warunki-modelka

Zwiń
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
nowe posty
  • Pattyia
    Przyczajenie
    • 2008-03
    • 3

    #1

    warunki-modelka

    Witajcie!
    Mam 13lat(14 w marcu), 1,69m rozmiar buta 39/40.
    Gram wyczynowo w siatkówke( w klubie).
    Bardzo chciałabym zostać modelką, oczywiście w przyszłości (15,16+),
    i z tego powodu mam pytanie. Czy mam szanse na jakies szanse na zostanie modelka? dodam ze przy uprawianiu roznych sportow wyrobily mi sie dosc widoczne miesnie.. waze 47kg, mam zgrabna figure i dlugie krecone wlosy. Ponadto lepiej chodzic na castingi czy wysylac formularze zgloszeniowe i zdjecia w internecie?
    z gory dzieki, pozdrawiam
    kurde, wstydze sie tego nicku, zakladalam konto dawno temu!
  • ghana
    Zakorzenienie
    • 2006-10
    • 14588

    #2
    Dot.: warunki-modelka

    muisz jeszcze troche podrosnac
    umiesnione cialo jest ok, ale raczej mniejsza czesc 'modelingowego swiatka' takowe posiada
    mżesz przeciez wysylac zgloszenia i chodzic na castingi, co Ci szkodzi

    Komentarz

    • 69love69
      Zakorzenienie
      • 2007-07
      • 4390

      #3
      Dot.: warunki-modelka

      noo musialabys urosnac jeszcze z ok 10cm pewnie, no i najwazniejsze są wymiary i proporcje musisz sie miescic we wszystkie ciuchy ;p a poza tym jakas ciekawa uroda, przyciagajaca wzrok.

      a próbuj wszędzie gdzie sie da, ta praca wymaga poświęcenia i cierpliwości. nie możesz sie zrażać jesli iles tam razy uslyszysz, ze cos z Tobą nie tak i sie nie nadajesz. postaraj sie wtedy cos z tym zrobic w miare mozliwosci i probuj dalej, az do skutku no chyba, ze ewidentnie bedzie widac, ze kariery jako profesjonalna modelka to nie zrobisz
      Ostatnio edytowane przez 69love69; 2010-01-02, 23:28.

      Komentarz

      • eyo
        Zakorzenienie
        • 2008-01
        • 16947

        #4
        Dot.: warunki-modelka

        1) musisz urosnąć

        2) z tego co ja wiem większość konkretnych modelek ma w kontraktach np. zakaz uprawniania sportów rozbudowujących ramiona albo inne mięśnie... przy siatkówce ramiono sporo pracuja itp itd - moim zdaniem nie będą na to patrzeć zbyt przychylnie
        nie oszukujmy się ale poza modelkami VS gdzie niektóre jeszcze jakiś zarys mięśni mają to jednak modelki wybiegowe no... są po prostu szczuplutkie i bez widocznych mięśni

        5) dbaj o cerę, włosy, nie farbuj ich - to bardzo ważne żebyś miała zdrową buźkę, prościutkie białe zęby, zadbane dłonie, zdrowe lśniące włosy

        3) jak za dużo nie urośniesz ( chociaż jeszcze możesz, masz całkiem sporą stopę jak na swój wiek a to się często wiąże) to może coś z pokroju fotomodelingu ? o ile masz ciekawą twarz

        4) moim zdaniem warto rozsyłać zgłoszenia gdzie się da, swego czasu np. magazyn dziewczyna organizował co roku wybory na modelki itp itd
        pamietaj żeby wybierać TYLKO SPRAWDZONE i znane agencje modelek i zawsze konsultuj takie wybory z rodzicami żebyś nie trafiła do jakichś wyłudzaczy, oszustów ale jeszcze gorzej
        ...

        Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

        15.02.2017 ♥

        Komentarz

        • elizka1987
          Zakorzenienie
          • 2009-01
          • 9809

          #5
          Dot.: warunki-modelka

          W każdym Avanti, na ostatniej stronie jest kupon - zgłoszenie do agencji modelek. Może warto iść tą drogą?
          Ciężki jest los współczesnej kobiety. Musi ubierać się jak chłopak,
          wyglądać jak dziewczyna, myśleć jak mężczyzna i pracować jak koń.

          Komentarz

          • whoaboa
            Zadomowienie
            • 2009-02
            • 1461

            #6
            Dot.: warunki-modelka

            Pierwotnie opublikowany przez eyo
            1) musisz urosnąć

            2) z tego co ja wiem większość konkretnych modelek ma w kontraktach np. zakaz uprawniania sportów rozbudowujących ramiona albo inne mięśnie... przy siatkówce ramiono sporo pracuja itp itd - moim zdaniem nie będą na to patrzeć zbyt przychylnie
            nie oszukujmy się ale poza modelkami VS gdzie niektóre jeszcze jakiś zarys mięśni mają to jednak modelki wybiegowe no... są po prostu szczuplutkie i bez widocznych mięśni
            dokladnie. co wiecej, czesto grozi to sankcjami. (tzn nie uprawianie sportow, a zyskanie miesni)

            warto wysylac zgloszenia do agencji (sprawdzonych i znanych) poprzez formularze na stronach/e-maile. najszybsza droga.

