                      • 6737

                      #11
                      Dot.: Castingi!

                      Nie poddawajcie się tylko dlatego, że ktoś kto nie pracuje w radio zacznie spekulować jakie to trzeba mieć wykształcenie i inne rozliczne zalety na koncie

                      Radio jest pracodawcą jak każdy inny, czasami ogłaszają castingi, dział kadr cv zapewne też nie pogardzi.

                      O! W warszawskim Antyradio jest audycja, gdzie wybrani słuchacze są dopuszczeni do prowadzenia tej audycji. Warto poszukać na ich stronie zasad, zawsze to jakaś przygoda i doświadczenie a tażke realne sprawdzenie, czy to jest właściwe miejsce

                      Powodzenia!

                      Komentarz

                      • mel89
                        Zakorzenienie
                        • 2009-07
                        • 3399

                        #12
                        Dot.: Castingi!

                        Pierwotnie opublikowany przez dzustam
                        Nie poddawajcie się tylko dlatego, że ktoś kto nie pracuje w radio zacznie spekulować jakie to trzeba mieć wykształcenie i inne rozliczne zalety na koncie

                        Radio jest pracodawcą jak każdy inny, czasami ogłaszają castingi, dział kadr cv zapewne też nie pogardzi.

                        O! W warszawskim Antyradio jest audycja, gdzie wybrani słuchacze są dopuszczeni do prowadzenia tej audycji. Warto poszukać na ich stronie zasad, zawsze to jakaś przygoda i doświadczenie a tażke realne sprawdzenie, czy to jest właściwe miejsce

                        Powodzenia!
                        Lubię Antyradio, na pewno zerknę, dziękuję
                        not all who wander are lost.

                        Komentarz

                        Przetwarzanie...