sklepy

Zwiń
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
nowe posty
  • Colorfull
    Raczkowanie
    • 2007-06
    • 48

    #1

    sklepy

    eee... to wszystko jest takie skomplikowane jestem zwykłą nastolatką. niestety wszyscy prawie juz ubierają się w sklepach typu h&m, house, new york itp. niestety ja tylko 3 rzeczy z nich mam a o innych moge tylko pomarzyć ... nie chodzi o to... ale mam dość ubierania się w tanich sklepach, na tandecie ... moja mama jest innego przekonania...mówi, że bluzeczki do 20 złotych :/ a mi jest przykro mam już tego dość, a sama na zakupy jeździć nie będe ... chciałabym, żeby moja mama to zrozumiała, jest naprawde super! i powiem, że naprawde nigdy bym jej nie zamieniła ponieważ zawsze jest wyluzowana i umie pocieszyć ... co do ubierania prosze! pomóżcie mi ... w sobote mam jechać do galerii kaziemierz próbowałam mamie powiedzieć, że tam nie ma bluzeczek do 20 złotych ! ... że tak trzeba czegoś poszukać, że za min.30 złotych nic ciekawego ani ładnego tam nie kupisz...moim zdaniem są to normalne ceny ... zdaniem mojej mamy niestety nie ... ma ktoś taki sam problem jak ja?

    "Życie bez miłości przypomina warstwę marmuru w kamieniołomie, dopóki nie pojawi się rzeźbiarz, który weźmie go w posiadanie i tchnie w niego życie."
    Bohumil Havlasa
  • Audacieux
    Wtajemniczenie
    • 2006-01
    • 2265

    #2
    Dot.: sklepy

    Ja pracuję na swoje ubrania z Zary czy H&M, ale Ty, skoro jesteś zależna od rodziców masz kilka wyjść:
    - na ubrania dorobić sobie jakąś pracą dodatkową, a teraz - skoro sa wakacje masz duże możliwości
    - mozesz pochodzić po lumpeksach - tam trafiają się łądne ubranka za grosze
    - możesz siedziec i narzekać

    Komentarz

    • kleo14
      Zakorzenienie
      • 2005-04
      • 7037

      #3
      Dot.: sklepy

      Teraz są przeceny, możesz znaleźć w takich sklepach ładne i tanie rzeczy Jedź tam z mamą i niech sama zobaczy
      Jeden dzień - a na tęsknotę - wiek.
      jeden gest - a już orkanów pochód,
      jeden krok - a otoś tylko jest
      w każdy czas - duch czekający w prochu.

      Komentarz

      • Colorfull
        Raczkowanie
        • 2007-06
        • 48

        #4
        Dot.: sklepy

        Pierwotnie opublikowany przez kleo14
        Teraz są przeceny, możesz znaleźć w takich sklepach ładne i tanie rzeczy Jedź tam z mamą i niech sama zobaczy
        może i masz racje, ale moja mama i tak powie, że za drogie i tak i nijak będe musiała wciąż ubierać się na tandetach

        Audacieux :
        jasne jasne taak zarobić, tylko niby jak? dałam kilkanaście ogłoszeń do neta, odpowiedziałam na pare 3 dni siedziałam i ... nic!

        "Życie bez miłości przypomina warstwę marmuru w kamieniołomie, dopóki nie pojawi się rzeźbiarz, który weźmie go w posiadanie i tchnie w niego życie."
        Bohumil Havlasa

        Komentarz

        • kleo14
          Zakorzenienie
          • 2005-04
          • 7037

          #5
          Dot.: sklepy

          Pierwotnie opublikowany przez Colorfull
          może i masz racje, ale moja mama i tak powie, że za drogie i tak i nijak będe musiała wciąż ubierać się na tandetach

          Audacieux :
          jasne jasne taak zarobić, tylko niby jak? dałam kilkanaście ogłoszeń do neta, odpowiedziałam na pare 3 dni siedziałam i ... nic!
          Hmm no to może zapytaj, czy woli Ci kupić rzadziej jakąś rzecz ale dobrej jakości czy częściej ale taką, która szybko się zniszczy?
          Jakby Twoja mama zobaczyła na metce bluzki np. z Terranovy cenę 9.90 zł też by powiedziała że drogo? W tym sklepie właśnie takie teraz są ceny, mówię Ci, idź z nią tam a sama się przekona że wcale tak drogo nie jest
          Jeden dzień - a na tęsknotę - wiek.
          jeden gest - a już orkanów pochód,
          jeden krok - a otoś tylko jest
          w każdy czas - duch czekający w prochu.

