EKO moda

Zwiń
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
nowe posty
  • Roksia
    Raczkowanie
    • 2006-11
    • 112

    #1

    EKO moda

    Hej Wizażanki ;]

    Wątek ten dotyczyć będzie eko mody. Znacie może jakieś przykładowe ciuszki? Tak wiem, len itd. Ale czy któraś z was widziała kiedyś połączenie stylu glamour i eko? Czy właściwie uważacie, że osoba nosząca się glamour, może spokojnie przejść na eko w delikatny sposób? A dodarki? co z nimi, czy też jakieś są?
    Dużo pytań...

    Pozdrawiam
    "Nie traktuj Siebie tak poważnie, nikt poza Tobą tego nie robi." Regina Brett
  • DJADKJGU
    BAN stay
    • 2007-12
    • 4301

    #2
    Dot.: EKO moda

    ja sie chetnie dowiem o co chodzi z eko moda... bo oprocz tego ze to naturalne rzeczy i przyjazne dla ciala to jaka ma to korzysc dla srodowiska ze sie eko nazywa?

    Komentarz

    • eyo
      Zakorzenienie
      • 2008-01
      • 16947

      #3
      Dot.: EKO moda

      Pierwotnie opublikowany przez DJADKJGU
      ja sie chetnie dowiem o co chodzi z eko moda... bo oprocz tego ze to naturalne rzeczy i przyjazne dla ciala to jaka ma to korzysc dla srodowiska ze sie eko nazywa?
      hym - no cóż ubranie z viskozy a ubranie z lnu .. jest różnica dla środowiska i dla Ciebie ;D

      po a) czas rozkładu po b) nie radzę się w czymś sztucznym zapalić bo niestety potrafi się wtopić dosłownie w skóre


      a co do stylu - jak dla mnie takie len itp to bardzo dobre rozwiązanie dla bardziej eleganckich kobiet na wakacje - szersze lniane spodnie i zakiet niezle sprawdzja sie moim zdaniem w biurze
      ...

      Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

      15.02.2017 ♥

      Komentarz

      • DJADKJGU
        BAN stay
        • 2007-12
        • 4301

        #4
        Dot.: EKO moda

        to w takim razie najbardziej EKO moda jest moda z lumpeksow :P

        Komentarz

        • Papiszynka
          Zakorzenienie
          • 2006-01
          • 11470

          #5
          Dot.: EKO moda

          eyo radze sobie poczytac http://www.fashionet.pl/?sid=view&news=344
          "Użytkownicy są coraz bardziej świadomi faktu, że tzw. sztuczny jedwab, jak to się często mówi o włóknach wiskozowych, jest w rzeczywistości produktem naturalnym."

          Komentarz

          • bazyliszka
            Raczkowanie
            • 2005-09
            • 284

            #6
            Dot.: EKO moda

            w ktorejś z gazet zamieszczone były zdjęcia takich ciuchow-wygladały okropnie-takie gnieciuchy

            Komentarz

            • lipschitz
              Raczkowanie
              • 2007-06
              • 368

              #7
              Dot.: EKO moda

              http://modnieietycznie.pl/ Warto poczytać i odrobinę się zastanowić nad swoją szafą.

              Modnie, etycznie, ekologicznie.
              Cytat: "Jeśli możesz, wybieraj odzież szytą z bawełny organicznej. W ten sposób wspierasz ekologiczne rozwiązania przy uprawie bawełny i oszczędzasz światu ton szkodliwych pestycydów."

              Z tego co wiem w H&M jest dział eko.
              Ostatnio edytowane przez lipschitz; 2008-11-16, 16:08.
              Gravedigger
              When you dig my grave
              Could you make it shallow
              So that I can feel the rain

              Komentarz

              • DJADKJGU
                BAN stay
                • 2007-12
                • 4301

                #8
                Dot.: EKO moda

                o ja mam koszulke z ekobawelny

                Komentarz

                • eyo
                  Zakorzenienie
                  • 2008-01
                  • 16947

