Biust

Zwiń
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
nowe posty
  • allala123
    Przyczajenie
    • 2010-03
    • 6

    #1

    Biust

    Od dawna jestem na wizażu, ale wstydzę się napisać to pod dawnym nickiem. Za bardzo nie wiedziałam gdzie umieścić ten wątek.. A więc tak mam 15 lat i bardzo mały biust, dotąd nosiłam bluzki bez dekoltów, a zakładałam większy stanik. Zaczyna się robić ciepło i znów mam dylemat, co do stanika.(bardziej skąpe bluzki) Mam jedynie albo bardzo małe staniki, albo "duże", ale jednak za bardzo odstające. Chciałabym kupić coś dopasowanego, ale jednak nie tak spłaszczającego piersi (podobno dobry stanik potrafi zdziałać lekkie cuda?) ale teraz zaczyna się problem, bo mieszkam w małym mieście, gdzie nie ma sieciówek typu h&m, a do takiego małego sklepiku z natrętną sprzedawczynią wstydzę się pójść w sprawie stanika. Jeżdzę do większych miast, ale wtedy z mama albo koleżankami, a przy nich też mi głupio. Gdy zamówię w internecie z kolei głupio mi będzię jak przyjdzie przesyłka i rodzice się dowiedzą. Wiem, że to idiotyczne, ale wstydzę się tego.. Mama uważa, że mam dużo staników, a ja praktycznie chodzę w 1-2. Nie wie o tym, że tych małych nie zakładam i że mam tak małe piersi.(które jednak wydają się większe w tamtych stanikach). Wiem, że to takie oszustwo z tymi moimi piersiami ale bez tego już wgl wyglądałabym jak dziecko i skazana była na wyśmiewanie się rówieśników. (już dość go doświadczyłam w młodszym wieku)(Macie może jakiś pomysł, jak zdobyć dopasowany stanik?
  • mandrivnalubov
    Przyczajenie
    • 2010-03
    • 14

    #2
    Dot.: Biust

    Ja Ci nie pomogę, bo mam taki sam dylemat.. Ale wiedz, że nie jesteś sama.! Jestem z Tobą.! 3maj się ciepło. Pozdro
    .

    Komentarz

    • ba9a4f73800a84c85468cc6c7dd5bf34c149f65b_5f5c01cf51b7a
      Konto usunite
      • 2010-02
      • 25

      #3
      Dot.: Biust

      Podobno staniki typu push-up są dobre (powiększają), nie wiem nie mam tego problemu. Ale nie rozumiem czemu wstydzisz się mamy ? Przecież ona też ma biust i też kupuje staniki. Jeśli w tych większych miastach chodzisz np do alfy to weź po prostu swoje oszczędności, rozdziel się z mamą, idź i sama sobie kup porządny stanik (nie kupuj tylko za dużego-to nie najlepiej wygląda)

      Komentarz

      • wredna baba
        Raczkowanie
        • 2006-08
        • 205

        #4
        Dot.: Biust

        Istnieje takie miejsce w sieci: lobby małobiuściastych bardzo łatwe do wyszukania w google. Tam dziewczyny pomagają sobie w doborze stanika, prowadzą listę sklepów większych miastach, gdzie ekspedientki w miły i konkretny sposób doradzą rozmiar i krój stanika - tak aby dobrze wyeksponować biust

        Jest też tutaj na wizażu wątek na forum moda:
        https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...ne+biustonosze
        Warto poczytać, pomierzyć się, żeby znać swój wyjściowy rozmiar stanika Bo nie zawsze jest taki, jak nosimy A dobrze dobrany rozmiar rzeczywiście czyni cuda.

        Komentarz

        • allala123
          Przyczajenie
          • 2010-03
          • 6

          #5
          Dot.: Biust

          Dziękuje za słowa wsparcia ;*

          Komentarz

          • 201704051255
            Konto usunite
            • 2005-09
            • 9255

            #6
            Dot.: Biust

            lobby to po 1 a po 2 ... jak ja chodzilam do podstawowki to w wieku 15 lat tylko 1 dziewczyna w klasie miala stanik., ale ona zdecydowanie miala co tam nosic
            masz napewno kieszonkowe, rodzice nie moga sie wtracac na co je przeznaczysz
            paczke mozesz zamowic na poste restante, nie przyniosa do domu, bedzie czekala na pcozcie

            Komentarz

            • ola_gie
              Zakorzenienie
              • 2005-12
              • 7213

