Mam problem

Zwiń
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
nowe posty
  • violet pearl
    Przyczajenie
    • 2011-01
    • 8

    #1

    Mam problem

    Zawsze chciałam iść na psychologię. On najmłodszych lat wiedziałam że zostanę psychologiem. Tkwiłam w tym przekonaniu dopóki nie nadszedł czas wyboru kierunku studiów. Zaczęłam myslec czy byłabym dobrym psychologiem, stwierdziłam, że nie. Nie byłabym w stanie pomóc wszystkim ludziom, pewne przypadki mnie po prostu przerazały. Rozum podpowiadał żebym zrezygnowała z psychologii. Poza tym było dużo chętnych jak to na psychologię a moje wyniki z matury nie były jakieś super dobre.
    Wiedziałam jednak, ze musze pracować z ludźmi. To jest moje powołanie. Wylądowałam na pedagogice, specjalność związana w dużej mierze z psychologią. Jestem bardzo zadowolona z kierunku studiów, praca po nim bedzie z pewnościa bardzo ciekawa tylko... wciąż nie moge darować sobie tej psychologii.
    Moi przyjaciele dziwia się, ze na nią nie poszłam. Mam wrażenie, że psycholog to ktoś lepszy i bardziej kompetentny niż pedagog terapeuta. Nie, nie żałuję. Nadal myślę że nie byłabym dobrym psychologiem, sama nie moge sobie poradzic z pewnymi problemami
    Wiem, ze nie wolno mi tak myśleć. Chcę się pozbyć tego odczucia.
    sesja egzaminacyjna

    violetowy zawrót głowy

  • My Life
    Rozeznanie
    • 2008-09
    • 783

    #2
    Dot.: Mam problem

    Pierwotnie opublikowany przez violet pearl
    Zawsze chciałam iść na psychologię. On najmłodszych lat wiedziałam że zostanę psychologiem. Tkwiłam w tym przekonaniu dopóki nie nadszedł czas wyboru kierunku studiów. Zaczęłam myslec czy byłabym dobrym psychologiem, stwierdziłam, że nie. Nie byłabym w stanie pomóc wszystkim ludziom, pewne przypadki mnie po prostu przerazały. Rozum podpowiadał żebym zrezygnowała z psychologii. Poza tym było dużo chętnych jak to na psychologię a moje wyniki z matury nie były jakieś super dobre.
    Wiedziałam jednak, ze musze pracować z ludźmi. To jest moje powołanie. Wylądowałam na pedagogice, specjalność związana w dużej mierze z psychologią. Jestem bardzo zadowolona z kierunku studiów, praca po nim bedzie z pewnościa bardzo ciekawa tylko... wciąż nie moge darować sobie tej psychologii.
    Moi przyjaciele dziwia się, ze na nią nie poszłam. Mam wrażenie, że psycholog to ktoś lepszy i bardziej kompetentny niż pedagog terapeuta. Nie, nie żałuję. Nadal myślę że nie byłabym dobrym psychologiem, sama nie moge sobie poradzic z pewnymi problemami
    Wiem, ze nie wolno mi tak myśleć. Chcę się pozbyć tego odczucia.
    Za bardzo nie wiem o co Ci chodzi

    Komentarz

    • Lanna43
      Przyczajenie
      • 2011-01
      • 3

      #3
      Dot.: Mam problem

      Dlaczego uwazasz , ze bedzisz zlym psychologiem ? Probowalas , ze juz znasz rezultat ? Nikt nigdy wszystkim nie pomoze , powinno sie liczyc to , ze pomagasz jakiejs czesci ludzi . Nikt nie wymaga od psychologa by zawsze i wszedzie sobie poradzil , niezaleznie od okolicznosci . Przeciez to tez czlowiek . Tak wiec jesli nie sprobujesz to mzoe okazac sie , ze bedziesz zalowac do konca zycia.