                  #9
                  Dot.: EKO moda

                  Pierwotnie opublikowany przez Papiszynka
                  eyo radze sobie poczytac http://www.fashionet.pl/?sid=view&news=344
                  "Użytkownicy są coraz bardziej świadomi faktu, że tzw. sztuczny jedwab, jak to się często mówi o włóknach wiskozowych, jest w rzeczywistości produktem naturalnym."
                  autorzy owego artykułu chyba mają problemy z znalezniemie różnicy między stwierdzeniem "włokna wiskozowe to włókna pochodzenia naturalnego" od "włóna wiskozowe to produkty naturalne". Dla mnie to jest różnica. Jeżeli mowa o produktach naturalnych to mówimy o czyms poddawannemu obróce hym " plastycznej" czy np. przerobieniu z kłebka na nitke a jeżeli o sztucznych, tj. w przypadku wiskozy to wchodzi już w grę "obróbka" chemiczna więc taki "nautralny" to on już nie jest.

                  Tak więc moją wiedzę w kwesti materiałoznawstwa wole pozostawić w obszarze zajęć na uczelni.
                  ...

                  Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

                  15.02.2017 ♥

                  Komentarz

                  • lipschitz
                    Raczkowanie
                    • 2007-06
                    • 368

                    #10
                    Dot.: EKO moda

                    Pierwotnie opublikowany przez DJADKJGU
                    o ja mam koszulke z ekobawelny
                    hm, pod tym względem chyba ekoprzestępcą. Bawełna przemysłowa dominuje.
                    Gravedigger
                    When you dig my grave
                    Could you make it shallow
                    So that I can feel the rain

                    Komentarz

                    • Papiszynka
                      Zakorzenienie
                      • 2006-01
                      • 11470

                      #11
                      Dot.: EKO moda

                      eyo moze czasami warto wiedze poszerzac, a nie tylko ograniczac sie do uczelnianych zajec... Ciebie oczywiscie nie przegadam Powiem tylko tyle ze cale zycie to jest jedna wielka obrobka chemiczna, a ogolnie slowo "chemia" kojarzone z czyms zlym i sztucznym, co jest oczywiscie nieprawdziwe. Generalnie jesli sadzisz ze zwykla bawelniana bluzka nie ma w sobie nic sztucznego, a jej obrobka polega jedynie na obrobce "plastycznej", to jestes w bledzie.

                      Komentarz

                      • DJADKJGU
                        BAN stay
                        • 2007-12
                        • 4301

                        #12
                        Dot.: EKO moda

                        no ze bawelniana bluzka jest obrabiana chemicznie to logiczne dosc, bo jest eko-bawelna, czyli jakby tamta nie byla obrabiana to kazda by byla eko :P ale ta eko-bawelna to nie jest sciema tez?

                        Komentarz

                        • Papiszynka
                          Zakorzenienie
                          • 2006-01
                          • 11470

                          #13
                          Dot.: EKO moda

                          Ale to bardziej chyba chodzi o ekologiczne uprawy, niz o obrobke zreszta, wiadomo ze sciema, bo w koncu jakies fabryki ja produkujace musza istniec, a dla srodowiska napewno nie sa obojetne.

                          Komentarz

                          • eyo
                            Zakorzenienie
                            • 2008-01
                            • 16947

                            #14
                            Dot.: EKO moda

                            Pierwotnie opublikowany przez Papiszynka
                            eyo moze czasami warto wiedze poszerzac, a nie tylko ograniczac sie do uczelnianych zajec... Ciebie oczywiscie nie przegadam Powiem tylko tyle ze cale zycie to jest jedna wielka obrobka chemiczna, a ogolnie slowo "chemia" kojarzone z czyms zlym i sztucznym, co jest oczywiscie nieprawdziwe. Generalnie jesli sadzisz ze zwykla bawelniana bluzka nie ma w sobie nic sztucznego, a jej obrobka polega jedynie na obrobce "plastycznej", to jestes w bledzie.
                            generalnie to bym była wdzięczna gdybyś łaskawie zatrzymała swoje teorie na temat tego co ja myśle u siebie zamiast starać się wepchnąć mi to w usta.

