Do wysokich :)

Zwiń
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
nowe posty
  • miss_holland
    Raczkowanie
    • 2005-09
    • 358

    #1

    Do wysokich :)

    Nie jestem aż tak bardzo wysoka (174 cm), ale mam ogromny problem z kupnem przede wszystkim odpowiednio dlugich bluzek i swetrów. Wszystkie sięgają mi ledwo za pepek i swiecę golymi nerami w ziemie...To samo tyczy sie rekawow.
    Ostatnio kupilam w Cubusie swietny golf, dopasowany i dlugi
    A poza tym wkurza mnie, że wszystko szyte jest w sposob : im dluzsze, tym szersze :/ Jak na dlugosc jest dobre, to znowu za szerokie i wygladam jak w worku na ziemniaki.
    Wiec gdzie kupie jakies swetry/golfy/bluzki troche dluzsze ?
    ubrania https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=198694
  • dora_angel
    Zadomowienie
    • 2005-08
    • 1314

    #2
    Dot.: Do wysokich

    oj mam ten sam problem , mam 173 cm i podobnie jak ty wszystkie moje bluzki , bluzy sweterki są za krótkie i wszyscy za mną latają i krzycza ze nery sobie przeziębie , no ale co zrobic :/// chyba nosić swetry taty
    "Masz rozum, ukryj go!
    Więcej zdziałasz cienką nóżką niż rozumem!"
    Bonjour France 04.05.2011r.
    Zaręczeni 19.12.2011r.
    Małżonkowie 29.12.2012

    Komentarz

    • smerfeta3
      Zakorzenienie
      • 2005-08
      • 4440

      #3
      Dot.: Do wysokich

      Oj niestety mam ten sam problem no i nie za bardzo wiem jak go rozwiązać no a przecież jest już zimniej no i nie chcę sobie przeziębić nerek.Jedyne rozwiązanie jakie znajduje to po prostu łazic po sklepach no i szukać czegoś odpowiednio długiego,nieraz w housie znajdują sie jakieś dłuższe bluzy i sweterkiŻycze znalezienia czegoś odpowiednio długiego
      "Prosiaczku miłość to jest wtedy jak się kogoś lubi za bardzo.."
      (Kubuś Puchatek)

      Komentarz

      • ugabugaa
        Przyczajenie
        • 2005-08
        • 14

        #4
        Dot.: Do wysokich

        dokladnie!! mam to samo!! zadnej dluzszej bluzki, zimą co chwile siusiam, a jak jest juz jakas dluzsza bluzka, to za szeroka, rekawy za dlugie, wisi na mnie i wyglada jak worek jutowy. mam 175cm;/
        Wiesz, gdy jest bardzo smutno, to kocha się zachody słońca
        - Antoine de Saint Exupery, "Le Petit Prince"

        Komentarz

        • _Jamaica
          Wtajemniczenie
          • 2005-01
          • 2359

          #5
          Dot.: Do wysokich

          eh, i ja się podłanczam.180cm to dosc duzo jak na 17-stolateke brrr

          Komentarz

          • czuczenka
            Zakorzenienie
            • 2005-07
            • 4092

            #6
            Dot.: Do wysokich

            174 , za gołe nery zawsze obrywam szczegolnie jak jade do babci

            Już Pani Licencjat
            teraz sie MaGistRuje
            5-ty rok na Wizażu



            DUKAM

            Komentarz

            • jogusia
              Rozeznanie
              • 2005-10
              • 515

              #7
              Dot.: Do wysokich

              a ja mam 182 jeszcze lepiej co nie?a o ciuszkach ładnie dopasowanych to moge sobie pomarzyć albo uszyć
              jogusia

              Komentarz

              • jogusia
                Rozeznanie
                • 2005-10
                • 515

                #8
                Dot.: Do wysokich

                a ja mam 182 a o ciuszkach ładnie dopasowanych to moge sobie pomarzyć albo uszyć
                jogusia

                Komentarz

                • mania19
                  Zadomowienie
                  • 2005-07
                  • 824

