Telewizor LCD

Zwiń
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
nowe posty
  • kropla
    Przyczajenie
    • 2005-07
    • 29

    #1

    Telewizor LCD

    Dziewczyny, potrzebuję porady. Mąż strasznie się napalił na kupno telewizora LCD, ale ja nie bardzo to widzę. Owszem zewnętrznie fajne ale jak patrzę w sklepie np. Media Markt to w porównaniu do stojących obok tv. zwykłych, obraz jest jakiś rozmazany, nie ostry. Czy któraś z Was ma LCD i może się podzielić wrażeniami ?
  • primavera
    Zakorzenienie
    • 2005-10
    • 6552

    #2
    Dot.: Telewizor LCD

    J anie mam, mąż kiedyś się napalił- ale mu przeszło, gdy kolega (sprzedawca w MM) uswiadomił nas, że te telewizory mają określoną zywotnośc tego gazu co jest w środku i nawet jeśli kupi się nowy, to on od stania w sklepie jest juz jakby "zużyty" i nie będzie działał tak długo, jak zwykły tv.
    Dlatego mężowi juz przeszło- mamy zamiar kupić zwykły

    Komentarz

    • lullaby
      Przyczajenie
      • 2006-03
      • 14

      #3
      Dot.: Telewizor LCD

      Technologia LCD nie jest jescze tak zaawansowana np. w ich obrazie nie ma czerni... są szarości lub granaty i jak się porówna obraz ze zwykłego kineskopowego telewizora i Lcd to widać różnice. Wiele osób napala się na te tv pod wpływem pięknych ,czystych kolorów jakie sa wyświetlane przez te telewizory w sklepach, niestety tam są odtwarzane płyty dvd nagrane przez producentów tych telewizorów w najwyższej rozdzielczości, zwykły porgram telewizji już nie byłby tak czysto wyświetlany ...
      Jak jednak zdecydujecie się kupić to polecam Sharpy (firma ta pierwsza opracowała matryce Lcd i ich telewizory sa najmniej awaryjne) lub lg .
      Nie polecam wszystkich " no name' ów" w bardzo niskich cenach - pracowałam w sklepie rtv i kiedyś na pięć uruchomionych na wystawie telewizorów cztery w ogóle nie odtwarzały programów tv!!!
      Pozdrawiam

      Komentarz

      • bloondyna
        Zakorzenienie
        • 2005-06
        • 11518

        #4
        Dot.: Telewizor LCD

        ja mam LCD
        można powiesić go na ścianie
        jest drogi ale bardzo fajnie .. sliczy mamy obraz i dźwięk
        polecam SAMSUNG znajoma mojej mamy kupiła go bardzo dawno ... i do dziś jej pracuje tak jakby go kupiła niedawno
        Ja miałam zwykły przez jakies 15 lat hehe czy nawet 20 z tej firmy a teraz z tej samej kupilismy LCD
        bo inne ehh .. ;/ nie skommentuje no ok Sharpy to wg lullaby są ok .. a według mnie nie .. ale zrobisz jak uważasz
        Zapytaj w sklepie czy SAMSUNGI SĄ dobre .. :P to sie dowiesz co odpowiedzą ..
        http://www.bloo90fashion.blogspot.com

        Komentarz

        • kropla
          Przyczajenie
          • 2005-07
          • 29

          #5
          Dot.: Telewizor LCD

          Dziweczyny ale mi chodzi o to, czy obraz telewizyjny na LCD macie lepszy, czy gorszy od obrazu na zwykłym tv.Nie chodzi mi o obraz z DVD ale telewizję z kablówki lub anteny

          Komentarz

          • wiolaelk
            Raczkowanie
            • 2006-08
            • 295

            #6
            Dot.: Telewizor LCD

            ja mam taki telewizore LG. jest super.obraz ekstra duzo przyjemniej sie oglada niz w normalnym telewizorze. obraz jest zdecydowanie lepszy, kolory wyrazniejsze i zajmuje zdecydowania mniej miejsca.polecam. chociaz jak kupowalismy, to sprzedawca nam powiedzial,ze sa to telewizory glownie do ogladania z wiekszej odleglosci, gdyz moga byc widoczne takie male kropeczki, ale moj pokoj wcale nie jest duzy (17m2) i naprawde jest super.polecam goraca.
            http://dzidziusiowo.pl/php/img2-2501...94_MAJKA_4.jpg

            Komentarz

            • Aeterna
              Zakorzenienie
              • 2005-09
              • 10100

              #7
              Dot.: Telewizor LCD

              Tylko jak to jest z ''patrzeniem pod kątem''?