          Komentarz

          • Moobi
            Wtajemniczenie
            • 2006-09
            • 2493

            #6
            Dot.: sklepy

            colorfull-ile masz lat?

            a nie mozesz poprostu powiedziec mamie zeby dała Ci pieniązki na bluzkę(tyle ile uważa)i jedz sama z kolezanką do sklepu,teraz jest naprawde duzo przecen,napewno coś znajdziesz,taniego i fajnego,nie tandete

            Komentarz

            • cola
              Raczkowanie
              • 2006-01
              • 399

              #7
              Dot.: sklepy

              Ja mam podobny problem. Tyle, że moja mama prawie w ogóle nie daje mi pieniędzy na nic. Jak idę z koleżanka na zakupy, to biorę swoje pieniądze, albo nie biorę w ogóle bo nie mam. No ale przejdźmy do ubrań, bo od tego jest to forum Tak więc ja rozwiązuje ten problem w ciuchlandach! Zabieram ją tam, a gdy już coś wybiorę (dziś nazbierałam tyle, że hoho), to zazwyczaj ją uproszę i nic nie muszę odkładać. Nie wiem, jakie jest Twoje zdanie o lumpeksach, ale jak dla mnie to jest to znakomite rozwiązanie.

              Komentarz

              • czarownicagosia
                Zakorzenienie
                • 2004-02
                • 7183

                #8
                Dot.: sklepy

                Jest teraz duzo promocji i znizek, przejrzyj watek zakupowy i z przecenami - pokaz mamie i wybierzcie sie do sklepow, gdzie mozna kupic cos fanego calkiem niedrogo
                Na Twoim miejscu duza uwaga przywiazalabym do dodatkow - zwykla bluzeczke i jeansy moga zmienic w ciekawy zestaw
                Glowa do gory, pozdrawiam
                moje zdjecia

                Komentarz

                • Kasiek1987
                  Zakorzenienie
                  • 2005-07
                  • 4841

                  #9
                  Dot.: sklepy

                  Pierwotnie opublikowany przez Colorfull
                  taak zarobić, tylko niby jak? dałam kilkanaście ogłoszeń do neta, odpowiedziałam na pare 3 dni siedziałam i ... nic!
                  Sprobuj popytać w bankach,firmach pożyczkowych, szkołach językowych itp o rozdawanie ulotek, chętnie przyjmują tam młodzież. Zarobisz na swoje wymarzone ubrania.
                  Wymiana kosmetyczna:

                  https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post55596361

                  Komentarz

                  • Sathi
                    Zakorzenienie
                    • 2005-05
                    • 4876

                    #10
                    Dot.: sklepy

                    Spróbuj pobuszować po lumpeksach.
                    Czasem mozna niezłe perełki wyszukać.
                    No i rozglądaj się za pracą
                    Będziesz wytrwała to na pewno znajdziesz
                    Powodzenia.
                    Połam język
                    Spadł bąk na strąk, a strąk na pąk. Pękł pąk, pękł strąk, a bąk się zląkł.


                    MIŁEGO DNIA

                    Komentarz

                    • Colorfull
                      Raczkowanie
                      • 2007-06
                      • 48

                      #11
                      Dot.: sklepy

                      Kleo 14

                      Są takie obniżki? przejade się z mamą, może akurat znajdziemy coś dla mnie Co do jakości powiem jej tak, może akurat się uda.

                      Moobi

                      Lat mam 14 ... wiem, że jestem jeszcze małolatą, ale lepsze to niż nic xD
                      Co do pieniążków wątpie, żeby mi dała (40 złotych ci wystarczy?) hmm takie pytania mnie dołują...