                  #9
                  Dot.: Do wysokich

                  Heh ja mam 183,5 wzrostu i moim glownym problemem sa dlugie spodnie. Co do bluzek i swetrow to wiekszosc kupuje w centrach handlowych i nie narzekam na dlugosc bo mam nieproporcjonalnie krotki tulo9w, tylko rekawki i nogawki praiwie zawsze za krotkie
                  S ystem
                  E liminacji
                  S tudentów
                  J est
                  A ktywny

                  Komentarz

                  • Yoasia 22
                    Rozeznanie
                    • 2005-09
                    • 563

                    #10
                    Dot.: Do wysokich

                    Ja też mam 174 cm i problemy ze swetrami. Prawie wszystkie są mi za krótkie - odruchowo już ściągam brzegi na dół .Za "nery" też obrywam!!
                    ~ Yoasia 22 ~

                    Komentarz

                    • Rosario
                      Zadomowienie
                      • 2005-08
                      • 1604

                      #11
                      Dot.: Do wysokich

                      Coz zrobic jesli tzlko takie szyja
                      Mam pytanie do dziewczat wysokich.Czy chodzcie na obcasach...
                      Ja mam 173 wzrostu zawsze uwazalam.ze nie moge chodzic na obcasie.
                      Bo jestem wysoka.Ale wtym roku zmienilam zdanie,postanowilam chodzic w tym co chce.I nie zwracac uwagi na nic!
                      Jak to jest u Was dziewczeta!
                      W życiu nie ma prób, od razu zaczyna się przedstawienie

                      Marianne Faithfull

                      Komentarz

                      • Luiza15
                        Raczkowanie
                        • 2005-10
                        • 198

                        #12
                        Dot.: Do wysokich

                        Ja mam 170cm ale i tak wydaje mi sie ze to duzo, bo znam malutko osób o podobnych rozmiarach, większosc jest niższych :/ I wkurza mnie jak ktos mi mówi ze jestem taka wysoka chociaz tak duzo nie mam, ale wydaje mi sie ze bardziej ten "duży" wzrost widac u osób bardzo chudych, a ja jestem taka akurat i to mi nie przeszkadza. Ale możecie dac rade, co najbardziej pasuje do tych wyższych dziewczyn, jakie ubrania itp. ?
                        Be StRoNg, StAnD Up, MaKe A dIFfEReNcE

                        Komentarz

                        • nicedream
                          Raczkowanie
                          • 2005-08
                          • 266

                          #13
                          Dot.: Do wysokich

                          Ja mam 175cm wzrostu i wcale nie uważam, że to zbyt dużo.Jak dla mnie to raczej w miarę przeciętny wzrost. Zresztą jakoś nigdy nie miałam z tego powodu kompleksów. Wręcz się z tego cieszę! Ale faktycznie ciągle wkurzam się robiąc zakupy bo bluzki i swetry są zbyt krótkie. Co do butów na wysokim obcasie - tym nigdy się nie przejmowałam.Od lat w takich chodzę i wcale nie czuję z tego powodu dyskomfortu. Wokół jest dużo wysokich ludzi. Mam koleżanki, które mają powyżej 180cm i też nie odmawiają sobie wyższych butów.
                          .



                          Komentarz

                          • cassy
                            Raczkowanie
                            • 2005-05
                            • 30

                            #14
                            Dot.: Do wysokich

                            Rozumiem was doskonale!!! Mam 178 cm i też problemy z ubraniami Uwielbiam bluzki z długimi rękawami, najlepiej do począrku kciuka, ale niestety takie bluzeczki to ja mogę sobie najwyżej sama uszyć!!!!! Fajnie że inni też są tak wysocy i mają podobne problemy... fajny wątek
                            "Don't care what people say, just follow your own way..."