              Nie mam TV LCD, ale jeśli chodzi o ekrany w kompach - no to już tak.
              I wprawdzie - światła toto nie odbija, ale ustawienie monitora (głównie chodzi mi o filmy) miewa wpływ na widoczność obrazu.
              Laska maga ma na czubku gałkę..!
              sigpic
              Nikomu nie przeszkadzam, nikogo nie ruszam, reperuję prymus...

              Komentarz

              • rzyrafka
                Zakorzenienie
                • 2005-01
                • 12167

                #8
                Dot.: Telewizor LCD

                ja słyszałam, ż epodobno płaskie telewizory brudzą ścianę, z abardzo się nagrzewają i się robią czarne smugi. Ostatnio w gazecie (jakiiejś popularnonaukowej) wyczytałam, że w technologii LCD raczej nie będą prowadzOne nowe badania- nie ma to sensu ze wzgledu na cenę jaką trzeba będzie zapłacić za zwiększenie własnie jakości obrazu. Przewidują powrót lampowych tv
                *
                Łydka
                *

                Komentarz

                • elly2
                  Wtajemniczenie
                  • 2004-06
                  • 2027

                  #9
                  Dot.: Telewizor LCD

                  Pierwotnie opublikowany przez primavera
                  J anie mam, mąż kiedyś się napalił- ale mu przeszło, gdy kolega (sprzedawca w MM) uswiadomił nas, że te telewizory mają określoną zywotnośc tego gazu co jest w środku i nawet jeśli kupi się nowy, to on od stania w sklepie jest juz jakby "zużyty" i nie będzie działał tak długo, jak zwykły tv.
                  Dlatego mężowi juz przeszło- mamy zamiar kupić zwykły

                  A czy to czasem nie tyczy sie tv plazmowych? Bo slyszalam ze wlasnie w plazmie kolory po kilku latach bledna.


                  Mimo wszystko polecam Ci przeszukanie jakis fachowych stron interenetowych na ten temat
                  "Wyjdź ze swojej strefy komfortu. Możesz wzrastać tylko, jeśli jesteś gotów czuć się dziwnie i nie komfortowo próbując czegoś zupełnie dla Ciebie nowego."


                  Komentarz

                  • novakia
                    Zakorzenienie
                    • 2006-07
                    • 9648

                    #10
                    Dot.: Telewizor LCD

                    Pierwotnie opublikowany przez primavera
                    J anie mam, mąż kiedyś się napalił- ale mu przeszło, gdy kolega (sprzedawca w MM) uswiadomił nas, że te telewizory mają określoną zywotnośc tego gazu co jest w środku i nawet jeśli kupi się nowy, to on od stania w sklepie jest juz jakby "zużyty" i nie będzie działał tak długo, jak zwykły tv.
                    Dlatego mężowi juz przeszło- mamy zamiar kupić zwykły
                    to niezłego macie za przeproszeniem kolege bo gaz mają tv plazmowe a nie lcd
                    "Jeśli nie masz dzieci, to tak, jakby część twojego serca nigdy nie czuła. Jakby została na zawsze odłączona..."Gillian Flynn – Ostre przedmioty

                    Komentarz

                    • Gabi2
                      Zakorzenienie
                      • 2004-09
                      • 5785

                      #11
                      Dot.: Telewizor LCD

                      mój TŻ kupił sobie niedawno LG 26 calowy, obraz nie jest zły ale na zwykłym tv jest zdecydowanie lepszy, dvd wygląda super
                      mnie w takim tv podoba się że zajmuje mało miejsca, wieszasz sobie na ścianie i już, a zużywa sie plazma, ten raczej powinien być bardziej wytrzymały niż kineskopowe
                      Iza - łowca zabawek

                      Blog z recenzjami książek dla dzieci, zabawek, przepisy oraz pomysły na pokój Malucha

                      Komentarz

                      • primavera
                        Zakorzenienie
                        • 2005-10
                        • 6552