      Komentarz

      • impegata
        Rozeznanie
        • 2008-02
        • 609

        #4
        Dot.: Mam problem

        Po psychologii możesz być nie tylko terapeutą, jest masa dziedzin i innych zajęć... Ja bym spróbowała na Twoim miejscu, znam conajmniej 5 osób które studiuja i pedagogike i psychologie. To, ze nie jestes teraz gotowa na "ciezkie" przypadki to nie znaczy, że bedzie tak zawsze. Myślę, ze lepiej załowac, że się spróbowało niż, ze sie nie spróbowało

        Komentarz

        • sloncet
          Raczkowanie
          • 2005-08
          • 218

          #5
          Dot.: Mam problem

          Połączenie 'pedagoga z psychologiem' to na serio fajna sprawa, Dzięki temu masz podwójne uprawnienia i możesz 'szerzej' spojrzeć na 'pacjenta'. Myślę, że skoro myślałaś o psychologii i dalej o niej myślisz to powinnaś spróbować. Świadomość, że nie byłabyś w stanie pomóc wszystkim ludziom nie jest niczym złym. Wiele ludzi, którzy idą na psychologię i myślą, że pomogą wszystkim po zderzeniu z rzeczywistością (gdy zobaczą że spoczywa na nich duża odpowiedzialność, oraz że nie pomogą wszystkim) ma kryzys, doznają rozczarowania. Dziwnie to zabrzmi ale będziesz miała to za sobą. A jak pewnie nauczyłaś się na swoim kierunku (lub dopiero się nauczysz) świadomość własnych barier, kompetencji jest ogromnie ważna w pracy z drugim człowiekiem

          Don't blink!

          Komentarz

          • violet pearl
            Przyczajenie
            • 2011-01
            • 8

            #6
            Dot.: Mam problem

            .
            Ostatnio edytowane przez violet pearl; 2013-04-06, 19:12.
            sesja egzaminacyjna

            violetowy zawrót głowy

            Komentarz

            • c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24
              Konto usunite
              • 2009-02
              • 4716

              #7
              Dot.: Mam problem

              Żałujesz, ale... nie żałujesz

              Nie warto myśleć "co by było gdyby". Widocznie tak miało być. Gdybyś poszła na inny kierunek, to nie poznałabyś tych ludzi, których znasz teraz

              Komentarz

              • żurawinka
                Zakorzenienie
                • 2006-03
                • 7690

                #8
                Dot.: Mam problem

                Sama piszesz że będąc psychologiem czy poradziłabyś sobie ze swoimi problemami... czy stąd tak wiele osób idąc na psychologię chce pomóc właśnie sobie? Czy nie idą ludzie zdrowi, przekonani że chcą pomagać innym?
                Sorry za mały off top.
                Jakimi pobudkami kierowałaś się idąc/nie idąc - to jest pytanie.

                Komentarz

                • mpt
                  Zakorzenienie
                  • 2007-11
                  • 7332

                  #9
                  Dot.: Mam problem

                  A psychologia jest gorsza niż medycyna Takie głupie myślenie. Studiujesz, podoba Ci się, więc w czym problem?
                  Zacznij drugi kierunek albo ciesz się, że Ci teraz dobrze.
                  Tu wyjaśniam w prostych słowach trening, dietę i głowę: instagram.com/prostym_slowem

                  Komentarz

                  • 201604190949
                    Konto usunite
                    • 2007-06
                    • 7243

                    #10
                    Dot.: Mam problem

                    Hehehehe, jestem na psychologii i mam kompleks wobec psychiatrów Pewnie dlatego, że chciałam zostać psychiatrą właśnie
                    Ale mi to nie spędza snu z powiek...

                    żurawinka, gdzie Ty to widzisz? Ona bała się, że nie poradzi sobie w zawodzie, bo niektórzy pacjenci (tfu, klienci) mogą być zbyt ciężkimi przypadkami. I tyle.
                    Dżizas, kiedy wreszcie ten stereotyp zdechnie własną śmiercią? Ja poszłam na psychologię po to by poznać ludzką psychikę, mechanizmy, ich brak itd. itp. I nie znam nikogo, kto by tam poszedł bo miał własne problemy, które chciał rozwiązać...