                            Kocham Cię Pawełku

                            Komentarz

                            • dora_angel
                              Zadomowienie
                              • 2005-08
                              • 1314

                              #15
                              Dot.: Do wysokich

                              ja mam 173 i lekki kompleks z tego powodu bo wszyscy moi znajomi mają nie wiecej niz 168 :\\ a ja jestem postrzegana wręcz jako wielkolud i wlasnei ci niżsi zwracaja uwage na przykrótkawe rzeczy i sie dziwią czemu nie kupie sobie bluzki zakrywajacej krzyz ha ha zabawne ale do czasu :\ czasem to mam ochote z buta oczywiscie nr 41
                              "Masz rozum, ukryj go!
                              Więcej zdziałasz cienką nóżką niż rozumem!"
                              Bonjour France 04.05.2011r.
                              Zaręczeni 19.12.2011r.
                              Małżonkowie 29.12.2012

                              Komentarz

                              • _Jamaica
                                Wtajemniczenie
                                • 2005-01
                                • 2359

                                #16
                                Dot.: Do wysokich

                                widze ze duzo nas tu..takich "duzych"!

                                Komentarz

                                • sambrija
                                  Raczkowanie
                                  • 2005-08
                                  • 251

                                  #17
                                  Dot.: Do wysokich

                                  hej kobietki wysokie ja mam 176cm,i nawet podoba mi sie to ze jestem wysoka. tez mam problem z kupnem bluzki czy sweterka czy kurtki z dlugimi rekawami.i tez obrywam za nerki.jesli chodzi o swetry na zime to mama robi mi na drutach jaki zechce.a jesli kupie sobie jakas bluzke i jak wyjme ja z pralki to czasami wyciagam rekawy i dopiero rozwieszam.ze spodniami tez mam problem,bo jestem szczupla,wiec albo sa dobre w pasei a za krotkie,a jesli sa za dlugie to je poprostu podwijam.i chodze w butach na obcasach ale nie zawsze.pozdrawiam
                                  ...warto marzyć...warto śnic...

                                  Komentarz

                                  • kiciulka1985
                                    Zakorzenienie
                                    • 2005-08
                                    • 4421

                                    #18
                                    Dot.: Do wysokich

                                    174 - tylko ze spodniami mam problem bo jakas niewymiarowa jestem ;( na szczescie chodze tylko w dzinsach w wiadomo w dzinsach numercaja na dlugosc osobno na tegosc osobno wiec jakos ujdzie
                                    Z gora nie mam zadnych problemow chyba mam za krotki tulow (rozmiary 34-36)
                                    Paznokciowe konto na Instagramie @lynieczka. Zapraszam!

                                    Komentarz

                                    • sportsmenka86
                                      Wtajemniczenie
                                      • 2005-09
                                      • 2567

                                      #19
                                      Dot.: Do wysokich

                                      Dziewczyny, ja mierzę 187cm i jestem bardzo szczupła, a nie narzekam na brak ciuchów na moje rozmiary. Ubieram się tak jak chcę i nie marudzę, że nie ma na mnie rozmarów. A żeby faktycznie znalezc odpowiednie na siebie ubrania, to chodzę do sklepów w dni, kiedy przychodzi nowy, swieży towar i mam w czym wybierac

                                      Nie mam żadnych rasowych, kastowych czy religijnych uprzedzeń. Jedyne co mnie obchodzi, to czy dana jednostka jest istotą ludzką i to mi wystarczy. Gorsza już być nie może.




                                      Po co mi suwaczki? Miłość nie jest na pokaz. Do miłości trzeba dwojga, a nie Internetu.



                                      Komentarz

                                      • martina@
                                        Zakorzenienie
                                        • 2005-09
                                        • 4328

                                        #20
                                        Dot.: Do wysokich

                                        180 cm i jakos zawsze troche te nerki wystają... no coz
                                        za to kurtke na zime mam za tylek wiec

                                        a jesli chodzi o obcasy - znalazłam takie cudo i nie bede z niego rezygnować tylko dlatego ze jestem wysoka moje wyjsciowe butki
                                        Załączone pliki
                                        ŻYCIE, KOCHAM CIĘ NAD ŻYCIE!