                      Cola

                      A czy w ciucholandach można znaleźć coś modnego? może i tak, ale jakoś ja nigdy tam nie byłam i jakoś wydaje mi się, że to jedna wielka hala przepełniona ubraniami ... szukaj sobie ... może mam złe podjeśćie nie wiem...

                      "Życie bez miłości przypomina warstwę marmuru w kamieniołomie, dopóki nie pojawi się rzeźbiarz, który weźmie go w posiadanie i tchnie w niego życie."
                      Bohumil Havlasa

                      Komentarz

                      • cola
                        Raczkowanie
                        • 2006-01
                        • 399

                        #12
                        Dot.: sklepy

                        Pierwotnie opublikowany przez Colorfull
                        Cola

                        A czy w ciucholandach można znaleźć coś modnego? może i tak, ale jakoś ja nigdy tam nie byłam i jakoś wydaje mi się, że to jedna wielka hala przepełniona ubraniami ... szukaj sobie ... może mam złe podjeśćie nie wiem...
                        Ależ oczywiście, że można znaleźć coś modnego! A szukać oczywiście, trzeba, trzeba... Najlepiej chodzić w dzień nowej dostawy, wtedy można naprawdę nieźle się "obłowić"

                        Komentarz

                        • Lara-21
                          Wtajemniczenie
                          • 2007-01
                          • 720

                          #13
                          Dot.: sklepy

                          Pierwotnie opublikowany przez Colorfull
                          A czy w ciucholandach można znaleźć coś modnego? może i tak, ale jakoś ja nigdy tam nie byłam i jakoś wydaje mi się, że to jedna wielka hala przepełniona ubraniami ... szukaj sobie ... może mam złe podjeśćie nie wiem...
                          W ciuchlandach można znaleźć naprawdę ekstra rzeczy! Od jakiegoś czasu właśnie tam kupuję bluzki,torebki itp. wolę kupić coś w ciuchlandzie za 7 zł niż wydać 20-30 i mieć byle co,wyglądać jak polowa dziewczyn w moim mieście.W ciuchlandzie można kupic super ciuchy i wygladac oryginalnie.
                          Polecam ciuchlandy i przejrzenie wątku lumpeksowego
                          Pozdrawiam

                          Komentarz

                          • Moobi
                            Wtajemniczenie
                            • 2006-09
                            • 2493

                            #14
                            Dot.: sklepy

                            tutaj jest wątek o lumpeksach i fotki ciuchów jakie nasze wizazanki znajdują[] :
                            http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=50679

                            Komentarz

                            • kleo14
                              Zakorzenienie
                              • 2005-04
                              • 7037

                              #15
                              Dot.: sklepy

                              Pierwotnie opublikowany przez Colorfull
                              Kleo 14

                              Są takie obniżki? przejade się z mamą, może akurat znajdziemy coś dla mnie Co do jakości powiem jej tak, może akurat się uda.
                              Tak Do 20 zł na pewno znajdziesz świetne bluzki.
                              I o tej jakości wspomnij, moi rodzice już dawno stwierdzili, że to lepsze wyjście
                              Powodzenia!
                              Jeden dzień - a na tęsknotę - wiek.
                              jeden gest - a już orkanów pochód,
                              jeden krok - a otoś tylko jest
                              w każdy czas - duch czekający w prochu.

                              Komentarz

                              • Colorfull
                                Raczkowanie
                                • 2007-06
                                • 48

                                #16
                                Dot.: sklepy

                                Pierwotnie opublikowany przez kleo14
                                Tak Do 20 zł na pewno znajdziesz świetne bluzki.
                                I o tej jakości wspomnij, moi rodzice już dawno stwierdzili, że to lepsze wyjście
                                Powodzenia!
                                Dzięki, naprawde bardzo mi pomogłaś i życz mi udanych zakupów aaa właśnie może mi doradzisz?
                                http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=195970

                                ... moja w tym wina, że ciucholandów po prostu nie znosze może i to dlatego, że niedaleko mnie jest jeden taki naprawde ooooobelśny ... i tak dziwnie z niego pachnie, nikt z niego nie kupuje, a ja i tak mam uraz do ciucholandów ...

