Mania? PROBLEM!!
-
Mania? PROBLEM!!
Mam problem... no wiec to chodzi o przyjaciol... jest Kasia, Panikara, Lesia, Krusz i Karola... chodzimy do jednej klasy, siedzimy w jednym rzedzie... podczas lekcji wydaje sie, ze bardzo zgrana z nas paczka przyjaciol...Ale na przerwach tak nie jest... Kasia, Panikara Krusz i Karola poznaly na imprezie Marka, Arka i Daniela. Teraz ciagle przesiaduja z nimi. Ja zostalam sama z Lesia... kiedy sie z nia poklocilam, poszlam do reszty dziewczyn, uslyszalam "Kasia, pogodz sie z Lesia, bo Ty sie wtedy do niej przyczepiasz, a nie do nas". Rozumiem, moga miec innych przyjaciol niz ja. Panikara chodzi z Markiem. Kiedy siedzimy na lekcjach, ona o nim ciagle nawija, mi sie robi smutno... ale nie moge powiedziec jej zeby o nim nie mowila, bo wiem, ze dziewczyny jej sluchaja... a mi jest smutno, ze ja jestem sama.. i.. jak idziemy gdzies bez chlopakow, jest super, krecimy sobie beke ze wszystkiego.. ale mimo to ja zawsze czuje sie jak piate kolo u wozu. Wiem, ze to nie przez to ze poznaly Arka itd, ale... ja zawsze odchodze z placzem, zawsze czuje sie, jakby nasmiewaly sie za moimi plecami... niewiem, czy tak jest naprawde, czy ja sobie tak ubzduralam... nie wchodzi w gre szukanie nowych kumpli... POMOZCIE MI!! O ile zrozumieliscie, o co mi chodzi... :/Ostatnio edytowane przez Wolfsbane; 2005-06-19, 21:00.Tagi: Brak -
-
-
Dot.: Mania? PROBLEM!!
Nie kumam tego posta
Może on jest skierowany do jakiejś konkretnej osoby
Na stałę w USA[nie udzielam się już na forum, więc proszę do mnie nie pisać, opcja pw została wyłączona.]Komentarz
-
Dot.: Mania? PROBLEM!!
słuchamy a raczej czytamy ...wal śmiało !!Pierwotnie opublikowany przez WolfsbaneMam problem...Komentarz
-
Dot.: Mania? PROBLEM!!
Bardzo mi przykro, ze Cie tak traktuja
Moze porozmawiaj z nimi poza szkola, spokojnie, moze z kazda pokoleji, osobno. Opowiedz im jak sie czujesz i zapytaj co one o tym mysla. Prawdziwi przyjaciele wysluchaja i pomoga, beda po Twojej stronie i beda Twoje problemy powaznie traktowac. Zapytaj je, czy za Twojimi plecami Cie obgaduja, bo nigdy nie bedziesz tego pewna. Powiedz im jak sie czujesz gdy mówia ze nie masz sie do nich przyczepiac... Zapytaj, czy Cie traktuja/widza równo z innymi, czy wogule chca byc z Toba zaprzyjaznione
Pozdrawiam
Tinker
Komentarz
-
-
Dot.: Mania? PROBLEM!!
hmmmm... o co chodzi?
Mam dzisiaj wrażenie, że coś dziwnego dzieje się dookoła, jakby wszystkie dziwne rzeczy skupiły się i wpadały na mnie, jedna po drugiej..
Na stałę w USA[nie udzielam się już na forum, więc proszę do mnie nie pisać, opcja pw została wyłączona.]Komentarz
-
Dot.: Mania? PROBLEM!!
No jakto nie rozumiesz? Jakto, tylko ja ten post widze???Pierwotnie opublikowany przez Lovisahmmmm... o co chodzi?
Mam dzisiaj wrażenie, że coś dziwnego dzieje się dookoła, jakby wszystkie dziwne rzeczy skupiły się i wpadały na mnie, jedna po drugiej.. 
Czego nie rozumiesz?
Komentarz
-
Dot.: Mania? PROBLEM!!