                                        73->72->71->65->60

                                        Komentarz

                                        • Meariel
                                          调解人
                                          • 2004-11
                                          • 2219

                                          #21
                                          Dot.: Do wysokich

                                          mam sposób na rękawy
                                          Chociaż nie jestem tak wysoka jak wy (bo zaledwie 170cm) to mam strasznie długie ręce, a wiadomo- cięzko upolowac jakiś sweter z odpowiednio długimi rękawami.
                                          Dobrym sposobem jest potraktowanie rękawów parą z żelazka i rozciaganie ich na ciepło- tylko uwaga, żeby nie przesadzić. Można tak zrobić raz czy drugi po praniu i potem raczej się trzyma (chyba, że wyjątkowo uparty surowiec).

                                          Pozdrawiam wysokie!
                                          Make up, not war!

                                          Komentarz

                                          • Rosario
                                            Zadomowienie
                                            • 2005-08
                                            • 1604

                                            #22
                                            Dot.: Do wysokich

                                            Wysokie łączmy sie!
                                            Widze,ze nas jest wiele.I każda ma podobne problemy.
                                            Fajnie,ze powstał taki wątek można sie wyżalic

                                            Ja uwazam,zee nie powinnismy rezygnowac z butów na obcasie.
                                            Jesli tylko ktoś ma ochote .Uważam,ze powinnien nosic.
                                            Nie przejmujmy sie tez ludzmi nizszego wzrostu.No co mamy zrobic.
                                            Tylko każdy z nas zaakceptować siebie.Takim jakim jest!
                                            A czy zauważylyscie ,ze jak spotkamy np dawno nie widziana rodzine.
                                            Np: ciocie to mowia "ale wyroslas" albo "ale ona wysoka"
                                            Do niskiego nie powiedza ,ze maly

                                            Pozdrawiam Wszystkich!
                                            W życiu nie ma prób, od razu zaczyna się przedstawienie

                                            Marianne Faithfull

                                            Komentarz

                                            • Yoasia 22
                                              Rozeznanie
                                              • 2005-09
                                              • 563

                                              #23
                                              Dot.: Do wysokich

                                              Mam pytanie do dziewczat wysokich.Czy chodzcie na obcasach...
                                              Ja mam 173 wzrostu zawsze uwazalam.ze nie moge chodzic na obcasie.

                                              Ja mam 174 wzrostu i też zawsze mi mówiono, że nie mogę nosić obcasów, ponieważ jestem za wysoka. Jednak ostatnio w ogóle się tym nie martwię i kupuję buty na obcasie, oczywiście nie takim na 10 cm, tylko tak do 5 cm. Mój TŻ ma 180 wzrostu, dlatego muszę się też trochę hamować, żeby nie być wyższą od niego. Po zdrawiam
                                              ~ Yoasia 22 ~

                                              Komentarz

                                              • _Jamaica
                                                Wtajemniczenie
                                                • 2005-01
                                                • 2359

                                                #24
                                                Dot.: Do wysokich

                                                hm ja osobicie nie chodze, moze dlatego ze ubieram sie na sportowo??
                                                Ciezko mi tez znalezc butki, rozmiar40-41.
                                                Ale za miesiac półmetek wiec trzeba bedzie cos wybrac.
                                                A no i z sukienką jest problem.szukam za kolano a tu wszystkie za krótkie
                                                /180cm/

                                                Komentarz

                                                • miss_holland
                                                  Raczkowanie
                                                  • 2005-09
                                                  • 358

                                                  #25
                                                  Dot.: Do wysokich

                                                  Pierwotnie opublikowany przez _Jamaica
                                                  hm ja osobicie nie chodze, moze dlatego ze ubieram sie na sportowo??
                                                  Ciezko mi tez znalezc butki, rozmiar40-41.
                                                  Ale za miesiac półmetek wiec trzeba bedzie cos wybrac.
                                                  A no i z sukienką jest problem.szukam za kolano a tu wszystkie za krótkie
                                                  /180cm/
                                                  Rowniez w tym roku czeka mnie półmetek