                            Zanim napisałam postaw wyżej to przy okazji przejrzałam kilka stron in google, jakby nie było nie modowych a konkretniejszych i przy okazji zajrzałam w notatki bo nie w zwyczaju mam pisanie czegoś z rękawa.

                            Dodatkowo informawanie kogoś kto wspomniał, że wie co nieco o materiałoznawstwie o przydatności chemi uważam za zbędne.

                            btw - douczyc tak ale ze żródeł ze sprawdzonymi informacjami - nieco bardziej cenie tytuł prof. niż strone o modzie co nie znaczy, że prof. się mylić nie może.
                            ...

                            Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

                            15.02.2017 ♥

                            Komentarz

                            • Papiszynka
                              Zakorzenienie
                              • 2006-01
                              • 11470

                              #15
                              Dot.: EKO moda

                              Oh jeju jeju, ja wiem co nieco o towaroznawstwie ale jakos o tym co drugi post nie pisze
                              nie wiem gdzie cos Ci wepchnelam w usta, mozesz sie odniesc do konkretnego zdania?

                              No ale ok, bawelna jest zrywana, przerabiana "z klebka na sznurek" i tak powstaje material, niech bedzie

                              Komentarz

                              • significant
                                Rozeznanie
                                • 2008-05
                                • 464

                                #16
                                Dot.: EKO moda

                                Czytałam ostatnio jakiś artykuł, że t-shirty z chemicznie obrabianej bawełny są rakotwórcze. (tzn te całe chemikalia, w których ją płukali, a potem spryskiwali gotową koszulkę, by się nie gniotła przed założeniem- mają jakiś tam zły wpływ i nawet po wypraniu jakaś ich część zostaje. Zawiało grozą )
                                Dlatego ta cała EKO moda nie jest taka głupia, na jaką wygląda.
                                Ostatnio edytowane przez significant; 2008-11-16, 17:17.

                                Komentarz

                                • marchewkowe pole
                                  Zakorzenienie
                                  • 2008-07
                                  • 3600

                                  #17
                                  Dot.: EKO moda

                                  Pierwotnie opublikowany przez DJADKJGU
                                  no ze bawelniana bluzka jest obrabiana chemicznie to logiczne dosc, bo jest eko-bawelna, czyli jakby tamta nie byla obrabiana to kazda by byla eko :P ale ta eko-bawelna to nie jest sciema tez?
                                  No nie każda by była eko, bo musi pochodzić z ekologicznej uprawy.

                                  "Wedle raportu jedna czwarta wszystkich syntetycznych środków owadobójczych i innych pestycydów używanych w światowym rolnictwie stosowana jest na uprawach bawełny. Prowadzi to do około 20 tysięcy przypadków śmierci rocznie, trzech milionów zatruć i trudnego do oszacowania skażenia gleby i wody. O ile nie udowodniono, aby używane chemikalia były szkodliwe dla tych, którzy noszą później zrobione z bawełny ubrania, o tyle wiadomo już, że są one zabójcze dla pracujących na plantacjach. Bawełna styka się z blisko ośmioma tysiącami środków chemicznych, zanim przerodzi się w t- shirt"
                                  cyt. Zwierciadło, listopad 2008
                                  be my only, be the water where i'm wading/you're my river running high, run deep run wild

                                  Komentarz

                                  • karolaq85
                                    Raczkowanie
                                    • 2013-01
                                    • 33

                                    #18
                                    Dot.: EKO moda

                                    Co do mody eko to zaczyna ona przybierać różne postaci. Ostatnio widziałam sporo przykładów mody recycling oraz upcycling.
                                    Np. http://tirendo.pl/moda-i-opony/
                                    Designerzy tworzą coraz ciekawsze propozycje, jak dla mnie jest to ciekawy pomysł

                                    Komentarz

                                    • 201608040942
                                      Konto usunite
                                      • 2003-08
                                      • 9957

                                      #19
                                      Dot.: EKO moda

                                      Pierwotnie opublikowany przez Roksia
                                      Hej Wizażanki ;]

                                      Wątek ten dotyczyć będzie eko mody. Znacie może jakieś przykładowe ciuszki? Tak wiem, len itd. Ale czy któraś z was widziała kiedyś połączenie stylu glamour i eko? Czy właściwie uważacie, że osoba nosząca się glamour, może spokojnie przejść na eko w delikatny sposób? A dodarki? co z nimi, czy też jakieś są?
                                      Dużo pytań...