Moze ufundujemy nagrode za najbardziej zakrecony, zagmatwany post?Pierwotnie opublikowany przez WolfsbaneMam problem... no wiec to chodzi o przyjaciol... jest Kasia, Panikara, Lesia, Krusz i Karola... chodzimy do jednej klasy, siedzimy w jednym rzedzie... podczas lekcji wydaje sie, ze bardzo zgrana z nas paczka przyjaciol...Ale na przerwach tak nie jest... Kasia, Panikara Krusz i Karola poznaly na imprezie Marka, Arka i Daniela. Teraz ciagle przesiaduja z nimi. Ja zostalam sama z Lesia... kiedy sie z nia poklocilam, poszlam do reszty dziewczyn, uslyszalam "Kasia, pogodz sie z Lesia, bo Ty sie wtedy do niej przyczepiasz, a nie do nas". Rozumiem, moga miec innych przyjaciol niz ja. Panikara chodzi z Markiem. Kiedy siedzimy na lekcjach, ona o nim ciagle nawija, mi sie robi smutno... ale nie moge powiedziec jej zeby o nim nie mowila, bo wiem, ze dziewczyny jej sluchaja... a mi jest smutno, ze ja jestem sama.. i.. jak idziemy gdzies bez chlopakow, jest super, krecimy sobie beke ze wszystkiego.. ale mimo to ja zawsze czuje sie jak piate kolo u wozu. Wiem, ze to nie przez to ze poznaly Arka itd, ale... ja zawsze odchodze z placzem, zawsze czuje sie, jakby nasmiewaly sie za moimi plecami... niewiem, czy tak jest naprawde, czy ja sobie tak ubzduralam... nie wchodzi w gre szukanie nowych kumpli... POMOZCIE MI!! O ile zrozumieliscie, o co mi chodzi... :/
Przepraszam, ale..w czym my mamy pomoc? Ja nie znam Kasi, Panikary, Lesia, Krusz i Karola, Marka, Arka i Daniela...
Na pocieszenie: po skonczeniu podstawowki juz sie nie bedziesz tym przejmowac
Komentarz
-
-
Dot.: Mania? PROBLEM!!
Boże, jaka ślepa jestemPierwotnie opublikowany przez bunny-pieNo jakto nie rozumiesz? Jakto, tylko ja ten post widze???
Czego nie rozumiesz?
chyba naprawdę powinnam juz spac iśc, bo nie widze posta na pól strony
Ale spokojnie, bez paniki, nie jestem chora, to świat jest chory!
Na stałę w USA[nie udzielam się już na forum, więc proszę do mnie nie pisać, opcja pw została wyłączona.]Komentarz
-
-
Dot.: Mania? PROBLEM!!
przykro mi,że tak Cię traktują
moze to chwilowe-jakieś zaślepienie czy coś i przejdzie.Jeśli taki stan utrzyma sie dłużej,nie są warte by być Twoimi przyjaciółkami,naprawdę.S koro tak się do Ciebie odnoszą,nie ma sensu za nimi biegać i prosić się .
Dziewczyny-może Wolfsbane napisała swą wypowiedź bardzo chaotycznie,jest na pewno zdenerwowana i przygnębiona tym stanem.Nie dołujmy jej dodatkowo.
Komentarz
-
-
Dot.: Mania? PROBLEM!!
Spoko! Tez rozumiem!
Mysle, ze powinnas w pierwzej kolejnosci szczerze z nimi porozmawiac i powiedziec jak sie czasem czujesz.Make up, not war!Komentarz
-
Dot.: Mania? PROBLEM!!
witaj!!!
widze że jestes bardzo wrażliwa dziewczyną i wcale Ci sie nie dziwie ze tak reagujesz..kiedys mialam podobnie..tzn nadal sie przejmuje wieloma rzeczami ale juz wiem i przekonalam sie ze nie warto biegac i nadskakiwac ludziom którzy nie zauważaja tego jakim jestes człowiekiem , jesli nie doceniaja Twojej wartości to też nie warto sie nimi przejmowac!!!
wiem ze łatwo mi mówic bo stoje z boku i wiem ze nie zrezygnujesz i nie opuscisz swoich koleżanek ot tak..na to potrzeba czasu, ale musisz sobie uświadomic ze warto życ i uśmiechac sie do ludzi którzy Cie kochaja i chca zebyś z nimi byla!!!
