Problem

Zwiń
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
nowe posty
  • loving_beauty_23
    Raczkowanie
    • 2005-05
    • 58

    #1

    Problem

    Mam problem techniczny...pewnie wynikajacy z niedouczenia...ale zapytam. Juz kiedys zakladalam taki watek i otrzymalam odpowiedz ale cos mi nie wychodzi. Chodzi o Avator ( mam nadzieje ze dobrze napisalam) nie moge umiescic zadnego zdjecia obok mojego nicku. Cały czas jest za duzo. Probuje z moich zbiorów,probuje z internetu ale nie wychodzi,nie potrafie zmniejszyc zdjec. Pomozecie?
  • Lazy_Morning
    Wtajemniczenie
    • 2004-07
    • 2414

    #2
    Dot.: Problem

    Pierwotnie opublikowany przez loving_beauty_23
    Mam problem techniczny...pewnie wynikajacy z niedouczenia...ale zapytam. Juz kiedys zakladalam taki watek i otrzymalam odpowiedz ale cos mi nie wychodzi. Chodzi o Avator ( mam nadzieje ze dobrze napisalam) nie moge umiescic zadnego zdjecia obok mojego nicku. Cały czas jest za duzo. Probuje z moich zbiorów,probuje z internetu ale nie wychodzi,nie potrafie zmniejszyc zdjec. Pomozecie?
    Mogę spróbować Podeślij mi zdjęcie, które chcesz mieć jako avatar (zaraz wyślę prywatną wiadomość z adresem mailowym)- OK?
    nie jestem

    Komentarz

    • Lovisa
      Zakorzenienie
      • 2004-08
      • 5643

      #3
      Dot.: Problem

      Pierwotnie opublikowany przez loving_beauty_23
      Mam problem techniczny...pewnie wynikajacy z niedouczenia...ale zapytam. Juz kiedys zakladalam taki watek i otrzymalam odpowiedz ale cos mi nie wychodzi. Chodzi o Avator ( mam nadzieje ze dobrze napisalam) nie moge umiescic zadnego zdjecia obok mojego nicku. Cały czas jest za duzo. Probuje z moich zbiorów,probuje z internetu ale nie wychodzi,nie potrafie zmniejszyc zdjec. Pomozecie?

      Wklejasz zdjęcie do painta [edycja --> wklej z..], nastepnie klikasz u góry w menu na obraz, potem na rozciągnij/pochyl. Będą dwa okienka, w kazdym napisane 100%. Kasujesz to sto i wpisujesz o ile chcesz zmniejszyć zdjęcie. Potem zapisujesz zmiany i gotowe
      Ostatnio edytowane przez Lovisa; 2005-06-11, 19:24.
      Na stałę w USA[nie udzielam się już na forum, więc proszę do mnie nie pisać, opcja pw została wyłączona.]

      Komentarz

      • Lazy_Morning
        Wtajemniczenie
        • 2004-07
        • 2414

        #4
        Dot.: Problem

        Hmm... Loving, wysłałam adres, ale może takie rozwiązanie Ci nie odpowiada... Zaraz wybywam na trochę, więc piszę, jak mogłabyś spróbować zmniejszyć- o ile tak już nie robiłaś
        Do tego sposobu potrzebny jest darmowy program IrfanView.
        Otwierasz w nim zdjęcie, klikasz w Image, potem Resize/resample.

        Po lewej masz "Set new size" czyli ustawianie nowego rozmiaru. Są tam 2 okienka ("width" i "heigth"). W okienku z większą liczbą wykasowujesz ją i wpisujesz 100 (jeśli to kwadrat i liczby są równe, nie ma znaczenia, którą poprawiasz ). OK- zatwierdzasz.
        Następnie zapisujesz obrazek w nowym rozmiarze (File, Save, Zapisz- tylko przed tym ostatnim zwróć uwagę na to, gdzie dokładnie zapisujesz ).
        I masz obrazek, który w ma max. 100 x 100 pikseli ("wagowo" też powinien się mieścić w wymaganym limicie ).


        O, Lovisa też podała sposób... Powodzenia
        nie jestem

        Komentarz

        • loving_beauty_23
          Raczkowanie
          • 2005-05
          • 58

          #5
          Dot.: Problem

          Dziekuje slicznie za pomoc. Najpierw sprobuje sama moze w koncu sie uda ,a jak nie to wysle do ciebie maila. Jeszcze nie zdecydowalam sie na zdjecie wiec troche to potrwa. Mam nadzieje jednak ze sie uda i nie bede musiala zawracac ci głowy. Dziekuje jeszcze raz. Oby sie udało.

          Komentarz

          • loving_beauty_23
            Raczkowanie
            • 2005-05
            • 58

            #6
            Dot.: Problem

            Czyżby udało sie? Sprawdzmy....

            Komentarz

            • loving_beauty_23
              Raczkowanie
              • 2005-05
              • 58

              #7
              Dot.: Problem

              Dziekuje ślicznie....bardzo sie ciesze....teraz kiedy sie nauczyłam chyba codziennie bede zmieniac Avatar.

              Komentarz

              • Lazy_Morning
                Wtajemniczenie
                • 2004-07
                • 2414

                #8
                Dot.: Problem

                Loving! Fajnego masz avatarka! Zapisałam sobie, bo zainteresował mnie "wizażowo" (nie masz nic przeciwko? )
                nie jestem

                Komentarz

                • loving_beauty_23
                  Raczkowanie
                  • 2005-05
                  • 58

                  #9
                  Dot.: Problem

                  Pierwotnie opublikowany przez Lazy_Morning
                  Loving! Fajnego masz avatarka! Zapisałam sobie, bo zainteresował mnie "wizażowo" (nie masz nic przeciwko? )
                  Oczywiście ze nie....i jeszcze raz dziekuje za pomoc

                  Komentarz

                  Przetwarzanie...