                                dzięki

                                "Życie bez miłości przypomina warstwę marmuru w kamieniołomie, dopóki nie pojawi się rzeźbiarz, który weźmie go w posiadanie i tchnie w niego życie."
                                Bohumil Havlasa

                                Komentarz

                                • Colorfull
                                  Raczkowanie
                                  • 2007-06
                                  • 48

                                  #17
                                  Dot.: sklepy

                                  Jej aż tródno uwierzyć :P moja mamuśka najpierw coś proponowała, że może jednak pojedziemy na tandete:P a ja jej mowie, że są obniżki i,że od czasu do czasu już wole pojechać do galerii albo na rynek i pochodzić po sklepach zawsze coś się znajdzie a niee kilka razy na miesiąc na tandete:P ... hehe działa pojedziemy , zobaczymy ...

                                  "Życie bez miłości przypomina warstwę marmuru w kamieniołomie, dopóki nie pojawi się rzeźbiarz, który weźmie go w posiadanie i tchnie w niego życie."
                                  Bohumil Havlasa

                                  Komentarz

                                  • kleo14
                                    Zakorzenienie
                                    • 2005-04
                                    • 7037

                                    #18
                                    Dot.: sklepy

                                    Pierwotnie opublikowany przez Colorfull
                                    Jej aż tródno uwierzyć :P moja mamuśka najpierw coś proponowała, że może jednak pojedziemy na tandete:P a ja jej mowie, że są obniżki i,że od czasu do czasu już wole pojechać do galerii albo na rynek i pochodzić po sklepach zawsze coś się znajdzie a niee kilka razy na miesiąc na tandete:P ... hehe działa pojedziemy , zobaczymy ...
                                    No widzisz
                                    Udanych zakupów
                                    Jeden dzień - a na tęsknotę - wiek.
                                    jeden gest - a już orkanów pochód,
                                    jeden krok - a otoś tylko jest
                                    w każdy czas - duch czekający w prochu.

                                    Komentarz

                                    • aaricia8
                                      Zakorzenienie
                                      • 2005-10
                                      • 3574

                                      #19
                                      Dot.: sklepy

                                      Pierwotnie opublikowany przez Colorfull
                                      naprawde nigdy bym jej nie zamieniła ponieważ zawsze jest wyluzowana i umie pocieszyć ...
                                      A to się da zamienić mamę?

                                      A tak serio. Może po prostu nie ma pieniędzy. Niestety ale czynsz i jedzenie są ważniejsze niż nowy ciuch.
                                      Ile masz lat? Może możesz sobie dorobić nieco?

                                      Komentarz

                                      • ksh
                                        Zakorzenienie
                                        • 2006-08
                                        • 8849

                                        #20
                                        Dot.: sklepy

                                        A dostajesz kieszonkowe?
                                        Wystarczy zaoszczędzić trochę pieniędzy i starczy na niejeden ciuch

                                        Jeśli dostajesz kieszonkowe, może poproś o podwyższenie tej kwoty, zadeklaruj się, że sama będziesz nimi rozporządzać i nie będizesz już prosić o dodatkowe pomoce finansowe
                                        Je ne veux pas travailler
                                        Je ne veux pas déjeuner
                                        J
                                        e veux seulement oublier
                                        Et puis je fume







                                        Komentarz

                                        • ghana
                                          Zakorzenienie
                                          • 2006-10
                                          • 14588

                                          #21
                                          Dot.: sklepy

                                          ja chomikuje pieniadze z kieszonkowego ktore mam na nieco drozsze wybryki moze Ty tez tak zrob.
                                          Poza tym na wyprzedazach mozesz dostac bluzki nawet za 10 zlotych Lumpki tez sa okay, ale trzeba umiec szukac-ja lazilam z kolezanka i niestety nic nie wyszukalysmy (albo nic w czestochowskich ciucholandach nie ma).
                                          Nie martw sie, glowa do gory

                                          Komentarz

                                          • Colorfull
                                            Raczkowanie
                                            • 2007-06
                                            • 48