Uszy do góry!!!
pozdrawiam cieplutko!!..."nie będę juz uśmiechać się gdy jest źle"...
http://www.oceniaj.net/forum/showthread.php?t=182 - książki na wymianęKomentarz
-
Dot.: Mania? PROBLEM!!
Ja też, ale jak pisałam, że nie rozumiem, to nie zauwazyłam, że już wiadomo o co chodzi,Pierwotnie opublikowany przez bunny-pieDziwne, jakos ja zromunialam
Ja, akurta ja 


Na stałę w USA[nie udzielam się już na forum, więc proszę do mnie nie pisać, opcja pw została wyłączona.]Komentarz
-
-
Dot.: Mania? PROBLEM!!
Porozmawiaj z nimi o tym co czujesz, jak ty widzisz tą całą sytuację
Wiesz, czasem jest tak, że boli nas coś, co zrobią inni, a oni nawet nie wiedzą, że zrobili coś źle. A może i nie zrobili nic źle. Czasem ktoś powie lub zrobi coś, co mnie boli, ale zwykle potem uświadamiam sobie,że problem leży we mnie, bo jestem np. zbyt wrazliwa na jakimś punkcie, albo po prostu ktoś powiedział prawdę o mnie, której nie chciałam usłyszec. Ale ja też tak robię - często nieświadomie ranię ludzi, potem dowiadując się, że czują się zasmuceni czymś co zrobiłam, a ja kompletnie nie widzę żadnego problemu.
Kiedyś miałam parę zakręconych sytuacji związanych z koleżankami / kolegami i nauczyłam się chyba, ze nie powinno się robić zamieszania z jakiegoś błahego powodu. Często konflikty wynikają z tego, ze ludzie nie mówią sobie wprost co czują, potem powstają z tego jakieś dziwne historie. Nawet jeśli ktoś nie mówi Ci co czuje, to postaraj się totalnie wczuć w jego sytuacje. Często tak robie i widzę, że ludize tak naprawdę bez względu na to co robią - chcą dobrze.
Czy to co napisałam było choć trochę na temat?
Pozdrawiam...
Komentarz
-
Dot.: Mania? PROBLEM!!
Ehhh... Marylin ja juz skonczylam dawno podstawowke... wiem, ze ich nie znacie... wwogole ciagle mi sie wydaje ze wszyscy mnie obgaduja za moimi plecami, ze nikt nigdzie mnie nie chce, ze wszedzie jestem piatym kolem u wozu... a gadalam juz z Krusz i z Panikara, to patrza na mnie jak na wariata... ale jutro idziemy do centrum razem- kupuje butki. Ciekawe, czy skonczy sie tak jak zwykle, czyli moim odejsciem... dzieki za rady...Komentarz
-
Dot.: Mania? PROBLEM!!
wolfs czyżbym wyczuwała nutkę użalania się nad sobą? słuchaj dziewczyno naprwdę nie masz obowiązku kumplowania sie z kimś kto cie żle traktuje nawet jeśli są to osoby popularne, poza tym skoro się dogdujecie dobrze w ławce to ogranicz tę znajomość do kontaktów ławkowych a na przerwach znajdż nowe znajomości albo zorganizuj sobie coś.Komentarz
-
-
Dot.: Mania? PROBLEM!!
szachownica- wszyscy mi mowia, ze ja sie nad soba uzalam, zwracam na siebie uwage... tak nie jest!! Myslalam, ze zanim pojde do psychologa z ta... fobia? To postaram sie zrozumiec, o co chodzi...Komentarz
-
Dot.: Mania? PROBLEM!!
Z profilu wyczytałam, ze masz 15 lat..w moich, zamieszkłych czasach majac 15 lat konczyło sie podstawowke, wiec nie miej prosze mi za złe.
Teraz piszesz jasno, wiec potraktuje Twoj problem powaznie.