                                      Pozdrawiam
                                      Szukalam takiego watku ale widze ze on troche stary jest i jakos nie poszedl w ta strone co trzeba .

                                      Jesli moge sie dolaczyc.
                                      Jako ze moda eko i fair trade jest duuuzo drozsza od normalnej, troche sie ociagalam z zakupami. Jednak w zeszlym roku dostalam znizke urodzinowa od Grüne Erde. A ze tym razem to nie bylo 20% a 20e postanowilam skorzystac. Zamowilam sobie ta bluzke



                                      Bawelna mnie zaskoczyla. Cienka, ale stabilna, czy to wogole mozliwe? Bluzka po praniu nie stracila formy, szwy sie nie znieksztalcily i cala bluzka bardzo minimalnie sie skurczyla. Zwykla tania bawelniana bluzka po praniu tracila kilka centymentrow. Dobry rekaw stawal sie nim 3 a czasami i 5cm za krotki. Tutaj ta roznica raptem 1cm. Rekaw nadal na dobra dlugosc, bluzka tez nie zaczala byc przykrotka i za obcisla.
                                      jak nastaly zimowe przeceny kupilam sobie jeszcze pare rzeczy





                                      Nie te kolory ktora sie otwieraja( w przypadku tej pierwszej to ten ciemny odcien wzielam). jako ze zrobilam porzadek w szafie i odlozylam wszystkie bluzki, ktore staly sie za male, albo byly bardzo znieksztalcone, lub poporstu juz zniszczone i trzeba bylo je i tak wywalic, to postanowilam zakupic pare nowych sztuk. oczywiscie nie w takiej ilosci w jakiej odlozylam. Przez ostatnie lata troche poszalalam w tanich zakupach. Nie zawsze wyszlo mi to na dobre( niestety sporo rzeczy z sieciowek szybko sie plocha) i postanowilam zakupic cos lepszej jskosci. Padlo na mode fair trade gdzie producenci dostaja fair zaplacone za swoja prace i ciuchy beda wygladac dobrze nie tylko przez 0,5 roku, ale dluzej beda cieszyc.

                                      Pozwolilam sobie tez na welniany kardigan w granacie, ktory mnie bardzo zaskoczyl



                                      Na zywo wyglada lepiej, jest cienki i elegantszy niz to co widac na zdjeciu. I mimo ze to cienki kardigan to jest cieplejszy od wiskozowego. na chlodna pore roku dla mnie idealny. zakup na pare lat

                                      Juz wczesniej mialam zakupione sneakersy z eko skory i welny( naturalnie garbowane i farbowane) i bardzo je lubie, wiec tym bardziej ciesze sie, ze Grüne Erde ma wiele rzeczy ktore mi stylowo odpowiadaja. Niestety, normalne ceny wypadaja gorzej. Ale sa przeceny i ja nie potrzebuje tyyylu ciuchow. Chce wrocic do mojej przeszlosci i zredukowac szafe. Chce posiadam mniej, ale za to lepszej jakosci,tak jak to bylo kiedys.

                                      Jako ze skepow z moda fair trade i eko jest wiecej skusilam sie tez na zakupy u Hess Natur. zamowilam bluzke w klasyczniej czerni( tej mi brakowalo po moim przejrzeniu szafy), ktory to kolor byl juz w normalnej cenie, ale tez mialam jako nowy klient znizke

                                      Naturmode von hessnatur steht für faire Mode und natürlich produzierte Heimtextilien wie Bettwäsche, hergestellt mit natürlicher Bio Baumwolle aus kontrolliert


                                      plus jeszcze loop szal z owczej welny, kolor jest ciemniejszy niz na zdjeciu
                                      Naturmode von hessnatur steht für faire Mode und natürlich produzierte Heimtextilien wie Bettwäsche, hergestellt mit natürlicher Bio Baumwolle aus kontrolliert