                                            #22
                                            Dot.: sklepy

                                            co do kieszonkowego nieraz już uzbierałam na ciuchy i zakypy mi się naprawdę udały teraz też oczywiście mam zaoszczędzone co do czynszu i jedzenie ... tego nigdy nie brakuje i mama na brak pieniędzy nie narzeka, moze taka po prostu jest bo jest juz przyzwyczajona? :P ee tam kto ją wie:P a co do tego czynszu nie mieszkam w bloku więc czynszu nie mamy ... a co do mojego wieku mam lat 14

                                            "Życie bez miłości przypomina warstwę marmuru w kamieniołomie, dopóki nie pojawi się rzeźbiarz, który weźmie go w posiadanie i tchnie w niego życie."
                                            Bohumil Havlasa

                                            Komentarz

                                            • aaricia8
                                              Zakorzenienie
                                              • 2005-10
                                              • 3574

                                              #23
                                              Dot.: sklepy

                                              Czynszu nie macie, ale za telefon, gaz, kablówkę, internet, prąd i wodę płaci się wszędzie ;-)
                                              Może po prostu jesteś niestała w swoich zakupach i kupujesz coś, co za parę dni Ci się nie podoba, więc mama się zniechęca?
                                              Albo zapytaj dlaczego właściwie limit 20 pln jest odpowiedni na bluzki?

                                              Komentarz

                                              • Colorfull
                                                Raczkowanie
                                                • 2007-06
                                                • 48

                                                #24
                                                Dot.: sklepy

                                                Pierwotnie opublikowany przez aaricia8
                                                Czynszu nie macie, ale za telefon, gaz, kablówkę, internet, prąd i wodę płaci się wszędzie ;-)
                                                Może po prostu jesteś niestała w swoich zakupach i kupujesz coś, co za parę dni Ci się nie podoba, więc mama się zniechęca?
                                                Albo zapytaj dlaczego właściwie limit 20 pln jest odpowiedni na bluzki?
                                                czy ja wiem raczej jak coś kupie to mi się to podoba i w tym chodze ...
                                                moja mama napewno da wiecej za bluzke (mam taką nadzieję oczywiście) jeśli ją "ładnie poprosze xD" na brak pieniędzy nigdy nie narzekaliśmy więc nie ma czegoś takiego jak "na razie nie mamy pieniążków, przy następnej wypłacie" do do rzeczy niezbędnych do życia ich także zawsze mieliśmy pod dostatkiem więc ... a zresztą:P może to tylko ja myśle, że mama kupuje bluzki za 20 zł...jakby popatrzyć ostatnio kupiła mi bluzę za 50 więc...może tylko głupia ja?

                                                "Życie bez miłości przypomina warstwę marmuru w kamieniołomie, dopóki nie pojawi się rzeźbiarz, który weźmie go w posiadanie i tchnie w niego życie."
                                                Bohumil Havlasa

                                                Komentarz

                                                • lee_monka
                                                  Wtajemniczenie
                                                  • 2006-05
                                                  • 1907

                                                  #25
                                                  Dot.: sklepy

                                                  a może powinnaś porozmawiać z maą, może ona nawet nie wie, że Ciebie coś takiego tak gryzie. MOże wtedy dowiesz się, czemu tak jest, czasami taka sczera rozmowa może wiele lałatwić, i wcale nie uważam że od razu mama musi dać ci dużo kasy na ubrania, ale może zmieni sie jej albo Twoje spojrzenie na ta sprawe
                                                  POza tym jeśli coś ci sie nie podoba (tzw. tandeta) to tego nie kupuj, jeśli sie na coś ecydujesz to Twojej mamie może sie wydawac ze pasują Ci takie rzeczy i styl ubran
                                                  Pozdrawiam
                                                  na avatarze: ja

                                                  biorę udział w konkursie welli kto ma ochotę zagłosować, będzie mi miło

                                                  Komentarz

                                                  • Colorfull
                                                    Raczkowanie
                                                    • 2007-06
                                                    • 48