Nie jestem psychologiem, ale moze zaczne od tego, ze chyba kada z nas pprzechodziła przez taki etap, ze nie wiedziała co ze soba robic, czy ludzie naprawde ja lubia, czy jest atrakcyjna itd. Jesli sobie uswiadomisz, ze to jest zupełnie naturalne, to moze byc Ci łatwiej. Po drugie..im jest sie starszym, tym jest sie duzo bardziej wybrednym w doborze przyjacioł. Teraz chcesz miec kogos kto Cie bedzie akceptował, kogos z kim mozesz wyjsc, pogadac, posmiac sie itd. A zobaczysz, ze z biegiem czasu coraz mniej bedzie Ci zalezało na tym co inni mysla, a bardziej co Ty sama myslisz na dany temat. I nie bedziesz na siłe przyjazniła sie z ludzmi, przy ktorych czujesz sie zle.
Zazwyczaj na liderow grupy wybierane sa oosby głosne, atrakcyjne dla reszty, ktore maja cos, co innnych do nich przyciaga. Nie mysl o sobie jak o 5 kole u wozu! Nie mysl o sobie jak o ofierze! Nie płacz, nie uzalaj sie. Takich osob nikt nie lubi i predzej czy pozniej faktycznie robia z takiej osoby kozła ofiarnego. A tego chyba nie chcesz.
Mozesz znalezc jakas inna grupe, z ktora bedziesz sie przyjaznic. Ja wiem, ze teraz wydaje Ci sie to wszytsko strasznie skomplikowane, sytuacja bez wyjscia ale pomysl sobie, ze kazdy tak ma, nawet te wygadane kolezanki i ze to kiedys minie
Psycholog nie rozwiaze Twojego problemu, nie masz zadnej fobii wg mnie, ale moze pomoc troche wzmocnic wiare w siebie, podniesc samoocene, a tutaj chyba tkwi zrodło tych wszytskich sytaucji.
Jeszcze jedno, cos co ja odkryłam dopiero na studiach i w sumie "pod wpływem studiów": tak naprawde nie ma zadnych obektywnych prawd, sytuacji, na ktore wszyscy patrza tak samo. Dlatego wystarczy, ze sama bedziesz stwarzac pozory osoby pewnej siebie, waznej, ktorej nalezy sie szacunek, zeby inni zaczeli w taki sposb odnosic sie do Ciebie
Ostatnio edytowane przez Marilyn; 2005-06-20, 12:36.Komentarz
-
Dot.: Mania? PROBLEM!!
Dzieki... eh.. namowilam Kasie, zeby jechala ze mna jutro do centrum, a ona, czy mozemy wziac reszte, bo bedzie beka. nie chcialam byc chamska i sie zgodzilam. Pewnie sie skonczy wielkim krytykowaniem tego, co mam zamiar kupic, pospieszaniem mnie, nie chceniem odwiedzenia sklepow, na ktorych mi zalezy itd... ale jutro sie przekonam. i napisze wszystko. postaram sie byc w grupie, a nie z grupa...Komentarz
-
-
Dot.: Mania? PROBLEM!!
Czytasz to co piszemy?Pierwotnie opublikowany przez WolfsbaneDzieki... eh.. namowilam Kasie, zeby jechala ze mna jutro do centrum, a ona, czy mozemy wziac reszte, bo bedzie beka. nie chcialam byc chamska i sie zgodzilam. Pewnie sie skonczy wielkim krytykowaniem tego, co mam zamiar kupic, pospieszaniem mnie, nie chceniem odwiedzenia sklepow, na ktorych mi zalezy itd... ale jutro sie przekonam. i napisze wszystko. postaram sie byc w grupie, a nie z grupa...
Przeczytaj, pomysl nad tym. I nie nastawiaj sie ze pewnie cos tam. Nie wiem, czy wiesz co to jest samospełniajace sie proroctwo?
Idziesz gdzies i mowisz sobie: na pewno wypadne głupio, na pewno mnie nie polubia, na pewno bedzie okropnie. Jestes na miejscu, swoim zachowaniem prowokujesz innych do takiej a nie innej reakcji, az wkoncu stwierdzasz: No tak, nie polubili mnie, było okropnie itdKomentarz
-
Dot.: Mania? PROBLEM!!