              #7
              Dot.: Biust

              Pierwotnie opublikowany przez pushit
              lobby to po 1 a po 2 ... jak ja chodzilam do podstawowki to w wieku 15 lat tylko 1 dziewczyna w klasie miala stanik., ale ona zdecydowanie miala co tam nosic
              masz napewno kieszonkowe, rodzice nie moga sie wtracac na co je przeznaczysz
              paczke mozesz zamowic na poste restante, nie przyniosa do domu, bedzie czekala na pcozcie
              ale teraz 15 lat to już 2/3 klasa gimnazjum, a niektóre dziewczęta w tym wieku wyglądają na 20 lat :P poza tym ja stanik nosiłam już w podstawówce, jak miałam ok. 12 lat - mały, bo mały, ale już wypadało :P teraz zresztą kupuję niewiele większe rozmiary :P


              Autorko - naprawdę nie ma się czego wstydzić. Tu jest Twój główny problem, a nie w rozmiarze stanika. Poczytaj o dobrym dobraniu biustonosza i wybierz się na bezstresowe zakupy


              Tak właśnie.

              Komentarz

              • 201704051255
                Konto usunite
                • 2005-09
                • 9255

                #8
                Dot.: Biust

                Pierwotnie opublikowany przez ola_gie
                ale teraz 15 lat to już 2/3 klasa gimnazjum, a niektóre dziewczęta w tym wieku wyglądają na 20 lat :P poza tym ja stanik nosiłam już w podstawówce, jak miałam ok. 12 lat - mały, bo mały, ale już wypadało :P teraz zresztą kupuję niewiele większe rozmiary :P


                Autorko - naprawdę nie ma się czego wstydzić. Tu jest Twój główny problem, a nie w rozmiarze stanika. Poczytaj o dobrym dobraniu biustonosza i wybierz się na bezstresowe zakupy
                po reformie gimnazjum, przed reforma podstawowka - wiek ten sam

                ale mnie sie zdarza nadal nie nosic i sie jakos nie wstydze

                moze tez kwestia tego, ze jeszcze my bylysmy w szkole jak patyki, teraz jak patrze na kuzynke gimnazjalistke i jej kolezanki, to sa to baby 2x grubsze ode mnie i busty mialy juz w wieku lat 8, no "biusty"
                inna sprawa, ze narod sie amerykanizuje i kazda 14stka chce byc goraca 20stką

                push upow nie probuj, szczegolnie na malym biuscie wygladaja fatalnie i sa niezdrowe, zreszta jak mawial moj kolega o push upach "kobieta zdejmuje stanik razem z piersiami" (mysle, ze zadna z nas nei chcialaby tego uslyszec o sobie)
                Ostatnio edytowane przez 201704051255; 2010-03-21, 20:34.

                Komentarz

                • allala123
                  Przyczajenie
                  • 2010-03
                  • 6

                  #9
                  Dot.: Biust

                  Pierwotnie opublikowany przez ola_gie
                  Autorko - naprawdę nie ma się czego wstydzić. Tu jest Twój główny problem, a nie w rozmiarze stanika. Poczytaj o dobrym dobraniu biustonosza i wybierz się na bezstresowe zakupy
                  Postaram się, choć czuję, że i tak będzie mi głupio wejść do sklepu z bielizną i coś wybrać, co innego sieciówki, ale nie wiem czy w nich znajdę to, czego szukam.

                  Komentarz

                  • 71f1a49ccdda6499050838d6b2ef76d32f6aae36_5f5aaff1a659f
                    Konto usunite
                    • 2009-04
                    • 5165

                    #10
                    Dot.: Biust

                    Po 1 się nie przejmuj, jeszcze rośniesz i do tego 20-21 r.życia wszystko Ci się ukształtuje, jest na Wizażu forum o stanikach, dużo wiadomości jest w Internecie- poszukaj swojego rozmiaru w sklepie internetowym, kup w wersji push-up i po prostu zamów do domu. Rodzicom najwyżej powiesz, że coś innego zamawiałaś,albo niech Ci jakaś koleżanka zamówi na swój adres, jeśli się wstydzisz. I naprawdę się nie przejmuj

                    Komentarz

                    • bianeczkaa
                      Zakorzenienie
                      • 2007-10
                      • 13722