            Pierwotnie opublikowany przez elizka1987
            W każdym Avanti, na ostatniej stronie jest kupon - zgłoszenie do agencji modelek. Może warto iść tą drogą?
            do NAM. rownie dobrze mozna wyslac do nich zgloszenie na stronie.
            Ostatnio edytowane przez whoaboa; 2010-01-03, 00:25.

            Komentarz

            • Kica.
              Zakorzenienie
              • 2007-04
              • 4433

              #7
              Dot.: warunki-modelka

              mam kontakt z agencją modelek, teraz szuka się dziewczyn 12-13 lat które mają min 175 i sa bardzo szczupłe(bez zarysu mięśni) -tak jest w tej agencji o której ja wiem, możliwe że w innych mają inne wymogi.

              próbować zawsze możesz, zgłaszaj sie na kastingi, teraz jest dużo agencji (nie tylko modelek, ale ogólnie szukających ciekawych twarzy), może gdzieś się spodobasz
              INSTAGRAM
              ZDROWIE.VEGIE.PL

              Komentarz

              • ejMala
                Zakorzenienie
                • 2009-08
                • 4552

                #8
                Dot.: warunki-modelka

                musisz mieć co najmniej 175 cm wzrostu

                możesz spróbować jako fotomodelka (o ile jesteś fotogeniczna). Jest wiele firm, które zrobią Ci sesje i umieszczą na swojej stronie, wtedy ktoś będzie się z Tobą kontaktował

                ---------- Dopisano o 09:10 ---------- Poprzedni post napisano o 09:08 ----------

                Pierwotnie opublikowany przez Kica.
                mam kontakt z agencją modelek, teraz szuka się dziewczyn 12-13 lat które mają min 175 i sa bardzo szczupłe(bez zarysu mięśni) -tak jest w tej agencji o której ja wiem, możliwe że w innych mają inne wymogi.
                właśnie. od modelki się wymaga, by nie była umięśniona, a jeśli trenujesz siatkówkę to oczywiście, że rozwijasz swoje mięśnie
                La dolce vita!

                Komentarz

                • moniaszelki
                  Zadomowienie
                  • 2009-09
                  • 1832

                  #9
                  Dot.: warunki-modelka

                  czesc dziewczyny! a to zeby oisc na modelke trzeba byc tak bardzo mlodziutkim? ja chcialam sie pozglaszac jak ukoncze to 18lat..narazie mam za dw atygodnie 17 lat ; ) juz powinnam probowac?

                  Komentarz

                  • ejMala
                    Zakorzenienie
                    • 2009-08
                    • 4552

                    #10
                    Dot.: warunki-modelka

                    Pierwotnie opublikowany przez moniaszelki
                    czesc dziewczyny! a to zeby oisc na modelke trzeba byc tak bardzo mlodziutkim? ja chcialam sie pozglaszac jak ukoncze to 18lat..narazie mam za dw atygodnie 17 lat ; ) juz powinnam probowac?
                    kiedyś kolega, który ma jakiś związek z agencją mówił, że najlepszy wiek to około 15 lat ale zapewne są szanse nawet powyżej 18
                    La dolce vita!

                    Komentarz

                    • Groteskaxd
                      Przyczajenie
                      • 2009-11
                      • 4

                      #11
                      Dot.: warunki-modelka

                      Dużo agencji przyjmuje dziewczyny nawet do 20 roku życia, więc w wieku 18 - spokojnie, będziesz miała wybór Ja akurat zamierzam powysyłać zdjęcia przed 17 urodzinami (też planuję zostać modelką ) ale co z tego wyjdzie?- zobaczymy. Wszystko zależy od tego, czy uda mi się osiągnąć swój zamierzony cel- 60 cm w talii :P
                      A dlaczego nie chcesz już teraz wysłać zgłoszenia, jeśli mogę spytać? Wiek w jakim jesteś jest idealny według mnie. /do moniaszelki

                      Komentarz

                      • moniaszelki
                        Zadomowienie
                        • 2009-09
                        • 1832

                        #12
                        Dot.: warunki-modelka

                        rodzice ; d narazie zle mi sie z nimi uklada.
                        u mnie tez problem z talią wlasnie jest! mam jakies 69cm : (
                        ale ponoc hulaj hop pomaga sprobuje

                        Komentarz

                        • Groteskaxd
                          Przyczajenie
                          • 2009-11
                          • 4

                          #13
                          Dot.: warunki-modelka

                          moi rodzice na razie żyją w nieświadomości, że ja planuję zostać modelką.
                          Dowiedzą się... w swoim czasie
                          w talii u mnie... hm, pewno ok. 65
                          damy radę!
                          Pozdrawiam i życzę powodzenia!