                    Komentarz

                    • mpt
                      Zakorzenienie
                      • 2007-11
                      • 7332

                      #11
                      Dot.: Mam problem

                      Ja też mam kompleks psychiatry. Zwłaszcza po wizytach w psychiatryku. Co innego pogadać, a co innego zapodać trankwilizera
                      Tu wyjaśniam w prostych słowach trening, dietę i głowę: instagram.com/prostym_slowem

                      Komentarz

                      • kitkulka
                        Zakorzenienie
                        • 2010-02
                        • 18958

                        #12
                        Dot.: Mam problem

                        Autorko, a może zwyczajnie skończ tą pedagogikę, a drugi kierunek zrób z psychologii spróbuj chociaż, przekonaj się, może to jakoś pomoże Ci przestać myśleć o tym co zrobiłaś a czego nie

                        Komentarz

                        • violet pearl
                          Przyczajenie
                          • 2011-01
                          • 8

                          #13
                          Dot.: Mam problem

                          .
                          Ostatnio edytowane przez violet pearl; 2013-04-06, 19:12.
                          sesja egzaminacyjna

                          violetowy zawrót głowy

                          Komentarz

                          • agniesikk
                            Zakorzenienie
                            • 2006-11
                            • 10170

                            #14
                            Dot.: Mam problem

                            Przecież zawsze można zacząć drugi kierunek na państwowej uczelni, problemu nie widzę. Najważniejsze, to nie żałować swoich wyborów, ale skoro Cię to gryzie, to może warto zrobić taki przewrót? Zawsze możesz zrezygnować z tej psychologii. Powiem Ci na przykładzie mojego chłopaka, który przez całą szkołę średnią szykował się na medycynę, a w końcu poszedł na astronomię, bo stwierdził, że medycyna to nie dla niego i... chce na 3 roku zdawać na lekarski. Zobaczymy jak się ułoży, ale jednak te niespełnione marzenia siedzą w człowieku.

                            Komentarz

                            • impegata
                              Rozeznanie
                              • 2008-02
                              • 609

                              #15
                              Dot.: Mam problem

                              W ustawie o zawodzie psychologa jest zapis, ze terapie mogą prowadzić tylko psychologowie, był nawet czas kiedy ludzie po pedagogice itp mieli czas na przekwalfikowanie. Zakres, który wspominasz wchodzi w kompetencje pedagoga....Przynajmniej taka informacje dostałam na zajeciach, nie wiem czy prawdziwa. Jeśli chodzi Ci ta psychologia po głowie, to chyba warto robić drugi kierunek, no ale decyzja należy do Ciebie

                              Komentarz

                              • kitkulka
                                Zakorzenienie
                                • 2010-02
                                • 18958

                                #16
                                Dot.: Mam problem

                                Pierwotnie opublikowany przez agniesikk
                                Przecież zawsze można zacząć drugi kierunek na państwowej uczelni, problemu nie widzę. Najważniejsze, to nie żałować swoich wyborów, ale skoro Cię to gryzie, to może warto zrobić taki przewrót? Zawsze możesz zrezygnować z tej psychologii. Powiem Ci na przykładzie mojego chłopaka, który przez całą szkołę średnią szykował się na medycynę, a w końcu poszedł na astronomię, bo stwierdził, że medycyna to nie dla niego i... chce na 3 roku zdawać na lekarski. Zobaczymy jak się ułoży, ale jednak te niespełnione marzenia siedzą w człowieku.
                                przepraszam za offtopa ale nie mogłam się powstrzymać

                                wow! z medycyny na astronomię, niezły skok i rozbieżność kierunków

                                Komentarz

                                • 201604190949
                                  Konto usunite
                                  • 2007-06
                                  • 7243

                                  #17
                                  Dot.: Mam problem

                                  Pierwotnie opublikowany przez impegata
                                  W ustawie o zawodzie psychologa jest zapis, ze terapie mogą prowadzić tylko psychologowie, był nawet czas kiedy ludzie po pedagogice itp mieli czas na przekwalfikowanie. Zakres, który wspominasz wchodzi w kompetencje pedagoga....Przynajmniej taka informacje dostałam na zajeciach, nie wiem czy prawdziwa. Jeśli chodzi Ci ta psychologia po głowie, to chyba warto robić drugi kierunek, no ale decyzja należy do Ciebie
                                  Pudło. Terapię może prowadzić każdy po czymkolwiek i po niczym. Psychoterapię może prowadzić psychoterapeuta.

                                  Komentarz

                                  Przetwarzanie...