                                      Szal bardzo cieply i pasuje mi kolorem do mojej czapki i rekawiczek bez palcy( jak sie to one nazywaja ) Moshiki, ktore to sa fair pordukowane w Nepalu, wylozone tez polarkiem, wiec welna nic nie gryzie, a cieplo. ten szal ma troche inna owcza welne, bo nie gryzie mnie, nie jest szkrzypiacy jak surowa welna.
                                      tutaj strona marki Moshiki( ja swoje produkty kupilam na Weihnachtsmarkt)
                                      Moshiki steht für Hingabe. Für die Lust am Kreativen. Für unstillbare Neugier. Wir wirken gemeinsam, um Wundervolles zu erschaffen. Wir lassen Fantasie und Ideen sprühen und bringen sie ausdrucksvoll auf den Stoff.


                                      A pare dni temu musialam wywalic moje lapcie bo sie przetarly. Mialy pare lat i postanowilam zainwestowac w cos cieplego. Dzis przyszla paczka z waschbär



                                      filcowana welna i znow mi cieplo w stopy

                                      Z ubran jestem bardzo zadowolona, widac dobra jakosc materialu. Bluzki pralam wielokrotnie i wszystko jest cacy. Szafa bardziej dopasowana do moich wymogow. Narazie robie zakupowy stop. Jak sie kolejne rzeczy zniszcza i trzeba bedzie je wywalic, wtedy zaczne myslec o nowych zakupach, a moze i nie, bo narazie widze, ze owszem mam jeszcze 1 albo 2 bluzki z H&M, ktore pomalu dogorywaja, ale bez nowych egzeplarzy sie obejde. Wystarczy mi to co jeszcze w szafie bedzie.
                                      Porzadne lapcie tez juz mam, poza tym latem kupilam sobie klapki Birkenstock, ktore tez widze maja lepsza jakosc od podrobek ( teraz je odlozylam bo mi w stopy zimno bylo, jak zrobi sie cieplej powroca do lask)

                                      Pare lat temu kupilam w Strauss torbe skorzana, ktora tez jest roslinnie garbowana i farbowana. Nie jest to marka typowo eko, ale jednak skore garbowana i farbowana naturalnie. Pozniej dokupilam sobie jeszcze portfel. Skorka jest miekka i widac duza roznice od klasycznych wyrobow skorzanych. Po 1-1,5 roku przy klasycznym skorzanym portfelu, ktory ma sztywna skore , pekala mi ona w miejscach gdzie wyrob jest zlozony . Obency portfel mam dluzej i nie widac zuzycia, nic nie peka. To samo torba. kanty i boki sie jeszcze nie wytarly/splichaly jak przy tanich, sztywnych wyrobach.
                                      I gdzies tam w glowie siedzi tez to, ze material z ktorego wykonany jest produkt, pochodzi z ekologicznej uprawy, ze owce maja sie dobrze i nikt im welny razem ze skora nie obcina, ze ludzie ktorzy produkuja te rzeczy dostaja lepsze wynagrodzenie i ze sporo z tych rzeczy produkowana jest tez w europie za fair wynagrodzenie. To taki dla mnie bonus, bo pierwszejnstwo , to jednak to, ze te rzeczy nie splochaja sie tak szybko, beda mnie dlugo cieszyc
                                      Ostatnio edytowane przez 201608040942; 2016-01-21, 17:37.

                                      Komentarz

                                      • luskabrrr
                                        Przyczajenie
                                        • 2016-01
                                        • 8

                                        #20
                                        Dot.: EKO moda

                                        cieszę się, że świadomość ludzi rośnie i coraz więcej pojawia się na rynku eko-marek. oby tak dalej!

                                        Komentarz

                                        • 201608040942
                                          Konto usunite
                                          • 2003-08
                                          • 9957

                                          #21
                                          Dot.: EKO moda

                                          luska, nic nie piszesz czy ty cos posiadasz.
                                          Pochwal sie

                                          Komentarz

                                          Przetwarzanie...