                          Komentarz

                          • Poison27
                            Wtajemniczenie
                            • 2006-06
                            • 2836

                            #14
                            Dot.: warunki-modelka

                            a ja mam tylko 168cm, nie jestem wcale chuda, chociaż szczupła taka w sam raz myślę i jakiś czas temu facet dał mi wizytówkę, zaproponował próbne zdjęcia za darmo, jesli będzie zadowolony to dalej portfolio itd.. Znam 2 dziewczyny z tej agencji i wszystko mam obcykane ale.. własnie nie mam idealnej figury i kłopoty z cerą - głownie naczynka dośc widoczne, cienie pod oczami.. Facet widział mnie w makijazu nie w jakiejś tapecie, ale u mnie jest duuuża róznica bez makijazu a z korektorem np.. Umówiłam się na spotkanie na jutro ale teraz zaczynam wątpić, boję się krytyki jak zobaczy mnie bez makijażu, ale z drugiej strony moje warunki a raczej ich brak wskazują wyraznie na fotomodeling z czym wiąże się dość mocny make up i retusz..
                            Piękne kobiety wierzą w swoją inteligencję; kobiety inteligentne nie wierzą w swoją urodę.
                            — Pablo Ruiz Picasso

                            Komentarz

                            • iwonka91
                              Przyczajenie
                              • 2010-08
                              • 13

                              #15
                              Dot.: warunki-modelka

                              w sumie masz racje, czy tak czy tak jak bedziesz na sesji to cie wytapetują ja szukam cały czas jakiejs agencji, mam 19 lat, od dziecka byłam chudziutka, teraz ciut przytyłam ale i tak szczuplutka jestem. chciałabym photomodelka zostać, bo na modelkę jestem za niska. prubuje jakos sie dostać do jakiejs agencji, ale jakos nieskutecznie jak narazie. mam bardzo jasną karnacje zielone oczy. myśle że w moim wyglądzie jest coś co przyciąga, lecz jakos nie potrafie sie nigdzie wkręcic. macie jakies rady do jakich agencji próbować? a i słyszałam że ciężko jest sie dostac jeśli jest się z miasta mniej znanego.

                              Komentarz

                              • Kryzysowa
                                Przyczajenie
                                • 2010-09
                                • 4

                                #16
                                Dot.: warunki-modelka

                                Jest ogromna konkurencja, dostać się do dobrej agencji chcą tysiące dziewczyn z całego kraju Dużo zależy od warunków, urody i... szczęścia tak po prostu Próbować warto, na wszystkie sposoby się pokazać, castingi, rozsyłać zdjęcia, założyć konto chociażby na poczciwym Maxmodels. Warto też pozbyć się mrzonek i wybujałego ego, na "sukces" trzeba zapracować z pokorą. Zacząć od zdjęć TFP, nie szaleć z wymaganiami po 2-3 sesjach na koncie, cenić się owszem, ale nie popaść w złudne przekonanie że jest się pępkiem świata i agencje oraz fotografowie będą błagać o współpracę. Co do wyboru fotografa na początek, nie zawsze musi to być zawodowiec, takiemu trzeba zapłacić i to czasami sporo, z doświadczenia wiem, że często początkujący amator ma o niebo więcej wyczucia, smaku i talentu a chętnie podejmie się współpracy za free np. przy budowaniu swojego PF wzbogaci i Twoje. Nic nie stracisz, a zyskać możesz wiele. Nie ma też co popadać ze skrajność w skrajność, nie każdy początkujący fotograf ma talent, i nie każdy zawodowiec go nie ma, przed podjęciem współpracy z jakimkolwiek fotografem koniecznie zapoznać się trzeba ze zdjęciami jakie wykonywał dotąd. Dlaczego tyle o zdjęciach? Bo są punktem wyjścia i dla modelki i tym bardziej fotomodelki. Warto próbować!

                                Komentarz

                                • julia4444
                                  Przyczajenie
                                  • 2010-10
                                  • 1

                                  #17
                                  Dot.: warunki-modelka

                                  a znacie jakąś agencje w wawie które potrzebują/przyjmą modelke w wieku 13 lat wzrost ok.172 chuda waga (42-45 kg ) talia niecałe 60 ??

                                  Komentarz

                                  • eyo
                                    Zakorzenienie
                                    • 2008-01
                                    • 16947

                                    #18
                                    Dot.: warunki-modelka

                                    Pierwotnie opublikowany przez julia4444
                                    a znacie jakąś agencje w wawie które potrzebują/przyjmą modelke w wieku 13 lat wzrost ok.172 chuda waga (42-45 kg ) talia niecałe 60 ??
                                    w wiekun 13 lat na "profesjonalną" modelkę to chyba cienko
                                    poczekaj chociaż do 15 roku życia to pewnie jeszcze ciut urośniesz i tyle
                                    o ile masz to coś oczywiście
                                    ...

                                    Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

                                    15.02.2017 ♥

                                    Komentarz

                                    Przetwarzanie...