Jak dla mnie rozwiązanie sprawy wygląda tak. Otwórz się na nowych ludzi, napewno poznasz kogoś ciekawego. Widać stara paczka się troche pokruszyła i nie ma co się nad tym użalać, bo widać, Twoi znajomi już wybrali. Często się zdarza że koleżanki zapominają o sobie gdy poznają swoją drugą połowę. Moim zdaniem nie ma się czym martwić. Nowe znajomości, to dobre rozwiązanie. Zycie toczy się dalej i trzeba iść do przodu. Nie przejmuj się tym że Cię odrzucają. Taki ich wybór,ok. Nowi ludzie i nowe znajomości ubarwią Twoje życie na nowo i wniosą wiele świeżości. Pozdrawiam
Komentarz
-
Dot.: Mania? PROBLEM!!
Zmien przyjaciol.. najwyrazniej nie czujesz sie z nimi szczesliwa, ani oni z Toba...
Smutne lecz prawdziwe..
Odmowilabym jutrzejszego wyjscia do centrum, czasem warto patrzec na swoj kuper. Wiec w mysl zasady, ktora polecam ci rowniez: "umiesz liczyc - licz na siebie"Los uniósł brew: I bez żadnych sztuczek, Pani.
Któż zdoła oszukać Los? - zapytała
Nikt - wzruszył ramionami. A mimo to wszyscy próbują.
It is what it is
Komentarz
-
-
Dot.: Mania? PROBLEM!!
Widzisz jak na Ciebie reagują i godzisz sie na takie traktowanie?? Wiesz, ja to chyba nie winiłabym za Twoje rozsterki tych koleżanek, ale Ciebie. Prosze, nie obrażaj się ale prawda jest taka, że po cholere się z nimi zadajesz jeśli ciągle Cię zbywają i tak traktują?Pierwotnie opublikowany przez WolfsbaneDzieki... eh.. namowilam Kasie, zeby jechala ze mna jutro do centrum, a ona, czy mozemy wziac reszte, bo bedzie beka. nie chcialam byc chamska i sie zgodzilam. Pewnie sie skonczy wielkim krytykowaniem tego, co mam zamiar kupic, pospieszaniem mnie, nie chceniem odwiedzenia sklepow, na ktorych mi zalezy itd... ale jutro sie przekonam. i napisze wszystko. postaram sie byc w grupie, a nie z grupa...
Stać Cię na nowych znajomych, ale przede wszystkim musisz polubić własne towarzystwo. Możesz przeciez sama iść na zakupy i bawić się lepiej niż z tymi "przyjaciółkjami" u boku.Komentarz
-
Dot.: Mania? PROBLEM!!
ja i dwie kumpele tworzyłyśmy zgraną paczkę do czasu jak jedna z nich wyjątkowo polubiła inną koleżankę z klasy i...olała nas. niby się spotykamy ale ona woli jednak spotkania z tamtą. próbowałyśmy z nią gadać ale ona nie rozumie o co nam chodzi...i co poradzić? trudna sytuacja, podobnie jak twoja. koleżanki nie widzą że zaniedbują stare znajomeA prayer for the wild at heart, kept in cages...Komentarz
-
Dot.: Mania? PROBLEM!!
Tak... latwo mowic, znajdz sobie inne kolezanki... to trudniejsze niz myslicie- po pierwsze- jestem cholernie niesmiala, a po drugie... no ja tak zawsze i wszedzie mam. zawsze jest grupa i Kasia, nie ma Kasi w grupie... ale mi sie wydaje ze to uwarunkowane psychicznie. Nikt nie ma z Was takiego czegos? Nikt nie zna takiego przypadku? Ze boje sie ludzi? Ze wydaje mi sie, ze ludzie sie ze mnie nabijaja...Komentarz
-
-
Dot.: Mania? PROBLEM!!