                      #11
                      Dot.: Biust

                      Nigdy nie rozumiałam dlaczego dziewczyny wstydzą sięswoich mam, koleżanek Ok, można się wstydzić taty, brata, ale mamy? bez przesady I nie kupuj za dużego stasnika, bo to wyglada żałośnie, od razu widać, ze to sam stanik. Nie słyszałam, zeby push-up był niezdrowy Krzywdę można sobie zrobić każdym źle dobranym stanikiem Żeby tylko w tym push-upie nie było przesady, bo widziałam kiedyś dziewczynę, której biust wyglądał na spore C a jak go zdjęła to było mikre A i musiałam się powstrzymać żeby nie parsknąć śmiechem. I nie dlatego, że ma mały biust tylko z zaskoczenia To jaka zareaguje facet? Nie powinnaś sięwstydzić małego biustu
                      Pozdro

                      Zapraszam na mojego BLOGA KOSMETYCZNEGO
                      http://carlacosmetics.blogspot.com/

                      22.08.2015 - Nasza Jagodzianka

                      Wspólnie zamawiamy buty
                      https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=778031


                      Komentarz

                      • Jelonek
                        Zakorzenienie
                        • 2003-07
                        • 3588

                        #12
                        Dot.: Biust

                        [1=71f1a49ccdda6499050838d 6b2ef76d32f6aae36_5f5aaff 1a659f;18060997]Po 1 się nie przejmuj, jeszcze rośniesz i do tego 20-21 r.życia wszystko Ci się ukształtuje, jest na Wizażu forum o stanikach, dużo wiadomości jest w Internecie- poszukaj swojego rozmiaru w sklepie internetowym, kup w wersji push-up i po prostu zamów do domu. Rodzicom najwyżej powiesz, że coś innego zamawiałaś,albo niech Ci jakaś koleżanka zamówi na swój adres, jeśli się wstydzisz. I naprawdę się nie przejmuj[/QUOTE]
                        O nie tylko nie push-up! Takie biustonosze, nawet dobrze dobrane powinno zakładać się na naprawdę wyjątkowe okazje, rzadko, bo one nie są dobre dla biustu. Jak coś, co ściska kilogramem gąbki masakrującej piersi od wewnątrz może być dla nich obojętne? Dziewczyna jest bardzo młoda, rozpłaszczy sobie swój śliczny drobny biuścik jakimś koszmarnym push-upem, a później będzie płacz, że rozsmarowane po klacie, buły pod pachami, na plecach itd.
                        Mały biust można doskonale zebrać i uwydatnić jego piękno odpowiednim, miękkim! biustonoszem. Tak, miękkim. I o dziwo wg niektórych, można prezentować się w nim okazalej niż w tych znienawidzonych chyba przez wszystkie uświadomione stanikowo kobiety.
                        Przykład z balkonetki, pierwsze lepsze wpisy do tamtejszego katalogu.
                        Dla niezorientowanych 60C/60DD (czyli w brytyjskim oznaczeniu 28C/28DD) to biustonosz dla kobiety mającej kolejno ok. 76,5 cm i 81,5cm w biuście.
                        http://www.balkonetka.pl/katalog/bra...-cleo-brooke-6
                        http://www.balkonetka.pl/katalog/bra/freya-zeta-3
                        http://www.balkonetka.pl/katalog/bra/freya-sassy-2
                        http://www.balkonetka.pl/katalog/bra/freya-eleanor-10
                        Pierwotnie opublikowany przez bianeczkaa
                        Nie słyszałam, zeby push-up był niezdrowy Krzywdę można sobie zrobić każdym źle dobranym stanikiem Żeby tylko w tym push-upie nie było przesady, bo widziałam kiedyś dziewczynę, której biust wyglądał na spore C a jak go zdjęła to było mikre A i musiałam się powstrzymać żeby nie parsknąć śmiechem. I nie dlatego, że ma mały biust tylko z zaskoczenia To jaka zareaguje facet? Nie powinnaś sięwstydzić małego biustu
                        Odnośnie push-upów patrz wyżej.
                        Skoro piszesz o "dużym C" jak mniemam jesteś nieuświadomiona. Nie istnieje takie pojęcia. Co to jest duże C? 60C? (ponownie patrz wyżej), 90C?
                        Literka NIC nie znaczy, jeśli nie stoi przed nią obwód. Polecam poczytać wątek "nosimy dobrze dobrane..., lepiej późno niż wcale

                        Autorka pewnie jako nastolatka ma ograniczony budżet, więc proponuję robić zakupy albo na allegro/ebayu bo można trafić na tańsze modele, albo rozeznać się w ofercie np. Marks&Spencer czy La Senza. Tylko przed każdym zakupem warto poradzić się dziewczyn na wątku https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=415605 żeby upewnić się czy rozmiarówka danego modelu jest standardowa. Unikniesz w ten sposób pomyłek i straty pieniędzy jako początkująca

                        Komentarz

                        Przetwarzanie...