                        #12
                        Dot.: Telewizor LCD

                        Pierwotnie opublikowany przez novakia
                        to niezłego macie za przeproszeniem kolege bo gaz mają tv plazmowe a nie lcd
                        Heh, całkiem możliwe, że ja pomieszałam
                        Dla mnie tv to jeden z najrzadziej używanych sprzętów w domu- jest- do dobrze; nie ma-też dobrze i tyle.
                        Rozróżniam je tylko na tyle, że są płaskie i zwykłe

                        Komentarz

                        • ^olka^
                          Rozeznanie
                          • 2006-01
                          • 525

                          #13
                          Dot.: Telewizor LCD

                          LCD osiągnęło już szczyt swoich możliwości, ta technologia nie będzie się już rozwijać. Generalnie jeśli chodzi o obraz (zarówno LCD jak i plazma) z kablówki będzie paskudny, ponieważ kablówki zazwyczaj nadają sygnał analogowy, a potrzebny jest sygnał cyfrowy aby jakoś obrazu była zadowalająca, co innego jeśli chodzi o obraz z dvd, wtedy jeden i drugi jest porównywalny. Natomiast jeśli chodzi o plazmę, to jak ktoś już wspomniał wydziela sporo ciepła, no i ma określony czas żywotności.

                          Komentarz

                          • arek***
                            Zadomowienie
                            • 2006-01
                            • 1064

                            #14
                            Dot.: Telewizor LCD

                            Tez miałem dylemat ale w koncu kupilem zwykły TV-za to ful wypas z bajecznym obrazem za 1/3 ceny lcd Jestem bardzo zadowolony
                            http://www.foto1.biz <-moje fotki z podróży

                            Komentarz

                            • primavera
                              Zakorzenienie
                              • 2005-10
                              • 6552

                              #15
                              Dot.: Telewizor LCD

                              Pierwotnie opublikowany przez arek***
                              Tez miałem dylemat ale w koncu kupilem zwykły TV-za to ful wypas z bajecznym obrazem za 1/3 ceny lcd Jestem bardzo zadowolony
                              heh, ja też dziś zakupiłam telewizor ( w końcu udało się TŻ mnie namówić) Daewoo 29 cali płaski 100 Hz za 599 zł (ach, te promocje)

                              Komentarz

                              • wiolaelk
                                Raczkowanie
                                • 2006-08
                                • 295

                                #16
                                Dot.: Telewizor LCD

                                a ja jednak nadal polecam LCD. nie zauwazylam zadnej roznicy co do ogladana tv a dvd.i tu i tu obraz jest super.wprawdzie mam go dopiero od okolo roku, ale jak do tej pory sprawuje sie super. a co do technologi (tylko dokladnienie nie wiem czy to dotyczylo LCD czy plazmy) ale wlsnie niedawno slyszalam w telewizji ze wlasnie te lelewizory maja wyprzec te normalne odbiorniki i juz nowo budowane mieszkania maja być jakos specjalnie dopasowywane do tego typu tv, tzn. chodzilo o jakies gniazdka czy cos takiego.nie znam sie na tym za dobrze.
                                http://dzidziusiowo.pl/php/img2-2501...94_MAJKA_4.jpg

                                Komentarz

                                • wiolaelk
                                  Raczkowanie
                                  • 2006-08
                                  • 295

                                  #17
                                  Dot.: Telewizor LCD

                                  acha, a co do tego swiatla to faktycznie. w zalezności jak ono pada to ekran jest ciemniejszy badz jasniejszy.ale nie ma z tym wiekszego problemu poniewaz ekran jest ruchomy i mozna go sobie odpowiednio ustawic.
                                  http://dzidziusiowo.pl/php/img2-2501...94_MAJKA_4.jpg

                                  Komentarz

                                  • blant
                                    BAN stay
                                    • 2006-12
                                    • 9

                                    #18
                                    Dot.: Telewizor LCD

                                    Ja w domu mam lcdka i moge go polecic, nie mam zastrzezen. Natomiast ja bardzo czesto przebywam poza domem, sporo jestem w trasie razem z bratem i czesto uzywam rowniez mobilnej telewizji w orangu. Sprawdza sie bardzo dobrze, nawet na roznych, ze tak powiem zadupiach. Ktos tez uzywa? Jakie kanaly najbardziej lubicie??