Tez tak miałam, do czasu. Oczywiście do dzisiaj nie lubię ludzi i trudno nawiązuję kontakty, gdyż z założenia nikomu nie ufam, ale szczerze mówiąc mam to teraz w powazaniu. Wolę mieć jedna dobrą przyjaciółkę, niż na siłe starać sie przynalezeć do jakiejś grupy. Cos takiego mnie już nie kręci, jestem indywidualistka i tak już zostanie
Na stałę w USA[nie udzielam się już na forum, więc proszę do mnie nie pisać, opcja pw została wyłączona.]Komentarz
-
Dot.: Mania? PROBLEM!!
Pierwotnie opublikowany przez WolfsbaneTak... latwo mowic, znajdz sobie inne kolezanki... to trudniejsze niz myslicie- po pierwsze- jestem cholernie niesmiala, a po drugie... no ja tak zawsze i wszedzie mam. zawsze jest grupa i Kasia, nie ma Kasi w grupie... ale mi sie wydaje ze to uwarunkowane psychicznie. Nikt nie ma z Was takiego czegos? Nikt nie zna takiego przypadku? Ze boje sie ludzi? Ze wydaje mi sie, ze ludzie sie ze mnie nabijaja...
Widzisz, my próbujemy Ci pomóc, pokazać że nie ma sensu trwać w takiej "przyjaźni", której już nie ma.
Ty dajesz mi do zrozumienia że i tak wolisz być czarną owcą w grupie niż po prostu do niej nie należeć. W takiej sytuacji nie widzę sensu tłumaczenia Ci tego, bo Ty jesteś nastawiona na "nie". Po prostu nie chcesz dopuścić do swojej myśli zerwania z tymi osobami. Nie rozumiem, wolisz być poniżana? Wiesz co?Masz to na własne życzenie.
To co że jesteś nieśmiała, to co, że ciężko Ci nawiązywać znajomości??? Uważasz się za gorszą i codziennie prosisz się sama o to by inni Ci to udowadniali. A robią to doskonale Twoje "przyjaciółki"
naprawde przykro mi , ale to bez sensu. Sama wpędzasz się w problemy, zamiast powiedzieć "NIE" poniżaniu.Komentarz
-
Dot.: Mania? PROBLEM!!
Madie... eh.. chyba lepiej by bylo zeby tego tu nie zamieszczala, bo ja oczekiwalam porady, a nie samych krytyk!! A dziewczyny byly tylko przykladem! Mi chodzi o to, ze WSZEDZIE tak mamKomentarz
-
-
Dot.: Mania? PROBLEM!!
Dobrze że tu napisałaś! dlaczego nie? ale dlaczego nie próbujesz wczytać się w to co piszą dziewczyny? Podejdź bardziej kreatywnie do problemu, zastanów się nad tym co piszą dziewczyny, czy aby nie mają racji. Ja mówię że poprostu nie chcesz przyjąć tego do wiadomości. Chcesz? czy nie, powiedz. Bo możemy tu pobiadolić i współczuć sobie na wzajem jeśli chcesz, ale czy o to Tobie chodzi? Myślałam że raczej o rozwiązanie problemu. Proszę nie zniechęcaj się. Obiecuję być bardziej łagodna
Komentarz
Jakiekolwiek aktywności, w szczególności: pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie, lub inne wykorzystywanie treści, danych lub informacji dostępnych w ramach niniejszego serwisu oraz wszystkich jego podstron, w szczególności w celu ich eksploracji, zmierzającej do tworzenia, rozwoju, modyfikacji i szkolenia systemów uczenia maszynowego, algorytmów lub sztucznej inteligencji jest zabronione oraz wymaga uprzedniej, jednoznacznie wyrażonej zgody administratora serwisu – Burda Media Polska sp. z o.o. Obowiązek uzyskania wyraźnej i jednoznacznej zgody wymagany jest bez względu sposób pobierania, zwielokrotniania, przechowywania lub innego wykorzystywania treści, danych lub informacji dostępnych w ramach niniejszego serwisu oraz wszystkich jego podstron, jak również bez względu na charakter tych treści, danych i informacji.
Powyższe nie dotyczy wyłącznie przypadków wykorzystywania treści, danych i informacji w celu umożliwienia i ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz umożliwienia pozycjonowania stron internetowych zawierających serwisy internetowe w ramach indeksowania wyników wyszukiwania wyszukiwarek internetowych.
Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Komentarz