                                                    #26
                                                    Dot.: sklepy

                                                    Pierwotnie opublikowany przez lee_monka
                                                    a może powinnaś porozmawiać z maą, może ona nawet nie wie, że Ciebie coś takiego tak gryzie. MOże wtedy dowiesz się, czemu tak jest, czasami taka sczera rozmowa może wiele lałatwić, i wcale nie uważam że od razu mama musi dać ci dużo kasy na ubrania, ale może zmieni sie jej albo Twoje spojrzenie na ta sprawe
                                                    POza tym jeśli coś ci sie nie podoba (tzw. tandeta) to tego nie kupuj, jeśli sie na coś ecydujesz to Twojej mamie może sie wydawac ze pasują Ci takie rzeczy i styl ubran
                                                    Pozdrawiam
                                                    Już z nią rozmawiałam dzisiaj heh co jak co, ale tak naprawde na tendecie nie jest wcale nie jest tak źle ... wręcz można tam kupić coś super chociaż moja mama bardzo dobrze wie, że wolałabym inne sklepy

                                                    "Życie bez miłości przypomina warstwę marmuru w kamieniołomie, dopóki nie pojawi się rzeźbiarz, który weźmie go w posiadanie i tchnie w niego życie."
                                                    Bohumil Havlasa

                                                    Komentarz

                                                    • Colorfull
                                                      Raczkowanie
                                                      • 2007-06
                                                      • 48

                                                      #27
                                                      Dot.: sklepy

                                                      Łii :P moge się pochwalić mam super (jakby zieloną ale taką jaśniutką) bluzę z House i dwie bluzeczki z Terranovy i trzy z New Yorker !! też super czyli jednym zdaniem zakupy naprawde udane:P

                                                      "Życie bez miłości przypomina warstwę marmuru w kamieniołomie, dopóki nie pojawi się rzeźbiarz, który weźmie go w posiadanie i tchnie w niego życie."
                                                      Bohumil Havlasa

                                                      Komentarz

                                                      • Sathi
                                                        Zakorzenienie
                                                        • 2005-05
                                                        • 4876

                                                        #28
                                                        Dot.: sklepy

                                                        No się cieszę że zakupy się tak udały
                                                        Czasem warto dyskutować z rodzicami i wytłumaczyć im o co nam chodzi
                                                        Wybierz się z mamą kiedyś na jakieś przeceny niech i ona sobie coś kupi
                                                        Połam język
                                                        Spadł bąk na strąk, a strąk na pąk. Pękł pąk, pękł strąk, a bąk się zląkł.


                                                        MIŁEGO DNIA

                                                        Komentarz

                                                        • kleo14
                                                          Zakorzenienie
                                                          • 2005-04
                                                          • 7037

                                                          #29
                                                          Dot.: sklepy

                                                          Pierwotnie opublikowany przez Sathi
                                                          No się cieszę że zakupy się tak udały
                                                          Czasem warto dyskutować z rodzicami i wytłumaczyć im o co nam chodzi
                                                          Wybierz się z mamą kiedyś na jakieś przeceny niech i ona sobie coś kupi
                                                          Zgadzam się.
                                                          Jeden dzień - a na tęsknotę - wiek.
                                                          jeden gest - a już orkanów pochód,
                                                          jeden krok - a otoś tylko jest
                                                          w każdy czas - duch czekający w prochu.

                                                          Komentarz

                                                          • deska123
                                                            Wtajemniczenie
                                                            • 2005-07
                                                            • 2096

                                                            #30
                                                            Dot.: sklepy

                                                            Pierwotnie opublikowany przez Colorfull
                                                            Łii :P moge się pochwalić mam super (jakby zieloną ale taką jaśniutką) bluzę z House i dwie bluzeczki z Terranovy i trzy z New Yorker !! też super czyli jednym zdaniem zakupy naprawde udane:P
                                                            Gratuluję A może jakieś zdjęcia do lipcowego wątku z naszymi zakupami ?
                                                            dieta!
                                                            56...54...53...52...51...50

                                                            21.08.09 - zdane prawko.

                                                            Komentarz

                                                            Przetwarzanie...