                                    Komentarz

                                    • ainoh7
                                      Rozeznanie
                                      • 2006-04
                                      • 707

                                      #19
                                      Dot.: Telewizor LCD

                                      chce kupic LCD sharpa nr lc 32 wd 1 czy któras z was taki moze model posiada i mogłaby cos o nim mi napisac?? hmm??
                                      moje ubranka na wymiane
                                      https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=187039
                                      wejdz i zobacz
                                      i ksiązki
                                      https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=186983

                                      Komentarz

                                      • KoorNelia
                                        Raczkowanie
                                        • 2007-11
                                        • 241

                                        #20
                                        Dot.: Telewizor LCD

                                        Ja mam w pokoiku u siebie LCD i jestem zadowolona. Zadnych rozmazanych obrazów nie mam, może w sklepie gdzie widziałas taki telewizor był on źle nastawiony, wystarczy go dobrze podstroić. W moim obrazy są wyraziste, kolory takie jak powinny byc
                                        *Więc Spójrz W Moje Oczy One Odbiciem Duszy, Umiesz z Nich Czytac ?? Słuchać Nie Musisz !*



                                        Od 5 Maja 2005r RAZEM z Adasiem..


                                        *Nie Musisz Być Jak Bóstwo, Nie Ważna Jest Okładka
                                        Ale Autorefleksja Tak Samo Jak Ta Gadka*

                                        Komentarz

                                        • Neeska
                                          Raczkowanie
                                          • 2007-02
                                          • 58

                                          #21
                                          Dot.: Telewizor LCD

                                          Pierwotnie opublikowany przez novakia
                                          to niezłego macie za przeproszeniem kolege bo gaz mają tv plazmowe a nie lcd
                                          właśnie!!! technika LCD to nic innego jak ciekłe kryształy a plazma to inaczej zjonizowany gaz powstający w bardzo wysokiej temperaturze pod wpływem przyłożonego wysokiego napięcia
                                          tak nawiasem przed zakupem TV polecam artykuł: http://serwisy.gazeta.pl/logo/1,66910,3069758.html po przeczytaniu wszelkie watpliwosci powinny zniknąc

                                          Komentarz

                                          • nice6irl
                                            Zakorzenienie
                                            • 2006-02
                                            • 3159

                                            #22
                                            Dot.: Telewizor LCD

                                            Pierwotnie opublikowany przez KoorNelia
                                            Ja mam w pokoiku u siebie LCD i jestem zadowolona. Zadnych rozmazanych obrazów nie mam, może w sklepie gdzie widziałas taki telewizor był on źle nastawiony, wystarczy go dobrze podstroić. W moim obrazy są wyraziste, kolory takie jak powinny byc
                                            I ja się pod tym podpisuje. Mój lcd sprawdza się idealnie. Do tego też mam sharpa. Ogólnie mam go od kilku miesięcy i nie było żadnych awarii. Do zakupionego tv zalecam kupić od razu czyszczącą piankę i specjalną ścierkę, żeby przypadkiem nie uszkodzić ekranu.
                                            znikam, ale...
                                            wiecie, gdzie mnie szukać

                                            Komentarz

                                            • ...:::oblabobla:::...
                                              Zakorzenienie
                                              • 2006-03
                                              • 3134

                                              #23
                                              Dot.: Telewizor LCD

                                              A co lepsze? LCD, czy może PLAZMA?

                                              Komentarz

                                              • izuu
                                                Wtajemniczenie
                                                • 2006-03
                                                • 1720

                                                #24
                                                Dot.: Telewizor LCD

                                                To ja już zgłupiałam Który tv sie zużywa?

                                                Mój tż zakupił niedawno telewizor LCD Samsunga. Obraz jest świetny, ale oczywiście oglądany z pewnej odległosci.

                                                Komentarz

                                                • nice6irl
                                                  Zakorzenienie
                                                  • 2006-02
                                                  • 3159

                                                  #25
                                                  Dot.: Telewizor LCD

                                                  Pierwotnie opublikowany przez izuu
                                                  To ja już zgłupiałam Który tv sie zużywa?

                                                  Mój tż zakupił niedawno telewizor LCD Samsunga. Obraz jest świetny, ale oczywiście oglądany z pewnej odległosci.
                                                  Z tego, co napisano tutaj wywnioskowałam, że zużywa się plazma.
                                                  znikam, ale...
                                                  wiecie, gdzie mnie szukać

                                                  Komentarz

                                                  Przetwarzanie...