                                                  Dzisiaj podczas zakupów znalazłam świetny golf. Przyłożyłam go do siebie, żeby obadać długość rękawów i nieźle się zdziwiłam. Spytałam ekspedientki, która stała obok, czy to są rękawy 3/4, a ona usmiechnęła się i stwierdziła, że nie...:P
                                                  ubrania https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=198694

                                                  Komentarz

                                                  • nika51
                                                    Przyczajenie
                                                    • 2005-06
                                                    • 28

                                                    #26
                                                    Dot.: Do wysokich

                                                    Mam 174 cm i bardzo często chodzę na obcasach nawet 10 centymetrowych.Uważam ,że zwłaszcza do krótkiej spódnicy obcas powyżej 5 centymetrów jest niezbędny.Płaskie buty sprawiają ,że w krótkiej spódnicy wygląda się jak kaczka, ale to jest moje osobiste zdanie.Moja mama ma 180 centymetrów wzrostu i całe życie nosi płaskie buty bo uważa , że jest za wysoka. Ja w obcasach jestem wyższaod niej i wcale mi to nie przeszkadza.

                                                    Komentarz

                                                    • jaga_2001
                                                      Zakorzenienie
                                                      • 2005-06
                                                      • 8509

                                                      #27
                                                      Dot.: Do wysokich

                                                      175cm i problem z rekawami, zawsze sa za krotkie, o spodniach nie wspomne. Ostatnio niezle sie za nimi nalatalam, bo jak sa dobre to za krotkie a jak na dlugosc dobre to za szerokie
                                                      Każdy z Nas jest "białym krukiem"! Współżyjesz = jesteś gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

                                                      AV by jaga_2001

                                                      Komentarz

                                                      • ugabugaa
                                                        Przyczajenie
                                                        • 2005-08
                                                        • 14

                                                        #28
                                                        Dot.: Do wysokich

                                                        Pierwotnie opublikowany przez dora_angel
                                                        a ja jestem postrzegana wręcz jako wielkolud
                                                        jakbym slyszala moje niewyrosniete kolezanki..to jest zalosne..jak przy nich stoje to sie rzeczywiscie czuje jak wielkolud;/
                                                        Wiesz, gdy jest bardzo smutno, to kocha się zachody słońca
                                                        - Antoine de Saint Exupery, "Le Petit Prince"

                                                        Komentarz

                                                        • destiny666
                                                          Wtajemniczenie
                                                          • 2004-12
                                                          • 2008

                                                          #29
                                                          Dot.: Do wysokich

                                                          Ja mam 1.72 m i aż tak dużego problemu z bluzkami cieplejszymi nie mam (ostatnio kupiłam cieplejszego polarka w Housie).Już bardziej mam problem ze spodniami jak są dopasowane to za krótkieobecnie mam tyko jedną parę takich spodni "akurat".Są to Bigstarki - na długość są dobre bo są z typu Exstra Low - niskie biodróweczki.Mam takie małe porównanie ile robi krój spodni bo mam normalne spodnie tej firmy, w tych samych rozmiarach i są ciut przy krótkie, mianowicie jak założę nogę na nogę to mi z deczka grama kostkę widać Jestem raczej normalnej budowy i naprawdę cieżko znaleźć mi odpowiednie spodnieOstatnio przymierzam się do spodni firmy Kenvelo oile znajde odpowieni rozmiar...
                                                          "Nikt nie obetnie mi skrzydeł.
                                                          Nikt nie będzie mógł stępić ostrości mojego wzroku."

                                                          Komentarz

                                                          • papryczka
                                                            Wtajemniczenie
                                                            • 2005-04
                                                            • 2560

                                                            #30
                                                            Dot.: Do wysokich

                                                            melduje sie kolejna wysoka - mierze 177 cm i dolaczam sie do narzekan na polska oferte sklepowa, czyli za krotkie nogawki i rekawy.

                                                            na szczescie rozmiar stopy nie przekracza powszechnie obowiazujacych norm, bo mam 39...

                                                            Komentarz

                                                            Przetwarzanie...